ساخت تابلو با کاموا

4

سلام به همه دوستان هنرمند .چه می کنید با گرمای تابستون و تعطیلی بچه ها . راستشو بخواهید ، گرما یه طرف و بی حوصلگی بچه ها به خاطر بیکاری یه طرف . باید یه جوری سر بچه ها را گرم کنید.

کارهای هنری می تونه برای خیلی از بچه ها سرگرم کننده و جذاب باشه و ساعتها اونا رو مشغول کنه . کافیه از وسایلی که تو خونه دارید ، در اختیارشون بذارید و کمی هم راهنماییشون کنید.

در اینجا یه ایده جالب و کم خرج براتون داریم . ساخت تابلوهای رنگارنگ و زیبا با استفاده از کامواهای اضافی که در منزل دارید.

وسایل مورد نیاز:

 • مقوا
 • چسب چوب سفید
 • کاموا در رنگهای مختلف
 • تعدادی گوش پاک کن
 • قیچی
 • طرح  یا الگو

طریقه کار:

قبل از شروع کار اصلی باید کمی تمرین کنید تا بتوانید اشکال مختلف را به خوبی درست کنید .پس لازم است که ابتدا اشکال ساده ای روی کاغذ یا مقوا رسم کرده و با پر کردن آنها با کاموا تمرین کنید.

ابتدا یکی از شکلهایی را که رسم کرده اید در نظر بگیرید و با گوش پاک کن روی آنرا چسب بمالید .دقت کنید که چسب خارج از خطوط مالیده نشود .

حالا باید روی آنرا کاموا بچسبانید. در بعضی از شکلها مثل دایره و بیضی باید از نقطه وسط یا مرکز، کار را شروع کنید و به چسباندن کاموا ادامه دهید تا به انتهای کار برسید و سپس کاموا را قیچی کنید.

در شکلهایی که زاویه دارند مثل مثلث باید از محیط به سمت مرکز بروید.لزومی ندارد که از کاموای یک تکه استفاده کنید .می توانید از تکه های کوچکتر استفاده کنید.

در شکل زیر نمونه های دیگر مثل برگ و مربع را می بینید.

کار روی شکلهای نامنظم را در تصویر زیر می بینید.

و همچنین این نمونه ها

خوب پس از تمرین روی شکلهای ساده ،حالا باید طرح تابلوی خود را مشخص کنید .در این مرحله می توانید از هر طرحی که دلخواه شماست استفاده کنید . در زیر دو نمونه طراحی را می بینید.

پس از کشیدن طرح مورد نظر ، کار را به روشی که در بالا گفته شد ادامه دهید .مثلا در شکل زیر ابتدا تمام دایره ها را پر کنید.

سپس گلبرگها را پر کنید.

بعد نوبت برگها است.

و سپس اطراف گلها را با شکلهای ساده پر کنید.

و در نهایت هیچ جای خالی روی مقوا باقی نگذارید.( با کلیک روی عکسها آنها را در سایز بزرگتر ببینید)

نمونه دیگر را در زیر می بینید.ابتدا خطوط دور شکل را پر کنید.

و در ادامه کار ،خطوط بیرونی و داخلی را پر کنید.

و بعد نوبت پر کردن زمینه های خالی است.

این کار زیبا را می توانید به همراه فرزندان خود انجام دهید و بعد کار را به آنها بسپارید تا خلاقیت خود را نشان دهند و در کار با دست مهارت پیدا کنند.

موفق و سربلند باشید:)

 

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۴ دیدگاه

 1. Avatar

  سلام خداقوت
  من تازه با سایتتون آشنا شدم . آموزشهاتون عالی و بی نظیره
  چطوری می تونم با شما تماس مستقیم داشته باشم ؟ برای آموزش حضوری .

  • مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنونم لطف دارید. اگر منظورتون آموزش خصوصی خیاطی هست لطفا در تلگرام به آیدی honarbazaar_admin@ پیام بدید تا اطلاعات لازم رو بهتون بدم.

ارسال نظر