جدول اندازه های استاندارد اندام نرمال بانوان در متد مولر

57

سلام دوستان عزیزم. حالتون چطوره. از پیامهاتون معلومه که رسم الگو را خوب تمرین کرده اید و حتی دوخت را هم شروع کرده اید. دوستانی هم که قصد دارن با آموزش های ما پیش بروند حتما منتظر مرحله بعدی هستند.

بخاطر سوال های بیشماری که نشان دهنده یک مشکل مشترک در همه دوستان بود تصمیم گرفتم قبل از ادامه آموزش، یک نکته را که البته بارها در ضمن آموزش های قبلی بیان کرده بودم، اینبار در یک پست جدا با تاکید بیشتر مطرح کنم که ان شاالله مشکل همه عزیزان برطرف بشود.

علاوه بر آن هم جدول سایزبندی که قولش را داده بودم در این آموزش برایتان آماده کرده ام و نحوه استفاده از آن را هم برایتان توضیح خواهم داد.

جدول سایزبندی اندام نرمال بانوان در متد مولر

دو جدولی که در تصویر زیر مشاهده می کنید و می توانید برای واضحتر دیدن اعداد روی آنها کلیک کنید، جداولی است که اندازه های قسمت های مختلف بدن یک فرد با اندامی نرمال و قد ۱۶۴ و ۱۶۸ را بیان می کند.

اندام نرمال یعنی اندامی که هیچ نوع نقصی در آن نیست، مثلا شکم یا باسن فرد بزرگ نیست، سینه ها خیلی کوچک یا خیلی بزرگتر از حد استاندارد نیستند و …. که این حد استاندارد درواقع از همین جدول بدست می آید.

خب سوال اینجاست که وقتی مطابق آموزش اندازه گیری در متد مولر که قبلا خدمتتان ارائه دادم، اندامتان را اندازه گرفتید، چطور باید با این جدول آن را مقایسه کنید و از کجا متوجه شوید که سایز شما کدام است و کدام بخش از اندام شما با مقدار استاندارد خیلی فاصله دارد؟

سایز حدودی شما از اندازه دور سینه مشخص می شود. یعنی اندازه دور سینه خودتان را در جدول پیدا کنید، همان ستون سایز شما را مشخص می کند. و یا اگر اندازه دور سینه شما در جدول نیست، قطعا بین دو سایز قرار گرفته مثلا دور سینه ۹۰ بین دو سایز ۳۸ و ۴۰ قرار دارد و در نتیجه اندازه های نرمال آن هم باید بین اندازه های این دو سایز باشد.

نکته: این سایزها الزاما با سایزی که شما از بازار لباس تهیه می کنید نباید منطبق باشد چون این اندازه ها مخصوص لباسی است که با متد مولر تهیه شده باشد.

خب حالا سوال دیگر این است که اگر اندازه های شما با این جدول تفاوت داشت یعنی اندام شما غیر نرمال است؟ قاعدتا اگر قد شما مطابق این جدول ۱۶۸ سانت نباشد، پس اندازه های طولی شما هم می تواند با این جدول کمی متفاوت باشد و این تفاوت دلیل بر غیرنرمال بودن شما و استفاده از قواعد نقص اندامی نیست.

پس این جدول به چه درد میخورد؟ این جدول برای تولیدی ها و افرادی مناسب است که می خواهند لباس را براساس سایز بدوزند و به مشتری هایشان عرضه کنند. یا افرادی که الگوهای سایزبندی را آماده می کنند و بجای اینکه هربار برای هر فرد الگو را از ابتدا رسم کنند فقط باتوجه به سایز شخص، الگوی مناسب او را تغییر می دهند تا مطابق اندازه های دقیق آن شخص شود.

خب حالا برسیم به مشکل اکثر دوستان که من با این عنوان آن را مطرح می کنم :

تفاوت اندازه های شخص با اندازه های بدست آمده از فرمول ها :

اگر بخاطر داشته باشید ما دو آموزش داشتیم که دو سری اندازه به ما می داد : ۱) آموزش اندازه گیری در متد مولر  ۲) محاسبات اولیه برای رسم بالاتنه در متد مولر

حتما بخاطر دارید که من بارها در آموزش ها گفتم که مرجع اصلی ما اندازه هایی است که روی بدن شخص اندازه میگیریم. پس دیگر به چه دلیل از فرمول ها استفاده میکنیم؟

۱) برخی از اندازه ها که از فرمول بدست می آوریم قابل اندازه گیری روی بدن نیستند. مانند بزرگی سینه جلو یا گشادی کف حلقه

۲) گاهی ممکن است یک اندازه را فراموش کنیم روی بدن شخص اندازه بگیریم! در این حالت می توانیم از روی فرمول تخمین بزنیم که اندازه فرد چقدر بوده.

۳) اندازه های محاسبه شده از فرمول راهی است برای اطمینان شما از اینکه اندازه های فرد را روی بدنش درست گرفته اید.

مثلا من یکبار بالاتنه پشت را اشتباه اندازه گرفته بودم، وقتی دیدم با مقدار محاسبه شده خیلی اختلاف دارد و با توجه به اینکه می دانستم فرد دارای مشکل پشت خمیده نیست به این نتیجه رسیدم که ممکنه من اشتباه کرده باشم. با اندازه گیری مجدد مشخص شد که اشتباه کرده بودم.

۴) این فرمول ها یک مزیت برای متد مولر عنوان میشود که با داشتن تنها ۴ اندازه از یک اندام میشود همه اندازه های فرد را تخمین زد. یعنی شما کافی است قد کامل، دور کمر، دور باسن و دور سینه یک فرد را داشته باشید تا بتوانید الگوی تقریبی فرد را رسم کنید.

۵) در بسیاری از موارد مقایسه این دو اندازه ما را به شناخت نقص اندامی فرد راهنمایی میکند. البته کم کم با کسب تجربه به این مهارت دست پیدا میکنید.

پس نهایتا دوباره میگم که باید در رسم الگو از اندازه های بدن که از درستی آن اطمینان هم داشته باشید استفاده کنید.

یک مثال هم میزنم برای روشنتر شدن موضوع.

مثلا قد شخصی ۱۶۲ سانت هست و قد بالاتنه جلو ۴۰ و بالاتنه پشت ۳۹ را روی بدنش اندازه گرفتیم.

ولی با استفاده از فرمول ها، بالاتنه جلو ۴۳٫۵ و بالاتنه پشت ۳۹٫۵ بدست می آید.

همانطور که می بینید بالاتنه پشت تطبیق خوبی داره ولی بالاتنه جلو فاصله زیادی داره، دلیل این اختلاف زیاد در بالاتنه جلو (البته بعد از اطمینان از اینکه اندازه گیری ما صحیح بوده)، کوچک بودن سینه های این فرد نسبت به حالت نرمال و جثه اش است.

پس می بینیم که از روی این اختلاف توانسته ایم حتی مشکل اندامی فرد را هم تشخیص دهیم. یعنی اگر فرد دارای اندازه سینه نرمالی بود، اندازه بالاتنه جلوی او به ۴۳٫۵ نزدیکتر می شد.

و نهایتا ما برای رسم الگو از اعداد ۴۰ و ۳۹ برای بالاتنه جلو و پشت استفاده می کنیم.

فکر میکنم دیگه این موضوع مشخص شده باشه. ولی باز هم برای جا افتادن کامل این مطلب پیشنهاد میکنم گام اول آموزش صفرتاصد دوخت مانتو را مطالعه بفرمایید.

تا آموزش های بعدی و رسیدن به دوخت یک لباس بی نقص با کمک هم شما رو به خدا می سپارم. التماس دعا

شاد و موفق باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز بذارم. اگر شما هم دوست داشتید هنرتون با نام خودتون در سایت قرار بگیره پیام بذارید تا با شما تماس بگیرم.

گفتگو۵۷ دیدگاه

 1. سلام خدمت استاد گرامی..من متد مولر از آموزش های شما دنبال میکنم..طریقه بستن پنس سرشانه و اصلاح مجدد سرشانه چطوری هست؟ممنون میشم جواب بدید..

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. افتخار میکنیم به همراهی شما. شما پنس سرشانه رو باید به صورت برش سرشانه یا برش عصایی روی الگو طراحی کنید و بعدا روی پارچه ببندید.
   دقیقا آموزش بعدی ما درباره همین موضوع هست که در اولین فرصت روی سایت قرار میدهم.

 2. سلام خسته نباشین
  تواین الگو دیگه نیازی به لقی حلقه آستین و لقی یقه نیاز نیست بگیریم ؟؟؟؟؟؟؟،؟??
  الگورو کشیدم ممنون میشم زود جواب بدین

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. در سایزهای نرمال خیر نیازی به لقی حلقه آستین نیست. لقی یقه هم بستگی به مدل یقه تان دارد

   • اولین بارمه دارن از الکوی شما استفاده می کنم
    دور سینه ۹۴
    کمر ۷۹
    باسن ۱۰۲
    اینا اندازه های خودمه آیا نرمال است که لقی نگیرم ؟؟؟❤

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     بله. منظورم از غیر نرمال کسیه که یا شانه های خیلی افتاده ای داره یا مثلا پشتش قوز داره. اکثرا برای افراد مسن این مسائل اتفاق میفته و لازم میشه از حلقه لقی گرفته بشه.
     اگر بار اولتون هست حتما یکبار پاترون بدوزید تا اگر اشکال یا اشتباهی انجام داده بودید مشخص بشه و پارچه تون خراب نشه، البته اگر مطابق آموزش دقیق انجام داده باشید مشکلی پیش نمیاد

 3. با عرض سلام و روز بخیر
  من خودم خیاطی بلدم ولی آنقدر که شما با دقت و حوصله توضیح داده‌اید تصمیم گرفته ام متد مولر رو یاد بگیرم و پابه پای آموزشهای شما جلو اومدم.در مورد جدول استاندارد سوالاتی داشتم :
  ۱٫ برای اشخاص مختلف که بلندی قامت متفاوتی دارند چگونه میتوان از این جدول استفاده کرد؟
  ۲٫ آیا فقط اندازه های عمودی بدن تغییر میکنند؟
  ۳٫در تولیدی ها معمولا قامت استاندارد رو چند در نظر میگیرند؟
  از اینکه با سخاوت فراوان معلوماتتان رو در اختیار بقیه می گذارید کمال تشکر را دارم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنونم. این جدول صرفا برای سایزدوزی هست و برای افراد با قد متفاوت یا باید از فرمول ها استفاده کرد یا اندازه های شخص. یا الگوی سایز بندی رو از این جدول تهیه کرد و با اندازه های فرد، شخصی سازیش کرد.
   اگر به فرمولها دقت کنید، بلندی قد در اندازه های عمودی تاثیر دارد. در مورد تولیدی ها خیلی اطلاعی ندارم چون بسیاری از اونا از متدهای دیگه یا ترکیب متدها استفاده میکنن.
   خواهش میکنم موفق باشید

 4. سلام وخسته نباشید
  میشه لطفا سرشانه سایز۳۶ رو مجددا بررسی بفرمایید،فکر میکنم یه اشتباه تایپی صورت گرفته

 5. با سلام
  بنده می خواستم با ۴اندازه اصلی که در جدول هست برای سایز ۴۴،مابقی اندازه ها رو از طریق فرمول بدست بیاورم،متوجه شدم بعضی از اندازه های بدست آمده از فرمول با جدول هم خوانی ندارد،مثلا بلندی سینه در جدول ۲۹است در حالیکه با فرمول۲۷بدست می آید،
  لطف میکنید اگه بفرمائید در این مواقع چه باید کرد؟

  و اینکه@ در جدول آزادیها منظور نشده است،درسته؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   شما اگر میخواهید الگوی سایز دربیارید از همون اندازه های جدول استفاده کنید و دیگه نیازی به فرمول نیست. البته نکته جالبی رو فرمودید من امتحان نکرده بودم ولی باید از همون اندازه های جدول تماما استفاده کنید.
   بله اندازه ها بدون آزادی هستند.

 6. ببخشید یه درخواست دیگه ام ازتون داشتم
  ممنون میشم الگوی بچه ها رو هم تو ساییتون آموزش بدین

  متشکر عزیزم?

 7. سلام دوست عزیز و هنرمند. واقعا ازتون ممنونم. برای این آموزش عالی و بدون نقص. واقعا هیچ جا به شفافی شما مولرو توضیح ندادن. نکته هایی که بهمون یاد میدید خیلی ظریف و عالین.خدا خیرتون بده .انشالا تو این ماه عزیز هرچی از خدا میخواید بگیرید. بابت جدول سایزها هم واقعا ممنونم.
  در مورد مولر کتابی که انقدر دقیق و جامع باشه میشناسید بهمون معرفی کنید؟ بازم ممنون ازتون.?????

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم، بسیار ممنونم از دعای قشنگتون. ان شاالله به حق دعای شما عزیزان خدا حاجت این بنده حقیر را هم براورده بفرماید.
   خیر متاسفانه کتابی که همه این نکات را گفته باشه ندیدم. اینها همه تجربیات بنده در طی چندین سال و مطالعه منابع خیلی زیاد و شاگردی چندین استاد هست.

