گل رز پیچ شاخه بلند

0

سلام و روز بخیر به دوستان عزیزم.

تا امروز چند مدل گل نمدی آموزش دادیم که با جستجوی عبارت “گل نمدی” در سایت میتونید همه آنها رو ببینید. ولی شاید شما هم دوست داشته باشید که گلهایی بسازید که بتوانید درکنار هم داخل گلدان قرار دهید و یک گلدان گل زیبا داشته باشید. قصد داریم تا چند مدل از این گل های شاخه بلند که مناسب قرار دادن در گلدان هستند را آموزش دهیم.

امروز یک نمونه گل رز زیبا معروف به گل رز کلمی را با هم خواهیم دید. درست خوندید، گل رز کلمی، چون وسطش مثل کلم به هم پیچ خورده. ولی من اسمشو گذاشتم گل رز پیچ به نظرم قشنگتر بود 🙂

لوازم مورد نیاز:

  • نمد صورتی و سبز
  • ساقه گل
  • قیچی
  • چسب حرارتی
  • سیم چین یا دم باریک

طریقه ساخت :

۱) ابتدا گلبرگ ها را به شکلها و تعدادی که در زیر می بینید برش بزنید.

سه مستطیل به طول ۳۰ و عرض ۲٫۵ تا ۳ سانت که گوشه های آن را مانند تصویر گرد کرده ایم

۲۱  نمد به شکل قطره

۲ مربع (برای ساخت غنچه)

دو دایره که یکی از نمد سبز است.

۲) حالا وسط نمد دایره شکل را با نوک قیچی یک برش خیلی کوچک ایجاد کنید و ساقه را از زیر در آن قرار داده و قسمت داخل را چسب بزنید و مانند تصویر تا کنید.

۳) سه نوار بلندی را که بریده اید به شکل پلیسه ( آکاردئون ) جمع کنید و بین پلیسه ها را کمی چسب بزنید تا باز نشود. دقت کنید که چسب را به لبه ها نزنید بلکه در قسمت عمق یا انتهای پلیسه ها باشد که لبه ها آزاد باشد.

۴) سپس این سه نوار را که آماده کردید، از لبه ها به هم بچسبانید تا مرکز گل شما به شکل یک دایره که وسط آن سوراخی قرار دارد، آماده شود. با دست آنرا فشرده و شکل دهید.

۵) وقتی مرکز گل آماده شد، ساقه ای را که در مرحله اول درست کرده بودید داخل آن قرار دهید و کمی چسب بزنید.

۶) در این مرحله باید گلبرگها را بچسبانید. پایین گلبرگها را چسب بزنید و از جایی که ساقه قرار دارد به زیر مرکز گل بچسبانید.

گلبرگ های بعدی را باید طوری بچسبانید که لبه ها روی گلبرگ های قبلی قرار گیرد.

۷) ردیف اول گلبرگها را به این ترتیب بچسبانید و ردیفهای بعدی را در فاصله بین ردیفهای قبلی بچسبانید.

۸) در آخر دایره سبز را برشی کوچک داده و سیم را از داخل آن عبور دهید و چسب بزنید.

گل رز پیچ ما آماده است.

در بالا دو مربع داشتیم که استفاده نشد. در پست بعدی به شما یاد میدهیم که چطور با این مربع ها غنچه درست کنید. پس اگر به ساخت این گلها علاقه دارید با ما همراه باشید.

این گلها حتما باید با گلهای دیگر همراه شود تا گلدان گل زیبایی داشته باشید.

گلی که ساختیم را در دسته گل زیبای زیر میبینید؟

پیروز و سربلند باشید:)

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر