انتقال پنس سرشانه و حذف پنس حلقه پشت

89

سلام دوستای خوبم. روز بخیر. امیدوارم طاعاتتون قبول باشه و این دو روز از ماه مبارک رمضان رو به خوبی سپری کرده باشید و ان شاالله ما را هم از دعای خیرتون موقع افطار بی نصیب نذارید.

امروز بالاخره می خواهم درباره پنس سرشانه و پنس حلقه آستین پشت صحبت کنم که این چندوقت مورد سوال خیلی از شما عزیزان بود که باید با این دوتا پنس چکار بکنیم.

همانطور که در آموزش رسم الگوی بالاتنه مولر دیدید، پس از رسم الگوی پایه، دوتا پنس در الگو به وجود می آید که باید به یک ترفندی از دستشون خلاص بشویم. ولی باید خدمتتون عرض کنم که صدها راه برای انتقال و یا حذف این پنس ها وجود دارد که به مدل شما بستگی دارد و ما امروز می خواهیم به ساده ترین آنها اشاره کنیم.

همانطور که در مانتوی شکل زیر مشاهده می کنید، برخی از لباس ها فاقد برش هستند. این لباس ها جزو ساده ترین دوخت ها به حساب می آیند. چون همانطور که می دانید هرچه برش های یک لباس بیشتر و پیچیده تر باشد دوخت آن هم مشکلتر و وقتگیرتر خواهد بود.

خب در مدلی که مشاهده می کنید، ساده ترین راه برای انتقال پنس سرشانه استفاده شده یعنی انتقال پنس سرشانه به پهلو. سپس این پنس به همراه ساسون زیر سینه، روی پارچه دوخته شده اند تا فضای سینه ایجاد شود.

از طرف دیگر، اگر تصویر پشت این مانتو را داشتیم مشاهده میکردید که پشت نیز به تناسب جلوی مانتو، فقط از یک ساسون تشکیل شده است (یعنی شامل برشی نیست) و پنس حلقه آستین نیز حذف شده است.

پس امروز می خواهیم درباره انتقال پنس سرشانه به پهلو و حذف پنس حلقه آستین پشت صحبت کنیم و تمام نکات و قلق های آن را توضیح دهیم. البته قبل از آن هم تبدیل ساسون های پشت به یک ساسون را توضیح می دهم که سوال بسیاری از شما عزیزان بود.

خب فرض کنید الگوی پایه بالاتنه را رسم کرده اید، تمام نکات کنترل الگو را روی آن اعمال کرده اید و در حال حاضر الگوی شما به شکل زیر آماده است.

من خطوط و اعداد اضافه را پاک کرده ام که خیلی شلوغ نشود. همچنین فرض کنید سرشانه را هم اصلاح کرده و خطوط قبلی را پاک کرده ام.

تمام تصاویر با کلیک بر روی آنها بزرگ می شوند.

تبدیل دو ساسون پشت به یک ساسون :

اگر به خاطر داشته باشید، الگوی بالاتنه مولر در پشت از دو ساسون در نقاط E و F تشکیل شده بود. اولا دلیل این موضوع این است که دو ساسون در پشت خیلی زیباتر می تواند گودی کمر را پوشش دهد و لباس قطعا خوش فرم تر خواهد بود.

اما در الگوهایی که مجموع این دو ساسون از ۳ سانت کمتر بدست می آید می توانیم ساسون کوچکتر را حذف کرده و مجموع دو ساسون را به صورت یک ساسون در وسط خط کمر پشت رسم کنیم. (مانند تصویر بالا)

درضمن ارتفاع ساسون جدید هم مانند ساسون بزرگ حذف شده، ۱۵ سانت در بالای خط کمر و ۱۵ سانت زیر خط کمر می باشد.

حذف پنس حلقه آستین پشت

وقتی پشت لباس ما هیچ برشی ندارد مجبوریم که پنس حلقه را حذف کنیم (چون اگر برش داشتیم می توانستیم پنس را داخل برش بیاندازیم).

۱) ابتدا خطوطی که در تصویر زیر به رنگ بنفش رسم کرده ام را برش می زنیم به طوری که فقط یک اتصال خیلی کم در انتهای پنس (نقطه Z) باقی بماند.

۲) حالا قطعه برش خورده را حول نقطه Z بچرخانید تا پنس حلقه آستین بسته شود.

۳) یه پنسو بستیم یکی دیگه باز شد!!! حالا چیکار کنیم؟

زیر این پنس جدید کاغذ بچسبانید تا جابجا نشود آنگاه خط سرشانه رو مطابق تصویر زیر دوباره از نقطه ۲۰ تا لبه یقه رسم کنید (خط سبز).

حالا عرض پنس را روی سرشانه جدید اندازه بگیرید (فاصله K تا *K) و به همان اندازه از نقطه ۲۰ جلو بیایید و نقطه P را علامت بزنید. سپس نقطه P را به نقطه ۲۱ وصل کنید.

به این ترتیب پنس حلقه آستین بسته و حذف شد. در تصویر زیر نتیجه را می بینید که خطوط اضافه را من پاک کرده ام.

حالا برویم سراغ پنس سرشانه

انتقال پنس سرشانه به پهلو :

همانطور که می دانید در الگوی ما بین خطوط ۳۳ تا ۲۸ تا ۳۴ یک پنس ایجاد می شود که به آن پنس سرشانه می گوییم. چون این پنس خیلی بلند و توچشمه، بهتره یا آن را داخل برش ها پنهان کنیم یا به پهلو منتقل کنیم. پنس پهلو (که به آن پنس کونفورماسیون هم می گویند) هم کوتاهتر هست و هم کمتر دیده می شود.

برای انتقال پنس به پهلو، باید به سایز سینه توجه کنیم که با توجه به آن مرحله اول انتقال متفاوت می شود.

۱) ابتدا با توجه به اندازه سینه، یکی از خطوط زیر را رسم کنید (خط پنس پهلو):

سینه بزرگ: از نقطه ۲۸ خطی عمود بر خط ۳۳-۲۸ تا پهلو رسم کنید. (تصویر سمت چپ)

سینه کوچک: از نقطه ۲۸ خطی عمود بر خط ۳۴-۲۸ تا پهلو رسم کنید. (تصویر وسط)

سینه متوسط: ابتدا از نقطه ۲۸ خطی به وسط ۳۳-۳۴ رسم کنید سپس خطی عمود بر آن تا پهلو بکشید.

۲) پس از رسم خط پنس پهلو، خطوطی را که در تصویر زیر سمت چپ با رنگ قرمز مشاهده می کنید را برش می زنیم به طوری که اتصال کمی در نقطه ۲۸ باقی بماند.

سپس قطعه برش زده را حول نقطه ۲۸ (درجهت فلش) می چرخانیم تا نقطه ۳۳ روی نقطه ۳۴ قرار گیرد (تصویر سمت راست).

۳) حالا در مرحله آخر باید این پنس پهلو را کمی اصلاح کنیم تا پس از دوخت نمای بهتری داشته باشد.

یک دایره به شعاع ۲ سانت حول نقطه ۲۸ رسم کنید. این دایره فضایی است که بهتر است هیچ پنسی وارد آن نشوند.

سپس هم پنس پهلو و هم ساسون زیر سینه را مانند تصویر زیر کوتاه کنید (خطوط سبز).

همچنین خط سرشانه را هم مجددا از ۲۵ به ۳۱ رسم کنید تا خطی صاف باشد (خط آبی).

نتیجه را در تصویر سمت راست می بینید.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید نتیجه الگوی جلو و پشت ما به شکل زیر بدست می آید. این الگو دیگه آماده قرار گرفتن روی پارچه و برش خوردن است.

