عروس و داماد خرگوش

0

عروسک های پولیشی بسیار پرطرفدار هستند و مدتی است که نتوانستیم آموزش این نوع عروسک را داشته باشیم.حالا یه عروسک بسیار ساده و زیبا را برایتان انتخاب کرده ایم که با تغییر لباس تبدیل به عروسک متفاوتی می شود .با ما همراه باشید.

لوازم مورد نیاز:

  • پارچه پولیشی پرزکوتاه ترجیحا به رنگ سفید
  • الگو
  • قیچی و وسایل دوخت
  • پشم شیشه
  • دکمه پارچه تور و …برای تزیین لباس

شروع کار:

ابتدا الگو را از روی شکل زیر تهیه کنید .با کلیک روی عکس ،آنرا در اندازه بزرگتر خواهید دید .در صورتی که بخواهید بزرگتر باشد می توانید روی شکل زوم کنید و با قرار دادن کاغذ الگوی شفاف روی مونیتور ،الگو را بکشید.

الگو فقط یک بدنه و یک دم دارد. پس الگو را روی پارچه دولا قرار دهید و سوزن ته گرد بزنید تا جابجا نشود .می توانید با خودکار پاک شونده یا صابون خیاطی دور الگو را بکشید.سپس با قرار دادن یک سانت اضافه برای دوخت ببرید.

دور الگو را بدوزید و یک قسمت کوچک را برای پرکردن با پشم شیشه باز بگذارید .پارچه را به رو برگردانید.

می توانید با دو دکمه برجسته(یا چشم عروسک آماده ) چشم خرگوش و با نخ گلدوزی مشکی بینی و یا سبیل خرگوش را بدوزید.

بدن عروسک را پر کنید و شکاف را پس دوزی کنید.

برای دم ،دور دایره را کوک بزنید و نخ را کمی بکشید تا جمع شود داخل آن پشم شیشه بگذارید و نخ را کامل بکشید تا دایره بسته شود و چند کوک بزنید تا محکم شود سپس دم را پشت عروسک بدوزید.

برای عروسک با سلیقه خود لباس بدوزید.

موفق باشید:)

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر