ابزار لازم برای دوخت پنل پلاستیکی

9

سلام به دوستان گل و هنرمند هنربازار. نزدیک عیده و حتما بازار خونه تکانی ها گرمه.

اگر یادتون باشه در اولین پستی که درباره دوخت پنل های پلاستیکی براتون گذاشتم، نمونه های زیبایی از وسایلی که با پنل پلاستیکی درست شده را معرفی کردم و قرار بود که اگر شما عزیزان علاقه به یادگیری این هنر داشتید به من بگید تا آموزش را ادامه بدهیم. خب حالا از آنجایی که پیام های خیلی زیادی مبنی بر آموزش این هنر زیبا دریافت کردم، الوعده وفا.

امروز قصد دارم ابتدا ابزار مورد نیاز را برای شما توضیح دهم تا برسیم به نمونه های دوخت و ادامه کار.

۱) توری پلاستیکی :

اصلی ترین وسیله برای دوخت این کارهای زیبا، توری های پلاستیکی است که شما می توانید نمونه متری آنرا در فروشگاه هایی که لوازم بنایی و ابزار می فروشند پیدا کنید.

هرچقدر توری مورد استفاده محکم تر باشد کار با آن راحتتر است ولی نتیجه بهتر. البته دوخت هایی که روی توری انجام میدهیم هم باعث محکمتر شدن کار می شود.

نمونه های مربع یا مستطیل شکل از این توری ها

نمونه هایی که شکل های خاصی مثل ستاره، دایره یا قلب دارند.

این نمونه ها کمتر در دسترس هستند و معمولا ما خودمان توری های متری را به این اشکال میبریم.

 

۲) سوزن :

سوزن های بلند با سوراخ بزرگ که نوک تیز نداشته باشند. مثل سوزن کوبلن

۳) نخ:

برای این کار از چند نوع نخ می توان استفاده کرد. انتخاب نخ  در درجه اول به بزرگی و کوچکی حفره های توری و در درجه دوم به سلیقه خودتان بستگی دارد.

یعنی باید با عبور نخ از حفره توری، بیشتر فضای حفره پر شود و البته نخ به راحتی هم در حفره حرکت کند و حفره برایش تنگ نباشد.

۱- کاموا در رنگهای مختلف

۲- نوارهای تریکو

۳ – قیطون

۴- نخ دمسه

۵- نخ مکرومه

چنانچه توری شما دارای حفره های بزرگی است دو راه برای شما وجود دارد : ۱) استفاده از نخ ضخیم مثل نوارهای تریکو ۲) چند لا کردن نخ هنگام بافت

تمام. همانطور که دیدید وسایل مورد نیاز خیلی ساده و محدود هستند.

عزیزان همراه هنربازار حالا که با ابزار دوخت روی توری پلاستیکی آشنا شدید، این وسایل را تهیه و آماده کنید تا در پست بعدی نمونه های دوخت را برای شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

روزگار به کامتان:)

سایت هنربازار را به دوستان خود معرفی کنید.

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۹ دیدگاه

 1. سلام هنرمند جان،ميشه يه الگوي كيف دستي با توري پلاستيكي بديد كه بتونم ببافمش اخه تازه كارم
  ممنون ميشم❤️❤️

 2. سلام عزیزم . من می‌خوام دقیقا همین شکل جناقی که با نوار تریکو داخل مثال ها گذاشتید ببافم. به ازای هر متر مربع چند کیلو یا چند متر نوار لازمه؟
  ممنون از راهنماییتون

  • مدیر سایت

   سلام عزیزم .تا آنجا که من در بازار دیدم ،نوارهای تریکو را به شکل کلاف می فروشند . شما می توانید یک کلاف بگیرید و کار را شروع کنید با پیشرفت کار متوجه می شوید که برای ادامه چقدر نخ لازم دارید.

 3. سلام دوست عزیز
  پیشاپیش ممنون بابت آموزش
  خواستم بگم اگر میشه فرشینه که با همین تور ها و کاموا هست هم آموزش بدید
  تا بتوانیم فرشینه های زیبا برا خودمون درست کنیم .

ارسال نظر