انتقال پنس سرشانه به پهلو و حذف پنس حلقه پشت

154

آموزش دهم از سری آموزش های دوره نازکدوزی با متد مولر

سلام دوستای خوبم. روز بخیر. امیدوارم طاعاتتون قبول باشه و این دو روز از ماه مبارک رمضان رو به خوبی سپری کرده باشید و ان شاالله ما را هم از دعای خیرتون موقع افطار بی نصیب نذارید.

امروز بالاخره می خواهم درباره پنس سرشانه و پنس حلقه آستین پشت صحبت کنم که این چندوقت مورد سوال خیلی از شما عزیزان بود که باید با این دوتا پنس چکار بکنیم.

همانطور که در آموزش رسم الگوی بالاتنه مولر دیدید، پس از رسم الگوی پایه، دوتا پنس در الگو به وجود می آید که باید به یک ترفندی از دستشون خلاص بشویم. ولی باید خدمتتون عرض کنم که صدها راه برای انتقال و یا حذف این پنس ها وجود دارد که به مدل شما بستگی دارد و ما امروز می خواهیم به ساده ترین آنها اشاره کنیم.

همانطور که در مانتوی شکل زیر مشاهده می کنید، برخی از لباس ها فاقد برش هستند. این لباس ها جزو ساده ترین دوخت ها به حساب می آیند. چون همانطور که می دانید هرچه برش های یک لباس بیشتر و پیچیده تر باشد دوخت آن هم مشکلتر و وقتگیرتر خواهد بود.

خب در مدلی که مشاهده می کنید، ساده ترین راه برای انتقال پنس سرشانه استفاده شده یعنی انتقال پنس سرشانه به پهلو. سپس این پنس به همراه ساسون زیر سینه، روی پارچه دوخته شده اند تا فضای سینه ایجاد شود.

از طرف دیگر، اگر تصویر پشت این مانتو را داشتیم مشاهده میکردید که پشت نیز به تناسب جلوی مانتو، فقط از یک ساسون تشکیل شده است (یعنی شامل برشی نیست) و پنس حلقه آستین نیز حذف شده است.

پس امروز می خواهیم درباره انتقال پنس سرشانه به پهلو و حذف پنس حلقه آستین پشت صحبت کنیم و تمام نکات و قلق های آن را توضیح دهیم. البته قبل از آن هم تبدیل ساسون های پشت به یک ساسون را توضیح می دهم که سوال بسیاری از شما عزیزان بود.

خب فرض کنید الگوی پایه بالاتنه را رسم کرده اید، تمام نکات کنترل الگو را روی آن اعمال کرده اید و در حال حاضر الگوی شما به شکل زیر آماده است.

من خطوط و اعداد اضافه را پاک کرده ام که خیلی شلوغ نشود. همچنین فرض کنید سرشانه را هم اصلاح کرده و خطوط قبلی را پاک کرده ام.

تمام تصاویر با کلیک بر روی آنها بزرگ می شوند.

تبدیل دو ساسون پشت به یک ساسون :

اگر به خاطر داشته باشید، الگوی بالاتنه مولر در پشت از دو ساسون در نقاط E و F تشکیل شده بود. اولا دلیل این موضوع این است که دو ساسون در پشت خیلی زیباتر می تواند گودی کمر را پوشش دهد و لباس قطعا خوش فرم تر خواهد بود.

اما در الگوهایی که مجموع این دو ساسون از ۳ سانت کمتر بدست می آید می توانیم ساسون کوچکتر را حذف کرده و مجموع دو ساسون را به صورت یک ساسون در وسط خط کمر پشت رسم کنیم. (مانند تصویر بالا)

درضمن ارتفاع ساسون جدید هم مانند ساسون بزرگ حذف شده، ۱۵ سانت در بالای خط کمر و ۱۵ سانت زیر خط کمر می باشد.

حذف پنس حلقه آستین پشت

وقتی پشت لباس ما هیچ برشی ندارد مجبوریم که پنس حلقه را حذف کنیم (چون اگر برش داشتیم می توانستیم پنس را داخل برش بیاندازیم).

۱) ابتدا خطوطی که در تصویر زیر به رنگ بنفش رسم کرده ام را برش می زنیم به طوری که فقط یک اتصال خیلی کم در انتهای پنس (نقطه Z) باقی بماند.

۲) حالا قطعه برش خورده را حول نقطه Z بچرخانید تا پنس حلقه آستین بسته شود.

۳) یه پنسو بستیم یکی دیگه باز شد!!! حالا چیکار کنیم؟

زیر این پنس جدید کاغذ بچسبانید تا جابجا نشود آنگاه خط سرشانه رو مطابق تصویر زیر دوباره از نقطه ۲۰ تا لبه یقه رسم کنید (خط سبز).

حالا عرض پنس را روی سرشانه جدید اندازه بگیرید (فاصله K تا *K) و به همان اندازه از نقطه ۲۰ جلو بیایید و نقطه P را علامت بزنید. سپس نقطه P را به نقطه ۲۱ وصل کنید.

به این ترتیب پنس حلقه آستین بسته و حذف شد. در تصویر زیر نتیجه را می بینید که خطوط اضافه را من پاک کرده ام.

حالا برویم سراغ پنس سرشانه

انتقال پنس سرشانه به پهلو :

همانطور که می دانید در الگوی ما بین خطوط ۳۳ تا ۲۸ تا ۳۴ یک پنس ایجاد می شود که به آن پنس سرشانه می گوییم. چون این پنس خیلی بلند و توچشمه، بهتره یا آن را داخل برش ها پنهان کنیم یا به پهلو منتقل کنیم. پنس پهلو (که به آن پنس کونفورماسیون هم می گویند) هم کوتاهتر هست و هم کمتر دیده می شود.

برای انتقال پنس به پهلو، باید به سایز سینه توجه کنیم که با توجه به آن مرحله اول انتقال متفاوت می شود.

۱) ابتدا با توجه به اندازه سینه، یکی از خطوط زیر را رسم کنید (خط پنس پهلو):

سینه بزرگ: از نقطه ۲۸ خطی عمود بر خط ۳۳-۲۸ تا پهلو رسم کنید. (تصویر سمت چپ)

سینه کوچک: از نقطه ۲۸ خطی عمود بر خط ۳۴-۲۸ تا پهلو رسم کنید. (تصویر وسط)

سینه متوسط: ابتدا از نقطه ۲۸ خطی به وسط ۳۳-۳۴ رسم کنید سپس خطی عمود بر آن تا پهلو بکشید.

۲) پس از رسم خط پنس پهلو، خطوطی را که در تصویر زیر سمت چپ با رنگ قرمز مشاهده می کنید را برش می زنیم به طوری که اتصال کمی در نقطه ۲۸ باقی بماند.

سپس قطعه برش زده را حول نقطه ۲۸ (درجهت فلش) می چرخانیم تا نقطه ۳۳ روی نقطه ۳۴ قرار گیرد (تصویر سمت راست).

۳) حالا در مرحله آخر باید این پنس پهلو را کمی اصلاح کنیم تا پس از دوخت نمای بهتری داشته باشد.

یک دایره به شعاع ۲ سانت حول نقطه ۲۸ رسم کنید. این دایره فضایی است که بهتر است هیچ پنسی وارد آن نشوند.

سپس هم پنس پهلو و هم ساسون زیر سینه را مانند تصویر زیر کوتاه کنید (خطوط سبز).

همچنین خط سرشانه را هم مجددا از ۲۵ به ۳۱ رسم کنید تا خطی صاف باشد (خط آبی).

نتیجه را در تصویر سمت راست می بینید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید نتیجه الگوی جلو و پشت ما به شکل زیر بدست می آید. این الگو دیگه آماده قرار گرفتن روی پارچه و برش خوردن است.

این الگو یک الگوی بدون برش است و فقط ۳ پنس یا ساسون روی آن وجود دارد که پس از برش باید دوخته شوند.

بهتر است پنس ها را روی پارچه خالی نکنید فقط محل آنها را با گچ خیاطی مشخص کرده و با چرخ بدوزید.

این هم یک نمونه دوخته شده دیگر از پنس پهلو و ساسون زیر سینه :

ان شاالله در مراحل بعدی به نکات برش و دوخت هم می پردازیم.

اگر این آموزش را پسندیدید لطفا صلواتی هدیه به آقا امام زمان بفرستید.

ممنونم و موفق باشید 🙂

برای مشاهده آموزش های بعدی و قبلی از دکمه های زیر استفاده کنید.

اگر می خواهید تسلط بیشتری بر روی آموزش های خیاطی دوره نازکدوزمون پیدا کنید، می توانید از فیلم های آموزشی ما در بخش “حرفه ای شو” استفاده کنید. برای ورود به این بخش روی دکمه زیر کلیک کنید.

پیشنهاد میکنم حتما پیج های اینستاگرام هنربازار با آیدی honarbazaar@ و پیج آموزش خیاطی خودم با آیدی reihan_sewing@ را دنبال کنید تا هم از آموزشهای جدید مطلع شوید و هم نکات ریز بیشتری که آنجا آموزش می دهم را ببینید و یاد بگیرید.

یا حق 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

گفتگو۱۵۴ دیدگاه

 1. Avatar

  سلام و خدا قوت واقعا ممنون از اموزش دقیق و عالیتون من تازه با سایت شما اشنا شدم .من یه مشکلی دارم تو قسمت انتقال پنس سرشانه جلو به کنفو بعد از اینکه نقطه ۳۳و۳۴ رو میارم رو هم و پنس کنفو باز میشه خط سرشانه به هم میریزه و مجدد باید رسمش کنم ولی وقتی از نقطه ۳۱خط کشو میزارم وخط صاف میکشم از نقطه ۲۵خیلی پایینتر میاد و حدود دو سانتی بلندی حلقه استین کوتاه تر میشه میخواستم بدونم چیکار میتونم بکنم که حلقه استینم کوتاه نشه

 2. Avatar

  سلام به شما روزتون بخیر ببخشید یه سوالی داشتم شما فرمودین که اگر مجموع دو ساسون پشت از سه سانت کمتر در میاد میتونین دو ساسون رو به یه ساسون تبدیل کنین و وسط در وسط، ساسون رو بکشیم. اگه مجموع ساسون ها از سه سانت بیشتر شه ، اونموقع چیکار باید کرد(مال من چهار سانته ) اگه بخوام اونو عصایی ش کنم چجوری باید برش الگومو انجام بدم؟ چون دو تا ساسون دارم اخه

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ساسون کوچکه رو یا میندازیم به پهلو یا وسط پشت.
   درضمن وقتی برش داریم عرض ساسون میتونه تا ۳٫۵ سانت هم برسه

 3. Avatar

  سلام مهربان
  بیزحمت یک کتاب خیاطی به روش مولر که مورد تایید شماست بفرمایید تاتهیه کنم 😘😘

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. کتاب خانم نیره یونسی و هاکوپیان خوبه البته یک مقدار متنشون سنگینه

 4. Avatar

  سلام ،خسته نباشید
  امکان داره اندازه سینه بزرگ ،متوسط وکوچیک روبفرمایید در قسمت انتقال پنس.
  از زحمات شما سپاسگزارم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   اندازه سینه در مقایسه با اندام فرد و کاملا چشمی براورد میشه. نمیشه گفت کسی که سایز سینه اش مثلا فلان مقداره سینه بزرگ محسوب میشه چون ممکنه یه سایزی که برای یک فرد سینه کوچکی محسوب میشه برای فرد دیگری که لاغره سینه نرمال یا متوسط محسوب بشه.

 5. Avatar

  سلام
  روز بخیر
  خیلی ممنون که همه چی رو با جزییات و کامل توضیح میدین.
  سوال من اینه که مقدار پهنای پنس سرشانه جلو برای من ۸ سانته و باعث میشه الگو قالب تن بشه و من میخوام یکم کمتر این حالت رو داشته باشه. میخوام بدونم میشه مقدار پنس رو کمتر کنم مثلا به جای ۸ سانت پهناش بشه ۵ سانت؟ شیب سرشانه دچار مشکل نمیشه؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. اگر میخواید لباس کمتر جذب باشه باید آزادیهای لباستون رو دستکاری کنید نه اینکه پنس رو کم و زیاد کنید.
   برای آزادی روی سینه باید آزادی های خط ۲ رو زیاد کنید و برای کمر و باسن هم در مراحل رسم یه بخش آزادی داشتیم که باید بیشتر بدید

 6. Avatar

  سلام.دست گلتون درد نکنه.آموزشهاتون بی نظیرند .دقیق و بی کم و کاست.
  سوال داشتم از حضورتون.پنس پهلو اندازش از چند سانت نباید بیشتر باشه؟یعنی حداکثر باید چند سانت باشه؟و اگه زیاد شد باید باهاش چه کنیم؟
  متشکرم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. لطف دارید.
   بهتره از ۷ سانت بیشتر نشه، بیشتر بشه مشکلی نیست فقط کمتر باشه تن خورش بهتره. یه راههایی برای کم کردنش هست که نمیشه اینجوری درقالب جملات گفت.

   • Avatar

    با سلام و خسته نباشید. وقتی پنس حلقه استین راامیبندیم بعدازاعمال .درانتها اندازه سرشانه نیم سانت بیشتراز مقداراندازهگیری شده از روی اندام میشود که اینمقدار نبایدیکسانت بیشتر از سرشانه که اندازگیری شده از اندام باشد ؟ وقتی پنس حلقه استین و می بندیم ایا باید اوازمان ایجاد شده درسرشانه ۱.۵ سانت بهاندازه همان پنس حلقه استین باشد؟

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     خیر بازشدگی پنس روی سرشانه لزومی نداره همون ۱٫۵ سانت باشه! معمولا بیشتره
     بله ممکنه در حین انتقال پنس طول سرشانه کم بشه مهم اینه که نهایتا نیم تا یک سانت بزرگتر باشه. اگر بخوایم هم میتونیم بعد از انتقال مجدد سرشانه رو کنترل کنیم و برسونیمش به همون یک سانت

 7. Avatar

  سلام و خداقوت. ببخشید من با اینکه تو رسم الگو خیلی دقت کردم ولی بعد از برش میبینم بعد از بستن پنس کونفو الگوی پشت و جلوم به هم میخوره. یعنی برش ها رو وقتی رو هم میذارم و چرت ها رو هماهنگ میکنم و پنس کونفو رو هم میبندم میبینم سرشانه و حلقه جلو از برش میزنه بیرون. لطفا میگید کجای کارم ایراد داره؟ ممنون ازتون.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. متوجه نمیشم از برش میزنه بیرون یعنی چی؟ قرار نیست حلقه جلو و پشت اندازه هم باشه یا وقتی دوتا قسمت جلو و پشتو رو روی هم میذاریم قرار نیست کامل صاف روی هم بیفتند.

 8. Avatar

  سلام خسته نباشید.
  ببخشید میشه مقداری از پنس سرشانه رو به کنفورماسیون انتقال داد و مقداریش رو هم به پنس کمر،؟

 9. Avatar

  سلام خیلی ممنون از آموزش هاتون.نکاتی نیست که برای برش پارچه لازم باشه بدونیم؟برای دوخت لازمه یک سانت از اطراف الگو اضافه بذاریم که توی دوخت بره یا توی الگو اعمال شده؟

 10. Avatar

  اگر نخواهیم ساسون افقی یا کنار باشد چه کنیم ؟
  در متد مولر امکان دارد که اصلا نقطه ۲۸ بیفتد بالای حلقه آستین؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   یعنی چی نخواهیم؟یعنی اصلا پنس نداشته باشیم؟ در متد مولر نمیشه هیچ پنسی به سر سینه نداشته باشیم.
   بله امکان داره

   • Avatar

    سلام.
    خیلی خیلی ممنونم ازتون به خاطر اموزش دقیق.خدا خیرتون بده.
    اگه برای الگو من نقطه ۲۸ بالای حلقه استین افتاده حالا برای حذف پنس چیکار کنم؟!!
    خط عمود بر ۲۸ و ۳۴ روی حلقه استین می افته و خط عمود بر ۲۸ و خط وسط ۳۳ و ۳۴ زیر حلقه آستین روی پهلو میافته!
    ۲٫ خط عمود بر ۲۸ و وسط ۳۳ و ۳۴ باید برش بخوره برا انتقال پنس درسته؟

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     خط کونفو را به ۲ سانت زیر حلقه در پهلو وصل کنید
     خیر، خط پنس کونفو و ۲۸ به ۳۳ برش میخوره و میچرخه

 11. Avatar

  سلام ببخشید من یه الگو به روش مولر رسم کردم ولی بدون اضافاته میشه وقتی خواستم روی پارچه برش بدم اضافاتشو بدم و چه مقدار باید اضافات بدم

 12. Avatar

  سلام ممنون از آموزشهای خوبتون ببخشید اگر مجموع پنس پشت از ۳ سانت بیشتر بود چکار کنیم که به یکی تبدیل بشه مثلا برای من ۵ سانته

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   اول چک کنید که دور سینه الگو آزادی مناسبی داشته باشه و زیاد گشاد نشده باشه چون ممکنه به دلیل زیاد دادن آزادیهای خط ۲ هم دور سینه زیاد گشاد شده باشه و هم قطر پنس کمرتون زیاد شده باشه.
   در صورتی که دور سینه آزادی مناسبی داشت، باید حدود ۳٫۵ سانت از پنس را از وسط کمر به شکلی که گفتیم بگیرید و ۱٫۵ باقیمانده را از محل تقاطع خط کمر و خط وسط پشت

   • Avatar

    سلام.ممنون از اموزشهای خوبی که دارید. پنس پشت را که گفته بودید ۱٫۵ سانت از خط کمر از وسط پشت بگیریم بالا و پایین آنرا به کجا وصل کنیم؟به نقاط ۱و۹ در بالا؟و ۷ در پایین؟قوس دار باشد یا صاف؟این پنس رو باید رو پارچه دوخت ؟کمی توضیح بدید ممنون میشم.

 13. Avatar

  سلام.بعداز انتقال پنس سرشانه ، ارتفاع (قد) الگوی جلو یه مقداری از الگوی پشت بیشترمیشه. میشه لطفا بگید بااین اختلاف ارتفاع باید چیکارکنم ؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. منظورتون انتقال پنس سرشانه به کونفو هست؟ وقتی کونفو روی پارچه دوخته میشه درست میشه مشکلی نیست.

 14. Avatar

  سلام و وقت به خیر.
  برای اینکه الگوی جلو هیچ ساسونی نداشته باشد یعنی بعد از بستن ساسون سر شانه و ایجاد ساسون زیر سینه، حالا این ساسون رو چطور رد کنیم؟
  متشکرم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم اگر ساسون باریک باشد می توانید از پهلو رد کنید.

   • Avatar

    سلام و بسیار متشکرم از جوابتون.
    اشتباه گفتم، منظورم ساسون کنفورماسیون بود. چطور می تونم این ساسون رو حذف کنم و کلا” الگوی بدون ساسون داشته باشم؟

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     عزیزم در الگوی مولر حداقل شما باید کونفو رو داشته باشید. برای داشتن الگوی بدون ساسون یا باید از متدهایی مثل ایتالیایی استفاده کنید و یا الگوهای رگالی رو تهیه کنید.

 15. Avatar

  با سلام و سپاس بسیار.
  در بند ۳ توضیحات فوق (مربوط به حذف پنس حلقه آستین پشت)، آیا منظور از نقطه ۲۰ نقطه A هست؟ چون برای مثال در الگوی خودم، نقطه A معادل ۲ سانتی متر از نقطه ۲۰ عقب تر است (به خط وسط پشت نزدیک تر است) و اگر ملاک نقطه ۲۰ باشد سرشانه پشت در الگوی من به جای ۱۳٫۵ عددی معادل ۱۵٫۵ خواهد شد.

  با تشکر

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنون که هرکدام از سوالاتتون رو در زیر پست مربوط به خودش پرسیدید.
   بله منظور از نقطه ۲۰ دقیقا نوک سرشانه اصلاح شده روی الگوی شماست که همانطور که اشاره کردید در آموزش “کنترل الگوی مولر” ما نام اونو نقطه A گذاشته بودیم.

   • Avatar

    سلام عزیزم‌
    من خیلی دنبال یه آموزش جامع مولر گشتم واقعا توضیحاتتون بی نظیر بود سپاسگزارم از وقتی که گذاشتید.منتظر آموزشهای بی نظیرتون هستم.

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     ممنونم عزیزم. خوشحالیم که مورد استفادتون قرار گرفته!

 16. Avatar

  دوست عزیز سلام.ممنون بابت آموزش خوبتون. ببخشید یه سوال دارم ممنون میشم راهنماییم کنید.
  روشی که برا حذف پنس سرشانه پشت گفتین برا متد متریک هم قابل استفاده هست؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   من اشراف کامل بر الگوی متریک ندارم ولی اگر همچین پنسی در الگوی هر متدی باشد می توان از این روش استفاده کرد.

 17. Avatar

  سلام بانوجان
  وقتی پنس پهلو رو می بندیم باعث نمیشه که همون طرف لباس بالا بکشه و کوتاه بشه؟چه جوری از این اتفاق جلوگیری کنیم؟

 18. Avatar

  سلام من بلاخره بعد از کلی چونه زدن با الگو تونستم رسمش کنم و تو این نبرد پیروز بشم.
  حالا سؤالم اینه ما اینهمه آخرکار یه سانت سرشونه پشتو بردیم بالا سرشونه جلو رو آوردیم پایین حالا برا انتقال پنس پشت میگین از ۲۰ ب لب یقه بزنیم خب تموم این پایین بالاهامون ک دوباره بهم ریخت؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
  یا منظورتون اینه ک از ۲۰ ب اون ۱سانت ک از ۱۷ رفتیم بالا دوباره یقه رو کشیدیم بزنیم؟
  خواهشا شفاف سازی کنید من تسمه تایم پاره کردم😂😂😂
  بعد برا جلو هم ک ما یه سانت سرشونه رو اومدیم پایین دیگه نقطه ۲۵ بکارمون نمیاد ک شما گفتین از ۲۵ خط رو بازسازی میکنیم؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟
  آیا باید بیخیال اون اصلاحات آخر الگوسرشونه ها بشیم و بعد این انتقال پنسا سرشونه هارو بالا پایین ببریم؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. شما میتونید همه این تغییراتی که گفتیدو اول انجام بدید بعد یک سانت سرشانه رو بالا پایین ببرید تا تسمه تایم پاره نکنید 🙂 🙂
   اینطوری بیخیال چیزی هم نمیشیم.

 19. Avatar

  سلام.خداقوت
  گفتید دوتا ساسون بصورت ی ساسون وسط خط کمر پشت رسم کنید
  این وسط خط کمر که گفتید وسط نقطه ۳ تا n میشه یا وسط نقطه ۸ تاn میشه؟🤔🤔🤔🤔

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   وسط ۸ تا n عزیزم. اون قسمت ابتدای الگو یعنی نقاط ۲ و ۳ و ۴ و ۵ دور ریز میشن از الگو

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   تفاوت زیادی ندارن. پنس به برشهای هفت و هشتی بیشتر میگن و ساسون به اونایی که حالت چشمی یا لوزی شکل دارن.

