کنترل الگوی آستین مولر

129

سلام به همه همراهان مهربون هنربازار. بی اندازه از پیام های زیبای شما عزیزان ممنونم. افتخار میکنم که بتونم قدم کوچکی در رفع مشکلات شما دوستان خوبم در زمینه های هنری بردارم و تنها استدعای دعای خیرتون رو دارم. در نمازها و راز و نیازهاتون این بنده حقیر رو فراموش نفرمایید.

امروز با آموزش کنترل آستین مولر در خدمت شما دوستان خوبم هستم. یک نکته ای که لازم می بینم دوباره تاکید کنم اینه که اصلا برای چی ما الگوهامون را کنترل میکنیم؟

دلیلش اینه که وقتی ما الگو را با یک متد خیاطی رسم میکنیم، الگوی حاصل برای یک اندام بی عیب و نقص مناسب خواهد بود ولی واقعا چند درصد افراد هیچ مشکلی در اندامشون ندارند؟ پس باید الگو را با اندازه هایی که روی بدن گرفته ایم مقایسه کنیم تا مطمئن بشویم که مناسب اندام فرد هست و اگر نبود با اعمال تغییراتی روی الگو، به نتیجه بهینه برسیم.

مثلا دو قسمت مهم در الگوی آستین، اندازه تاج آستین و اندازه بازوی آن است.

اندازه تاج آستین باید کنترل شود تا نسبت به اندازه حلقه آستین خیلی بزرگ نباشد تا بتوان آن را به اندازه مناسب خُرد داد. اگر اختلاف حلقه و تاج آستین زیاد باشد، در هنگام نصب آستین بیش از اندازه چین می خورد که در دوخت کت و مانتو زیبا نیست.

اندازه بازو نیز باید کنترل شود زیرا بسیاری از افراد مخصوصا خانم های سن دار، دارای بازوهای تپل و افتاده هستند یا بسیاری افراد دوست دارند آستین لباس به بدنشان نچسبد و به عبارتی در آن راحت باشند.

پس بیایید این دو مورد را باهم کنترل کنیم.

کنترل تاج آستین :

بعد از اینکه مطابق آموزش رسم آستین مولر، پایه آستین را رسم کردیم و تمام نکاتی که در آن آموزش اشاره کردم را انجام دادیم، با متر ایستاده تاج آستین را اندازه میگیریم.

من در این آموزش منظورم از تاج آستین خطوط آبی در تصویر زیر است (البته بعضی ها اصطلاح تاج آستین را به نقطه ۱۱ و اطراف آن می دانند ولی من فعلا در این آموزش تاج آستین را خطوط آبی شکل زیر میگیرم تا با حلقه آستین روی بالاتنه متمایز باشد)

حالا اندازه تاج آستین را با مجموع گشادی حلقه جلو و پشت مقایسه کنید. اگر آستین را به درستی رسم کرده باشید و اندام فرد هم خیلی غیر نرمال نباشد، اختلاف این دو اندازه نهایت ۳ الی ۴ سانت باید باشد.

برای اینکه آستین ما خرد مناسبی داشته باشد، این اختلاف باید به حدود ۲ الی ۳ سانت برسد.

ساده ترین راهی که در اکثر موارد مشکل را حل می کند این است که مطابق تصویر زیر از نقطه ۱۱ حدود یک سانت پایین بیایید (نقطه m). این مقدار پایین آمدن به میزان اختلاف تاج آستین و حلقه آستین بستگی دارد. و سپس تاج آستین را مطابق خطوط قرمز دوباره رسم کنید. به همان اندازه هم باید از مچ آستین پایین بیایید تا قد آستین کوتاه نشود.

خب حالا اگر با این کار باز هم اختلاف تاج آستین و حلقه ما بیشتر از ۲ سانت یا نهایتا ۲٫۵ سانت بود باید چه کنیم؟

این مورد زمانی اتفاق می افتد که فرد بازوی تپلی داشته و در نتیجه در هنگام رسم الگوی آستین، ما مقدار نقطه ۲ به ۸ را زیاد گرفته ایم. پس باید حالا دور بازوی الگو را کنترل کنیم ببینیم مقدار ۲ به ۸ را خیلی زیاد گرفته ایم یا نه!

