کیف پول به شکل گل رز

2

سلام خانم های هنرمند. عصر تابستانی و گرمتون بخیر.

امروز به درخواست یکی از کاربران عزیز هنربازار، آموزش یک کیف پول خیلی زیبا و خوش رنگ و آب را براتون آماده کردیم. البته من داشتم به این فکر میکردم که ایده این کیف به شدت بدرد دوخت دستگیره آشپزخانه هم می خورد مگه نه؟

جالبی این کیف این است که کاملا با دست دوخته شده ولی شما می توانید برای استحکام بیشتر از چرخ خیاطی هم استفاده کنید. خب با هم می رویم سراغ آموزش:

۱) ابتدا از ۴ طرح پارچه، مربع هایی به ضلع ۶ سانتی متر برش می زنیم. تعداد مربع های مورد نیاز در تصویر زیر بالای آن ها نوشته شده است.

۲) وسط مربع ها کمی پشم شیشه گذاشته و آن را به شکل مثلث تا کنید و دو ضلع آن را بدوزید.

۳) تمام مربع ها را به همین ترتیب آماده کنید.

۴) حالا هر گروه از مثلث ها را مانند تصویر زیر به هم بدوزید. نصف هر مثلث باید زیر مثلث بعدی قرار گیرد تا چندضلعی های زیر آماده شود.

۵) حالا چندضلعی های آماده شده را مانند تصویر زیر، بر روی هم قرار دهید تا شکل گل به خود بگیرد. خیلی زیبا شد مگه نه؟

برای اینکه چندضلعی ها به هم محکم شوند، از وسط شروع کرده (چندضلعی که با سه گلبرگ درست شده بود)، و وقتی لایه بعدی را روی آن قرار میدهید، از پشت با کوک دو لایه را به هم محکم کنید.

۶) در انتها دور تا دور لایه آخر را دوخته و اضافات آن را ببرید تا شکل دایره به خود گیرد.

۷) حالا از کار آماده شده تان یک الگوی دایره تهیه کنید. مثلا گل ما در نهایت به اندازه دایره ای با قطر ۱۱ سانت شده است. پس از مقوا، یک الگو به شکل دایره با این قطر تهیه می کنیم.

۸) حالا از الگوی دایره استفاده کرده و سه دایره پارچه ای و یک دایره پشم شیشه نمدی برش می زنیم.

دقت کنید همانطور که در تصویر زیر می بینید، دو دایره از یک طرح پارچه و یک دایره از طرحی دیگر می باشد.

۹) دایره تکی را روی دایره پشم شیشه گذاشته و دورتادور آن ها را به هم دوخته سپس چهارتا از قطرهای دایره را هم می دوزیم تا دو لایه کاملا به هم محکم شوند. پشت و روی کار را در تصویر زیر می بینید.

۱۰) دو قطعه نوار اریب به اندازه محیط الگوی دایره مان به علاوه ۲ سانت برش زده و آماده می کنیم. می توانید آموزش برش و دوخت نوار اریب را مشاهده کنید.

۱۱) خب حالا دورتادور دایره و گلمان را نوار اریب می دوزیم.

پیشنهاد هنربازار : اگر بخواهیم از این گل به عنوان دستگیره استفاده کنیم کافی است در این مرحله دایره و گل را روی هم قرار دهیم و یکباره دور آنها را نوار اریب بدوزیم تا دستگیره ما آماده شود.

۱۲) یک زیپ ۲۰ سانت را باز کرده و ابتدا یک سمت آن را به دور گل سوزن زده و می دوزیم، سپس سمت دیگر آن را به دور دایره می دوزیم (مانند تصویر زیر).

این هم نمای کار از سمت رو

۱۳) دو دایره دیگر را که برش زده بودیم روی لبه داخلی زیپ گذاشته و می دوزیم.

دقت کنید فقط تا جایی که زیپ هست دوخته شود و مانند تصویر زیر، نیمه پایینی دایره ها آزاد است.

نکته دیگر هم اینکه روی پارچه باید به سمت خودتان باشد.

۱۴) حالا زیپ کیف را بسته، نیمه پایین دو دایره آستری را روی هم گذاشته و کامل به هم بدوزید. (خط قرمز در تصویر زیر)

دقت کنید گل و دایره پشت کار نباید در این مرحله دوخته شوند.

۱۵) یک نوار ۴ سانتی با طول دلخواه برای دسته کیف برش بزنید.

نوار را به داخل تا زده و دو لبه آن را به هم بدوزید (مانند شکل سمت راست).

۱۶) حالا نوار دسته کیف را از وسط تا کرده و بین دو لایه گل و دایره پشتی قرار دهید و سپس این دو لایه را خیلی تمیز به هم پس دوز کنید.

کیف ما آماده است. خیلی فانتزی و زیبا

خسته نباشید. کیف زیبای شما قطعا مصارف مختلفی میتونه داشته باشه. باز هم اگر ایده ای برای استفاده از این آموزش داشتید با ما درمیان بگذارید.

شاد باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

گفتگو۲ دیدگاه

ارسال نظر