 20. Avatar

  سلام خیلی از پستاتون استفاده کردم. میشه لطفا بگید غیر از رگالی کردن راهی هست که ساسون پشت و جلو رو حذف کرد(منظورم پنس زیر سینه نیست فقط ساسون ها).از یه خیاط پرسیدم به من گفت نصف ساسون رو روی الگو ببند و نصف رو به پلو منقل کن. ولی این کار باعث چروک خوردن الگو میشه. و کل الگو بهم میریزه. میشه راهنمایی کنید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم خیاط معجزه که نمیتونه بکنه، پنس ها و ساسون ها برجستگی های بدن رو شکل میدن، اگه حذف بشن یا دستکاری بشن دیگه لباس برجستگی های بدن رو پوشش نخواهد داد. این ساسون ها و پنس ها معمولا منتقل میشن به برشها تا هم دیگه شکل ساسون نباشن هم برجستگی ها حفظ بشن. اگر هم بخوان کامل حذف بشن که باید از روشهای رگالی کردن استفاده بشه که دیگه برجستگی ها خیلی خوب نشان داده نمیشه.
   کاری که ایشون گفته اند رو ما هیچوقت انجام نمیدیم چون نباید چین بیش از حد روی الگو بیفته.

 21. Avatar

  سلام ممنون از آموزش خوبتون.
  حذف پنس حلقه آستین پشت و آموزش دادید.
  انتقال پنس سرشانه به پهلو هم آموزش دادید ، ولی برا حذفش راه حلی نگفتین.
  ممنون می شم یاد بدید چطور حذفش کنیم؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم پنس سرشانه منتقل میشه ولی حذف نمیشه چون این پنس فضای سینه را روی لباس ایجاد میکنه.
   اگر این پنس حذف بشه که بهش رگالی کردن الگو میگن، دیگه یه لباس تخت مثل لباسهای مردانه خواهیم داشت که دیگه نمیتونه اندامی باشه و فقط مناسب لباسهای آزادی مثل مانتوهای جلوباز است.

 22. Avatar

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالب مفیدتون خیلی به من کمک کرد
  میشه بگین اگه بخواهیم یقه آرشال که سمت چپ باریکتر از سمت راستی باشه و وسط جلو تا خط پنس باشه چطوری باید الگو بکشم سپاسگزارم .میشه عکس از مدلی و میخواهم رو فرستاد

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   شرمنده عزیزم مدل درخواستی در آموزشهای خیاطیمون نداریم و فقط دوره رو گام به گام پیش میریم.

 23. Avatar

  سلام میلاد پیامبر ص و امام صادق ع رو تبریک میگم خدمت تون.
  سوالم اینه که من موقع انتقال پنس سرشانه به پهلو و رسوندن نقطه۳۳ به ۳۴ باعث شد خط سرشانه به هم بریزه که وقتی اصلاحش کردم حدود۲ سانت حلقه جلو کم شد و کوتاه شد. حالا باید چیکار کنم احساس میکنم زیادی کوتاه شده. میشه از پایین همین مقدار بیام پایین؟ اون وقت باید از الگوی پشت هم به همون اندازه بیام پایین؟ فکر کنم اگه از پشتم بیام پایین اون وقت پشت زیادی گشاد بشه؟ چیکار کنم؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   نه عزیزم نمیشه هرکاری روی الگو بکنید. من نمیدونم یعنی چی که بهم خورده!!!!

 24. Avatar

  سلام عزیزم. خسته نباشید. یه سوالی داشتم. الگو بدون پنس مولر دقیقا همین روش هست حالا ساسون یا پنس هاشو نمیگیریم، یا باید به روشی پنس هاشو حذف کنیم؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   اگر منظورتون رگالی کردن الگو و حذف تمامی پنسها و ساسون هاست که کلا متفاوته و من هنوز روش خوبی برای این کار ندیدم که از نتیجه انقدر راضی باشم که آموزش بدم

 25. Avatar

  وای خیلی خیلی ازت ممنونم ، انقد دلم میخواست بدونم با پنس سرشونه پشت چیکار کنم که نباشه. ممنونم ازت

 26. Avatar

  با سلام. تشکر از مطالب مفیدتون. من با روش مولر الگو کشیدم نقطه ۲۸ بالاتر از نقطه ۱۵ هست ادامه خط ۲۸ رو میرم با حلقه آستین مماس میشه باید پنس پهلو چه جوری ایجاد کنم؟ ممنون اگه پاسخ بدین.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. وقتی پنستون داخل حلقه یا مماس با اون میفته باید پنس رو به دو سانتی متر پایینتر از حلقه آستین وصل کنید. به طور کل پنس باید حداقل ۲ سانت با حلقه فاصله داشته باشد.

 27. Avatar

  سلام ،
  این پنسی ک میاد تو پهلو ، دیگ نیاز نیست از بین بره ؟ چون تو ادامه کار برای شما انگار سر شونه همون پنس رو داره و پهلو هیچ پنسی نداره

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   نه عزیزم پنس رو منتقل میکنیم به پهلو و پنس سرشانه هم بسته میشه دیگه قرار نیست پنس پهلو هم از بین بره! نهایتا هم فقط پنس پهلو رو در الگومون داریم. تصاویر هم مشخصه

 28. Avatar

  سلام خسته نباشید واقعا ممنون بخاطر آموزشتون.
  یه سوال داشتم موقعی ک پنس سرشانه جلو رو ب پهلو منتقل میکنیم گفتین در آخر نقطه ۲۵ رو ب ۳۱ دوباره رسم و اصلاح میکنیم.حالا سؤالم اینه مگه ما تو کشیدن الگو قرار نشد ۱ سانت از سرشانه جلو بیایم پایین پس دیگه ۲۵ و ۳۱ نیس ک بخایم تو انتقال پنس اصلاحش کنیم.تکلیف چی میشه؟
  ممنون 😘

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   منظور همون نقاط مشابه ۲۵ و ۳۱ روی سرشانه ایه که یک سانت پایین آمدید

 29. Avatar

  در انتقال پنس سر شانه به پهلو، برای سینه کوچک خط ۲۸ عمود بر ۳۴ است. باید چطور برش بزنیم و کدوم قشمتو رو ۳۴ بیاریم، اخه خودش رو ۳۴ هست

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. شما وقتی پنس پهلو رو رسم کردید، تا نقطه ۲۸ برش میزنیدش، بعد یکی از خطوط پنس سرشانه رو هم برش میزنید و میچرخونید میذارید روی خط دیگه پنس سرشانه، اینطوری کونفوتون باز میشه و پنس سرشانه بسته میشه

 30. Avatar

  سلام و وقت بخیر توی انتقال پنس سرشانه به پهلو در تصویر آخر که خط ۳۳ رو به۳۴ وصل میکنیم که از سرشانه کم میشه یعنی این پنس رو قبلا باز کردید و حالا که می بندید از مقدار سرشانه کم میشه و در تصاویر اصلاح نشد این میزانی که از دست رفت؟؟؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام. نه عزیزم. تصویر آخر قصدمون از وصل ۳۳ به ۳۴ و کشیدن اون خط به وسطش فقط اینه که بتونیم شیب پنس پهلو رو باتوجه به سایز سینه رسم کنیم وگرنه پنس سرشانه هنوز همون ۳۴-۲۸-۳۳ هست که باید بسته بشه تا پنس پهلو باز بشه

 31. Avatar

  سلام عزیز دل، هنرمند مهربان
  من چند سالی می شود که خیاطی را با روش متریک شروع کردم ( البته در زمان دبیرستان، قدیم قدیما روش گرلاوین را یاد گرفته بودم)
  و برای خودم و خانواده هر از گاهی خیاطی می کردم، تا اینکه چندی پیش یکی از همکاران درمدرسه ( با اجازتون شغل اصلی من تدریس است) گفت: روش مولر خیلی بهتره، این شد که تو نت دنبال روش مولر بودم تا با سایت شما آشنا شدم، واقعا عالیه، از نظر من حتی افراد خنگ هم باید با روش شما یک خیاط ماهر بشوند( تعریف زیادی از شما !!!!! ).
  یک زحمت داشتم براتون اگر ممکن مطالبی که به این زیبایی تایپ می کنید و عکس های الگو به این تر و تمیزی حیف است که نشود ذخیره اش کرد. اگر امکان داره طوری مطالب را تو سایت قرار بدید که قابل کپی کردن و ذخیره باشه، چون من دیگه پیر شدم و زود زود فراموش می کنم و باید دائما تو نت باشم.
  با سپاس از مطالب مفید و به درد بخورتون
  سبز و پاینده و جاری باشید
  صدف

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. باعث افتخاره که آموزشها براتون مفید بوده. عزیزدلم چون سایتهای دیگه راحت مطالب رو کپی میکنن مجبور شدیم کپی سایت رو ببندیم. از طرف دیگه این مطالب قراره به شکل کتاب چاپ بشه به همین دلیل نمیتونیم کپی بذاریم براش. و درنهایت من از اون مربی ها هستم که به شدت به نوشتن جزوه ارادت دارم پس لطف کنید زحمت بکشید و نکته برداری کنید که لازم نباشه مدام وارد نت بشید.

 32. Avatar

  سلام عزیزم کارت عالیه بیست بیست خیلی خیلی ممنونم بابت آموزش عالیتان ان شاءالله همیشه سالم و موفق و شاد باشید و خدا وند مهربان خیر دنیا و آخرت به شما عنایت بفرماید.پیروز باشید.

 33. Avatar
  فاطمه کاظمی

  سلام ببخشید من تو دور سینه ۴سانت اضافه آوردم و وقتی الگو رو میذارم رو یکی از مانتو هام پایین الگو کم میاد و تنگ میشه من همه ی مراحلو همون جور ک گفتین پیش رفتم اینم بگپ ک ۲سانت برای دور باسن کم اومد ک خودم نیم سانت ب پهلو ها اضافه کردم…واقعا گیج شدم ک چرا اینا اضافه و کم شده میشه منو راهنمایی کنین؟واقعا ممنون میشم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. متوجه نشدم. موقع کنترل سینه ۴ سانت اختلاف بین دورسینه اندازه گیری شده و دور سینه الگو بود ولی دور باسن الگوتون ۲ سانت کمتر از دور باسن خودتونه؟

 34. Avatar

  سلام ممنون از آموزش های خوبتون میشه رفع نواقص اندامی رو توضیح بدید
  بی نهایت ازتون سپاس گذارم

 35. Avatar

  سلام.ممنون از آموزش های بسیار خوبتون.من از خیاطی هیچی نمیدونستم ولی با آموزش های شما تونستم مانتو بدوزم.
  دیگه آموزش خیاطی را ادامه نمیدید؟
  امکانش هست رگالی کردن الگوی مولر را هم آموزش بدید؟
  سپاس فراوان

 36. Avatar

  واقعا کمکم کردین تا این انتقال پنس سر شانه رو بهتر بفهمم ممنون از وقتی که گذاشتی و این مطالب ارزشمند رو نوشتی
  الهم صلی علی محمد و آل محمد
  زنده باشی

 37. Avatar

  سلام خانم. ممنون بابت اموزشهای خوبتون. لطفا فایل پی دی اف اموزشهای خیاطی رو روی سایت قرار بدید که بتونیم پرینت بگیریم و هر دفعه مجبور به استفاده از نت و لپتاپ نباشیم. اجرتون با خانم فاطمه زهرا س

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. حتما از روی آموزشها برای خودتون یادداشت برداری کنید که لازم نباشه هربار نت باز کنید. در آینده پی دی اف هم میذاریم ولی زمانش رو فعلا نمیتونم قول بدم

 38. Avatar

  سلام
  خدا قوت
  خیلی خیلی بابت آموزش عالی و شفافتون
  من تا اینجای الگورو بدون مشکل پیش اومدم فقط تو کنترل خط سینه رو ۴ سانت اضافه میایم
  میدونم گفتید ایرادهای اندامی رو بعدا آموزش میدید ولی من الان خیلی احتیاج دارم ب تموم کردن الگو و انداختنش رو پارچه
  میشه یکم راهنمایی کنید
  ممنون میشم واقعا

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. یا یه جایی در رسم الگو اشتباه کردید یا آزادی های افقی مثل آزادی تیره پشت، گشادی کف حلقه و بزرگی سینه جلو رو زیاد دادید. هر کدوم اینا برای مانتو و پارچه نیمه ضخیم (مثل کرپ) یک سانت کافیه.

