جامدادی با شیشه نوشابه

2

اگر شما هم از اون دسته از مامانایی هستید که از ریخت و پاش همیشگی وسایل بچه ها، مثل مداد رنگی ها، خودکار، ماژیک یا حتی اسباب بازی های ریز کلافه می شوید پیشنهاد می کنم ایده امروز هنربازار را بخوانید و بسازید.

لوازم مورد نیاز:

  • شیشه نوشابه
  • کمی پارچه
  • قیچی
  • نخ و سوزن
  • فندک یا شمع
  • یک وسیله نوک تیز
  • بند کتانی یا روبان

روش آماده کردن:

۱) ابتدا با یک قیچی تیز شیشه نوشابه را از جایی که شروع به باریک شدن می کند ببرید.

۲) با فندک به آرامی لبه شیشه را حرارت دهید تا کمی زوب شده و تیزی آن باعث بریدن انگشت شما نشود.

۳) با ابزار نوک تیز، دور تا دور بطری را کمی پایین تر از لبه سوراخ هایی با فواصل مساوی حدود یک سانت بزنید.

۴) پارچه ای را که در نظر گرفته اید، به اندازه دور بطری بعلاوه دو سانت برای دوخت سر و ته آن و ارتفاع دلخواه ( تقریبا به همان ارتفاعی که از بطری بریده اید) ببرید و یک لبه آنرا طوری تو بزنید که یک بند یا نوار از داخل آن رد شود و سپس دو طرف پارچه را روی هم قرار داده و به فاصله یک سانت بدوزید.

۵) پارچه را که آماده کرده اید روی دهانه بطری بکشید به طوری که لبه دوخته شده به سمت ته بطری باشد و استوانه شما از سمت پشت پارچه باشد. مثل شکل ریر سمت راست

۶) لبه پارچه را تا کرده و با کمک سوزن درشت و نخ محکم پارچه را از سوراخ هایی که قبلا ایجاد کرده بودید به بدنه بطری بدوزید.

۷) لبه پایین استوانه دوخته شده را به سمت بالا بکشید.

۸) از داخل لبه دوخته شده، بند یا نوار را عبور دهید و کمی بکشید تا جمع شود.

جا مدادی که ساخته می شود با توجه به بطری استفاده شده می تواند شبیه یکی از جامدادی های زیر باشد. از این بطری ها می توان برای جمع کردن وسایل دیگر بچه ها هم استفاده کرد.

شاد و موفق باشید:)

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۲ دیدگاه

  1. Avatar

    با سلام و خسته نباشید امیدوارم به اندازه ای که هنرتان را میاموزید باران رحمت و سخاوت خداوند بر شما ببارد من از چندین منبع متد گرلاوین را از نت یاد گرفتم نمیدانم چرا حلقه استین پشت کوچکتر از جلو است و این در عکسها هم مشهود است و هم در محاسبات َضمنا در حال اموزش متد مولر شما هستم متشکرم

ارسال نظر