 8. سلام استاد مهربان.من به شدت علاقه دارم به خیاطی.اما اولش چند تا سوال دارم.میشه شمارتون رو به من ایمیل کنید تا تماس بگیرم؟.خواهش میکنم قبول کنید.من حتما حتما جواب سوالامو میخوام.تور خدا قبول کنید.من خیلی به جوابام محتاجم.چند تا سوال راجع به خیاطی دارم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. انقدر خواهش نمیخواد که. لطفا به آیدی تلگرامم honarbazaar_admin@ پیام بدهید کمکی بتونم بکنم چشم پاسخگو هستم.

 9. سلام عزیز.یه سوال داشتم.ببینید من الگوی بالاتنه رو از کتاب مولر فنی و حرفه ای یاد گرفتم.اما با شما یه فرق داره.اینکه این ۲ سانتی رو که از سمت راست میاید داخل رو نداره و هیچ خطی هم رسم نمیشه.اشکال نداره؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام گلم. والا الگوی مولر اصلی اون دوسانت رو داره. چون توی نسخه اصلی کتاب مولر که آلمانی هست اون دوسانت اومده. حالا نمیدونم چطور توی کتاب فنی حرفه ای حذفش کردن. تا جایی که من دیدم اساتید زیادی هستند که باتوجه به نظر و البته تجربه خودشون تغییراتی توی الگو دادن و به اسم مولر آموزش میدن. ولی میتونید از کتاب خانم نیره یونسی که ترجمه نسخه اصلی آموزش مولر هست چک کنید که اون دوسانت وجود داره.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنونم نظر لطف شماست. فقط به دو دلیل نمیتونم. یکی اینکه الان خیلی شدید درگیر دانشگاهم و آموزش ایرادات اندامی وقت خوب میخواد چون کمی طولانیه. ثانیا الان خیلی زوده و ایرادات اندامی جزو مباحث پیشرفته تر در خیاطیه و ما الان داریم آموزش های پایه رو میدیم. حالا شما اگه ایراد خاصی مدنظرتون هست بگید من راهنماییتون میکنم.

 10. سلام عزیزم .خسته نباشی .
  میخواستم ازتون بپرسم من قدم ۱۷۲/۵ هستش و یک هشتمش شده ۲۱/۵ در صورتی که در اندازه گیری از روی بدنم ۲۶/۵ بدست اومده .اندازه گیریم هم. دقیق بوده همیشه با همین اندازه با متد متریک لباس دوختم و مشکلی نداشتم .حالا میتونم بدونم این ۵ سانت تفاوت برای چیه ممکن چون قد بلندی دارم محاسبه تفاوت داره یه دلیلش چیز دیگه ایه .اندامم هم خوبه .و یه سوال دیگه اینکه جدول سایز بندی قد ۱۶۸ رو نرمال در نظر گرفته و حالا ما اگر سایز با قد کوتاه تر یا بلند تر از اون رو بخوایم بدست بیاریم و الگوی سایز بندیه اون قدهارو بخوایم بدست بیاریم چکار باید کنیم .ممنونم از محبتتون .و وقتی که میگذارین .با سپاس.

 11. یادم رفت بگم که قد باسنم رو اندازه گرفته بودم و سوالم راجب قد باسن بود شرمنده که فرامش کردم ذکر کنم .

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ببین گلم من چندین بار تاکید کردم که اولویت ما اندازه های روی بدن هست، همین پست رو هم برای تاکید بیشتر گذاشتم. من اینو به تجربه فهمیدم که هیچ فرمولی نمیتونه همه اندام ها رو پوشش بده، چه توی مولر چه متریک چه هر متد دیگه اولویت اندازه اندامه. پس وقتی از اندازه های بدنتون مطمئن هستید اگر دیدید یه اندازه ای از فرمول کوچکتر یا بزرگتر درومده اصلاحش کنید. در غیر این صورت باید پس از تکمیل الگو هنگام کنترل این کار رو بکنید.
   مولر برای قدهای کوتاهتر و بلندتر هم جدول جداگانه داده که من جدول قد ۱۶۴ را هم دارم که انشاالله به آموزش اضافه میکنم چون گویا با قد خانم های ایرانی بیشتر میخوره. از مقایسه این دو جدول معمولا میشه قدهای دیگه رو که ما به جدولش دسترسی نداریم خودمون تخمین بزنیم.

