گل سر و تل با گل های نمدی ۲

3

سلام دوستان عزیز. در ادامه آموزش گلهای نمدی که مناسب برای تل و گل سر هستند و در آموزش قبلی تعدادی از آنها را در هنربازار آموزش دادیم، نمونه های زیبای دیگری را در نظر گرفته ایم. با ما همراه باشید.

لوازم مورد نیاز :

  • نمد در رنگهای مختلف
  • قیچی
  • چسب حرارتی
  • سوزن
  • نخ گلدوزی همرنگ نمدها
  • الگو
  • تل فلزی یا پلاستیکی ساده

۱) تل پاییزی

روش کار:

در شکل زیر الگوی نمونه هایی از برگهای بسیار زیبا را که میتواند در ساخت یک تل پاییزی منحصربفرد به ما کمک کند، برایتان آورده ایم.

الگوهای مورد نیاز را از شکل زیر کشیده و روی نمد مورد نظر قرار داده و دور آنرا خط بکشید.

سپس دور الگوها را قیچی کنید و با نخ مناسب روی آنها را مثل شکل زیر بدوزید.

با مهره های آماده که در بازار موجود است می توانید دانه های بلوط را بسازید. برگها و دانه های آماده را با چسب حرارتی روی تل بچسبانید.

عجب چیزی شد مگه نه؟

۲) تل بهاری

الگوی زیر یک الگوی بسیار ساده است که کاربرد زیادی دارد و گلهای زیبایی می توان با آن درست کرد .

گلی که در شکل زیر می بینید از الگوی بالا استفاده شده است.

گلبرگ ها به همان شکلی که بریده شده اند در سایزهای مختلف روی هم گذاشته شده و به این ترتیب یک گل زیبا برای قراردادن روی تل ساخته ایم.

۳) سنجاق سر با گل بهاری

روش دیگری برای ساخت گل های بهاری را مرحله به مرحله در شکل زیر می بینید.

در این روش از یک سایز گلبرگ استفاده شده. برای این گل به ۶ گلبرگ، ۱ برگ و ۱ دایره نیاز داریم که از نمدهای مورد نظر برش میزنیم.

سپس گلبرگها را مثل شکل دوبار تا می کنیم.

پس از دوبار تا کردن هر گلبرگ، چهار گلبرگ تا شده را به هم بچسبانید. یک برگ سبز زیر آن ها چسبانده و سپس سنجاق سر را به وسیله دایره ای که برش زده بودیم روی برگ میچسبانیم.

درنهایت دو گلبرگ دیگر را که تا زده بودیم اول به هم چسبانده و سپس در وسط گل میچسبانیم.

۴) گل ساده پیچ

در شکل زیر از نمدهای دایره شکل برای ساخت گل استفاده شده است. در شکل ۱-۳ دایره ها را از وسط تا کنید و دورتا دوریک دایره دیگر بچسبانید به طوری که لبه ی نیم دایره ها روی هم قرار بگیرد. برای وسط گل، مانند شکل ۴-۶ دایره را دو بار تا کرده و در مرکز گل بچسبانید.

۵) گل پرپر 🙂

اینهم یک روش بسیار ساده برای ساخت یک گل زیبا. یک نوار دولا به اندازه دلخواه از نمد ببرید و لبه آزاد نمد را به هم بدوزید. سپس با قیچی از سمت دولای نمد برشهای موازی و یک اندازه بزنید و مواظب باشید که برش تا انتها نرود و باعث قطع نوار نشوید. سپس روی یک کاسبرگ سبز نوار را به شکل دایره وار بچسبانید.

در شکل زیر از دو روش آموزش داده شده در بالا برای ساخت یک گل استفاده شده .

تقدیم به همه عزیزان علاقمند به هنر نمد دوزی که مشوق ما در این آموزشها هستند.

سایت هنربازار را به دوستان خود معرفی کنید.

موفق باشید:)

 

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۳ دیدگاه

ارسال نظر