این الگو یک الگوی بدون برش است و فقط ۳ پنس یا ساسون روی آن وجود دارد که پس از برش باید دوخته شوند.

بهتر است پنس ها را روی پارچه خالی نکنید فقط محل آنها را با گچ خیاطی مشخص کرده و با چرخ بدوزید.

این هم یک نمونه دوخته شده دیگر از پنس پهلو و ساسون زیر سینه :

ان شاالله در مراحل بعدی به نکات برش و دوخت هم می پردازیم.

اگر این آموزش را پسندیدید لطفا صلواتی هدیه به آقا امام زمان بفرستید.

ممنونم و موفق باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس خصوصی خیاطی لطفا به آیدی تلگرام HonarBazaar_admin@ پیام دهید.

گفتگو۸۹ دیدگاه

 1. وای خیلی خیلی ازت ممنونم ، انقد دلم میخواست بدونم با پنس سرشونه پشت چیکار کنم که نباشه. ممنونم ازت

 2. با سلام. تشکر از مطالب مفیدتون. من با روش مولر الگو کشیدم نقطه ۲۸ بالاتر از نقطه ۱۵ هست ادامه خط ۲۸ رو میرم با حلقه آستین مماس میشه باید پنس پهلو چه جوری ایجاد کنم؟ ممنون اگه پاسخ بدین.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. وقتی پنستون داخل حلقه یا مماس با اون میفته باید پنس رو به دو سانتی متر پایینتر از حلقه آستین وصل کنید. به طور کل پنس باید حداقل ۲ سانت با حلقه فاصله داشته باشد.

 3. سلام ،
  این پنسی ک میاد تو پهلو ، دیگ نیاز نیست از بین بره ؟ چون تو ادامه کار برای شما انگار سر شونه همون پنس رو داره و پهلو هیچ پنسی نداره

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   نه عزیزم پنس رو منتقل میکنیم به پهلو و پنس سرشانه هم بسته میشه دیگه قرار نیست پنس پهلو هم از بین بره! نهایتا هم فقط پنس پهلو رو در الگومون داریم. تصاویر هم مشخصه

 4. سلام خسته نباشید واقعا ممنون بخاطر آموزشتون.
  یه سوال داشتم موقعی ک پنس سرشانه جلو رو ب پهلو منتقل میکنیم گفتین در آخر نقطه ۲۵ رو ب ۳۱ دوباره رسم و اصلاح میکنیم.حالا سؤالم اینه مگه ما تو کشیدن الگو قرار نشد ۱ سانت از سرشانه جلو بیایم پایین پس دیگه ۲۵ و ۳۱ نیس ک بخایم تو انتقال پنس اصلاحش کنیم.تکلیف چی میشه؟
  ممنون 😘

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   منظور همون نقاط مشابه ۲۵ و ۳۱ روی سرشانه ایه که یک سانت پایین آمدید

 5. در انتقال پنس سر شانه به پهلو، برای سینه کوچک خط ۲۸ عمود بر ۳۴ است. باید چطور برش بزنیم و کدوم قشمتو رو ۳۴ بیاریم، اخه خودش رو ۳۴ هست

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. شما وقتی پنس پهلو رو رسم کردید، تا نقطه ۲۸ برش میزنیدش، بعد یکی از خطوط پنس سرشانه رو هم برش میزنید و میچرخونید میذارید روی خط دیگه پنس سرشانه، اینطوری کونفوتون باز میشه و پنس سرشانه بسته میشه

 6. سلام و وقت بخیر توی انتقال پنس سرشانه به پهلو در تصویر آخر که خط ۳۳ رو به۳۴ وصل میکنیم که از سرشانه کم میشه یعنی این پنس رو قبلا باز کردید و حالا که می بندید از مقدار سرشانه کم میشه و در تصاویر اصلاح نشد این میزانی که از دست رفت؟؟؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام. نه عزیزم. تصویر آخر قصدمون از وصل ۳۳ به ۳۴ و کشیدن اون خط به وسطش فقط اینه که بتونیم شیب پنس پهلو رو باتوجه به سایز سینه رسم کنیم وگرنه پنس سرشانه هنوز همون ۳۴-۲۸-۳۳ هست که باید بسته بشه تا پنس پهلو باز بشه

 7. سلام عزیز دل، هنرمند مهربان
  من چند سالی می شود که خیاطی را با روش متریک شروع کردم ( البته در زمان دبیرستان، قدیم قدیما روش گرلاوین را یاد گرفته بودم)
  و برای خودم و خانواده هر از گاهی خیاطی می کردم، تا اینکه چندی پیش یکی از همکاران درمدرسه ( با اجازتون شغل اصلی من تدریس است) گفت: روش مولر خیلی بهتره، این شد که تو نت دنبال روش مولر بودم تا با سایت شما آشنا شدم، واقعا عالیه، از نظر من حتی افراد خنگ هم باید با روش شما یک خیاط ماهر بشوند( تعریف زیادی از شما !!!!! ).
  یک زحمت داشتم براتون اگر ممکن مطالبی که به این زیبایی تایپ می کنید و عکس های الگو به این تر و تمیزی حیف است که نشود ذخیره اش کرد. اگر امکان داره طوری مطالب را تو سایت قرار بدید که قابل کپی کردن و ذخیره باشه، چون من دیگه پیر شدم و زود زود فراموش می کنم و باید دائما تو نت باشم.
  با سپاس از مطالب مفید و به درد بخورتون
  سبز و پاینده و جاری باشید
  صدف

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. باعث افتخاره که آموزشها براتون مفید بوده. عزیزدلم چون سایتهای دیگه راحت مطالب رو کپی میکنن مجبور شدیم کپی سایت رو ببندیم. از طرف دیگه این مطالب قراره به شکل کتاب چاپ بشه به همین دلیل نمیتونیم کپی بذاریم براش. و درنهایت من از اون مربی ها هستم که به شدت به نوشتن جزوه ارادت دارم پس لطف کنید زحمت بکشید و نکته برداری کنید که لازم نباشه مدام وارد نت بشید.

 8. سلام عزیزم کارت عالیه بیست بیست خیلی خیلی ممنونم بابت آموزش عالیتان ان شاءالله همیشه سالم و موفق و شاد باشید و خدا وند مهربان خیر دنیا و آخرت به شما عنایت بفرماید.پیروز باشید.

 9. سلام ببخشید من تو دور سینه ۴سانت اضافه آوردم و وقتی الگو رو میذارم رو یکی از مانتو هام پایین الگو کم میاد و تنگ میشه من همه ی مراحلو همون جور ک گفتین پیش رفتم اینم بگپ ک ۲سانت برای دور باسن کم اومد ک خودم نیم سانت ب پهلو ها اضافه کردم…واقعا گیج شدم ک چرا اینا اضافه و کم شده میشه منو راهنمایی کنین؟واقعا ممنون میشم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. متوجه نشدم. موقع کنترل سینه ۴ سانت اختلاف بین دورسینه اندازه گیری شده و دور سینه الگو بود ولی دور باسن الگوتون ۲ سانت کمتر از دور باسن خودتونه؟

 10. سلام ممنون از آموزش های خوبتون میشه رفع نواقص اندامی رو توضیح بدید
  بی نهایت ازتون سپاس گذارم

 11. سلام.ممنون از آموزش های بسیار خوبتون.من از خیاطی هیچی نمیدونستم ولی با آموزش های شما تونستم مانتو بدوزم.
  دیگه آموزش خیاطی را ادامه نمیدید؟
  امکانش هست رگالی کردن الگوی مولر را هم آموزش بدید؟
  سپاس فراوان

