کنترل الگوی آستین مولر

203

آموزش هشتم از سری آموزش های دوره نازکدوزی با متد مولر

سلام به همه همراهان مهربون هنربازار. بی اندازه از پیام های زیبای شما عزیزان ممنونم. افتخار میکنم که بتونم قدم کوچکی در رفع مشکلات شما دوستان خوبم در زمینه های هنری بردارم و تنها استدعای دعای خیرتون رو دارم. در نمازها و راز و نیازهاتون این بنده حقیر رو فراموش نفرمایید.

امروز با آموزش کنترل آستین مولر در خدمت شما دوستان خوبم هستم. یک نکته ای که لازم می بینم دوباره تاکید کنم اینه که اصلا برای چی ما الگوهامون را کنترل میکنیم؟

دلیلش اینه که وقتی ما الگو را با یک متد خیاطی رسم میکنیم، الگوی حاصل برای یک اندام بی عیب و نقص مناسب خواهد بود ولی واقعا چند درصد افراد هیچ مشکلی در اندامشون ندارند؟ پس باید الگو را با اندازه هایی که روی بدن گرفته ایم مقایسه کنیم تا مطمئن بشویم که مناسب اندام فرد هست و اگر نبود با اعمال تغییراتی روی الگو، به نتیجه بهینه برسیم.

مثلا دو قسمت مهم در الگوی آستین، اندازه تاج آستین و اندازه بازوی آن است.

اندازه تاج آستین باید کنترل شود تا نسبت به اندازه حلقه آستین خیلی بزرگ نباشد تا بتوان آن را به اندازه مناسب خُرد داد. اگر اختلاف حلقه و تاج آستین زیاد باشد، در هنگام نصب آستین بیش از اندازه چین می خورد که در دوخت کت و مانتو زیبا نیست.

اندازه بازو نیز باید کنترل شود زیرا بسیاری از افراد مخصوصا خانم های سن دار، دارای بازوهای تپل و افتاده هستند یا بسیاری افراد دوست دارند آستین لباس به بدنشان نچسبد و به عبارتی در آن راحت باشند.

پس بیایید این دو مورد را باهم کنترل کنیم.

کنترل تاج آستین :

بعد از اینکه مطابق آموزش رسم آستین مولر، پایه آستین را رسم کردیم و تمام نکاتی که در آن آموزش اشاره کردم را انجام دادیم، با متر ایستاده تاج آستین را اندازه میگیریم.

من در این آموزش منظورم از تاج آستین خطوط آبی در تصویر زیر است (البته بعضی ها اصطلاح تاج آستین را به نقطه ۱۱ و اطراف آن می دانند ولی من فعلا در این آموزش تاج آستین را خطوط آبی شکل زیر میگیرم تا با حلقه آستین روی بالاتنه متمایز باشد)

حالا اندازه تاج آستین را با مجموع گشادی حلقه جلو و پشت مقایسه کنید. اگر آستین را به درستی رسم کرده باشید و اندام فرد هم خیلی غیر نرمال نباشد، اختلاف این دو اندازه نهایت ۳ الی ۴ سانت باید باشد.

برای اینکه آستین ما خرد مناسبی داشته باشد، این اختلاف باید به حدود ۲ الی ۳ سانت برسد.

ساده ترین راهی که در اکثر موارد مشکل را حل می کند این است که مطابق تصویر زیر از نقطه ۱۱ حدود یک سانت پایین بیایید (نقطه m). این مقدار پایین آمدن به میزان اختلاف تاج آستین و حلقه آستین بستگی دارد. و سپس تاج آستین را مطابق خطوط قرمز دوباره رسم کنید. به همان اندازه هم باید از مچ آستین پایین بیایید تا قد آستین کوتاه نشود.

خب حالا اگر با این کار باز هم اختلاف تاج آستین و حلقه ما بیشتر از ۲ سانت یا نهایتا ۲٫۵ سانت بود باید چه کنیم؟

این مورد زمانی اتفاق می افتد که فرد بازوی تپلی داشته و در نتیجه در هنگام رسم الگوی آستین، ما مقدار نقطه ۲ به ۸ را زیاد گرفته ایم. پس باید حالا دور بازوی الگو را کنترل کنیم ببینیم مقدار ۲ به ۸ را خیلی زیاد گرفته ایم یا نه!

کنترل بازوی آستین :

اگر بازوی آستین شما تنگ باشد، تقریبا لباس شما بی استفاده می شود چون دست مدام در حال حرکت است و بازوی تنگ اصلا قابل تحمل نیست.

خط افقی ای که به فاصله ۳ الی ۴ سانت پایین خط ۳ رسم می کنیم، خط بازو می باشد.

در تصویر زیر من با یک فلش قرمز مقدار دور بازو را روی الگو مشخص کرده ام. اندازه این فلش باید حدود ۳ الی ۴ سانت از دور بازوی شخص بزرگتر باشد.

اگر اندازه فلش (دور بازوی الگو) خیلی بزرگتر از بازوی فرد بود، یعنی مقدار ۲ به ۸ را زیاد گرفته اید و باید آن را اصلاح کنید و الگو را دوباره رسم کنید که در نتیجه کاهش مقدار ۲ به ۸ باعث کوچکتر شدن تاج آستین نیز می شود و مشکل کنترل تاج را حل میکند.

اگر اندازه فلش ۳ تا ۴ سانت از بازوی فرد بزرگتر نبود یعنی مقدار ۲ به ۸ را کم گرفته اید و باید آن را افزایش دهید.

اگر اختلاف دور بازوی شخص و دور بازوی الگو خیلی زیاد باشد یعنی با بازوی چاق یا بازوی لاغر روبرو هستید که یک ایراد اندامی است و باید راه های دیگری برای آن بیاندیشیم که در آینده در مبحث ایرادات اندامی توضیح خواهم داد.

ترفند نهایی :

حالا اگر با روشی که در کنترل تاج آستین گفتیم همچنان اختلاف تاج و حلقه به حدود ۲ سانت نرسید، با کنترل بازو هم دیدیم که مقدار ۲ به ۸ را درست گرفته ایم و بازو نیز اندازه است، آخرین راهکاری که برای حل مشکل تاج آستین داریم این است که کمی حلقه آستینمان را گشاد یا تنگ کنیم.

توجه داشته باشید که این آخرین راه حل است و ترجیحا ما علاقه ای به دستکاری الگو نداریم ولی اگر مستاصل شدیم و راه دیگری نمانده بود و تاکید میکنم مطمئن بودیم که آستین را درست رسم کرده ایم، می توانیم از این ترفند نهایی استفاده کنیم.

برای گشاد کردن حلقه آستین، مانند تصویر زیر، هر دو حلقه را ۰٫۵ الی ۱ سانت روی خط پهلو پایین می آوریم و به نقطه X و Y وصل می کنیم. دوباره مجموع گشادی حلقه جلو و پشت را اندازه می گیریم و با مقدار تاج آستین مقایسه می کنیم.

اگر نتیجه قابل قبول بود محل نقاط موازنه ۷ و ۲۷ را نیز روی تاج آستین اصلاح می کنیم.

اگر هم نیاز به تنگ کردن حلقه آستین داشتید نیز همین کار را می کنیم فقط اینبار از نقاط ۱۱ و ۱۲ به اندازه ۰٫۵ تا ۱ سانت بالا می رویم و حلقه را می کشیم.

به عنوان نکته نهایی هم بگویم که رسم آستین و رفع مشکلات آن شاید جزو مهمترین قسمت های خیاطی باشد و واقعا با گذشت زمان و تجربه کم کم دستتان می آید که چطور مشکلات آستینتان را رفع کنید.

بنده شخصا اگر تن خور عالی آستین مولر را ندیده بودم که چقدر تاج آستین لباس زیبا می شود حتما به سراغ روش های ساده تر رسم آستین می رفتم ولی این آستین بهترین فرم آستینی است که تاکنون امتحان کرده ام.

امیدوارم مشکلاتتان خیلی زود در رسم الگوی بالاتنه و آستین با تلاش و صبر رفع شود.

ان شاالله در تابستان مشغله ام کمتر شود و بتوانم فیلم این آموزش ها را هم به سایت اضافه کنم.

اگر این آموزش برای شما مفید بوده سه صلوات برای سلامتی آقا امام زمان هدیه بفرمایید.

برای مشاهده آموزش های بعدی و قبلی از دکمه های زیر استفاده کنید.

باز هم پیشنهاد میکنم اگر در رسم الگوی استین مولر و کنترل آن مشکل دارید، می توانید از فیلم های آموزشی ما در بخش “حرفه ای شو” استفاده کنید. برای ورود به این بخش روی دکمه زیر کلیک کنید.

دوستای خوبم خوشحال میشم در پیج های اینستاگرام هنربازار با آیدی honarbazaar@ و پیج آموزش خیاطی خودم با آیدی reihan_sewing@ همراه من باشید تا هم از آموزشهای جدید مطلع شوید و هم کلی چیز جدید از هم یاد بگیریم.

یا حق 🙂

 

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

گفتگو۲۰۳ دیدگاه

 1. Avatar
  عاطفه عابدی

  سلام استاد
  سوال دارم اگه لطف کنید جواب بدین ممنون میشم ۱_ پنس آستین مقدار مشخصی داره
  آخه دو طرف آستینم یکی نیس وقتی کاغذ الگو رو برش دادم ولی تو عکس دیدم برای شما یکیه
  ۲_دوخت برش عصایی روش خاصی داره؟
  الان که دارم رو الگو امتحان میکنم(فعلا رو پارچه ننداختم ) میبینم قرینه ی هم نمیشه
  بنظرتون میتونم برای منی که مبتدی هستم عصایی رو پارچه بندازم یا نه؟

 2. Avatar

  سلام استاد عزیز و گرامی منظور از متر ایستاده چیه
  من متوجه منظور نمیشم . متر ایستاده وسیله ی خاصی هست ؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم وقتی متر را روی لبه باریکش قرار می دهی می شود متر ایستاده.

 3. Avatar

  سلام. تشکر از سایت خوبتون
  یه مشکل بزرگی که من دارم تو کنترل تاج آستین: اندازه تاج استین حدود ۵ سانت بزرگتر از مجموع گشادی حلقه پشت و جلو میشه . ا سانت تاج رو آوردم پایین یک سانت هم زیر حلقه رو آوردم پایین بازم اختلاف بیشتر از ۲ بود. ۱ سانت دیگه نقطه ۱۱ رو آوردم پایینتر (جمعا ۲ سانت جابجا کردم) اختلاف حدود ۲ شد. اگر کار درستی انجام دادم سوالم اینه که زیر حلقه ر و در الگوی بالاتنه ۱ سانت آوردم جلو آیا زیر حلقه در الگوی آستین هم ۱ سانت باید بیاد پایین؟
  اگر بله که باز اندازه تاج زیاد میشه!!!

 4. Avatar

  سلام کدوم قسمتش برای پشت میشه کدوم قسمتش مربوط به حلقه جلو؟ من استینم متقارن نشده اشکال داره ؟

 5. Avatar

  سلام، ممنون بابت توضیحاتتون و ممنون بابت وقتی که میذارید و به تمام سوالا جواب میدید.
  ببخشید چرا تصویر مربوط به کنترل بازوی آستین نیست؟
  تو آموزشهای دیگه سایت هم بعضی از تصاویر بالا نمیاد. انگار حذف شدن.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   نه عزیزم سرعت اینترنتتون پایینه بعضی وقتا نمیتونه همه عکسارو باز کنه. صفحه رو مجدد لود کنید باز میشه

 6. Avatar

  روز و شب دعاگوی شما هستم.ممنونم که آموزشها رو با شکل و اینقدر قشنگ بصورت رایگان در اختیار همه قرار دادید.مدام برای سلامتیتون دعا میکنم.ان شاءااله خیر دنیا و آخرت نصیبتون بشه

 7. Avatar

  سلم وقت بخیر باتشکر از زحماتتون
  وقتی الگوی استین رو روی پارچه طوسی رنگ گذاشته بودید ،کنار خط عمود شده از نقطه۱۱ یک خط عمود قرمز رنگ هم رسم کرده بودید ،خواستم بپرسم چجوری این خط رو کشیدین وبه چه دردی میخورد؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   وسط خط کف حلقه رو مشخص می کنید و یه خط عمود به بالا و پایین رسم میکنید

 8. Avatar

  سلام وقتتون بخیر. موقع کنترل آستینم اختلاف تاج آستین در الگو با گشادی حلقه جلو و پشت حدودا ۵سانت شد که یک سانت از تاج آستین پایین اومدم و این اختلاف شد ۴سانت.آیا با گشاد کردن حلقه در الگو به اندازه یک سانت مشکل برطرف میشود؟ (کنترل بازو هم ۲ سانت از دوربازو اندازه گیری شده بیشتر بود.آیا این ۲ سانت کافی است؟ یا باید همان ۳تا۴سانت که گفتید باشد و الگو دوباره رسم شود؟؟)
  پیشاپیش از پاسخگویی شما ممنونم.

 9. Avatar

  سلام خدمت شما سال نو مبارک باشه و تنتون سلامت.من الان چند روزه دارم اموزشهاتونو یادداشت میکنم خدا خیرتان بده بابت تمام آموزشهاتون بعد یادداشت انشاالله میخوام بدوزم ممنونتونم
  فقط آموزش جدید نمیگذارید؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم سال نو شما هم مبارک .انشالله موفق باشید.
   حتما آموزشهای جدید هم خواهیم گذاشت.انشالله .

 10. Avatar

  واقعا عالی بود من به مشکل برخورده بودم و به لطف خدا با سایت شما آشنا شدم و خیلی کارم راه افتاد انشاالله خدا شما رو حاجت روا کنه و زیر سایه ی صاحب الزمان عاقبت به خیر باشید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   ممنون عزیزم دعای شما بهترین تشکر از تلاش ما در این راه است.خداوند نگهدار شما باشد.

 11. Avatar

  سلام خسته نباشید ممنون از توضیحاتی که دادید. ببخشید من بار دیگه الگو روکشیدم این بار فاصله۲به۸ را کمی کمتر گرفتم ۱۸سانت.دوباره حلقه استین ام حدود هشت سانت بزرگ شدکه یک سانت پایین امدم از تاج استین حدودا ۶٫۵سانت بزرگترازمجموع حلقه بالاتنه ام شد .ایا این استین درست است؟ از طرفی هم بازو ام تنگ شد که به قسمت بازو اوازمان دادم، بدون اینکه به تغییری در حلقه ایجاد شود. ولی فکر میکنم باز این ۶٫۵سانت خیلی زیاد هست برای خرد دادن. ممنون میشم پاسخ بدید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم اینجوری نمیتونم پاسخ بدم باید مراحل رسمتونو خیلی چیزای دیگه رو ببینم تا بتونم بگم اشتباهی انجام دادید یا مشکل جای دیگه ایه!

 12. Avatar

  سلام بابت آموزش های خیلی خوب و بیان شیواتون ممنونم.میخواستم خواهش کنم اگر امکانش هست آموزش الگو شلوار به روش مولر را هم زحمت بکشید و بگید.
  و همینطور الگو انواع یقه های سرخود و استین رگلان را هم خیلی دوست دارم یاد بگیرم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ممنون از اظهار لطف شما .انشالله به مرور به همه مطالب خواهیم رسید.

 13. Avatar

  سلام خسته نباشید. ببخشید من یه سوالی داشتم.من الگوی استین مولر رو با روش شما کشیدم و دور حلقه استین ام از دور حلقه بالاتنه بیشتر شد حدود هشت سانت. یک سانتو نیم پایین اومدم و مجدد حلقه را طراحی کردم و همچنین یک سانت هم ازخط وسط تاج استین روی هم گذاشتم. درصورتیکه هردواعمال کردنی سه سانت اضافه می اید.که تا اینجای کارم درست است ولی وقتی استین و به حلقه وصل می کنم.سرشانه حدود یک سانت افتاده می شه به سمت استین.انگار سر شانه رو بزرگ گرفتم. اگه امکانش هست میشه راهنمایی کنید ممنون میشم. البته من بازوی نرمالی هم دارم. ولی نمی دونم اشکال کارم کجاست ممنون میشم جواب بدین.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. تمام مواردی که گفتید درست بود و نتیجه هم ظاهرا درسته. افتادگی سرشانه هم ربطی به آستین نداره خب یک سانت سرشانه تون رو بزرگ گرفتید کوتاهش کنید.

 14. Avatar

  سلام.پنس آستین من خیلی بزرگ در میاد.عرضش از پایین ۱۶ سانته.دور بلزوم ۳۷ و دور مچ۱۸ هست.علتشچیه؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   چون دور بازوتون بزرگ هست پنس هم بزرگ میشه. شما باید دور مچ رو برابر دور آرنج یا نزدیک به اون درنظر بگیرید.

   • Avatar

    ممنون که جوابمو دادین.ببخشید دور ارنج بجای مچ رو از همون اول استفاده کنم یا وقتی که میخام پنس رو ببندم؟
    یه سوال دیگه اینکه چرا دیگه اموزشاتونو ادامه نمیدین؟

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     سلام عزیزم. خواهش میکنم. فرقی نداره میتونید از همون اول هم استفاده کنید.
     به درخواست خود کاربران سایت درحال تهیه فیلم های آموزشی هستیم که خیلی وقتمونو گرفته. یکم اونو پیش ببریم دوباره ادامه آموزشهای تصویری سایتم میذاریم.
     الان به ایمیل شما پیام اومد که متوجه شدید پاسخ سوالتون داده شده؟

     • Avatar

      نه نیومده.ببخشید من بازم سوال دارم پاترونی که دوختم روی همگردش از پایین ۴ سانت رو هم میفته وسطا به ۳ سانت میرسه تو یقه ۱سانت روی هم میفته.من روی همگرد رو ۳ سانت کرده بودم.چرا اینجوری شده بخاطر پنس کونفور اینجوری شده؟خیلی فکرمو مشغول کرده تروخدا زودتر جوابمو بدین

     • مدیر سایت
      مدیر سایت

      اولا که ۳ سانت برای پاترون زیاده. رویهمگرد پاترون ۲ سانت کافیه
      از پایین ۴ سانت میاد چون دارید از آزادی دور باسنتون میندازید روی رویهمگردتون. مهم روی سینه و لب یقه است. شاید لقی برای یقه زیاد گرفتید که رسیده به ۱ سانت! تا روند رسمتونو نبینم نمیتونم بگم!

 15. Avatar

  سلام
  ممنون از توضیحات مفید و کاملتون.
  من الگوی بالاتنه و آستین رو برای سایزهای استاندارد مولر به کمک توضیحات شما رسم کردم. اما زمان کنترل، تاج آستین ۵ تا ۵٫۵ سانت بیشتر از دور حلقه شد. این مشکل تو تمام سایزها وجود داره. دور بازو و اندازه ۲به۸ رو هم چک کردم و درست بوده. با توجه به اینکه از سایزهای استاندارد استفاده کردم، بنظرم نباید این مشکل پیش میومد. اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید، ممنون.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. به طور کلی اختلاف تا ۵ سانت رو میگن مناسبه ولی من چون به تجربه دیدم اختلاف تا ۳ سانت رو راحتتر و سریعتر میشه خرد داد میگم با روشهایی که یاددادم اختلافو به ۳ الی ۳٫۵ برسونید

 16. Avatar
  نجمهنجمه

  سلام عزيزم
  خسته نباشيد
  ببخشيد من از كتاب سومبات هاكوپيان استفاده ميكنم و الگو ميكشم
  كتابي بسيار دقيقه
  و الگومم كنترل شدست
  اما موقع پرو لباس استينام ازقسمت حلقه تنگن و اصلا توش راحت نيستم و وقتي دستمو حركت ميدم حس ميكنم الان زير بغلم پاره ميشه😞
  بنظرتون مشكلش كجاست؟
  باالگوي شما رسم كنم اين مشكلات ازبين ميره؟؟؟😞

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. یا دور بازوتون تنگه یا بلندی حلقه تون کمه. الگوی آستینی که من گفتم با تمام نکاتش اگر دقت کنید و رسم کنید قاعدتا مشکلی نخواهید داشت. الگوی هاکوپیان رو هم باید باید با الگوی ما مقایسه کنید شاید متوجه بشید که دارید کجارو اشتباه میکنید.

 17. Avatar

  با عرض سلام خدمت شما
  ممنونم به خاطر آموزش های عالیتون خیلی خیلی خوب بود.
  یک سوالی داشتم من بازوم خیلی درشته بعد از کنترل آستین فاصله ی ۲تا۸ تقریبا ۷ سانت کمتر از دور بازوی من بود.
  میخواستم بدونم چه جوری میتونم الگوم رو درست کنم؟
  ممنونم ازتون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم اگر مقدار ۲ به ۸ را درست به اندازه دور بازو + ۲ سانت بگیرید دور بازوی الگو درست بدست می آید فقط ممکن است تاج آستین بسیار بزرگتر از حلقه آستین شود که باید از روشهای مختلف کوچک کردن تاج استفاده شود.

 18. Avatar

  سلام…من دارم یه مانتو برای مادرم میدوزم که دور بازوی ایشون نسبتا چاق هست؛اندازه تاج آستین با حلقه آستین روی الگوی بالاتنه بعد از اعمال تغییراتی که گفتین(یک سانت پایین آمدن از تاج آستین و یک سانت گشاد کردن حلقه آستین جلو و پشت)همچنان زیاد و به اندازه ۵ سانت هست.ضمنا الگوی بالاتنه رو درست رسم کردم…چون از روی مانتوهای آماده شون که اندازه گرفتم،حلقه آستین دقیقا ۵۵ سانت بود، که به نظرم درست رسم کردم ولی تاج آستین ۶۰ سانت شده،میدونم این جزو ایرادات اندامی هست ولی اگه میشه یه توضیح مختصر بدید که چکار باید بکنم…خیلی ممنونم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ساده ترین راه برای حل مشکلتون چون هنوز ایرادات اندامی آستینو آموزش ندادم و قطعا با یه توضیح مختصر نمیشه منظورو رسوند، اینه که شما باید به جای دوبار شلال درشت زدن برای خرد دادن آستین، یکبار شلال ریز بزنید و به آرامی که نخ پاره نشه شلال هارو خرد بدید به این روش میتونید بیشتر از سه سانت رو خرد مناسب بدید.

 19. Avatar

  سلام عزیزم.ممنون از راهنمایی های خیلی خوبتون،من الگوی مولر رو با توضیحات شما رسم کردم و خیلی تمیز و عالی شد،فقط یه مشکلی که توی گرلاوین هم داشتم و با این الگو هم دارم و خییییلیییی رو اعصابمه اینه که وقتی سجاف جلوی لباس روبرای مثلا مانتو جلوباز جدا درمیارم و میدوزم بدون استثنا لبه جلوی لباسم پیچ میخوره بسمت بیرون برمیگرده و خیلی بد می ایسته،لازم به ذکره که نکات مربوط به راستای پارچه و لایی رو هم رعایت میکنم.نمیدونم مشکل از کجاست،اگر تجربه ای در این زمینه دارید راهنماییم کنید دعاگوتون میشم.تنها نکته ای که ب ذهنم میرسه اینه که لایی رو وقتی با الگو درمیارم زاپاس نمیزارم و از کنار لایی سجاف رو دوخت میکنم،ممکنه علتش این باشه؟🤔

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم هیچ دلیلی غیر از در راستا نبودن سجاف، یا پنل ۱ و یا لایی نیست. هرکدوم از این سه مورد درراستا نباشه جلوی لباس میپیچه. پیچیدنش ربطی به زاپاس لایی نداره ولی یادتون باشه لایی همیشه باید زیر دوخت بره پس نمیشه هیچی زاپاس براش نذارید حداقل دو سه میل زاپاس میخواد که زیر دوخت بره.

 20. Avatar

  سلام من دوبار کل الگوی آستین رو کشیدم و بعد متوجه شدم اصلا شما در توضیحاتتون قید نکردید که در کدام مرحله اندازه دور بازو اعمال شود تا خط نارنجی رنگی که مربوط به بازو هست اندازه گیری شده باشد.فقط گفتی اون فلش نارنجی رنگ مربوط به بازوست.وبنده وقتی الگوی رو رسم میکنم چون اندازه ای برای دور بازو در الگو سانت نمی کنم اما در نهایت کاملا ناقص و کوچک در میاد

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   خب عزیزم تا حد ۳٫۵ ، ۴ که گفتیم مقدار طبیعی برای خرد دادنه و گفتم که بهترین مقدار که راحت خرد میره ۳ ، ۳٫۵ سانته. مقداری که بدست اومده خیلی هم خوبه

 21. Avatar

  سلام .خیلی ممنون از اموزش های عالیتون.
  من الگوی بالاتنه رو با اندازه های سایز۳۸کشیدم،آستین رو هم با همون اندازه سایز۳۸رسم کردم،ولی الان کنترل که میکنم اختلاف تاج آستین و گشادی حلقه الگوی بالاتنه زیاده،اندازه۲به ۸هم کنترل کردم،درسته،چون با اندازه های جدول کشیدم پس ایراد اندامی که نیست،دلیلش چی میتونه باشه؟ینی جایی رو اشتباه رسم کردم؟🤔

 22. Avatar

  سلام عزیز
  اگه اختلاف تاج با گشادی حلقه ها زیاد باشه مثلا در مورد خودم ۵.۵ سانت میشه به جای یک سانت ۱.۵ تا۲ سانت و یا حتی بیشتر از نقطه ۱۱ پایین بیایم تا اختلاف کم بشه در مورد خودم من ۱.۵ سانت پایین اومدم اختلاف از ۵.۵ سانت رسید به ۳ سانت اگه جواب منفیه در این موارد چکار باید کرد

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. خیر وقتی زیاد حلقه رو گشاد کنید باعث میشه با بالا بردن دست لباس بالا بکشه. باید دور بازو رو کمتر بگیرید بعدا با روشهای گشاد کردن دور بازو، اونو اصلاح کنید.

   • Avatar

    ببخشید ولی منظورم از نقطه ۱۱ مربوط به نقطه ۱۱ الگوی آستین میباشد نه نقطه ۱۱ حلقه آستین

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     خیر از نقطه ۱۱ آستین هم نمیتونید خیلی پایین بیاید چون تاج آستین کوتاه میشه و باعث میشه آستین توی تن راحت نباشه.

 23. Avatar

  سلام ممنون از آموزش های خوب و مفیدتون و ممنون که سوال قبلی من را جواب دادین ببخشید یک سوال دیگه داشتم من الگوی بالاتره پایه را رسم کردم و وقتی گشادی حلقه جلو و پشت را اندازه گرفتم و ۱.۵ سانت عرض ساسون را از آن کم کردم عدد بدست آمده برای رسم آستین عدد درستی بدست آمد و وقتی آستین رسم کردم نقطه ۲ به ۸ برابر نصف دور بازو به علاوه ۳ سانت شد ولی وقتی روی الگوی پایه اندازه کاربر که زیاد بود را کم کردم یعنی کارور را ۱ سانت در پشت و ۲ سانت در جلو تنگ کردم مجموع اندازه گشادی حلقه جلو و پشت زیاد شد و دیگر برای رسم آستین عدد درستی نبود و عدد ۲ به ۸ از نصف دور بازو به علاوه ۲ یا ۳ سانت بیشتر شد پس برای تنگ کردن کارور بدون اینکه گشادی تغییری بکنه راهی هست

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم ببین اشتباهی که دارید اینه که فکر میکنید حتما ۲ به ۸ باید درست اندازه دور بازو بعلاوه ۲ الی ۳ بشه. اینطور نیست. اگر نشد خودتون باید ۲ به ۸ رو به این اندازه رسم کنید.
   کارور هم اگر در بازه مین و ماکز اندازه گیریتون نبود باید تغییرش بدید.

 24. Avatar

  سلام
  اختلاف تاج با گشادی حلقه ۵ سانت بود که وقتی یک سانت اومدم پایین شد ۳ سانت ولی مشکل اصلی تو دور بازوست که اختلاف ۹ سانته هرچقدر ۲به۸ رو چک میکنم درسته بازومم معمولیه به نظر شما مشکل کجاست

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. مگه میشه ۲ به ۸ تون درست باشه ولی دور بازوتون گشاد بشه! ۲ به ۸ باید نصف دور بازو بعلاوه ۲ الی ۳ سانت باشه. اگر این مورد درسته پس در ادامه رسم یه جایی اشتباه کردید.

 25. Avatar

  باسلام وخسته نباشید ازاموزشاهای عاااااالی🙌🙌ببخشید درکنترل بازو..اندازه فلش قرمز ۱.۵سانت بیشتر ازبازوی اصلیمه تو اندازه گیری…من باید نقطه ۲به۸رو زیاد کنم؟؟؟؟جطوری همه الگو که به هم میخوره؟من میتونم موقع گزاشتن الگو روی پارچه یه مقدار دور بازو رو بیشتر بگیرم؟؟؟؟؟؟بدون اینکه نقطه ۲به ۸زیاد شه…ممنون میشم جواب بدید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. اگر بازوتون لاغره همین ۱٫۵ سانت کافیه. در غیر اینصورت اگر تا ۱ الی ۲ سانت بخواید دور بازورو اضافه کنید باید از چهارراه بازو استفاده کنید که بعدا آموزش میدم. تا زمانی که آموزش ندادم یا اگر خودتون بلد نیستید باید همون ۲ به ۸ رو اضافه کنید.

 26. Avatar

  سلام ببخشید میشه ک کاپ رو جوری کنیم ک احتیاجی ب خرد نداشته باشه و اندازه حلقه دربیادو بدوزیمش؟راهش چیه؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم اینطوری دیگه آستین توی بدن راحت نیست و میکشه. آستینی که خرد مناسب نداشته باشه که بدرد نمیخوره!

 27. Avatar

  سلام. ممنون از آموزش های دقیق و عالی تون.
  استاد مایی که بازوی بزرگ داریم چه کنیم؟ من هم یک سانت از نقطه ۱۱ پایین اومدم. هم یک سانت در الگوی بالاتنه حلقه. ولی اختلاف هنوز پنج سانته.
  آمدی جانم به قربانت… ما بازو بزرگا باید فقط حلقه ای بپوشیم؟😉
  بعضی جاها دیدم که الگو رو برش میدن و پنس میگیرن و یه کم وسطش باز میشه بعد دوباره خط تاج رو میکشن. ولی میترسم. اعتماد ندارم. چون الگوی اصلی شون مثل شما دقیق نیست. اصلا مولر نیست!

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. اینکه چجوری الگورو به همون ۳ سانت برسونید که باید درس بدم ولی بهترین کار برای اختلافهای در این حد ۳ تا ۷ سانت اینه که بجای دو ردیف شلال درشت و چین کش کردن، یک ردیف شلال ریز بزنید و چین کش کنید به این ترتیب میتونید همه اون مقدار اضافی رو روی تاج خرد بدید.

 28. Avatar

  سلام
  لطفا بفرمایید برای آستین دوتکه (کتی) چه تغییراتی در الگوی مولر داده میشه یا اگه نمیشه اینجا توضیح داد در صورت امکان کتاب معرفی بفرمایید. متشکرم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. کلا الگوی استین تغییر میکنه. میتونید از کتاب خانم نیره یونسی مطالعه بفرمایید.

 29. Avatar
  سیده معصومه

  سلام عزیزم. ممنون از صبوری و توضیحات خوبتون. برای رسم الگوی آستین، اندازه هایی که فرمودید باید قبل از کنترل و برش الگوی پایه بالاتنه برداشته شود؟؟؟ راستی لطفا تلگرام تون رو چک بفرمایید.😘😘😘ممنون از راهنماییتون.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. باید الگوی پایه بالاتنه تون رو کاملا کنترل کنید و از روی ورژن نهایی الگوی بالاتنه تون برای آستین اندازه بردارید.

 30. Avatar

  با سلام ممنون از آموزش خوبتون
  ببخشید من الگو استین رو کشیدم برای قسمت پنس که میخام روی هم بچسبونم الگو چین میخوره
  یعنی الگو رو اشتباه کشیدم ؟

 31. Avatar

  سلام عزيزم
  برای کنترل الگو، اندازه دور حلقه آستین پشت با اندازه دور حلقه بالاتنه پشت یکسان شده. برای رفع این مشکل، چیکار باید انجام بدم تا با هم به اندازه یک تا دو سانت اختلاف پیدا کنند جهت خرد آستین؟
  در قسمت کنترل برای بالاتنه جلو حدود ۱/۲۵سانت اختلاف دارن و الگو مشکل نداره
  سئوال دوم در مورد پنس پايين آستين هست. وقتي اندازه پنس رو از دو طرف مچ ميايم تو و به خط ارنج و خط زير بغل وصل ميشن موقع دوخت اين خطها رو هم قرار نميگيرن
  سپاس

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   می تونید تا یک سانت درز زیرآستین درسمت پشت را امتداد بدید و درز را به همان موازات دوباره رسم کنید.که با این کار دور بازو و دور مچ هم یک سانت بزرگتر میشوند که میتونید مجدد آنها را اصلاح کنید.
   باید الگوی آستین را از وسط تا کنید و خطوط درز آستین را اصلاح کنید تا از نظر شیب مشابه هم شوند

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     باشه عزیزم. یا اینجا تو سایت اضافه میکنم یا تو پیج اینستامون با فیلم میذارم

 32. Avatar

  سلام خدمت شما استاد عزیز و ارجمند. بعد از رسم الگوی آستین, اختلاف گشادی حلقه ها در بالاتنه با الگوی آستین حدود ۱۵ سانت میشه و دور بازو هم در خط بازو که ۳ آلی ۴ سانت فرمودید زیر نقطه ۳ باشد ,هم درست است , دور بازوی من ۴۰ سانت هست که فاصله نقطه ۲ تا ۸ هم ۲۲٫۵ گرفتم , (گشادی حلقه جلو ۲۴ و حلقه پشت بالاتنه ۲۵ هست ) که جمعا میشه ۳۹ ولی در الگوی آستین, گشادی حلقه ۶۴ می باشد . سپاسگزارم از راهنمایی و لطفتون.

 33. Avatar

  سلام .من در رسم الگو چند تا سوال دارم
  ۱٫برای کنترل خط سینه درروی الگو بالاتنه جلو ۲۳٫۳ و بالاتنه پشت ۲۲٫۴ سانتی متر و مجموع ۴۵٫۷ سانتی متر است. عدد بدست آمده از فرمول ۴۷٫۵ است. اختلاف ۱٫۸ سانتی متر مشکلی دارد؟
  ۲٫در کنترل آستین الگو بالاتنه پشت ۲۷ و جلو ۲۰٫۵ با مجموع ۴۷٫۵ است. بعد از رسم الگوی آستین اندازه اولیه تاج آستین ۵۲٫۵ بود که اختلاف ۵ سانت می شد. از نقطه ۱۱ ،۱ سانت پایین آمده و دوباره تاج آستین را رسم کردم این دفعه ۵۰ سانت شد و اختلاف با مجموع حلقه پشت و جلو ۲٫۵ سانت. من بازوی تپل ندارم باید مراحل بعدی رو هم برم ؟ یا همین اختلاف کافیه؟
  ۳٫برای کنترل کارور در الگو بالاتنه جلو ۱۹٫۳ و در فرمول ۱۸ و در الگو بالاتنه پشت ۲۰ و در فرمول ۱۸ است.من دستکاری نکردم تا هنگام پرو اصلاحش کنم. حالا آستین رو که رسم کردم با همین اندازه ها مشکلی پیش نمیاد؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ۱) برای کنترل خط سینه گفتم دور سینه الگو با دور سینه اندازه گیری شده تون باید مقایسه بشه نه فرمول. البته فکر کنم منظورتون از فرمول همون اندازه بدنتون باشه که در این صورت خوبه اختلافش
   ۲) همین اختلاف خوبه
   ۳) بازم میگم الگو با اندازه بدنتون باید مقایسه بشه. خیر دستکاری نکنید این مقدار اختلافو. در کل کارورها در الگوی مولر خودش در بیشتر موارد خوب درمیاد

 34. Avatar

  راستی یه سؤال دیگه نقاط موازنه روی حلقه و آستین x دقیقا روی همه ولی y روی آستین بالاتر از روی حلقه میفته.
  آیا درسته؟

 35. Avatar

  سلام خسته نباشید.من برای آستین ب مشکل خوردم.
  یکی اینکه تاجم با حلقه اختلاف زیاد پیدا کرده ک ۱سانت اومدم پایین بازم شد ۳سانت اختلاف.
  دوم اینکه دور بازوم تو الگو ۱سانت و نیم از بازوی خودم بیشتر شده ک شما گفتین اختلاف باید ۳الی ۴ سانت باشه ولی مال من کمتر شده.
  فاصله ۲ ب ۸ رو اندازه نصف بازو بعلاوه ۲ دراومده ولی نمیدونم چرا تاجم بزرگه بازوم کوچیک؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام
   خب من که تمام روشهای کاهش اندازه تاج رو براتون گفتم و شما یک موردش که پایین آمدن تاج بود را فقط انجام دادید. بعدم گفتم اختلاف به ۲ الی ۳ سانت برسه خوبه شما هم به ۳ رسیدید پس خوبه، بازم بخواید کمتر بشه از روشهای بعدی که گفته شد استفاده کنید.
   اگر بازوی خیلی تپلی ندارید، دور بازوی الگوتون تا ۲ سانت هم باشه کافیه.

 36. Avatar

  شما فوق العاده اید، از اینکه با سایت شما آشنا شدم خیلی خوشحالم و تمام لحظاتی که توی این سایت میچرخم و آموزش میبینم لذت میبرم، ممنون از شما که اینقدر بی دریغ تمام نکات رو در اختیار دیگران میگذارین و انشالله این کار زیباتون رو ادامه بدین

 37. Avatar

  سلام استادی☺
  تاج استینم اندازه اش شده۴۸
  گشادی حلقه جلو ۱۹/۵
  گشادی حلقه پشت۲۳
  مشکلم گشادی حلقه جلو هست خیلی با تاج استین اختلاف داره چ کار کنم؟ درحالی ک گشادی حلقه پشت با اختلاف دوسانت اوکی هست همنجور ک شما گفتید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. یک سانت از تاج رو بیایید پایین بعد حلقه رو دوباره جوری رسم کنید که نهایت نیم سانت از تاج پشت کم بشه ولی از تاج جلو بیشتر کم بشه. اگر بازم زیاد بود میتونید روی خط ۳ یک سانت از جلو کم کنید و به پشت اضافه کنید.

 38. Avatar

  سلام.خانوم.محترم.ممنون ازآموزشهاتون و وقتی که میزارید….مشکلی در آستین داشتم لطفا راهنماییم کنید تفاوت حلقه آستین وتاج آستینم حدود ۶سانت بود ۱سانت از نقطه۱۱ پایین امدم با زاختلاف زیاد بود پس ۲ سانت پایین آمدم.اختلاف به ۲.۵سانت رسید در زمان وصل آستین به لباس بد از کمی خرد دادن تاج و میزان کردن نقاط موازنه قسمت بالای تاج آستین احتیاج به خرد خیلی بیشتر داشت که باعث چینهای زیاد در تاج آستین میشد شما گفتید که باید حلقه رو ۱سانت زیاد کنیم اما با این کار نقاط موازنه به هم میخوره یعنی مشکل گشادی فقط بین نقاط ۱۴تا۱۵هست و در جاهای دیگه کاملا آستین و حلقه رو هم سوار هستند باید چکار کنم……منتظر آموزشهای دیگه هستم یه دنیا ممنون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ۲ سانت برای کم کردن از نقطه ۱۱ زیاده. مراحل رو توضیح دادم که در درجه دوم باید چیکار کنید و در نهایت هم ترفند نهایی رو اجرا کنید. وقتی حلقه رو گشاد میکنید باید به همون میزان نقاط موازنه رو هم پایین بیارید که سر جای درستشون دوباره قرار بگیرن

 39. Avatar

  سلام تنکیو از اموزش های خوبتون .اختلاف تاج آستینم ۵سانت بیشتر شده از این ور اختلاف دوربازو کم شده یعنی بعلاوه ۳نشده ۱/۵شده .۲به۸ درسته

 40. Avatar

  الان باتوجه به اندازه های گفته شده بلندی کف حلقه رو چند بگیرم خوبه که الگو مجددا بکشم و به این اختلاف زیاد گشادی حلقه و تاج آستین نخورم ؟
  ممنون از کمکتون خدا خیرتووون بده

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   توضیح دادم خدمتتون. لازم نیست دوباره رسم کنید. تا اینجای کار درسته حالا غیر از تاج که یک سانت پایین اومدید یاد داده بودم که از ترفند نهایی هم استفاده کنید یعنی برای بازوی ۳۳، یک تا ۱٫۵ سانت هم حلقه ها رو گشاد کنید.

 41. Avatar

  ببخشیداینطور که متوجه شدم تو پرسش وپاسخ گفته شده بلندی کف حلقه برای بازوهای تپل ۲۲به بالا باشه ولی تو اندازه ومحاسبات فرمولی من با ۱سانت آزادی ۲۱دراومداندازه دورسینه من ۱۰۱.۵ .وطبق اون پیش رفتم الگو کشیدم درست نیست؟ چطور بایدبیشتر گرفت طبق چه فرمولی

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم این تا حدودی تجربی هست. البته رسم اولیه الگوی آستین باید با همون بلندی باشه که فرمول میده (یعنی ۲۱) بعد از رسم الگوی آستین دقیقا مثل الگوی شما مشکل بزرگی تاج ایجاد میشه که خودش مارو راهنمایی میکنه که حتما بلندی کف حلقه کم بوده. پس با استفاده از ترفند نهایی مشکل تا حد خیلی زیادی حل میشه.

 42. Avatar

  سلام عزیزم ممنون بابت آموزشتون و اینکه وقت میذارین بابت پاسخ به سوالات از صمیم قلب بهترین آرزوها رو براتون دارم
  تورسم استین مشکل داشتم لطف میکنین کمکم کنین تامشکلم رفع شه
  ۱_دور بازو۳۳هست مجموع گشادی حلق آستین ۴۵.۵هست و مجموع تاج استین ۵۲بود که با ۱سانت پایین اومدن ۵۰شد اختلاف ۴ونیم شده بلندی کف حلقه را طبق محاسبات فرمول ۲۱گرفتم .فاصله ۲به ۸دراستین هم کنترل کردم درست بود
  ۲_کنترل دوربازو هم انجام دادم ۳۵.۵بودکه تا۳سانت گفتین بیشترباشه نیم سانت کمه اشکالی نداره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. برای بازوی ۳۳ مقدار بلندی کف حلقه ۲۱ کمه. پس در نتیجه الان شما برای کاهش اون ۴٫۵ سانت بهترین راه اینه که حلقه ها رو هم ۱ سانت پایین بیارید (ترفند نهایی در آموزش)
   نه عزیزم نیم سانت مهم نیست. ۲ تا ۳ سانت بزرگتر باشه کافیه

 43. Avatar

  و یه سوال دیگه:: وقتی از نقطه ۱۱ خط وسط استین رو به پایین رسم میکنیم و پنس استین رو هم حذف می کنیم ، از خط وسط استین که استین رو تا میزنیم البته فعلا روی الگو، قسمت جلو خیلی کمتر از قسمت پشت هست .. ایا لازم هست که نقطه ۱۱ جابجا بشه و به طبع اون خط وسط استین جابجا بشه تا اینهمه اختلاف اندازه بین قسمت جلو و پشت استین پیش نیاد البته فعلا دوخت نکردم ولی اون چیزی که توی الگو پیش اومده اینه . و الگو رو هم کاملا درست رسم کردم . ممنونم اگر پاسخ بدی واقعا . بعد از کشیدن الگو واقعا وجود یه گروه تلگرامی پرسش و پاسخ احساس نیاز میشه . کاشکی میتونستیم ایرادها و اشکالاتی که پیش میاد رو با عکس بفرستیم .

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم نیازی به عکس نیست. در الگوی مولر همیشه نیمه جلوی آستین کوچکتر از نیمه پشت هست چون حلقه پشت بزرگتر از حلقه جلو است. در ضمن خطی که از نقطه ۱۱ میکشید خط وسط آستین نیست. خط تاج آستینه. برای رسم خط وسط آستین، باید خط شماره ۳ یا خط آرنج را از وسط نصف کنید و خطی عمود بهش بکشید تا خط وسط آستین را بدست بیارید. وقتی از روی این خط آستین را تا کنید خطوط درز آستین روی هم میفته

 44. Avatar

  سلام عزیزم . سال نو بر شما پربرکت باد . از اموزشهاتون یک دنیا ممنون . فقط میشه بفرمایید اختلاف اندازه ای که در سمت راست و چپ درز استین پیش میاد رو چطوری باید برطرف کرد ؟البته من قبلا هم مولر رو کشیدم و اکثراوقات این مشکل هست یعنی اندازه و طول درز قسمت جلو استین یه کم بزرگتر از درز قسمت پشت استین هست اینو چطوری باید برطرف کرد ؟موقع دوخت خرد میشه یا روی الگو برطرف میشه ؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنونم. وقتی الگوتون رو کامل کشیدید، اونو از وسط تا میکنید تا دو تا درز روی هم قرار بگیره اونوقت چنانچه باهم نامساوی بودن یا از نظر شیب روی هم قرار نمیگرفتن اصلاحش میکنید تا کاملا یکسان شوند.

 45. Avatar

  سلام ممنون از آموزش خوبتون.تمام اندازهای من روی بالاتنه و الگوی آستین متناسب و با آزادی دلخواه دراپمده مشکلم دور بازوست که الگوی آستین در قسمت بازو کاملا جذب شده،برای گشاد کردن الگو در قسمت بازو چه کنکثم؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم اگر درهنگام رسم الگوی آستین فاصله ۲ به ۸ را اندازه نصف دور بازو بعلاوه آزادی ۲ الی ۳ سانت میگرفتید و سپس به رسم ادامه میدادید دیگه این مشکل پیش نمیامد.

 46. Avatar

  سلام برای رسم الگوی یک پیراهن مجلسی جذب آزادیها به چه صورت است آیا همه آزادیها را صفر در نظر میگیریم؟

 47. Avatar

  سلام شما فرمودید در نهایت اختلاف تاج آستین و حلقه باید به دو سانت برسد ولی در آموزش مولر در تلویزیون گفتند سه تا پنج سانت علت این همه اختلاف در آموزشها چیست و کدام صحیح تر است؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   ۳ تا ۵ سانت خیلی زیاده و هرکسی نمیتونه این مقدار اضافه رو طوری خرد بده که نهایتا آستین چین نخوره. از طرفی خرد ۲ الی ۳ سانت آستین خوش فرم تری به ما میده تا اینکه مقدار خرد زیاد باشه.

 48. Avatar

  من از ترفند نهایی هم استفاده گردم و اختلاف تاج آستین و حلقه بالاتنه دو و نیم شد و تقریباً درست شد ولی دور بازو کمتر از نصف دور بازو + سه سانته یعنی ۳۵/۵ هست

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   خب خوبه وقتی تاج درست بشه ما یه روش رفع عیب داریم که میتونید به اون روش بازو رو گشاد کنید ولی اصلا بدون تصویر قابل توضیح نیست پس منتظر آموزش های بعدی باشید.

 49. Avatar

  سلام مجدد ؛ ببخشید که خیلی سوال میپرسم.
  میخواستم بدونم که نقطه x ‘y روی بالاتنه باید متر رو تیغه ای بذاریم روی حلقه اندازه بزنیم یا مثلاً نقطه ۱۲ به x رو با خط اریب به هم وصل کنم و اندازشون رو بدست بیارم؟ و همینطور وقتی میخوام از نقطه ۳ تا ۷ روی حلقه آستین علامت بزنم همونطور تیغه ای متر رو بذارم و علامت بزنم یا خط اریب فرضی بکشم و اونطوری علامت بزنم

 50. Avatar

  با سلام و خسته نباشید
  خدمتتون عارضم که من دور بازوم ۳۴ هست و مجموع ارتفاع ۳۷/۵ و مجموع گشادی حلقه ها ۴۶/۵
  ۱- حالا با این اندازه ها تاج آستینم ۵۱/۸ دراومد و با یک سانت پایین آمدن از نقطه ۱۱ بازم به حد نصاب نرسید و اگه این مورد رو از ترفند نهایی استفاده کنم بازم دور بازوم روی الگو کمه چیکار کنم
  ۲- با این اوصاف دور بازوی الگو ۳۵/۵ دراومده
  فاصله ۲به۸ هم ۱۹ گرفتم
  مشکل کجاست بنظرتون
  ۳- لطفاً درمورد کنترل درز آستین راهنمایی کنین چون نمیدونم الگو رو از روی خط درز تا بزنم یا کف حلقه های آستین رو روی هم برسونم ؟؟

 51. Avatar

  سلام. از آموزش های بسیار دقیقتون سپاسگزارم. میشه لطفاً طریقه صحیح وصل کردن آستین به بالاتنه را آموزش دهید. و اینکه آیا فرقی می کند که کدام آستین به سمت چپ یا راست لباس وصل شود؟
  اگه امکانش هست طریقه رفع عیوب اندامی را نیز در سایت قرار دهید.
  شما گروه یا کانال تلگرامی ندارید که سوالاتمون رو اونجا از شما بپرسیم؟
  با تشکر

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم طریقه نصب آستین را کامل توضیح دادم. در آخرین مرحله آموزش صفرتاصد مانتو.
   بله فرق میکنه.
   به مرور همه موارد توضیح داده میشه.
   کانال تلگرامی داریم ولی سوال ها فقط داخل سایت جواب داده میشه