کنترل بازوی آستین :

اگر بازوی آستین شما تنگ باشد، تقریبا لباس شما بی استفاده می شود چون دست مدام در حال حرکت است و بازوی تنگ اصلا قابل تحمل نیست.

خط افقی ای که به فاصله ۳ الی ۴ سانت پایین خط ۳ رسم می کنیم، خط بازو می باشد.

در تصویر زیر من با یک فلش قرمز مقدار دور بازو را روی الگو مشخص کرده ام. اندازه این فلش باید حدود ۳ الی ۴ سانت از دور بازوی شخص بزرگتر باشد.

اگر اندازه فلش (دور بازوی الگو) خیلی بزرگتر از بازوی فرد بود، یعنی مقدار ۲ به ۸ را زیاد گرفته اید و باید آن را اصلاح کنید و الگو را دوباره رسم کنید که در نتیجه کاهش مقدار ۲ به ۸ باعث کوچکتر شدن تاج آستین نیز می شود و مشکل کنترل تاج را حل میکند.

اگر اندازه فلش ۳ تا ۴ سانت از بازوی فرد بزرگتر نبود یعنی مقدار ۲ به ۸ را کم گرفته اید و باید آن را افزایش دهید.

اگر اختلاف دور بازوی شخص و دور بازوی الگو خیلی زیاد باشد یعنی با بازوی چاق یا بازوی لاغر روبرو هستید که یک ایراد اندامی است و باید راه های دیگری برای آن بیاندیشیم که در آینده در مبحث ایرادات اندامی توضیح خواهم داد.

ترفند نهایی :

حالا اگر با روشی که در کنترل تاج آستین گفتیم همچنان اختلاف تاج و حلقه به حدود ۲ سانت نرسید، با کنترل بازو هم دیدیم که مقدار ۲ به ۸ را درست گرفته ایم و بازو نیز اندازه است، آخرین راهکاری که برای حل مشکل تاج آستین داریم این است که کمی حلقه آستینمان را گشاد یا تنگ کنیم.

توجه داشته باشید که این آخرین راه حل است و ترجیحا ما علاقه ای به دستکاری الگو نداریم ولی اگر مستاصل شدیم و راه دیگری نمانده بود و تاکید میکنم مطمئن بودیم که آستین را درست رسم کرده ایم، می توانیم از این ترفند نهایی استفاده کنیم.

برای گشاد کردن حلقه آستین، مانند تصویر زیر، هر دو حلقه را ۰٫۵ الی ۱ سانت روی خط پهلو پایین می آوریم و به نقطه X و Y وصل می کنیم. دوباره مجموع گشادی حلقه جلو و پشت را اندازه می گیریم و با مقدار تاج آستین مقایسه می کنیم.

اگر نتیجه قابل قبول بود محل نقاط موازنه ۷ و ۲۷ را نیز روی تاج آستین اصلاح می کنیم.

اگر هم نیاز به تنگ کردن حلقه آستین داشتید نیز همین کار را می کنیم فقط اینبار از نقاط ۱۱ و ۱۲ به اندازه ۰٫۵ تا ۱ سانت بالا می رویم و حلقه را می کشیم.

به عنوان نکته نهایی هم بگویم که رسم آستین و رفع مشکلات آن شاید جزو مهمترین قسمت های خیاطی باشد و واقعا با گذشت زمان و تجربه کم کم دستتان می آید که چطور مشکلات آستینتان را رفع کنید.

بنده شخصا اگر تن خور عالی آستین مولر را ندیده بودم که چقدر تاج آستین لباس زیبا می شود حتما به سراغ روش های ساده تر رسم آستین می رفتم ولی این آستین بهترین فرم آستینی است که تاکنون امتحان کرده ام.

امیدوارم مشکلاتتان خیلی زود در رسم الگوی بالاتنه و آستین با تلاش و صبر رفع شود.

ان شاالله در تابستان مشغله ام کمتر شود و بتوانم فیلم این آموزش ها را هم به سایت اضافه کنم.