 12. واقعا کمکم کردین تا این انتقال پنس سر شانه رو بهتر بفهمم ممنون از وقتی که گذاشتی و این مطالب ارزشمند رو نوشتی
  الهم صلی علی محمد و آل محمد
  زنده باشی

 13. سلام خانم. ممنون بابت اموزشهای خوبتون. لطفا فایل پی دی اف اموزشهای خیاطی رو روی سایت قرار بدید که بتونیم پرینت بگیریم و هر دفعه مجبور به استفاده از نت و لپتاپ نباشیم. اجرتون با خانم فاطمه زهرا س

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. حتما از روی آموزشها برای خودتون یادداشت برداری کنید که لازم نباشه هربار نت باز کنید. در آینده پی دی اف هم میذاریم ولی زمانش رو فعلا نمیتونم قول بدم

 14. سلام
  خدا قوت
  خیلی خیلی بابت آموزش عالی و شفافتون
  من تا اینجای الگورو بدون مشکل پیش اومدم فقط تو کنترل خط سینه رو ۴ سانت اضافه میایم
  میدونم گفتید ایرادهای اندامی رو بعدا آموزش میدید ولی من الان خیلی احتیاج دارم ب تموم کردن الگو و انداختنش رو پارچه
  میشه یکم راهنمایی کنید
  ممنون میشم واقعا

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. یا یه جایی در رسم الگو اشتباه کردید یا آزادی های افقی مثل آزادی تیره پشت، گشادی کف حلقه و بزرگی سینه جلو رو زیاد دادید. هر کدوم اینا برای مانتو و پارچه نیمه ضخیم (مثل کرپ) یک سانت کافیه.

 15. سلام، وقت بخیر، ببخشید سوال قبلی را خوندم، میشه برای رگالی کردن همان طور که ساسون پشت را حذف میکنیم ساسون جلو رو به حلقه انتقال بدیم بعد حذف کنیم؟؟

 16. سلام عزیزم آموزشتون بی نظیره من کلاس خیاطی متد مولر میرم شما نکاتی رو اینجا گفتین که حتی مربی هم سر کلاس نگفتن انشاالله همیشه موفق و مؤید باشید

  ی سوال داشتم آیا میشه پنس سرشانه رو که به زیر بغل انتقال میدیم رو کاری کرد که کاملا بسته بشه و هیچ پنس و ساسونی روی لباس نباشه ؟
  ممنون از پاسخگوییتون 🙏

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   بله الگوهای رگالی همین الگوهایی هستند که همه پنس های آن حذف شدن. من هنوز روش مطمئنی برای رگالی کردن پیدا نکردم. ایشالا پیدا کنم و امتحان کنم براتون آموزششو میذارم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. رگالی کردن خیلی متد خاصی نداره برای همه متدا میشه استفاده کرد ولی من هنوز روشی که نتیجه قابل قبولی بده پیدا نکردم که آموزش بدم. وقتی پیدا کنم حتما آموزششو میذارم.

 17. آموزشتون فوق العاده است.شما تو این کار بی نظیرین.من پنس حلقه استینو بستم ولی روی پارچه،حلقه استین پشت از حلقه جلو حدود ۴سانت بلندتره.وقتی می دوزمش پشت شونه ی لباسم پارچه ی اضافی چروک میشه.چرت خط کمر و باسن روی هم میفته.x و yهم روی هم میفته ولی از xب سمت بالا.حلقه ی پشت بلندتره.امکانش هست لطف کنین و ایرادم رو بهم بگین

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم کارتون ایرادی نداره. در الگوی مولر ارتفاع حلقه پشت از جلو بیشتره و به همین دلیل هم لباس داخل تن خوش فرم می ایسته. شما لباستونو پرو کنید می بینید که هیچ مشکلی نداره.

