دوخت ارگانایزر ریموت کنترل فانتزی

0

سلام به همه عزیزان هنرمند که مشوق ما در آموزش هنرهای خانگی هستند.

بعد ازآموزش دوخت ارگانایزر کشوی لباس ،حالا می خواهیم یک ارگانایزر خوشگل و فانتزی برای ریموت کنترل را آموزش بدهیم. با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز:

  • پارچه پولیش سفید
  • پارچه آستر
  • پارچه کتان مشکی یا نمد مشکی
  • الیاف پشم شیشه
  • وسایل خیاطی
  • الگو
  • چسب حرارتی

روش برش و دوخت:

ابتدا باید سایز کار را مشخص کنید.این ارگانایزر روی دسته مبل قرار می گیرد و پهنای دسته مبل ها با هم متفاوت است.پس باید طول و عرض ارگانایزر را با توجه به جای قرار گرفتن آن خودتان بدست بیاورید..

نکته دیگر تعداد و سایز جیبها می باشد.در نمونه اصلی ۴ جیب در دو طرف بدن قرار دارد(هر طرف ۲ جیب) ولی اگر بخواهید می توانید جیب دیگر هم اضافه کنید.مثل نمونه زیرکه یک جیب بزرگ هم دارد.

پس از تعیین طول و عرض بدنه پارچه پولیش را ببرید.آستر را هم به همان اندازه ببرید.

۴ جیب از پارچه پولیش ببرید . سایز آن بستگی به سایز بدنه دارد.لبه جیب را تو گذاشته و بدوزید.هر جیب در یک سمت بدنه قرار می گیرد. یعنی یک جیب در سمت سر و یک جیب در انتهای بدن. جیب را روی بدنه سوزن بزنید.لبه جیبها را به داخل تا کرده و دور جیب را( غیراز دهانه جیب) با چرخ بدوزید.جیبهای طرف دیگر بدن را هم به همین شکل بدوزید.

روش دیگر این است که یک جیب یک تکه در نظر بگیرید و آنرا با دوختن به سه قسمت تقسیم کنید.در این روش طول جیب به اندازه طول بدن ولی عرض آن کمتر است.

سر و گوشها را با استفاده از الگوی زیر بکشید.

هر الگو را روی پارچه یا نمد دولا قرار داده وببرید.

برای بالای سر باید از پارچه پولیش دولا مثل شکل زیر بریده و دو قسمت را به هم بدوزید و به بالای سر دوخته یا با چسب حرارتی بچسبانید.

دو لبه بالای گوشها را به هم نزدیک کنید که کمی حالت گودی ایجاد شود.گوشها را در دو طرف سر سوزن بزنید. دقت کنید که گوشهارا باید به سمت داخل سوزن بزنید .دو تکه سر را روی هم قرار داده و دور سر را بدوزید و یک قسمت از بالای سر را باز بگذارید و  به رو برگردانید .داخل آنرا الیاف پر کنید و قسمت باز را بدوزید.حالا پولیش بالای سر را نصب کنید.

برای چشمها هم می توانید از چشم آماده استفاده کنید و هم از نمد. بینی و دهان را باید با نخ بدوزید.

پاها را میتوانید مثل شکل زیر صاف و کوتاه ببرید یا مثل شکل اول کمی حالت دهید.

برای پا از پارچه دولا ۴ بار ببرید و دور هریک را دوخته و به رو برگردانید و در پایین بدن سوزن بزنید.حالا باید بدن را آستر کنید .

پارچه آستری را روی پارچه پولیش قرار دهید و دور آنرا چرخ کنید و به رو برگردانید.فراموش نکنید که یک قسمت کوچک را باز بگذارید و پس از پشت و رو کردن آنرا بدوزید.

برای دم باید یک دایره کوچک از پولیش ببرید و دور آنرا با نخ و سوزن یک دور بدوزید و نخ را بکشید تا جمع شود .داخل آنرا کمی الیاف گذاشته و نخ را بکشید تا کاملا بسته شود و با چند کوک ،دوخت را محکم کنید.دو را در انتهای بدن بدوزید یا بچسبانید.

در انتهای کار باید سر را که آماده کرده اید به بدنه بدوزید.

برای ارگانایزر ریموت از شکلهای فانتزی دیگری هم استفاده می شود  که بسیار زیبا هستند ولی یکی از همراهان عزیز هنربازار این مدل را خواسته بودند که آموزش دادیم امید که آنرا دوخته و به خوشی استفاده کنند.

عکس کارهای خود را برای ما بفرستید.

چند نمونه از ارگانایزر به شکلهای متفاوت.

به شکل گربه

به شکل جغد

به شکل قورباغه

موفق باشید:)

هنربازار را در اینستاگرام دنبال کنید.

honarbazaar@

 

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر