ورکشاپ عملی و تخصصی الگوسازی مانتوی نوروزی ۹۸

31

سلام به عاشقان خیاطی، خوبید؟ خوشید؟

الگوهاتونو کشیدید؟ مانتوی عیدتونو دوختید؟ دیگه چیزی به عید نوروز نمونده 🙂

به دلیل استقبال فراوان شما عزیزان از ورکشاپ سال گذشته که در اسفندماه سال ۹۶ برگزار شد و درخواست بسیار برای برگزاری مجدد ورکشاپ در آستانه عید نوروز امسال، تصمیم گرفتیم که مجددا این دوره را برگزار کنیم.

با توجه به تجربه سال گذشته، تغییراتی در نحوه برگزاری ورکشاپ داده ایم تا شما عزیزان بتوانید حداکثر استفاده را از این دوره ببرید. برای مثال امسال ورکشاپ را در دو بازه زمانی برگزار میکنیم، محتوای هر دو یکسان است که در ادامه به تفصیل توضیح خواهم داد و فقط از نظر زمان ارائه و فعالیت شما عزیزان در کلاس تفاوت وجود دارد. به طور قطع می توانم بگویم که در این ورکشاپ ۸۰ الی ۹۰ درصد نکات مهم و کلیدی دوره نازکدوزی گفته می شود، نکاتی که شما را به حرفه ای شدن در زمینه خیاطی و داشتن دوختی بی نقص یاری می دهد.

در انتهای این ورکشاپ، شما قادر خواهید بود برای هر اندامی الگوی پایه بالاتنه و آستین را رسم کرده، ایرادات اندامی شخص را روی الگو برطرف نمایید. علاوه بر این، الگوی بدون ایراد خودتان را در ورکشاپ رسم می کنید و الگوسازی کامل مدل مانتوی ژورنالی که در این صفحه مشاهده می کنید را فراخواهید گرفت. سپس طریقه صحیح برش، لایی کاری، نکات دوخت و اتوکشی را به طور عملی آموزش خواهید دید. طریقه نصب بدون ایراد آستین حتی زمانی که اختلاف تاج آستین و حلقه بسیار زیاد است از ویژگی های برجسته این ورکشاپ می باشد.

در ادامه ریز موارد آموزشی این دوره را می توانید مطالعه بفرمایید.

در این دورهمی یا ورکشاپ دو جلسه ای ( ۸ تا ۱۰ ساعت) چه برنامه ای داریم؟

جلسه اول :

۱) اول همه با هم مرحله اندازه گیری اندام را انجام می دهیم تا من مطمئن بشوم که همه اندازه ها درست گرفته و ثبت میشه. تمام نکاتی که در این مرحله هست به عنوان مهمترین مرحله دوخت لباس، مجددا ذکر خواهد شد. نکات اندام شناسی و تشخیص عیوب بدن نیز از موارد آموزشی این مرحله است.

۲) بعد با هم شروع به رسم الگوی بالاتنه مولر میکنیم و گام به گام جلو میریم تا الگوی همه خانم ها به درستی رسم بشه. روش هایی نیز برای کنترل الگو همزمان با رسم بیان خواهد شد تا از رسم مجدد الگو پس از مرحله کنترل بی نیاز شوید.

۳) در لابلای این مرحله همه نکات مربوط به انتخاب اندازه مناسب و تغییراتی که باید بر اساس اندام های مختلف روی الگو اعمال شود توضیح داده خواهد شد.

سورپرایز این مرحله: در هنگام رسم بالاتنه، شما با ایرادات اندامی مختلف از نزدیک مواجه خواهید شد، من تک تک ایرادات را توضیح می دهم و طریقه رفع آن بر روی الگو را با هم یاد میگیریم. حتی اگر بعضی ایرادات اندامی در دوستان حاضر در ورکشاپ وجود نداشته باشد، بازهم همه آنها آموزش داده خواهد شد تا بتوانید بعد از این برای دیگران هم الگو کشیده و رفع عیب کنید.

۴) سپس به سراغ رسم الگوی آستین می رویم و گام به گام آستین را با هم رسم می کنیم. در این مرحله، بازوهای مختلف و شناسایی آنها در افراد شرح داده خواهد شد.

سورپرایز این مرحله: در این مرحله هم با ایرادات مختلف آستین و رفع عیب آن برای بازوهای چاق و لاغر آشنا خواهید شد و تمام تکنیک های رفع عیب آستین آموزش داده خواهد شد.

۵) کنترل های مورد نیاز بر روی الگوی بالاتنه و آستین را به طور کامل توضیح خواهم داد که در انتها شما یک الگوی پایه بالاتنه و آستین برای اندام خودتان خواهید داشت که از این به بعد برای هر مدلی می توانید از آن استفاده کنید.