 18. سلام و خسته نباشيد
  ممنون از آموزش خيلي خوبتون
  من با اموزشهاى شما پيش ميرم و امروز به دوخت بعضي از مانتوهام توجه كردم كه پنس سرشانه نه در پهلو بود و نه برش سرشانه و كاملا جلوى مانتو يه تيكه بود… ميشه بگيد چطور پنس رو حذف كرده بود؟
  خيلي ممنون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   مانتوهای جدید با الگوهای رگالی دوخته میشوند که کلا پنس ها حذف شده اند و در نتیجه دیگر لباس خیلی اندامی هم نیست ولی برای دوخت مانتو مناسب است

 19. سلام خانم ، روزتون بخیر، ممنون از همه مطالب خوبتون ، من یه سوال داشتم توی اندازه گیری برای شخصی یادم رفته که بلندی سینه رو اندازه بگیرم ، از خودش خواستم که برام اندازه بگیره ، حالا اگر بخواام انقال پنس رو به همین روش انجام بدم اگر کمی احتیاج به جابجایی داشته باشه میشه زمان پرو درستش کنم؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   دقیقا اون اطلاعیه رو داخل تلگرام به خاطر سوال شما مطرح کردم ، خوشحالم خودتون جواب سوالتونو پیدا کردید ?

 20. سلام روزتون بخیر
  ببخشید من الگو رو طبق آموزشتون رسم کردم،فقط اندازه سرشانه جلو و پشت روی الگو ۱سانت اختلاف دارن،باید موقع دوخت همینو جوری بدوزیم که یطرف کشیده بشه یا اینکه راه دیگه ای داره و من اشتباه کردم؟

 21. واقعاً متشکررررررررررررررررررررر
  اجرتون با خود حضرت صاحب الزمان
  خیلی مفیدن مطالبتون
  عااااااااااااااااالی

 22. سلام خانمی خسته نباشید واقعا ممنونم ازت بابت آموزشهای عااااالیتوووون من که خیلی از مشگلاتم رو تو سایت شما و با راهنمایی های مفیدتون برطرف کردم پایدارر باشید عزیززم

 23. باسلام. ممنون از اموزش خوبتان. یک سوال داشتم اگر بخواهیم روی پیش هیچ ساسونی نداشته باشیم حتی ساسون پهلو و هیج برشی هم نخواهیم بدیم چکار باید بکنیم. م

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم.
   آموزشش رو تصویری میذارم ولی کاری که باید بکنید اینه که خط وسط پشت رو روی دولای بسته سوزن میزنید ولی چون اون خط کجه الگوتون کمی چین میخوره که مهم نیست سوزن های بعدی رو طوری بزنید که فقط چین ها در سرتاسر الگو پخش بشن

 24. سلام خانم هنرمند خدا قوت
  ممکنه انتقال دو ساسون پشت به یک ساسون را در شکل هم نشان دهید.

  و اینکه اگر مجموع پنس ها بیش از ۳ سانت بود چگونه ۲ ساسون را به یک ساسون تبدیل کنیم. این نکته ابهام داشت در توضیحاتتان.
  ممنون میشم با شکل توضیح دهید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   تصاویری که در این آموزش می بینید همه با یک پنس رسم شده دیگه!!!!!!!!!
   اگر از پهلوها ۱٫۵ سانت داخل شدید و باز هم مقدار باقیمانده برای ساسون بیشتر از ۳ نهایت ۳٫۵ سانت بود (که به ندرت این اتفاق میفتد) چاره ای جز گرفتن ۲ ساسون نیست

 25. والا ما هرچی صبر کردیم شما یه برش الگو روی پارچه رو بزارین که نزاشتین، سوال من اینه حالا که الگو رو کشیدیم و انتقال پنس رو هم انجام دادیم، برای برش الگو روی پارچه، آیا باید دقیقا دور تا دور الگو را روی پارچه در بیاریم یا جای درز هم باید بزاریم براش؟؟؟؟؟

 26. سلام
  آموزش خیاطی شما عالیه، ممنون.
  وقتی فاصله ۴۰ و۴۱ بیشتر از ۰ میشه ساسونها تا پائین ادامه پیدا میکنه، این فاصله رو چطور از بین ببریم که جلوی لباس درز نداشته باشه؟
  ممنون از بیان زیباتون.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنون. اگر میخواید برش تا پایین نداشته باشید میتونید اگر عرض ساسون در نقطه ۴۳ کمه یا اصلا اون قسمت رو حذف کنید و ساسون رو روی خط باسن صفر کنید یا اگر مقدار قابل توجهیه به همون مقدار روی خط باسن از پهلو داخل بشید و خط پهلو رو دوباره رسم کنید.

