آموزش دوخت رز عنکبوتی در گلدوزی برزیلی

4

ذر ادامه آموزشهای گلدوزی برزیلی امروز دو دوخت را آموزش می دهیم.

دوحت دایره ای : ابتدا یک دایره به اندازه دلخواه رسم کنید.

سوزن را از نقطه A که روی محیط دایره است خارج کرده و در نقطه B که مرکز دایره است داخل کنید و از نقطه C روی محیط دایره خارج کنید.

دقت کنید که در نقطه C نخ باید زیرسوزن قرار گیرد و به همین ترتیب دوخت را ادامه دهید تا دایره کامل شود.

دوخت رز عنکبوتیمثل شکل زیر یک دایره بکشید (دایره هرچه بزرگتر باشد گل شما بزرگتر خواهد بود) و روی محیط دایره ۵ یا ۷ نقطه علامت بگذارید به طوری که فاصله نقاط باید یکی باشد و تعداد نقاط باید فرد باشد.

ابتدا برای دوخت ستاره وسط باید سوزن را از زیر وارد مرکز دایره کرده و از یکی از نقاط وارد پارچه کنید (شکل راست) یا از یکی از نقاط سوزن را از زیر بیرون آورید و به مرکز دایره فرو کنید (شکل چپ) و به همین ترتیب ادامه دهید.

وقتی ستاره را دوختید، سوزن را از زیر از کنار یکی از پره ها نزدیک مرکز دایره از پارچه بیرون آورید. حالا باید سوزن را یکبار از رو و یکبار از زیر از پره های ستاره عبور دهید (یک در میان)

و اینکار را تا جایی ادامه دهید که ستاره کاملا پر شده و نخ های آن دیده نشود.

دقت کنید در این مرحله سوزن وارد پارچه نمی شود فقط از زیر و روی دوخت قبلی عبور داده می شود. در آخر نخ را پشت کار برده و گره بزنید.

در زیر دو نمونه دوخت رز عنکبوتی را می بینید.

شاد و سربلند باشید:)

 

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۴ دیدگاه

 1. Avatar

  سلام من با استفاده از اموزش های خوب شما تونستم الگوی اولسه رو بکشم ولی بلد نیستم اونو تبدیل به الگوی سارافون بکنم لطفا آموزش تبدیل الگوی اولیه رو هم بذارین ممنون

  • مدیر سایت

   برای سارافون بهتره طول سرشانه از سمت آستین ۱ الی ۱٫۵ سانت کم بشه و حلقه آستین دوباره رسم بشه.
   اگر زیرسارافونی جذب زیر سارافون قراره بپوشید حلقه رو هم از زیر حلقه نیم تا یک سانت بالا بیارید ولی اگر شومیز یا آستین گشاد زیرش میپوشید تغییر ندهید.
   باتوجه به نوع اندامتون هم میتونید نیم تا یک سانت از حلقه لقی بگیرید.
   از این پس سوالتونم لطف کنید در پست های مربوط به خیاطی بپرسید عزیزم که دیگران هم بتونن استفاده کنن.

ارسال نظر