 12. سلام، ببخشبد یه سوال داشتم، من الگوی آستین کیمونو کشیدم ، گودی کمرو از پهلو بگیرم یا صاف بیام پایین ؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. بستگی به مدلتون داره ولی معمولا مانتوهای کیمونو گشاد و راسته هستند یعنی گودی کمر رو صاف رسم میکنن و نمیگیرن.

 13. سلام عزیزم خسته نباشید
  من یه دوره کوتاه خیاطی رفتم ولی کشیدن الگو خیلی برام سخت بود
  درحال حاضرازالگوهای آماده ی مولراستفاده میکنم ولی توی تطبیق سایز خودم با الگو مشکل دارم وبعدازبرش پارچه پرو گیری لباس خیلی زیاده یعنی خیلی بایدرفع اشکال کنم
  لطف میکنید توضیح بدید ازسایت مفید وبه روز تون ممنونم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   برای استفاده از الگوهای آماده شما باید روی طریقه رسم الگو اشراف داشته باشید تا خودتون قشنگ بتونید آنالیز کنید که چطور میشه الگو رو شخصی سازی کرد. پیشنهاد میکنم مراحل رسم الگو و کنترل آن رو که آموزشش رو در سایت داریم بخونید تا کاملا خودتون دستتون بیاد که چطور میتونید الگوهاتونو شخصی سازی کنید.

 14. با عرض سلام و خسته نباشی خدمت شما بانوی هنرمند عزیز.ممنون از آموزشهای بسیار جامع و زیباتون.
  سوالی که برای من پیش اومده اینکه که اگه من بخوام سایز دوزی کنم آیا نیازی به اعمال کنترل الگو یا تغییر در الگو وجود داره یانه.
  چون مولر اندازه هاش بر اساس قد افراد است من از روی جدول سایز ۴ اندازه مورد نظر رو برداشتم و خودم از طریق فرمولها بقیه اندازه ها رو بدست آوردم.ولی مثلا بالاتنه پشت و بلندی کف حلقه برای همه سایزها یکی دراومد که همه با قد ۱۶۸ بودند.اما در جدولی که شما ارایه کردید این اندازه ها برای سایزهای مختلف متفاوته.اگه لطف کنید من رو در این زمینه راهنمایی کنید ممنون میشم.چون میخوام کاری راه اندازی کنم ولی هنوز در این رابطه نتونستم کمکی بگیرم و هیچکس درست راهنماییم نکرده.
  با تشکر فراوان برای وقتی که برای آموزش اختصاص میدید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ببخشید جوابتون دیر شد
   خیر برای سایز دوزی لازم نیست
   باید از اندازه های جدول کامل استفاده کنید و دیگه لازم نیست از فرمول ها استفاده کنید. اندازه های جدول به جای اندازه های اندام فرد هست.

 15. سلام . اول ميخواستم از اموزشتون تشكر كنم چون من به متد مولر اشنا نبودم اما شما خيلي واضح بيان كردين و تونستم تا حدود زيادي متوجه بشم.
  سوال درباره جدول سايز بنديتون داشتم. اين سايزها رو ميشه براي دوخت سايز بندي مزوني استفاده كرد ؟ چون سرچ كه ميكنم براي مولر چنديدن جدول متفاوت مياد كه هر كدوم چند سانتي با هم متفاوت هستن.جدول سايز بنديتونو با متد خودم مقايسه ميكردم متفاوت بود و ميخواستم چند نمونه با اندازه هاي مولر بدوزم تا بهترين سايز رو پيدا كنم. اما اندازه هاي كارور جلو داخلش نبود . چجوري ميتونم اندازه هاي استاندارد مطابق اين جدول رو ببينم؟٠

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم این جدول رو من از کتاب خانم یونسی که ترجمه نسخه آلمانی کتاب مولر هست آوردم که فکر میکنم معتبرتر باشه وگرنه همونطور که گفتید بی نهایت جدول توی نت میتونید برای مولر پیدا کنید

 16. سلام امیدوارم که خوب خوب باشید
  سوالی داشتم
  برای اندازه ی دور مچ در سایز پنجاه،۱۸.۵ کم نیست؟ با این اندازه برای وضو آستین بالا میره؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   برای اینکه آستینتون بتونه برای وضو بالا بره باید در لباس های غیر کشی دور مچ را برابر دور آرنج بگیرید.