 52. Avatar

  سلام دوست عزيزمن ميخوام مانتو بدوزم به روش مولر ولي نميخوام رومانتوم پنسي داشته باشه درضمن پارچه ام سنتي كشي نيست لطفا راهنماييم كنيد چطور پنس روازبين ببرم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. برای مانتوهایی که اصلا هیچ پنسی ندارن باید الگوتونو رگالی کنید یا از الگوهای رگالی آماده استفاده کنید. برای استفاده از الگوی مولر برای پارچه سنتی بهتره همه پنس هارو به پنس کونفو انتقال بدید و فقط همونو بدوزید که کمتر دید داره

 53. Avatar

  سلام روز بخیر.در الگوی آستین،تاج آستین من ۴۶٫۹ شده و جمع گشادی حلقه جلو و پشت در الگوی بالاتنه ۴۱٫۵ است که تفاوت ۵٫۴ دارد. با یک سانت پایین آمدن از نقطه ۱۱ هم این مشکل حل نشد. و اینکه دور بازوی من ۲۳ سانتی متر است در حالی که خط بازو در الگوی آستین ۳۳٫۴ شده است.و فاصله نقطه ۲ و ۸ برابر ۱۷٫۵ سانتی متراست در حالی که نصف دور بازو به علاوه ۲ سانتی متر برابر ۱۳٫۵ می شود.سوال بنده این است که برای اصلاح الگو چه باید بکنم، منتظر آموزش برای بازوهای لاغر( ایراد اندامی) باشم یا یکی از روشهایی که توضیح دادید برای اصلاح الگو استفاده کنم؟ آیا با رساندن فاصله نقطه ۲ تا ۸ به ۱۳٫۵ مشکل اندازه های آستین برطرف خواهد شد؟ با سپاس فراوان از محبت و لطفی که در پاسخ به سوالها دارید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   بله عزیزم. کافیه شما مقدار ۲ به ۸ را همان ۱۳٫۵ نهایت ۱۴ بگیرید تا تمام مشکلاتی که گفتید حل بشه. من این قضیه رو کامل داخل آموزش توضیح دادم.

 54. Avatar

  سلام‌وقت بخیر.خداقوت.خیلی عالی هست آموزش هاتون.امروز شروع کردمازسایت شما به یادگیری متدمولر خیلی سخته برام ولی حس میکنم کارشیک و خیلی خوب درمیاد.فقط به یه مشکل دارم توالگوکشی.تشکرازشما خداقوت

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   با دقت آموزش ها رو بخونید و پیاده کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد. من ریز به ریز توضیح دادم

 55. Avatar

  سلام و درود بر شما

  من در کنار کار دفتری؛ بخاطر علاقه بسیار به خیاطی و قلاب بافی تو این دو زمینه هم مشغولم. منتها خیاطی رو بصورت حرفه ای نیز دنبال میکنم منتها برای اینکه به کارم لطمه نخوره بصورت محدود از همکاران و دوستان و نزدیکان سفارش قبول میکنم.

  بطور اتفاقی به سایتتون برخورد کردم و نکات ریزی رو در آموزشهاتون دیدم که خیلی کارا بود و علیرغم اینکه خیاطی متد مولر رو در آموزشگاه یاد گرفته بودم و جزء به جزء نکته برداری کرده و با تمرین مداوم ملکه ذهنم شده بود ولی مواردی ظریف تو اموزشهاتون دیدم که حتی نه در کلاس گفتند و نه جایی دیگه دیدم.

  احسنت و دست مریزاد بانو

  با تقدیر و تشکر از شما اجازه بفرمایید که بنده نیز مطالبتون رو دنبال کنم.
  ضمنا تا کانالتون هم عضو شدم تا بتونم دسترسی بهتری داشته باشم.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   به جمع ما در هنربازار خوش اومدید
   مایه افتخار من و همکارانمه که آموزش ها براتون مفید بوده

 56. Avatar

  سلام خسته نباشید
  ببخشید می خواستم بدونم اگه اختلاف دور بازو روی بدن با خط بازو روی آستین ،دو ونیم سانت تفاوت داشته باشه و فاصله ۲تا۸ هم درست باشه،میشه از این نیم سانت چشم پوشی کرد؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ۲ سانتی که گفتم حداقل اختلاف لازمه وگرنه شما می تونید از ۲ سانت به بالا بازو رو گشاد کنید. یعنی اگر از ۲ سانت بازوتون کمتر باشه آستینتون تنگ میشه ولی تا ۴ سانت هم میتونه گشادتر باشه

 57. Avatar

  سلام عزیزم خسته نباشید من الگوی آستینمو آماده کردم میخواستم بدونم اون قسمتی که باید چین بخوره یا اصطلاحا خرد بخوره از نقطه ۷ تا ۲۷ هستش ؟ چون میخوام به بالاتنه وصلش کنم البته میدونم شما هنوز این مورد رو آموزش ندادید ولی ممنون میشم اگه یه راهنمایی کوچولو بکنید چون اضطراریه. آخه من قبلا لباس زیاد دوختم اما به روش گرلاوین اما الان میخواستم بدونم تو روش مولر برای وصل آستین کدوم قسمتو باید خرد بدیم؟ مرسی.

 58. Avatar

  سلام بانوی هنرمند ،روزتون بخیر ، خدا خیرتون بده اموزشاتون خیلی کاربردی هستن ، سوال من اینه وقتی برای افرادی که بازوی تپلی دارن الگوی استین میکشم ،مقدار ۸-۲ که تغییر میدم اضافه میکنم ،توی قسمت پشت حلقه استین وقتی کنترل میکنم تو قسمت تاج خیلی اضاف میارم حدود ۵ سانت ،با این روش هم که از تاج پایین میام مشکلش حل نمیشه ، تمام مراحل رو هم دوباره چک کردم ولی همینطور میشه ، ? راهنماییم کنید ممنونتون میشم اصلا دیگه برای ادمای تپلی الگوی متریک میکشم میترسم استینش دچار مشکل بشه،

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   برای افراد با بازوی تپل دوتا نکته هست که باید بعدا در رفع ایرادات اندامی بگم لطفا فعلا برای اندام های نرمال خیاطی کنید

 59. Avatar

  باسلام. ممنونم از سایت بسیار آموزنده و مفیدتون
  میخواستم بدونم در الگوسازی از روی جدول استاندارد قد لباس را چگونه محاسبه کنم . (تولیدی ها بر چه اساسی قد شخص را تخمین
  می زنند.)
  باتشکر فراوان

 60. Avatar

  سلام
  یه سوال داشتم.تو مرحله حذف پنس آستین نقطه ۲۵ میاد میفته داخل کادر آستین یعنی از نقطه ۴ به سمت نقطه ۲۶٫
  وقتی تو حذف پنس قرینه خط ۷به ۱۶ به ۲۲ حذف میشه.اصلا چرا اون قرینه رو میکنیم؟
  بعدشم تو مرحله کنترل بازو من وقتی فاصله بازو رو از خط قرینه ۷به ۱۶ به ۲۲ وقتی میگیرم اندازه دوربازوم درست میاد اما وقتی از امتداد خط ۲۵که تو مرحله حذف پنس رسم میشه میگیرم فاصله دوربازوم ۳ سانت کمتر میاد از دور بازویی که روی بدن اندازه گرفته بودم و بعدش باضافه ۳ کردم.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   مگه اگر اون قرینه رو نکشید، نقطه ۲۳ رو دارید که بتونید محل نقطه ۲۵ رو بدست بیارید؟پس لازمه قرینه رو بکشید.
   یعنی در اثر حذف پنس خطوط زیر آستین رو که اصلاح میکنید باعث میشه دور بازوتون ۳ سانت کم بشه!!!! امکان نداره. چون خط سمت راست که تا آرنج کشیده میشه، خط سمت چپ هم نهایتا یک سانت بازورو کم کنه

 61. Avatar

  سلام امیدوارم خوب باشین .
  من الگو روکشیدم ولی باتوجه به تصاویر براکپی کردن اسین از ۱۴ به ۲۰ را که تازدم نقطه ۱۶ موقع کپی پایین تر از خط ۳به ۹ میشه حدودا یه سانت درسته؟؟؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   برای دوربازوی ۲۷، نهایت باید بلندی کف حلقه رو ۲۲ گرفته باشید، دقیقا دور بازوی خود منم ۲۷ هست و تفاوت حلقه هام ۶ سانت نمیشه. پس اولین احتمالی که من میدم اینه که یجایی اشتباه کردید.
   از تاج آستین نهایت ۱ سانت اجازه دارید پایین بیاید. اگر به مقدار مجاز نرسیدید تنها راه همون ترفند نهاییه که گفتم. ولی چک کنید یه جا اشتباه کردید احتمالا.

 62. Avatar

  سلام اول اینکه ممنون بابت آموزش های دقیقتون که واقعا برای افراد مبتدیی مثل من کارآمدن??
  دوم اینکه در قسمت کنترل تاج آستین اختلاف بین گشادی حلقه جلو و پشت با تاج آستین گفتین که نهایتا باید ۳ تا ۴ سانت باشه اما مال من ۶ سانت شده میخواستم بدونم باید چیکار کنم؟ بعدم چون گفتین اختلاف باید به ۲ سانت برسه یک سانت از نقطه ۱۱ بیایم پایین میخواستم بدونم الان مال من که ۶ سانته یعنی باید بیشتر از ۱ سانت از نقطه ۱۱ بیام پایین یا نه؟ اگه اره چقد بیشتر؟!?

