روش کوتاه کردن شلوار لی

4

روشهای مختلفی برای کوتاه کردن شلوار وجود دارد.در اینجا یک روش برای کوتاه کردن شلوار لی به شما یاد می دهیم .با این روش لبه اصلی شلوار حفظ می شود و شما از جستجو برای یافتن نخ مخصوص دوخت شلوار لی که رنگ و ضخامت مناسب را داشته باشد،بی نیاز می شوید.

در ضمن گاهی لبه شلوار ،مستقیم و صاف بریده و دوخته نشده که با این روش اصلاح می شود.

روش کار:

ابتدا قد شلوار را اندازه بزنید .و خط بکشید.این اندازه بستگی به شما دارد که چه میزان می خواهید شلوار بلند یا کوتاه باشد. فقط در نظر داشته باشید که لبه شلوار به این قد اضافه می شود.

از روی خط کشیده شده،قیچی کنید.

قسمت اضافه پایین شلوار را با در نظر گرفتن ۱ سانت برای دوخت ببرید.این اضافه را باید از سمتی که می برید حساب کنید نه از سمت پایین شلوار.

دو تکه بریده شده را روی هم قرار دهید.مثل شکل زیر.

سوزن بزنید.

دقیقا از زیر خط تای شلوار بدوزید.لبه کار را تمیز دوزی کرده و اگربین لبه دوخته شده و شلوار را لایی بچسبانید ،بهتر است.کار آماده شده را اتو کنید.

درز دوخته شده را اتو کنید.می بینید که چقدر تمیز و قشنگ شده.

حمایت شما مایه دلگرمی ماست.

برای سلامتی و تعجیل در ظهور مولایمان صلوات.

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۴ دیدگاه

  1. Avatar

    سلام هنربازار ، واقعا ممنونم از این همه سخاوت و بلندنظریه شما در ارائه ی هرآنچه که میدونید . واقعا ازتون ممنونم . از ته قلبم براتون آرزوی سعادت دارم. ❤❤❤❤❤

  2. Avatar

    باسلام.ممنون میشم ازتون اگر خیاطی رو بیشتر آموزش بدهید. مثل دوخت شلوار زنانه یا آستین کیمونو و… من همیشه سایت خوبتون رو نگاه میکنم و تو زمینه خیاطی خیلی از شما یادگرفتم. منتظر آموزش های خیاطی تون هستم.پیشاپیش ازشما متشکرم.

ارسال نظر