 27. سلام دوست عزیز .آموزشتون واقعا بی عیب و عالی هست .ازتون خیلی تشکر میکنم .امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشین .خیلی وقت بود دوست داشتم این متد رو به زبانی ساده و مرحله به مرحله یاد بگیرم .اینجا هر چی میخواستم رو پیدا کردم .شما و سایتتون تو همچیز تکین باز هم ممنون .منتظر کارهای بعدیتونم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنونم شما لطف دارید، خوشحالم که آموزشها برای شما عزیزان مفید بوده. لطفا هنربازار رو به دوستانتون هم معرفی کنید تا عده بیشتری بتونن از مطالب سایت استفاده کنن.

 28. با سلام و تشکر

  یه سوال داشتم اینکه در مورد ساسون های پشت اگر مجموع ساسونها ۷ سانت باشه چکار باید کرد؟ ممنونم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. مجموع ساسون ها ۷ هست یا مقدار نقطه ۸ به ۳۸ هفت سانت شده؟ باید دوتا ۱٫۵ سانت به پهلوها بدهید و یک ساسون ۲٫۵ سانت و یک ساسون ۱٫۵ سانت هم در پشت لباس رسم کنید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. حتما ادامه میدیم. لطفا سایت مارو به دوستان و گروه هایتان معرفی کنید شاید عزیزان دیگری هم بتوانند پاسخ سوالهایشان را اینجا پیدا کنند

 29. با سلام و عرض ادب

  بی نهایت ممنونم از لطف و بزرگواری شما و البته بیان دقیقتون در آموزش ها .
  امیدوارم که به ازای این بزرگواری بهترین ها نصیبتون بشه .
  من تا اینجا همه الگوها رو آماده کردم و بی صبرانه منتظر مرحله نهایی و آموزش برش عصایی هستم .

  ممنون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنون از آرزوی قشنگتون. چشم برش عصایی را هم در پست بعدی توضیح خواهم داد. البته در این مرحله هم می توانید با پنس پهلو شروع به تمرین دوخت کنید (حداقل روی پاترون) که به نظرم خیلی بهتر هست کمی دستتون در دوخت راه بیفته چون دوخت برش عصایی نیاز به تبحر بیشتری دارد.

 30. با سلام ممنون از اموزش عالیتون
  من خیاطی رو خودم شروع کردم تا حالا خیلی مطلالعه وتحقیق کردم
  تجربه زیاد ندارم اما اطلاعاتم درزمینه خیاطی بد نیست به جرات میگم اموزش شما
  تو سایتتون بی نظیره کاملا شفاف وعلمی من بیان شما رو خیلی می پسندم
  موفق باشید وممنون از مناعت طبع بی نظیر شما

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ممنون از پیام پرمهرتون، خیلی خوشحالم که دانش و تجربیاتم برای شما عزیزان مفید هست
   واقعا از انرژی مثبتی که دادید مچکرم

 31. سلام?
  خیلی لطف کردین
  ممنون از آموزش روانتون

  اگر امکان داره بقیه پنسارم توضیح میدین
  حتی بستن پنس زیر سینه رو هم

  اجرتون با حضرتش.

  صلواتمم فرستادم ??

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ممنونم از شما هم قبول باشه ان شاالله
   بله در مراحل بعدی به مرور بقیه موارد را هم توضیح خواهم داد

ارسال نظر