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. اول اینکه مقدار ۲ به ۸ تان الان برابر نصف دور بازو بعلاوه ۲ سانت هست؟ منظورم اینه بیشتر نیست؟ کنترل کردید؟
   اگر کنترل کردید و مقدارش درسته، به من بگید دور بازوتون چقدره؟

 63. Avatar

  سلام وقتتون بخیر
  الگو رو رسم کردم تو قسمت دور بازو تفاوت زیادی هس.رو الگو شده ۳۹ ولی اندازه خودم ۳۰هست.اندازه گشادی دور حلقه همون دو سه سانت تفاوتشه .کجا رو اشتباه رفتم؟
  با تشکر

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام . مقدار ۲ به ۸ رو کنترل کنید باید دوربازو بعلاوه ۲ سانت باشه

   • Avatar

    سلام خسته نباشید تاج آستین رو یه سانت اومدم‌پایین ولی دور بازو خیلی گشاده و فهمیدم مشکل از همون‌خط ۸ به ۲‌هست ینی زیادتره ۷به ۸ ۲۵.۵ سانته چجوری کمش کنم میشه بی زحمت بگین‌ممنون.میخوام‌کمش کنم‌که یبار دیگه الگو رو بکشم اگه بگین‌چند سانت و چطوری ممنون میشم دور بازوی شخص هم ۳۱ هست

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     متوجه نشدم عزیزم. اگر ۲ به ۸ رو زیاد گرفتید هیچ راهی نداره باید از اون مرحله به بعد رو پاک کنید دوباره رسم کنید.

 64. Avatar

  خیلی ممنون گلم.همش باکمکهای شمابود.بله اگریادتون باشه ازترفندنهایی به چهارسانت رسوندم.ممنون عزیزازاینکه وقت میزارین وبه سوالهای همه جواب میدین.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   پس اگر هنوزم دور حلقتون زیاده حتما یا جایی رو اشتباه کردید یا دور بازو رو خیلی گشاد گرفتید که باعث شده تاج آستین زیادی بزرگ بشه!
   خواهش میکنم عزیزم

 65. Avatar

  سلام عزیزم من مانتوروکامل کردم وعکسشوفرستادم امابدون اتوتکمیلی بوداخه گوشیم هنگ میکنه :-).فقط دونکته باقی میمونه اول اینکه من باتوجه به نکته های شماتونستم حلقه روبه چهارسانت برسونم ویکم استینم چین خورده ولی چون پارچه طرحش شلوعه معلوم نمیشه ولی برای پارچه بدون طرح بایدچکارکنم که به دوسانت برسونم واستین بدون خوردباشه؟مطلب دوم اینکه وقتی الگوروروی هم قرارمیدم خط وسط الگو میفته بطرف جلوی استین واصلا وسط قرارنمیگیره.نمیدونم چرا.امامانتوتوتن شخص بدون ایرادحتی استین تمیزمی ایسته که خیلی عالیه.ممنون میشم سوال هاموجواب بدین….بازم ازتون تشکرمیکنم گلم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ممنون از عکسی که فرستادید مبارک باشه خیلی خوب شده بود
   ۱) ترفند نهایی رو هم انجام دادید؟ یعنی یک سانت گشاد کردن حلقه؟ بعدم یک سری نکته هم هست که بعدا برای بازوهای چاق و لاغر میگم اونا هم به کارتون میاد
   ۲) بله در مولر خطی که از نقطه تاج آستین میگذره وسط الگو نیست و درواقه پشت آستین بزرگتر از جلوی آستینه چون حلقه پشت بزرگتر از حلقه جلو هست.

 66. Avatar

  سلام.بازو من تپل نیست.
  دور بازوم ۳۳ هست. آزادی ۵ سانت دادم.
  کف حلقه هم ۲۳٫۲ هست.
  نمیدونم مشکل از کجاست؟؟؟
  ساسون جلو صفر نمیشه.۰٫۷۵ برای هر طرف میشه.
  ولی با این حال تنگ میشه.
  ممنونم که راهنماییم کردین.
  ولی بی زحمت بگین مشکل استینم از کجاست؟
  ممنون میشم ازتون.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   خب اندازه کف حلقه و آزادی بازو خوبه! اگر اندازه کارور هم درست باشه نباید بکشه! احیانا هنگام وصل آستین، جلو و پشت آستین رو درست به جلو و پشت حلقه وصل کردی؟
   مطمئنید اندازه ساسون زیر سینه رو درست درآوردید؟ یعنی ۱٫۵ سانت ساسون دارید درحالی که شکم بزرگه؟ لطفا مقدار دور کمر و دور باسن و دور سینه رو بهم بگو ببینم درست رسم کردی الگوتو!

 67. Avatar

  سلام استاد جونم من مشکل بازو دارم فک کنم. چون بازوم لاغره. تاج رو که اندازه گرفتم تفاوتش با گشادی حلقه ها ۶سانت بود بازم یه سانت اومدم پایین.نقطهm. اما تفاوت ۴سانت شد. بازو هم کنترل کردم تفاوتش ۵بود. حالا چه کنم؟?

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   خب عزیزم اگر بازوت لاغره تفاوت ۵ سانت زیاده آستینت خیلی گشاد میشه. ولی اگر گشادیشو دوس داری، توی ترفند نهایی گفتم که کف حلقه رو گشاد کنید تا تفاضل حلقه و تاج به حد مطلوب برسه.
   شایدم از ابتدا بلندی کف حلقه رو کم گرفته باشی.

 68. Avatar

  سلام من به طور اتفاقی با سایتتون آشنا شدم خیلی عالیه واقعا ممنونم که اینهمه وقت میذارید عکسا و توضیحات رو مرحله به مرحله میذارید و خیلی دقیق و‌واضح ، من خیاطی رو خیلی دوست دارم واستعدادش رو هم دارم و خیلی دنبال اینجور آموزش دقیق ونکته به نکته بودم با استفاده از آموزشهای شما یه ژاکت دارم برای دخترم میبافم و یه مانتو هم میخوام به عنوان اولین کارم برای مامانم بدوزم ایشالا که خوب میشه بازم ممنون از زحمات شما و بیصبرانه منتظر آموزشهای بعدی هستم

 69. Avatar

  سلام.تشکر به خاطر آموزش خوبتون.
  منظورتون از درز آستین همون لبه ی آستین هست؟
  انجام دادم ولی باز پیچ خورده و زیر بغل هم وقتی دستم رو به سمت جلو میکشم دو بازو و زیر بغل خیلی تنگه.
  با اینکه به دور بازو ازادی ۵ سانت دادم.
  دستم وقتی افتاده هست گشادی استین مشخصه ولی باز این مشکل پیش میاد.
  میشه راهنماییم کنید؟
  میشه ایراد اندامی شکم برجسته رو بهم بگید برا من همیشه تنگ میشه.میدونم قراره بعد اموزش دوخت مانتو بگید ولی من نمیدونم باید چیکار کنم؟؟؟
  نمیتونم مانتو خوب برا خودم بدوزم.
  ممنون میشم بگید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   احتمالا کف حلقه رو کوتاه گرفتید! اگر بازوتون تپله حداقل باید ۲۳ سانت به بالا بگیرید.
   برای شکم بزرگ روی خط باسن ۰٫۵ الی ۰٫۷۵ سانت از خط جلوی لباس بیرون بیاید و به خط سینه وصل کنید این میشه خط جدید جلوتون
   قد ساسون جلوتون رو هم کوتاه کنید (البته معمولا کسایی که شکم بزرگی دارند ساسون جلوشون صفر بدست میاد).

 70. Avatar

  سلام.
  من الگو استین رو کشیدم و حذف پنس رو طبق اموزش شما انجام دادم ولی استین کمی پیچ میخوره.
  راسته گیری هم انجام دادم.
  بازم پیچ میخوره.علتش چیه؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. اگر هم الگو رو درست کشیده باشید و هم راستا رو خوب رعایت کرده باشید، تنها چیزی که به ذهن من میرسه اینه که روی الگو، دوتا خط درز آستینتون شیبشون یکسان نیست!
   در بعضی اندام ها این پیش میاد و باید بعد از تکمیل الگو خط درز زیر آستین هم کنترل بشه. این مورد رو من در کنترل ها فراموش کردم بگم. الگوی آستین رو از وسط تا کنید و اگر شیب دوتا خط یکی نیست اصلاحشون کنید تا یکی بشه.

 71. Avatar

  سلام عزیزم ،خواستم ازتون تشکرکنم الگوی مانتو ودوختشوتموم کردم وای خیلی عالیه خیلی بدون ایرادازالگوی متریک خیلی شیک تر می ایسته یه دنیاممنون الهی هرچی ازخدامیخاین بهتون بده خداخیرت بده:-* 🙂

 72. Avatar

  سلام استاد محترم خدا قوت خسته نباشید آموزشهای عالی در سایتتون دارید قبلا وظیفه خودم میدونم تشکر کنم

  من به خاطر بزرگ بودن سایزم به حلقه بالا تنه ۱ سانت آزادی در پیش و پشت میدم کادر اولیه آستین که از ارتفاع حلقه و حلقه بالاتنه تهیه میشه باید قبل ازآزادی به حلقه گرفته بشه یا بعداز آن ؟

  سوال دوم آستینی که با الگوی مولر تهیه میکنم در قسمت بازو تنگ می ایسته و میکشه در قسمت آرنج چند تا تاب از زیر داره راستا رعایت کردم دور بازو هم آزادی داره میشه راهنمایی کنید مشکل ازکجاست؟؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنون. چجوری به حلقه آزادی میدید من متوجه نشدم؟ اگر بازوهاتون تپل هست باید بلندی کف حلقه را بیشتر بگیرید. در بازوهای تپل برای رسم الگوی آستین هم نکات ایراد اندامی داریم که باید صبر کنید تا آموزش بدهم. احتمالا تنگی قسمت بازوتون هم به همین دلیله. تاب آستین هم معمولا بخاطر راستای پارچه هست که میگید رعایت کردید (هرچند خود این نکته زیاد داره) به هرحال تا روند رسم الگو رو نبینم نمیدونم کجارو شاید اشتباه کردید که این تاب ایجاد شده خودتون دوباره مراحل رو چک کنید.