 39. Avatar

  سلام، وقت بخیر، ببخشید سوال قبلی را خوندم، میشه برای رگالی کردن همان طور که ساسون پشت را حذف میکنیم ساسون جلو رو به حلقه انتقال بدیم بعد حذف کنیم؟؟

 40. Avatar

  سلام عزیزم آموزشتون بی نظیره من کلاس خیاطی متد مولر میرم شما نکاتی رو اینجا گفتین که حتی مربی هم سر کلاس نگفتن انشاالله همیشه موفق و مؤید باشید

  ی سوال داشتم آیا میشه پنس سرشانه رو که به زیر بغل انتقال میدیم رو کاری کرد که کاملا بسته بشه و هیچ پنس و ساسونی روی لباس نباشه ؟
  ممنون از پاسخگوییتون 🙏

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   بله الگوهای رگالی همین الگوهایی هستند که همه پنس های آن حذف شدن. من هنوز روش مطمئنی برای رگالی کردن پیدا نکردم. ایشالا پیدا کنم و امتحان کنم براتون آموزششو میذارم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. رگالی کردن خیلی متد خاصی نداره برای همه متدا میشه استفاده کرد ولی من هنوز روشی که نتیجه قابل قبولی بده پیدا نکردم که آموزش بدم. وقتی پیدا کنم حتما آموزششو میذارم.

 41. Avatar

  آموزشتون فوق العاده است.شما تو این کار بی نظیرین.من پنس حلقه استینو بستم ولی روی پارچه،حلقه استین پشت از حلقه جلو حدود ۴سانت بلندتره.وقتی می دوزمش پشت شونه ی لباسم پارچه ی اضافی چروک میشه.چرت خط کمر و باسن روی هم میفته.x و yهم روی هم میفته ولی از xب سمت بالا.حلقه ی پشت بلندتره.امکانش هست لطف کنین و ایرادم رو بهم بگین

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم کارتون ایرادی نداره. در الگوی مولر ارتفاع حلقه پشت از جلو بیشتره و به همین دلیل هم لباس داخل تن خوش فرم می ایسته. شما لباستونو پرو کنید می بینید که هیچ مشکلی نداره.

 42. Avatar

  سلام و خسته نباشيد
  ممنون از آموزش خيلي خوبتون
  من با اموزشهاى شما پيش ميرم و امروز به دوخت بعضي از مانتوهام توجه كردم كه پنس سرشانه نه در پهلو بود و نه برش سرشانه و كاملا جلوى مانتو يه تيكه بود… ميشه بگيد چطور پنس رو حذف كرده بود؟
  خيلي ممنون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   مانتوهای جدید با الگوهای رگالی دوخته میشوند که کلا پنس ها حذف شده اند و در نتیجه دیگر لباس خیلی اندامی هم نیست ولی برای دوخت مانتو مناسب است

 43. Avatar

  سلام خانم ، روزتون بخیر، ممنون از همه مطالب خوبتون ، من یه سوال داشتم توی اندازه گیری برای شخصی یادم رفته که بلندی سینه رو اندازه بگیرم ، از خودش خواستم که برام اندازه بگیره ، حالا اگر بخواام انقال پنس رو به همین روش انجام بدم اگر کمی احتیاج به جابجایی داشته باشه میشه زمان پرو درستش کنم؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. بله اگر پنس رو خالی نکنید میتونید بعدا یکم بالا پایینش کنید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   دقیقا اون اطلاعیه رو داخل تلگرام به خاطر سوال شما مطرح کردم ، خوشحالم خودتون جواب سوالتونو پیدا کردید ?

 44. Avatar

  سلام روزتون بخیر
  ببخشید من الگو رو طبق آموزشتون رسم کردم،فقط اندازه سرشانه جلو و پشت روی الگو ۱سانت اختلاف دارن،باید موقع دوخت همینو جوری بدوزیم که یطرف کشیده بشه یا اینکه راه دیگه ای داره و من اشتباه کردم؟

 45. Avatar
  فائزه منتظر

  واقعاً متشکررررررررررررررررررررر
  اجرتون با خود حضرت صاحب الزمان
  خیلی مفیدن مطالبتون
  عااااااااااااااااالی

 46. Avatar

  سلام خانمی خسته نباشید واقعا ممنونم ازت بابت آموزشهای عااااالیتوووون من که خیلی از مشگلاتم رو تو سایت شما و با راهنمایی های مفیدتون برطرف کردم پایدارر باشید عزیززم

 47. Avatar

  باسلام. ممنون از اموزش خوبتان. یک سوال داشتم اگر بخواهیم روی پیش هیچ ساسونی نداشته باشیم حتی ساسون پهلو و هیج برشی هم نخواهیم بدیم چکار باید بکنیم. م

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم، به این کار رگالی کردن الگو میگن که مفصلا آموزش نیاز داره

 48. Avatar

  من میخوام پشت لباس رو دولای بسته باشه چه کار کنم؟
  یه دنیا ممنون. لطفا راهنمایی بفرمائید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم.
   آموزشش رو تصویری میذارم ولی کاری که باید بکنید اینه که خط وسط پشت رو روی دولای بسته سوزن میزنید ولی چون اون خط کجه الگوتون کمی چین میخوره که مهم نیست سوزن های بعدی رو طوری بزنید که فقط چین ها در سرتاسر الگو پخش بشن

 49. Avatar

  سلام خانم هنرمند خدا قوت
  ممکنه انتقال دو ساسون پشت به یک ساسون را در شکل هم نشان دهید.