۶) در نهایت مدل مورد نظر که در تصویر زیر می بینید را با هم الگوسازی می کنیم که شامل نکات انتقال پنس، رسم سجاف، لقی گیری، گشاد کردن آستین، آستین لاله ای، دکمه مخفی و … است و در این مرحله توضیح داده خواهد شد.

جلسه دوم :

۱) در روز دوم، نیم ساعت اول پاسخگوی اشکالات و سوالات شما عزیزان درباره مطالب ارائه شده در جلسه اول هستم.

۲) سپس به سراغ مرحله برش می رویم. تمام نکات مهم در برش گفته شده و شما عزیزان شروع به برش پارچه های خود خواهید کرد.

۳) در مرحله بعد انواع لایی معرفی شده و لایی کاری قسمت های مورد نیاز و نکات مربوط به داشتن لایی کاری خوب گفته می شود.

۴) پس از لایی کاری، مرحله دوخت قطعات و اتوکاری را خواهیم داشت، این دو گام باید باهم انجام شود. اولویت بندی در دوخت قطعات مختلف لباس، اتوکاری درست زاپاس ها و درزهای دوخته شده، کش کاری بعضی زاپاس ها و … از مطالب آموزشی این مرحله است.

۵) دوخت پنل توری روی لباس

۶) دوخت آستین لاله ای

۷) دوخت صحیح سجاف

۸) نکات برش نوار اریب از پارچه و قیطان دوزی (قیطان دوزی لبه آستین لاله ای)

۹) نکات دوخت سجاف دکمه مخفی

۱۰) و ….

تا انتها با شما هستم: پس از ورکشاپ یک گروه تلگرامی تشکیل خواهیم داد و تا شب عید هر سوال و ایرادی در هر قسمت از دوخت داشتید با کمال میل در خدمتتان خواهم بود.

ثبت نام در ورکشاپ :

دوستای عزیزم، قصد اصلی من از برگزاری این ورکشاپ علاوه بر اینکه شما عزیزان بتوانید عید امسال را با لباس دوخت خودتان جشن بگیرید این بوده که از این به بعد سوالات درباره رسم الگو کمتر شده و بتوانید مدل هایی که در سال جدید قصد آموزش الگوسازی آنها را دارم به راحتی برای خودتان یا عزیزانتان بدوزید.

این ورکشاپ معادل حداقل ۱۰ جلسه اول از کلاس نازکدوزی در آموزشگاه است و دوستانی هم که تازه با سایت ما آشنا شده اند و هنوز فرصت مطالعه کامل آموزش ها را پیدا نکرده اند هم می توانند در این ورکشاپ شرکت کنند.

پیشنیاز: برای حضور در این ورکشاپ نیاز به هیچ پیشنیازی غیر از علاقه به خیاطی و پشتکار در یادگیری آن نیست ولی آموزش های مطرح شده در این ورکشاپ پیشنیاز آموزش ها و ورکشاپ های بعدی هنربازار خواهد بود.

زمان برگزاری: این ورکشاپ در دو گروه یک روزه و دو روزه برگزار می شود.

گروه اول : در دو روز تشکیل می شود که فرصت برای کار عملی برای همه دوستان فراهم باشد. جلسه اول روز چهارشنبه ۸ اسفند و جلسه دوم روز پنجشنبه ۹ اسفند از ساعت ۱۳ الی ۱۸ می باشد.

گروه دوم : در یک روز تشکیل می شود که به دلیل زمان کمتر تنها یک نمونه دوخت می شود. جلسه اول صبح روز جمعه ۱۰ اسفند ساعت ۹ الی ۱۳ و جلسه دوم ظهر روز جمعه ۱۰ اسفند ساعت ۱۴ الی ۱۸ می باشد

محل برگزاری: تهران. شمس آباد. پایینتر از میدان هروی. آدرس دقیق برای عزیزانی که ثبت نام میکنند ارسال خواهد شد.

مهلت برای ثبت نام: نهایتا تا آخر بهمن ماه. دقت کنید ظرفیت محدود می باشد و پس از آن ثبت نام نخواهیم داشت. ثبت نام شما پس از واریز هزینه قطعی خواهد شد.

هزینه ثبت نام :

هزینه ثبت نام در ورکشاپ یک روزه (جمعه)  جلسه اول (صبح جمعه) ۲۵۰ هزار تومان و جلسه دوم (ظهر جمعه) نیز ۲۵۰ هزار تومان می باشد.

تخفیف ۱: برای عزیزانی که قصد شرکت در هردو جلسه را داشته باشند، هر جلسه ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود.