   • Avatar

    سلام مجدد
    ممنون از راهنماییتون
    منظور از آزادی حلقه اینه که در الگوی بالاتنه بعد از رسم کامل الگو از حلقه آستین روی خط سینه یک سانت بیرون میرم یک سانت پایین اینطوری حلقه بزرگتر میشه یعنی شما میفرمایید کلا کف حلقه رو بیشتر بگیرم هم برا بالاتنه هم آستین؟؟

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     سلام عزیزم. ببینید ما آستین رو در مولر بر اساس حلقه های بالاتنه می کشیم پس شما هر تغییری که روی حلقه ها دادید بعد باید با توجه به اندازه های حلقه های جدید آستین رو رسم کنید. برای بازوی تپل حتما باید کف حلقتون ۲۳ به بالا بگیرید که حلقه آستین لباستون تنگ نشه و بعد آستینو با این اندازه کف حلقه و گشادی و ارتفاع حلقه های جدید رسم کنید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   خواهش میکنم. بله همون ۴۹٫۸ که رسیده خوبه. خب بلندی کف حلقه ۲۱٫۵ برای اون سایز بازو کوچیکه دیگه.
   پنس ها رو هم ببندید بعد آستین رو بکشید.

 73. Avatar

  سلام عزیزم.یه دنیاتشکر.من به روش نهایی که گفتین انجام دادم حالا دیگه فکرمیکنم درست باشه من یک سانت ازحلقه هااومدم پایین شد۴۸/۵ تاج استین هم که ۵۱/۵بودکه اگرازش یک سانت بیام پایین میشه۴۹/۸حالاکدومش روانتخاب کنم.ویک سوال دیگه دارم اینکه برای کشیدن استین،پنس های حلقه هابایدبسته باشه یابعدازپایان استین ببندیم؟

 74. Avatar

  سلام خسته نباشیداستادگرامی.ببخشیدمن الگوی استین رو رسم کردم وحالا که کنترل کردم دیدم تاج استین ۹/۱س بزرگترازمجموع گشادی حلقه هاست دوربازوهم ۴س بزرگتره میشه کمکم کنین.دوربازو فرد۳۵س وگشادی کف حلقه ۱۲٫مجموع ارتفاع حلقه ها۳۵/۴س ومجموع گشادی حلقه ها ۴۲/۴

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   این خانم بازوی تپلی داره. ۴ سانت اضافی دور بازوی الگوتون خوبه. ولی از مجموع ارتفاع و گشادی حلقه هاتون معلومه که بلندی کف حلقه رو کم گرفتید. بلندی کف حلقه رو در بالاتنه چقد رسم کردید؟ اگر کمتر از ۲۲ الی ۲۳ گرفتید، حالا حلقه رو روی بالاتنه گشاد کنید (به روشی که در ترفند نهایی گفتم) و دوباره دور حلقه ها رو اندازه گرفته با هم مقایسه کنید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. شاید خیلی ها مثل ما باشن ولی کار با اینترنت رو بلد نباشن. دعا میکنیم این افراد هم مارو بشناسن و به جمع ما بپیوندند.

 75. Avatar

  سلام چرا جواب منو نمیدین چرا حلقه آستین بالاتنم کم میاد برا کنترل بجز اینکه پایین بیامو خارج شم از خط سینه باید چیکار کنم ؟؟؟؟توروخدا همه مشکل خیاطیم با مولر اینه

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. من تاحالا حتی یک سوالو هم بی پاسخ نذاشتم. حتی تشکرهارو هم جواب میدم چه برسه به سوال.
   شاید توی زیر پست دیگه پرسیدید و فراموش کردید. یا سوالتون به یه دلیلی اصلا ثبت نشده توی سایت چون اگر شده بود الان بدون تایید من سوالتون منتشر میشد.
   در هرحال سوالتونو الان متوجه نشدم. لطفا بیشتر توضیح بدید تا بتونم کمکتون کنم.

 76. Avatar

  سلام عزیزم
  من کیفای پارچه ای و تلفیق پارچه و چرم میدوزم
  و دوبار نمایشگاه کیف گذاشتم
  می تونید کارامو با اسمم در گوگل سرچ کنین، و مشاهده کنین،(فاطمه کارگری)

  من آموزش خیاطی شما رو دنبال می کنم، و دعا گویم.

  پیجتون راغبم کرده که اگر مایل باشین، در زمینه آموزش کیف باهاتون همکاری کنم

  ممنون ?

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام خانم هنرمند عزیزم. بسیار بسیار عالی. بله کاراتونو دیدم، بسیار زیبا هستند، ما استقبال میکنیم که شما هم به جمع ما در هنربازار بپیوندید. باعث افتخار ماست. لطفا به آیدی تلگرام من پیام بدید تا بیشتر باهم صحبت کنیم HonarBazaar_admin@

   • Avatar

    ممنون از لطفتون
    ببخشید من تلگرام ندارم?

    واتس اپ دارم
    ایمیلم هم هست، به دردتون میخوره?

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     منم واتس آپ ندارم. اگر براتون مقدوره تلگرام نصب کنید اگرنه اشکال نداره فردا ان شاالله ایمیل میزنم بهتون.

 77. Avatar

  سلام عزیزم .مشتاقانه منتظر ادامه اموزشهاتون هستم .شما عالی هستین .خیلی ممنونم ازتون??

 78. Avatar
  محسن اکبری (هزاره)

  سلام
  واقعاخسته نباشیدمن کارگاه خیاطی دارم و۱۴ساله برشکارم امابرش رو کاملاتجربی و با ازمون وخطا یاد گرفتم
  از اونجایی که رایجترین متدبین تولیدکنندهامتدمولرهسش منم چندساله تلاش میکردم اموزش این متدرویاد بگیرم
  سایتهاو کتابهاوکلاسهای زیادی رودنبال کردم اما به جرعت میتونم بگم شمانه تنهاخیاط کاملی هستید بلکه اموزش دهنده پرفکتی هسین .
  تمام اصول روپیاده کردم و ازنتیجه کارشگفت زده شدم
  سایت بی نقص و زیبایی درست کردین امیدوارم کارتونو ادامه بدید تامن و امسال من ازاموزشهای استادانتون استفاده کنیم
  دنیایی سپاس بابت زحمات بی دریغتون برای ماممنون و متشکرم ازشخص شما

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   ممنون آقای محترم. پیام شما واقعا برای بنده ارزشمند و باعث افتخار بود.

 79. Avatar

  سلام روزتون بخیر
  ممکنه بگید چرا بالا تنه قسمت حلقه استین انقد اضافه میاد؟استین رو وصل کردم دقیقا کنار دوخت استین ب حلقه دوسانت چین میخوره
  چیکار کنم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. نمیدونم کجارو اشتباه کردید که این مشکل پیش اومده. دوباره الگوتونو بررسی کنید. در آخر هم کارور رو کنترل کنید شاید کارورتون بزرگ درومده یا یکی از آزادی ها رو زیاد گرفتید. مطمئن باشید اگه همه چی درست انجام شده باشه این مشکل پیش نمیاد پس بگردید ببینید کجا اشتباه رخ داده.

 80. Avatar

  با سلام و درود فراوان ..
  بنظرم شما فرشته‌ای هستید در قامت مدیر سایتی هنری ..
  بقدری اموزش‌ها دقیق و بی‌دریغ و با تصاویر واضح بیان شدن که منو شیفته روحیات شما انسان برجسته و دلسوز میکنه ..
  برانون خیر و سلامتی و عافیت و انرژی ارزو میکنم ..
  با احترام فراوان

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   چرا وصل آستین را هم در ادامه آموزش ها حتما خواهم گفت.

 81. Avatar

  سلام، من تازه دارم خیاطی یاد میگیرم قدم به قدم با شما دارم پیش میرم، الان منتظرم شما آموزش ایرادات اندامی رو هم بزارید، فقط اگر میشه تو ایرادات اندامیتون اصلاح حالت قپ زدگی پشت لباس رو هم بزارید خیلی ممنون میشم، خیلی خوب آموزش میدید واقعا ممنونم ازتون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   ممنون عزیزم. نظر لطفتونه، اون مشکل شما ربطی به ایراد اندامی نداره چون گفتید اندامتون نرماله، خدمتتون آیدی دادم که تصویرشو بفرستید ببینم مشکل کجاست.
   ایشالا در مرحله بعد چند نکته دیگه رو هم که بگم میریم سراغ دوخت یک لباس باهم

 82. Avatar

  سلام،روزتون بخیر?
  *یه درخواست دارم ازتون ،ممکنه دوخت کوسن قلبی رو آموزش بدید؟و اینکه چطوری میشه دورشو نوار چین دار دوخت،مثل این عکسی که میفرستم خدمتتون?
  http://uupload.ir/files/tkqa_img_20170426_160636.jpg

  *این قلبای کوچولو رو چطوری میشه دوخت؟من چند بار امتحان کردم،از پشت دوخت بعد پارچه رو برگردوندم اما نتیجه جالب نشد ?
  مثل این عکس?
  http://uupload.ir/files/2n5_img_20170426_160825.jpg

  *پوزش میخوام اما منبعی معتبر تر از شما پیدا نکردم که سوالامو بپرسم⚘و آخرین راهنمایی که میخوام اینه که چطوری میتونم روی یه پارچه یه طرح مثل گل یا چیزی دیگه رو اضافه کنم بدون اینکه دوختش مشخص باشه؟با این عکس بهتر منظورمو متوجه میشید ?
  http://uupload.ir/files/q7e_img_20170426_160829.jpg

  در آخر ممنون از هممممه ی زحماتتون و آموزش های کاملتون??⚘⚘⚘
  عذر میخوام که طولانی شد???

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   دوخت این قلبها سخت نیست اصلا. برای اون قلب های کوچک که روش همونیه که خودتون گفتید. دوتا قلب درمیارید از پشت میدوزید به هم و پشت و رو میکنید.
   برای قلب بزرگ هم باید نوار رو بین دو لایه قلب بگذارید و بدوزید و برگردانید، نمونه دوخت نوار بین دولایه در طرح های دیگه توی سایت هست می تونید ایده بگیرید
   اون طرح هایی هم که روی کارا دوختن رو آموزش دادیم در قسمت تکه دوزی روی پارچه، ولی برای اینا چون میخواستن دوخت معلوم نباشه با دست دور تادور کار را پس دوز کرده اند
   دوخت کوسن قلبی رو اگر شد میذارم براتون
   خواهش میکنم خوشحالم که آموزش ها براتون مفید بوده

ارسال نظر