دوخت شلوار راحتی بچگانه

2

سلام به مامانای عزیز و هنرمند.

یکی از لباسهایی که خیلی مورد نیاز کوچولوهاست و زود به زود هم کوچیک می شه پیژامه یا شلواری که بالاش کش داشته باشه و بچه ها بتونن راحت بپوشن یا در بیارن.

دوختن این شلوارا خیلی راحته و نیازی نیست که خیاط حرفه ای باشین تا بتونین یه نمونه از اونو بدوزین .در گذشته که اینقدر لباسهای آماده فراوون نبود ،مامانا خودشون تو خونه برا بچه ها پیژامه می دوختن .

لوازم مورد نیاز:

 • پارچه
 • قیچی
 • چرخ خیاطی
 • نخ همرنگ
 • کش

ساده ترین روش ،استفاده از یک پیژامه دیگر به عنوان الگو است.به این شکل که یک شلوار مناسب از نظر اندازه را به شکل زیرتا کنید و روی پارچه ای که ۴ لا تا کرده اید قرار داده و ببرید.بهتر است از پارچه های تریکو نخی برای اینکار استفاده کنید.

نکته:برای جای کش کمر(بسته به پهنای کش) و پایین شلوار ( تقریبا ۲/۵ سانت ) زاپاس درنظر بگیرید.یک طرف الگو که صاف است روی دولای بسته قرار می گیردو برای سمت دیگر که برش می خورد ۲ تا ۳ سانت اضافه بگذارید.

وقتی پیژامه را بریدید باید قطعه پشت و جلو را به هم بدوزید.برای اینکار باید دو تکه را باز کرده و روی هم قرار دهیدوابتدا قسمت بالا را به هم بدوزید.خط نقطه چین.مثل شکل زیر.

سپس شلوار را طوری تا کنید که دو خط دوخته شده فاق ،روی هم قرار گیرد و سپس پایین شلوار را بدوزید.در شکل زیر با نقطه چین نشان داده شده.

حالا نوبت تو زدن بالا ی شلوار است.با توجه به عرض کش لبه کار را به سمت داخل تا کرده وهمچنین یک تای خیلی ظریف هم لبه پارچه را به داخل بزنید که دوخت شما تمیزتر باشد.برای عبور کش می توانید قبل از دوخت لبه ،دو قسمت را به شکل جادکمه روی کار باز کنید.دقت کنید پشت قسمت تا شده سوراخ نشود.

اگر این کار سخت است می توانید کمی از دوخت لبه را باز گذاشته و پس از عبور کش و دوختن دو لبه کش به هم ،آنرا بدوزید.

حالا پایین شلوار رابه همان شکل تا زده و بدوزید.

اگر لبه های پارچه ریش می شود ،با چرخ سردوز بزنید.

و در آخر باید یک پیژامه زیبا داشته باشیدبه همین راحتی.

خوب مامانای هنرمند خسته نباشید.

شاد و سلامت باشید:)

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۲ دیدگاه

 1. Avatar

  سلام عزیزم 🌹🌹🌹🌹
  در این زمانه وجود جواهرانی چون شما در دنیا لازم است و باید خدا را شکر بگوییم و به وجودتون افتخار کنیم و ازتون درس عشق و محبت بیاموزیم🌷 امیدوارم همیشه تنتون سالم و دلتون شاد و لبتون خندان در کنار عزیزانتون مهربانیتان مستدام
  سپاسگزارم از لطفتون عزیزم 😘

  • مدیر سایت

   سلام به شما عزیز همراه.
   بسیار سپاسگزارم از محبت شما و امیدوارم هر دعایی که در حق دیگران می کنید در حق خودتان هم مستجاب شود.

ارسال نظر