هزینه ثبت نام در ورکشاپ دو روزه (چهارشنبه و پنج شنبه)، جلسه اول (چهارشنبه) ۳۵۰ هزار تومان و جلسه دوم (پنج شنبه) نیز ۳۵۰ هزار تومان می باشد.

تخفیف ۲: برای عزیزانی که قصد شرکت در هردو جلسه را داشته باشند، هر جلسه ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

تفاوت ورکشاپ یک روزه و دو روزه : 

موارد تدریسی در هر دو گروه یکسان و مطابق مواردی است که در بالا ذکر شد. تفاوت مهم در این دو گروه، زمان است که در ورکشاپ دو روزه به دلیل داشتن زمان کافی، عزیزان می توانند بخشی از برش ها، لایی کاری، چرخ کاری و دوخت را سر کلاس انجام دهند تا در خانه دیگر با مشکلی روبرو نشوند.

ولی در ورکشاپ یک روزه به دلیل فشرده بودن زمان، من همه موارد را روی یک نمونه کوچک انجام می دهم و شما عزیزان می توانید گام به گام همه مراحل را مشاهده کنید.

وسایل مورد نیاز :

برای عزیزانی که در ورکشاپ یک روزه شرکت می کنند تنها به همراه داشتن:

۱) کاغذ الگوی سفید،

۲) خط کش مولر و پیستوله،

۳) متر و مداد و پاک کن

۴) چسب نواری

۵) پوشیدن یا به همراه داشتن تاپ جذب و شلوار پارچه ای (شلواری که مثل جین و کتان کمر ضخیم نداشته باشد)

کفایت می کند.

برای عزیزانی که در ورکشاپ دو روزه شرکت می کنند علاوه بر ۵ مورد بالا :

۶) یک قد بعلاوه ۷۰ سانت پارچه کرپ ساده (مثلا رنگ کرم در تصویر بالا)

۷) ۲۰ سانت پارچه کرپ ساده (مثلا رنگ سبز در تصویر بالا)

۸) حدود ۸۰ سانت تور گلدوزی شده

۹) ۱٫۵ الی ۲ متر لایی حریر یا پرشین سفید

۱۰) ۱ متر لایی چسب کاغذی

۱۱) نخ همرنگ پارچه

را نیز برای جلسه دوم همراه داشته باشند.

طریقه ثبت نام:

برای هماهنگی جهت حضور در ورکشاپ لطفا به آیدی Honarbazaar_admin@ پیام دهید و یا زیر همین پست در قسمت دیدگاه ها شماره تلفن بفرمایید تا با شما تماس گرفته شود.

 

در ضمن پس از این دوره شما علاوه بر مدل تدریس شده، قادر به دوخت بسیاری از مدل های ژورنالی خواهید بود.

منتظر حضور گرمتان هستم

شاد باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

گفتگو۳۱ دیدگاه

 1. Avatar

  سلام کلاس ورک شاپ شما در سال ۹۸ چه زمانی تشکیل میشه؟لطفا ی آدرس بهم بدین تا بتونم شرکت کنم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام ورکشاپ برگزار شد. برای ورکشاپ بعدی اعلام خواهم کرد.

 2. Avatar

  سلام من می خواهم شرکت کنم ولی متوجه تفاوت قیمت دوروز نشدم ؟۴۰۰برای دو روز —۶۰۰برای دو روز ؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ورکشاپ دو روزمون که چهارشنبه و پنج شنبه است چون زمانش طولانی تره با تخفیف ۶۰۰ و ورکشاپ یک روزمون که جمعه است چون کوتاهتره زمانش با تخفیف ۴۰۰ است

 3. Avatar

  سلام. بابت آموزش مانتو خیلی ازتون ممنونم. خیلی دلم میخواست بتونم مانتو بدوزم اما شرایطش رو نداشتم برم جایی یاد بگیرم. کاش آموزشایی که تو ورکشاپ برگزار می کنید رو تو سایت هم بذارید تا آدمایی مثل من که راهشون دوره و امکان اومدن ندارند هم یاد بگیرن. در ضمن ممنون میشم اگه انواع یقه و آستین واسه شومیز و مانتو رو تو سایتتون بذارید تا واسه عید استفاده کنیم. اجرتون با حضرت زهرا.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. خوشحالیم که آموزش ها براتون مفید بوده. تا قبل عید که نمیرسیم چون درگیر کارای ورکشاپیم ولی به مرور اموزش میدیم.

 4. Avatar

  سلام وقت بخیر خانم هنرمند ودل سوز
  لطفابرنامه ورکشاپ را برای امسال برگزار کنید تا بتوانیم از تجربیات شما استفاده کنیم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. برنامه ورکشاپ امسال اعلام شد. اطلاعیه کاملش رو به همین پست اضافه کردم مطالعه بفرمایید. تاریخ ۸ و ۹ و ۱۰ اسفند ان شاالله برگزار میشه

 5. Avatar
  سیده عاطفه موسوی

  سلام . اگه میشه وسایل مورد نیاز برای رسم الگو و برش رو معرفی کنید تا الگوی دقیق و برش دقیق تری داشته باشیم . وسایلی که منحنی کم و زیاد و میتونیم باهاش رسم کنیم . با تشکر 🌹

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. منظورتون خط کش هاست؟ خط کش مولر و پیستوله دو تا خطکشی هستند که ما برای رسم انحناهای الگو ازشون استفاده میکنیم. برای برش ابزار خاصی نداریم.

 6. Avatar

  سلام و خسته نباشید واقعا خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم. اما متاسفانه دیر به دوره ورکشاپ رسیدم. آیا امکانش هست که مجددا این ورکشاپ رو برگزار کنید؟
  سپاس

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. بله دوره ها هرچندوقت یکبار تکرار میشه. شما در گروه تلگرام و اینستاگرام عضو شوید که به موقع از زمان ورکشاپ ها اطلاع پیدا کنید.

 7. Avatar

  سلام.لطفا بگید چجوری و از کجا میتونیم این سی دی ها رو تهیه کنیم؟
  اسم سی دی رو هم بگید بی زحمت.ممنون از زحماتتون.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   وقتی آماده شد در تلگرام، اینستا و سروش اطلاع رسانی میشه عزیزم.

 8. Avatar

  سلام
  پیشنهاد می کنم برای شهرستانیها کلاس مجازی بذارید من دیدم خیلی از گروهها اینکار رو انجام میدن البته با قیمتهای خیلی پایین تر گروه تلگرامی تشکیل میدن و فیلم اموزش ها رو میذارن

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   اون سبک مختص کانال هاست چون از فیلم های کوتاه و نه خیلی مفید استفاده میکنن. فیلم های آموزشی که ما داریم آماده میکنیم دارای حجم و کیفیت بالایی است که ان شاالله به صورت سی دی های آموزشی آماده و عرضه خواهد شد.

 9. Avatar

  ای کاش مرحله به مرحله ی ورکشاپ و اینجا برای ماهایی که به شما دسترسی نداریم هم بزارید☹️

 10. Avatar
  گیتی زوپیروس

  سلام
  من از کانادا آموزش های خوب شما را دنبال میکنم.
  ایکاش من هم می تونستم در این workshop حضور داشته باشم.
  از اینکه هنر خودتون را رایگان در اختیار علاقمندان خیاطی در کل دنیا قرار می دهید نهایت تشکر را دارم و سپاسگزار هستم.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ممنونم از لطفتون. باعث افتخاره که ما از خارج از ایران هم کاربرانی داریم که از آموزش های ما استفاده میکنن

 11. Avatar

  با سلام
  ممنون بابت کانال خو بتون
  دوره ورکشاپ برای افرادی که در تهران حضور ندارند به چه صورت هست؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   اولا ورکشاپ احتمالا جمعه هست و دوستان شهرستانی هم میتونن با یه سفر یک روزه شرکت بکنن
   چنانچه براشون مقدور نباشه، اگر ان شاالله ورکشاپ برگزار بشه فیلمش آماده میشه برای دوستان شهرستانی

 12. Avatar

  حالا ما شهرستانی‌ها چه کنیم که نمیتونیم توی این ورکشاپ باشیم!!!!
  من که تا الان با الگوی شما دو مانتو عالی دوختم واقعا دستتون درد نکنه بابت آموزش عالیتون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   خیلی عالیه عزیزم
   مبارکتون باشه
   اگر ان شاالله ورکشاپ برگزار بشه فیلمش آماده میشه برای دوستان شهرستانی

 13. Avatar

  سلام.روز شما بخیر.حیف که کلاسهاتون تهران هست.ماکه تهران نیستیم این فرصت خوب برای یادگیری را از دست میدیم.

 14. Avatar

  سلام خانم هنرمند . حیف که من شاغل هستم و تقریبا تا ۴ بعدظهر وقتم پره . و در انتهای سال گرفتن یک روز مرخصی شاید محال باشه. کاش از این ورکشاپ تان فیلم تهیه کنید . من حاضرم این فیلم ها رو از شما خریداری کنم. خواهش میکنم این امکان رو هم قرار بدید.
  سپاس فراوان

ارسال نظر