  و اینکه اگر مجموع پنس ها بیش از ۳ سانت بود چگونه ۲ ساسون را به یک ساسون تبدیل کنیم. این نکته ابهام داشت در توضیحاتتان.
  ممنون میشم با شکل توضیح دهید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   تصاویری که در این آموزش می بینید همه با یک پنس رسم شده دیگه!!!!!!!!!
   اگر از پهلوها ۱٫۵ سانت داخل شدید و باز هم مقدار باقیمانده برای ساسون بیشتر از ۳ نهایت ۳٫۵ سانت بود (که به ندرت این اتفاق میفتد) چاره ای جز گرفتن ۲ ساسون نیست

 50. Avatar

  والا ما هرچی صبر کردیم شما یه برش الگو روی پارچه رو بزارین که نزاشتین، سوال من اینه حالا که الگو رو کشیدیم و انتقال پنس رو هم انجام دادیم، برای برش الگو روی پارچه، آیا باید دقیقا دور تا دور الگو را روی پارچه در بیاریم یا جای درز هم باید بزاریم براش؟؟؟؟؟

 51. Avatar

  سلام
  آموزش خیاطی شما عالیه، ممنون.
  وقتی فاصله ۴۰ و۴۱ بیشتر از ۰ میشه ساسونها تا پائین ادامه پیدا میکنه، این فاصله رو چطور از بین ببریم که جلوی لباس درز نداشته باشه؟
  ممنون از بیان زیباتون.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنون. اگر میخواید برش تا پایین نداشته باشید میتونید اگر عرض ساسون در نقطه ۴۳ کمه یا اصلا اون قسمت رو حذف کنید و ساسون رو روی خط باسن صفر کنید یا اگر مقدار قابل توجهیه به همون مقدار روی خط باسن از پهلو داخل بشید و خط پهلو رو دوباره رسم کنید.

 52. Avatar

  سلام دوست عزیز .آموزشتون واقعا بی عیب و عالی هست .ازتون خیلی تشکر میکنم .امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشین .خیلی وقت بود دوست داشتم این متد رو به زبانی ساده و مرحله به مرحله یاد بگیرم .اینجا هر چی میخواستم رو پیدا کردم .شما و سایتتون تو همچیز تکین باز هم ممنون .منتظر کارهای بعدیتونم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنونم شما لطف دارید، خوشحالم که آموزشها برای شما عزیزان مفید بوده. لطفا هنربازار رو به دوستانتون هم معرفی کنید تا عده بیشتری بتونن از مطالب سایت استفاده کنن.

 53. Avatar

  سلام دوست عزیز . طاعاتتون قبول .من بی صبرانه منتظر آموزش دوخت یقه و سجاف آن در ساییتون هستم .

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. طاعات شما هم قبول باشه. ان شاالله به مرور همه را آموزش می دهیم.

 54. Avatar

  با سلام و تشکر

  یه سوال داشتم اینکه در مورد ساسون های پشت اگر مجموع ساسونها ۷ سانت باشه چکار باید کرد؟ ممنونم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. مجموع ساسون ها ۷ هست یا مقدار نقطه ۸ به ۳۸ هفت سانت شده؟ باید دوتا ۱٫۵ سانت به پهلوها بدهید و یک ساسون ۲٫۵ سانت و یک ساسون ۱٫۵ سانت هم در پشت لباس رسم کنید.

 55. Avatar
  باران تنها

  سلام..طاعاتتون قبول..ممنون که به سوالم پاسخ دادید..منتظر آموزشهای بعدی شما هستم.
  التماس دعا..

 56. Avatar

  بی صبرانه منتظر بقیه مطالبتون هستم
  موفق باشید
  اللهم صلی علی محمد و آل محمد و عجل فرجه

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. حتما ادامه میدیم. لطفا سایت مارو به دوستان و گروه هایتان معرفی کنید شاید عزیزان دیگری هم بتوانند پاسخ سوالهایشان را اینجا پیدا کنند

 57. Avatar

  با سلام و عرض ادب

  بی نهایت ممنونم از لطف و بزرگواری شما و البته بیان دقیقتون در آموزش ها .
  امیدوارم که به ازای این بزرگواری بهترین ها نصیبتون بشه .
  من تا اینجا همه الگوها رو آماده کردم و بی صبرانه منتظر مرحله نهایی و آموزش برش عصایی هستم .

  ممنون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنون از آرزوی قشنگتون. چشم برش عصایی را هم در پست بعدی توضیح خواهم داد. البته در این مرحله هم می توانید با پنس پهلو شروع به تمرین دوخت کنید (حداقل روی پاترون) که به نظرم خیلی بهتر هست کمی دستتون در دوخت راه بیفته چون دوخت برش عصایی نیاز به تبحر بیشتری دارد.

 58. Avatar

  با سلام ممنون از اموزش عالیتون
  من خیاطی رو خودم شروع کردم تا حالا خیلی مطلالعه وتحقیق کردم
  تجربه زیاد ندارم اما اطلاعاتم درزمینه خیاطی بد نیست به جرات میگم اموزش شما
  تو سایتتون بی نظیره کاملا شفاف وعلمی من بیان شما رو خیلی می پسندم
  موفق باشید وممنون از مناعت طبع بی نظیر شما

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ممنون از پیام پرمهرتون، خیلی خوشحالم که دانش و تجربیاتم برای شما عزیزان مفید هست
   واقعا از انرژی مثبتی که دادید مچکرم

 59. Avatar

  سلام?
  خیلی لطف کردین
  ممنون از آموزش روانتون

  اگر امکان داره بقیه پنسارم توضیح میدین
  حتی بستن پنس زیر سینه رو هم

  اجرتون با حضرتش.

  صلواتمم فرستادم ??

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ممنونم از شما هم قبول باشه ان شاالله
   بله در مراحل بعدی به مرور بقیه موارد را هم توضیح خواهم داد

ارسال نظر