یا حق 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس خصوصی خیاطی لطفا به آیدی تلگرام HonarBazaar_admin@ پیام دهید.

گفتگو۱۲۹ دیدگاه

 1. با سلام ممنون از آموزش خوبتون
  ببخشید من الگو استین رو کشیدم برای قسمت پنس که میخام روی هم بچسبونم الگو چین میخوره
  یعنی الگو رو اشتباه کشیدم ؟

 2. سلام عزيزم
  برای کنترل الگو، اندازه دور حلقه آستین پشت با اندازه دور حلقه بالاتنه پشت یکسان شده. برای رفع این مشکل، چیکار باید انجام بدم تا با هم به اندازه یک تا دو سانت اختلاف پیدا کنند جهت خرد آستین؟
  در قسمت کنترل برای بالاتنه جلو حدود ۱/۲۵سانت اختلاف دارن و الگو مشکل نداره
  سئوال دوم در مورد پنس پايين آستين هست. وقتي اندازه پنس رو از دو طرف مچ ميايم تو و به خط ارنج و خط زير بغل وصل ميشن موقع دوخت اين خطها رو هم قرار نميگيرن
  سپاس

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   می تونید تا یک سانت درز زیرآستین درسمت پشت را امتداد بدید و درز را به همان موازات دوباره رسم کنید.که با این کار دور بازو و دور مچ هم یک سانت بزرگتر میشوند که میتونید مجدد آنها را اصلاح کنید.
   باید الگوی آستین را از وسط تا کنید و خطوط درز آستین را اصلاح کنید تا از نظر شیب مشابه هم شوند

 3. سلام خدمت شما استاد عزیز و ارجمند. بعد از رسم الگوی آستین, اختلاف گشادی حلقه ها در بالاتنه با الگوی آستین حدود ۱۵ سانت میشه و دور بازو هم در خط بازو که ۳ آلی ۴ سانت فرمودید زیر نقطه ۳ باشد ,هم درست است , دور بازوی من ۴۰ سانت هست که فاصله نقطه ۲ تا ۸ هم ۲۲٫۵ گرفتم , (گشادی حلقه جلو ۲۴ و حلقه پشت بالاتنه ۲۵ هست ) که جمعا میشه ۳۹ ولی در الگوی آستین, گشادی حلقه ۶۴ می باشد . سپاسگزارم از راهنمایی و لطفتون.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام ممنونم از لطفتون. عزیزم باید صبر کنید تا نکات ایراد اندامی بازوی بزرگ را درس بدهم.

 4. سلام .من در رسم الگو چند تا سوال دارم
  ۱٫برای کنترل خط سینه درروی الگو بالاتنه جلو ۲۳٫۳ و بالاتنه پشت ۲۲٫۴ سانتی متر و مجموع ۴۵٫۷ سانتی متر است. عدد بدست آمده از فرمول ۴۷٫۵ است. اختلاف ۱٫۸ سانتی متر مشکلی دارد؟
  ۲٫در کنترل آستین الگو بالاتنه پشت ۲۷ و جلو ۲۰٫۵ با مجموع ۴۷٫۵ است. بعد از رسم الگوی آستین اندازه اولیه تاج آستین ۵۲٫۵ بود که اختلاف ۵ سانت می شد. از نقطه ۱۱ ،۱ سانت پایین آمده و دوباره تاج آستین را رسم کردم این دفعه ۵۰ سانت شد و اختلاف با مجموع حلقه پشت و جلو ۲٫۵ سانت. من بازوی تپل ندارم باید مراحل بعدی رو هم برم ؟ یا همین اختلاف کافیه؟
  ۳٫برای کنترل کارور در الگو بالاتنه جلو ۱۹٫۳ و در فرمول ۱۸ و در الگو بالاتنه پشت ۲۰ و در فرمول ۱۸ است.من دستکاری نکردم تا هنگام پرو اصلاحش کنم. حالا آستین رو که رسم کردم با همین اندازه ها مشکلی پیش نمیاد؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ۱) برای کنترل خط سینه گفتم دور سینه الگو با دور سینه اندازه گیری شده تون باید مقایسه بشه نه فرمول. البته فکر کنم منظورتون از فرمول همون اندازه بدنتون باشه که در این صورت خوبه اختلافش
   ۲) همین اختلاف خوبه
   ۳) بازم میگم الگو با اندازه بدنتون باید مقایسه بشه. خیر دستکاری نکنید این مقدار اختلافو. در کل کارورها در الگوی مولر خودش در بیشتر موارد خوب درمیاد

 5. راستی یه سؤال دیگه نقاط موازنه روی حلقه و آستین x دقیقا روی همه ولی y روی آستین بالاتر از روی حلقه میفته.
  آیا درسته؟

 6. سلام خسته نباشید.من برای آستین ب مشکل خوردم.
  یکی اینکه تاجم با حلقه اختلاف زیاد پیدا کرده ک ۱سانت اومدم پایین بازم شد ۳سانت اختلاف.
  دوم اینکه دور بازوم تو الگو ۱سانت و نیم از بازوی خودم بیشتر شده ک شما گفتین اختلاف باید ۳الی ۴ سانت باشه ولی مال من کمتر شده.
  فاصله ۲ ب ۸ رو اندازه نصف بازو بعلاوه ۲ دراومده ولی نمیدونم چرا تاجم بزرگه بازوم کوچیک؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام
   خب من که تمام روشهای کاهش اندازه تاج رو براتون گفتم و شما یک موردش که پایین آمدن تاج بود را فقط انجام دادید. بعدم گفتم اختلاف به ۲ الی ۳ سانت برسه خوبه شما هم به ۳ رسیدید پس خوبه، بازم بخواید کمتر بشه از روشهای بعدی که گفته شد استفاده کنید.
   اگر بازوی خیلی تپلی ندارید، دور بازوی الگوتون تا ۲ سانت هم باشه کافیه.

 7. شما فوق العاده اید، از اینکه با سایت شما آشنا شدم خیلی خوشحالم و تمام لحظاتی که توی این سایت میچرخم و آموزش میبینم لذت میبرم، ممنون از شما که اینقدر بی دریغ تمام نکات رو در اختیار دیگران میگذارین و انشالله این کار زیباتون رو ادامه بدین

 8. سلام استادی☺
  تاج استینم اندازه اش شده۴۸
  گشادی حلقه جلو ۱۹/۵
  گشادی حلقه پشت۲۳
  مشکلم گشادی حلقه جلو هست خیلی با تاج استین اختلاف داره چ کار کنم؟ درحالی ک گشادی حلقه پشت با اختلاف دوسانت اوکی هست همنجور ک شما گفتید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. یک سانت از تاج رو بیایید پایین بعد حلقه رو دوباره جوری رسم کنید که نهایت نیم سانت از تاج پشت کم بشه ولی از تاج جلو بیشتر کم بشه. اگر بازم زیاد بود میتونید روی خط ۳ یک سانت از جلو کم کنید و به پشت اضافه کنید.

 9. سلام.خانوم.محترم.ممنون ازآموزشهاتون و وقتی که میزارید….مشکلی در آستین داشتم لطفا راهنماییم کنید تفاوت حلقه آستین وتاج آستینم حدود ۶سانت بود ۱سانت از نقطه۱۱ پایین امدم با زاختلاف زیاد بود پس ۲ سانت پایین آمدم.اختلاف به ۲.۵سانت رسید در زمان وصل آستین به لباس بد از کمی خرد دادن تاج و میزان کردن نقاط موازنه قسمت بالای تاج آستین احتیاج به خرد خیلی بیشتر داشت که باعث چینهای زیاد در تاج آستین میشد شما گفتید که باید حلقه رو ۱سانت زیاد کنیم اما با این کار نقاط موازنه به هم میخوره یعنی مشکل گشادی فقط بین نقاط ۱۴تا۱۵هست و در جاهای دیگه کاملا آستین و حلقه رو هم سوار هستند باید چکار کنم……منتظر آموزشهای دیگه هستم یه دنیا ممنون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ۲ سانت برای کم کردن از نقطه ۱۱ زیاده. مراحل رو توضیح دادم که در درجه دوم باید چیکار کنید و در نهایت هم ترفند نهایی رو اجرا کنید. وقتی حلقه رو گشاد میکنید باید به همون میزان نقاط موازنه رو هم پایین بیارید که سر جای درستشون دوباره قرار بگیرن

 10. سلام تنکیو از اموزش های خوبتون .اختلاف تاج آستینم ۵سانت بیشتر شده از این ور اختلاف دوربازو کم شده یعنی بعلاوه ۳نشده ۱/۵شده .۲به۸ درسته

 11. الان باتوجه به اندازه های گفته شده بلندی کف حلقه رو چند بگیرم خوبه که الگو مجددا بکشم و به این اختلاف زیاد گشادی حلقه و تاج آستین نخورم ؟
  ممنون از کمکتون خدا خیرتووون بده

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   توضیح دادم خدمتتون. لازم نیست دوباره رسم کنید. تا اینجای کار درسته حالا غیر از تاج که یک سانت پایین اومدید یاد داده بودم که از ترفند نهایی هم استفاده کنید یعنی برای بازوی ۳۳، یک تا ۱٫۵ سانت هم حلقه ها رو گشاد کنید.

 12. ببخشیداینطور که متوجه شدم تو پرسش وپاسخ گفته شده بلندی کف حلقه برای بازوهای تپل ۲۲به بالا باشه ولی تو اندازه ومحاسبات فرمولی من با ۱سانت آزادی ۲۱دراومداندازه دورسینه من ۱۰۱.۵ .وطبق اون پیش رفتم الگو کشیدم درست نیست؟ چطور بایدبیشتر گرفت طبق چه فرمولی

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم این تا حدودی تجربی هست. البته رسم اولیه الگوی آستین باید با همون بلندی باشه که فرمول میده (یعنی ۲۱) بعد از رسم الگوی آستین دقیقا مثل الگوی شما مشکل بزرگی تاج ایجاد میشه که خودش مارو راهنمایی میکنه که حتما بلندی کف حلقه کم بوده. پس با استفاده از ترفند نهایی مشکل تا حد خیلی زیادی حل میشه.

 13. سلام عزیزم ممنون بابت آموزشتون و اینکه وقت میذارین بابت پاسخ به سوالات از صمیم قلب بهترین آرزوها رو براتون دارم
  تورسم استین مشکل داشتم لطف میکنین کمکم کنین تامشکلم رفع شه
  ۱_دور بازو۳۳هست مجموع گشادی حلق آستین ۴۵.۵هست و مجموع تاج استین ۵۲بود که با ۱سانت پایین اومدن ۵۰شد اختلاف ۴ونیم شده بلندی کف حلقه را طبق محاسبات فرمول ۲۱گرفتم .فاصله ۲به ۸دراستین هم کنترل کردم درست بود
  ۲_کنترل دوربازو هم انجام دادم ۳۵.۵بودکه تا۳سانت گفتین بیشترباشه نیم سانت کمه اشکالی نداره؟
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. برای بازوی ۳۳ مقدار بلندی کف حلقه ۲۱ کمه. پس در نتیجه الان شما برای کاهش اون ۴٫۵ سانت بهترین راه اینه که حلقه ها رو هم ۱ سانت پایین بیارید (ترفند نهایی در آموزش)
   نه عزیزم نیم سانت مهم نیست. ۲ تا ۳ سانت بزرگتر باشه کافیه

 14. و یه سوال دیگه:: وقتی از نقطه ۱۱ خط وسط استین رو به پایین رسم میکنیم و پنس استین رو هم حذف می کنیم ، از خط وسط استین که استین رو تا میزنیم البته فعلا روی الگو، قسمت جلو خیلی کمتر از قسمت پشت هست .. ایا لازم هست که نقطه ۱۱ جابجا بشه و به طبع اون خط وسط استین جابجا بشه تا اینهمه اختلاف اندازه بین قسمت جلو و پشت استین پیش نیاد البته فعلا دوخت نکردم ولی اون چیزی که توی الگو پیش اومده اینه . و الگو رو هم کاملا درست رسم کردم . ممنونم اگر پاسخ بدی واقعا . بعد از کشیدن الگو واقعا وجود یه گروه تلگرامی پرسش و پاسخ احساس نیاز میشه . کاشکی میتونستیم ایرادها و اشکالاتی که پیش میاد رو با عکس بفرستیم .

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم نیازی به عکس نیست. در الگوی مولر همیشه نیمه جلوی آستین کوچکتر از نیمه پشت هست چون حلقه پشت بزرگتر از حلقه جلو است. در ضمن خطی که از نقطه ۱۱ میکشید خط وسط آستین نیست. خط تاج آستینه. برای رسم خط وسط آستین، باید خط شماره ۳ یا خط آرنج را از وسط نصف کنید و خطی عمود بهش بکشید تا خط وسط آستین را بدست بیارید. وقتی از روی این خط آستین را تا کنید خطوط درز آستین روی هم میفته

 15. سلام عزیزم . سال نو بر شما پربرکت باد . از اموزشهاتون یک دنیا ممنون . فقط میشه بفرمایید اختلاف اندازه ای که در سمت راست و چپ درز استین پیش میاد رو چطوری باید برطرف کرد ؟البته من قبلا هم مولر رو کشیدم و اکثراوقات این مشکل هست یعنی اندازه و طول درز قسمت جلو استین یه کم بزرگتر از درز قسمت پشت استین هست اینو چطوری باید برطرف کرد ؟موقع دوخت خرد میشه یا روی الگو برطرف میشه ؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنونم. وقتی الگوتون رو کامل کشیدید، اونو از وسط تا میکنید تا دو تا درز روی هم قرار بگیره اونوقت چنانچه باهم نامساوی بودن یا از نظر شیب روی هم قرار نمیگرفتن اصلاحش میکنید تا کاملا یکسان شوند.

 16. سلام ممنون از آموزش خوبتون.تمام اندازهای من روی بالاتنه و الگوی آستین متناسب و با آزادی دلخواه دراپمده مشکلم دور بازوست که الگوی آستین در قسمت بازو کاملا جذب شده،برای گشاد کردن الگو در قسمت بازو چه کنکثم؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم اگر درهنگام رسم الگوی آستین فاصله ۲ به ۸ را اندازه نصف دور بازو بعلاوه آزادی ۲ الی ۳ سانت میگرفتید و سپس به رسم ادامه میدادید دیگه این مشکل پیش نمیامد.

 17. سلام شما فرمودید در نهایت اختلاف تاج آستین و حلقه باید به دو سانت برسد ولی در آموزش مولر در تلویزیون گفتند سه تا پنج سانت علت این همه اختلاف در آموزشها چیست و کدام صحیح تر است؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   ۳ تا ۵ سانت خیلی زیاده و هرکسی نمیتونه این مقدار اضافه رو طوری خرد بده که نهایتا آستین چین نخوره. از طرفی خرد ۲ الی ۳ سانت آستین خوش فرم تری به ما میده تا اینکه مقدار خرد زیاد باشه.

 18. من از ترفند نهایی هم استفاده گردم و اختلاف تاج آستین و حلقه بالاتنه دو و نیم شد و تقریباً درست شد ولی دور بازو کمتر از نصف دور بازو + سه سانته یعنی ۳۵/۵ هست

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   خب خوبه وقتی تاج درست بشه ما یه روش رفع عیب داریم که میتونید به اون روش بازو رو گشاد کنید ولی اصلا بدون تصویر قابل توضیح نیست پس منتظر آموزش های بعدی باشید.

 19. سلام مجدد ؛ ببخشید که خیلی سوال میپرسم.
  میخواستم بدونم که نقطه x ‘y روی بالاتنه باید متر رو تیغه ای بذاریم روی حلقه اندازه بزنیم یا مثلاً نقطه ۱۲ به x رو با خط اریب به هم وصل کنم و اندازشون رو بدست بیارم؟ و همینطور وقتی میخوام از نقطه ۳ تا ۷ روی حلقه آستین علامت بزنم همونطور تیغه ای متر رو بذارم و علامت بزنم یا خط اریب فرضی بکشم و اونطوری علامت بزنم

 20. با سلام و خسته نباشید
  خدمتتون عارضم که من دور بازوم ۳۴ هست و مجموع ارتفاع ۳۷/۵ و مجموع گشادی حلقه ها ۴۶/۵
  ۱- حالا با این اندازه ها تاج آستینم ۵۱/۸ دراومد و با یک سانت پایین آمدن از نقطه ۱۱ بازم به حد نصاب نرسید و اگه این مورد رو از ترفند نهایی استفاده کنم بازم دور بازوم روی الگو کمه چیکار کنم
  ۲- با این اوصاف دور بازوی الگو ۳۵/۵ دراومده
  فاصله ۲به۸ هم ۱۹ گرفتم
  مشکل کجاست بنظرتون
  ۳- لطفاً درمورد کنترل درز آستین راهنمایی کنین چون نمیدونم الگو رو از روی خط درز تا بزنم یا کف حلقه های آستین رو روی هم برسونم ؟؟

 21. سلام. از آموزش های بسیار دقیقتون سپاسگزارم. میشه لطفاً طریقه صحیح وصل کردن آستین به بالاتنه را آموزش دهید. و اینکه آیا فرقی می کند که کدام آستین به سمت چپ یا راست لباس وصل شود؟
  اگه امکانش هست طریقه رفع عیوب اندامی را نیز در سایت قرار دهید.
  شما گروه یا کانال تلگرامی ندارید که سوالاتمون رو اونجا از شما بپرسیم؟
  با تشکر

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم طریقه نصب آستین را کامل توضیح دادم. در آخرین مرحله آموزش صفرتاصد مانتو.
   بله فرق میکنه.
   به مرور همه موارد توضیح داده میشه.
   کانال تلگرامی داریم ولی سوال ها فقط داخل سایت جواب داده میشه

 22. سلام دوست عزيزمن ميخوام مانتو بدوزم به روش مولر ولي نميخوام رومانتوم پنسي داشته باشه درضمن پارچه ام سنتي كشي نيست لطفا راهنماييم كنيد چطور پنس روازبين ببرم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. برای مانتوهایی که اصلا هیچ پنسی ندارن باید الگوتونو رگالی کنید یا از الگوهای رگالی آماده استفاده کنید. برای استفاده از الگوی مولر برای پارچه سنتی بهتره همه پنس هارو به پنس کونفو انتقال بدید و فقط همونو بدوزید که کمتر دید داره

 23. سلام روز بخیر.در الگوی آستین،تاج آستین من ۴۶٫۹ شده و جمع گشادی حلقه جلو و پشت در الگوی بالاتنه ۴۱٫۵ است که تفاوت ۵٫۴ دارد. با یک سانت پایین آمدن از نقطه ۱۱ هم این مشکل حل نشد. و اینکه دور بازوی من ۲۳ سانتی متر است در حالی که خط بازو در الگوی آستین ۳۳٫۴ شده است.و فاصله نقطه ۲ و ۸ برابر ۱۷٫۵ سانتی متراست در حالی که نصف دور بازو به علاوه ۲ سانتی متر برابر ۱۳٫۵ می شود.سوال بنده این است که برای اصلاح الگو چه باید بکنم، منتظر آموزش برای بازوهای لاغر( ایراد اندامی) باشم یا یکی از روشهایی که توضیح دادید برای اصلاح الگو استفاده کنم؟ آیا با رساندن فاصله نقطه ۲ تا ۸ به ۱۳٫۵ مشکل اندازه های آستین برطرف خواهد شد؟ با سپاس فراوان از محبت و لطفی که در پاسخ به سوالها دارید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   بله عزیزم. کافیه شما مقدار ۲ به ۸ را همان ۱۳٫۵ نهایت ۱۴ بگیرید تا تمام مشکلاتی که گفتید حل بشه. من این قضیه رو کامل داخل آموزش توضیح دادم.

