خروس نمدی، آویز حوله

0

سلام. من دوباره اومدم با یک کار نمدی دیگه. یه ایده جدید و یک کاربرد جدیدتر برای نمددوزی.

حتما شما هم مثل ما توی آشپزخانه یک حوله دارید تا بعد از ظرف شستن یا موقع غذا پختن با این حوله دستتون رو خشک کنید. دقت کردید هی می مونیم حوله رو کجا بگذاریم؟ البته دو مدل حوله آشپزخونه قبلا در هنربازار آموزش دادیم. یکی حوله جلوی گاز و یکی هم حوله به شکل پیراهن که اگر دوست داشتید می تونید از این لینکها استفاده کنید و آنهارو هم ببینید.

ولی اگر بخوایم حوله از آویزش جدا باشه تا بشه هرچند وقت یبار عوضش کنیم و حوله تمیز بگذاریم، دوتا راه داریم. یا تشریف ببریم بازار و یه آویز حوله تهیه کنیم که با تنوع خیلی زیادی توی بازار پیدا میشه، یا آستینارو بالا بزنیم و خودمون خیلی شیک و باکلاس یدونه درست کنیم.

امروز می خوام مث یه خانم باسلیقه برای آشپزخونمون یه آویز خروس نشان درست کنم و بگم ما از اون خونواده هاشیم که حولمونم با سال ست می کنیم 🙂 خب دیگه بیشتر از این پرحرفی نکنم بریم سراغ آموزش

لوازم مورد نیاز:

  • نمد در رنگ ها و طرح های مورد نظر
  • حلقه فلزی یا پلاستیکی
  • نوار تزئینی یا روبان
  • دو مروارید ریز مشکی
  • نخ و سوزن
  • قیچی
  • پشم شیشه
  • کاغذ و مداد برای رسم الگو

مراحل کار:

۱) ابتدا بر روی الگوی زیر کلیک کنید تا آنرا در اندازه واقعی ببینید سپس همانطور که قبلا توضیح داده ایم الگو را رسم کنید. اگر بخواهید اندازه الگو بازهم بزرگتر باشد می توانید روی آن زوم کنید.

قسمت های الگو شامل : بدن ،بال، تاج، نوک، زیر نوک، چشم و بندینک بالا و پایین می باشد.

۲) قسمت های الگو را روی نمدهایی که انتخاب کرده اید گذاشته و دور آنرا خط بکشید و سپس ببرید.

از هر الگو باید دوتا تهیه کنید. فقط از الگوی بال ۴ عدد برش بزنید. می توانید بعضی قسمتها را از دو رنگ نمد که با هم هماهنگی دارد مثل سبز روشن و تیره تهیه کنید این به سلیقه شما بستگی دارد.

۳) ابتدا تکه های کوچک را آماده کنید.

دو تکه قلبی شکل زیر نوک خروس را روی هم قرار داده و با دوخت ساده یا دندان موشی دور آنرا بدوزید.( در تصاویر زیر از چرخ خیاطی برای دوخت نمد استفاده شده ولی شما می توانید همه بخش ها را با دست و نوع دوختی که خدمتتون عرض میکنم انجام دهید). قبل از اتمام دوخت داخل آن را با مقدار کمی پشم شیشه پر کنید.

در انتها هم یک خط صاف مانند تصویر زیر در وسط قلب بدوزید. برای این خط می توانید از دوخت بخیه استفاده کنید.

حالا آن را مانند تصویر زیر در جای خود روی یک لایه از بدن خروس بچسبانید.

۴) روی نمد سفید، دو بیضی کوچک بکشید و ببرید.

۵) این دو بیضی سفید را در جای چشمها قرار دهید و دور آنرا با دوخت بخیه بدوزید ( از چسب هم می توانید به جای دوخت استفاده کنید)

۶) دو مروارید سیاه را روی بیضی ها دوخته و با نخ گلدوزی دو ابرو برای خروس بدوزید.

۷) هر دو عدد از بال ها را روی هم قرار دهید و دور آن را با دندان موشی یا بخیه بدوزید. دو خط هم مانند تصویر زیر باید روی بال ها دوخته شود تا زیباتر شود.

دو بال را که آماده کرده اید روی دو قطعه بدن قرار داده و قسمت بالای بال را به بدن بدوزید یا بچسبانید. قسمت پایین بال باید آزاد باشد.

۸) دم و تاج هم به همین ترتیب آماده می شود تا بعدا بین دو لایه بدن قرار گیرد.

۹) دو تکه نوک را روی هم قرار داده و دور آنرا بدوزید. قبل از اتمام دوخت کمی پشم شیشه داخل آن قراردهید و دوخت را تمام کنید.

نوک را زیر چشمها قرار دهید و با دو دوخت ضربدری ( در الگو مشخص شده) آنرا به بدن وصل کنید. بقیه نوک آزاد است.

۱۰) دو بندینک آماده کنید، از وسط تا کنید و حلقه را بین آنها قرار دهید و دو سر هر بندینک را روی هم قرار داده و سوزن بزنید.

۱۱) تاج، دم و دو بندینک و روبان بالا را با توجه به شکل در جای خود به یک لایه از بدن سوزن بزنید. تکه دوم بدن را زیر آن قرار داده و دور آنرا با دندان موشی بدوزید.

برای اینکه خروس شما کمی برجسته باشد مثل شکل بالا یا کاملا تپل باشد مثل شکل زیر باید قبل از اتمام دوخت دو لایه بدن به هم، داخل آن مقداری پشم شیشه بگذارید و سپس دوخت را کامل کنید.

خب حالا آویز را در محلی مناسب در آشپزخانه آویزان کنید و حوله را داخل حلقه آن قرار دهید.

راستی از این آویز در اتاق کودک هم می توانید استفاده کنید تا حوله خودش را به آن آویزان کند. و درضمن می توانید با همین ترفند به جای خروس از هر عروسک دیگری هم که قبلا در بخش عروسک های نمدی آموزش داده ایم استفاده کنید.

موفق و سالم باشید:)

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

ارسال نظر