 17. سلام من منتظر جدول مولر با قد ۱۶۴ هستم
  یه سوال هم دارم وقتی الگو رو بصورت سایز بندی کشیدیم چطوری با سایز مشتری تطبیق بدیم؟باید فرمولها رو حساب کنیم یا همون اندازه های روی بدن رو درنظر بگیریم و با الگو مقایسه کنیم؟

 18. سلام و خسته نباشید خدمت مدیر محترم.قبل از هر چیز بابت توضیحات بسیار دقیق در آموزش روش مولر از شما سپاسگزارم.من تازه میخوام خیاطی را شروع کنم.مطابق توضیحاتی که شما دادید مرحله به مرحله اندازه گیری ها رو دقیق انجام دادم و از طریق فرمول هم محاسبه کردم.اما در مرحله مقایسه با جدول خیلی از اندازه های من با سایز واقعی که همیشه میپوشم (سایز۳۶) تطبیق نداشت.احتمالا یکی از دلایلش بزرگی سینه است.ولی بعضی از اندازه های من از کوچکترین اندازه های جدول هم کوچکتره.البته قد من ۱۵۸ هست و خوب جدول قد ۱۶۸ را توضیح داده.میخواستم بدونم با این توصیفات آیا لازم هست مقایسه و اصلاحی در اندازه ها ( نسبت به جدول) داشته باشم یا همین که اندازه های واقعی بدن را با اندازه های بدست آمده از فرمول مقایسه و اصلاح کنم کافیه.پیشاپیش از وقتی که میگذارید سپاسگزارم.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. اول انتهای سوالتونو جواب بدم، همون مقایسه اندازه های بدن و فرمول کافیه مثل آموزش من در صفرتاصد مانتو
   درباره جدول مولر هم شما باید دور سینه رو با جدول مقایسه کنید تا سایز مناسبتون در روش مولر را پیدا کنید. ممکنه این سایز با سایزی که لباس میخرید متفاوت در بیاد چون لباسهای بازاری با متدهای مختلفی دوخت میشن

 19. سلام خسته نباشید
  من اولین باره دارم از طریق سایت شما الگو میکشم تا خیاطی کنم ، برای پیدا کردن نقطه ۱۵ ، نصف فاصله دوسینه ۱۲ شد که از نقطه سیزده هم عبور کرد و سمت راست نقطه سیزده افتاد ولی در الگوی مولر نقطه ۱۵ قبل سیزده قرار میگرفت ، آیا اشتباهی شده ؟🤔

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   بله عزیزم اشتباه رسم کردید چون همچین چیزی امکان نداره. فاصله دو سینه ۲۴ هم خیلی زیاده دوباره روی بدن کنترل کنید.

 20. سلام من دور باسنم ۱۰۹ است ودور سینه ۹۶ و نسبت به سایز ۴۲ ،۷ سانت بیشتر است آیا در این قسمت ایراد اندامی هست یا با کمی فون کردن مانتو درست میشود

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. بستگی به دور کمرتون هم داره. اگر دور کمرتون هم از ۷۴ بیشتره به طوری که اضافه کردن اون ۷ سانت (دوتا ۳٫۵ سانت به باسن جلو و پشت در خط پهلو) باعث شیب زیاد خط پهلو نمیشه میتونید فقط اصلاح را در خط پهلو انجام بدید ولی در غیر این صورت باید فون کنید

 21. کمرم باریک است وشیب پهلو زیاد میشود ودوست دارم مانتو راسته باشد نه فون ممکنه طریق اصلاح الگو رو برام توضیح بدید ممنون میشم من از توضیحتون حتما متوجه میشم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیز دلم وقتی باسن نسبت به کمر خیلی شیب ایجاد میکنه برش پشت را تا حدود ۲ سانت در هرطرف فون میکنن (رفع عیب اندامی) ولی این باعث فون شدن لباستون نمیشه فقط کشیدگی روی باسن را حل میکنه

   • خیلی سپاسگزارم امیدوارم خدا بهترینها رو بهتون بده مانتوم رو با روش صفر تا صد شما دوختم اینقدر عالی شد که باورم نمیشه خودم دوختمش خیلی دعاتون کردم چون من قبلا با گرلاوین میدوختم هم وقت گیر تر بود وهم اینکه به این تمیزی در نمیومد

 22. سلام ببخشید برای خواهرم میخواستم مانتو بدوزم سینه هاش کوچکتر ااز حد نرماله برای اونم راهنماییم میکنید چکار کنم ممنون میشم

 23. منظورم اینه که آیا الگویی که به همین روش برایش میکشم خوبه یا به دلیل کوچک بودن سینه ها باید تغییری در الگو بدم؟؟

ارسال نظر