 24. سلام‌وقت بخیر.خداقوت.خیلی عالی هست آموزش هاتون.امروز شروع کردمازسایت شما به یادگیری متدمولر خیلی سخته برام ولی حس میکنم کارشیک و خیلی خوب درمیاد.فقط به یه مشکل دارم توالگوکشی.تشکرازشما خداقوت

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   با دقت آموزش ها رو بخونید و پیاده کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد. من ریز به ریز توضیح دادم

 25. سلام و درود بر شما

  من در کنار کار دفتری؛ بخاطر علاقه بسیار به خیاطی و قلاب بافی تو این دو زمینه هم مشغولم. منتها خیاطی رو بصورت حرفه ای نیز دنبال میکنم منتها برای اینکه به کارم لطمه نخوره بصورت محدود از همکاران و دوستان و نزدیکان سفارش قبول میکنم.

  بطور اتفاقی به سایتتون برخورد کردم و نکات ریزی رو در آموزشهاتون دیدم که خیلی کارا بود و علیرغم اینکه خیاطی متد مولر رو در آموزشگاه یاد گرفته بودم و جزء به جزء نکته برداری کرده و با تمرین مداوم ملکه ذهنم شده بود ولی مواردی ظریف تو اموزشهاتون دیدم که حتی نه در کلاس گفتند و نه جایی دیگه دیدم.

  احسنت و دست مریزاد بانو

  با تقدیر و تشکر از شما اجازه بفرمایید که بنده نیز مطالبتون رو دنبال کنم.
  ضمنا تا کانالتون هم عضو شدم تا بتونم دسترسی بهتری داشته باشم.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   به جمع ما در هنربازار خوش اومدید
   مایه افتخار من و همکارانمه که آموزش ها براتون مفید بوده

 26. سلام خسته نباشید
  ببخشید می خواستم بدونم اگه اختلاف دور بازو روی بدن با خط بازو روی آستین ،دو ونیم سانت تفاوت داشته باشه و فاصله ۲تا۸ هم درست باشه،میشه از این نیم سانت چشم پوشی کرد؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ۲ سانتی که گفتم حداقل اختلاف لازمه وگرنه شما می تونید از ۲ سانت به بالا بازو رو گشاد کنید. یعنی اگر از ۲ سانت بازوتون کمتر باشه آستینتون تنگ میشه ولی تا ۴ سانت هم میتونه گشادتر باشه

 27. سلام عزیزم خسته نباشید من الگوی آستینمو آماده کردم میخواستم بدونم اون قسمتی که باید چین بخوره یا اصطلاحا خرد بخوره از نقطه ۷ تا ۲۷ هستش ؟ چون میخوام به بالاتنه وصلش کنم البته میدونم شما هنوز این مورد رو آموزش ندادید ولی ممنون میشم اگه یه راهنمایی کوچولو بکنید چون اضطراریه. آخه من قبلا لباس زیاد دوختم اما به روش گرلاوین اما الان میخواستم بدونم تو روش مولر برای وصل آستین کدوم قسمتو باید خرد بدیم؟ مرسی.

 28. سلام بانوی هنرمند ،روزتون بخیر ، خدا خیرتون بده اموزشاتون خیلی کاربردی هستن ، سوال من اینه وقتی برای افرادی که بازوی تپلی دارن الگوی استین میکشم ،مقدار ۸-۲ که تغییر میدم اضافه میکنم ،توی قسمت پشت حلقه استین وقتی کنترل میکنم تو قسمت تاج خیلی اضاف میارم حدود ۵ سانت ،با این روش هم که از تاج پایین میام مشکلش حل نمیشه ، تمام مراحل رو هم دوباره چک کردم ولی همینطور میشه ، ? راهنماییم کنید ممنونتون میشم اصلا دیگه برای ادمای تپلی الگوی متریک میکشم میترسم استینش دچار مشکل بشه،

 29. باسلام. ممنونم از سایت بسیار آموزنده و مفیدتون
  میخواستم بدونم در الگوسازی از روی جدول استاندارد قد لباس را چگونه محاسبه کنم . (تولیدی ها بر چه اساسی قد شخص را تخمین
  می زنند.)
  باتشکر فراوان

 30. سلام
  یه سوال داشتم.تو مرحله حذف پنس آستین نقطه ۲۵ میاد میفته داخل کادر آستین یعنی از نقطه ۴ به سمت نقطه ۲۶٫
  وقتی تو حذف پنس قرینه خط ۷به ۱۶ به ۲۲ حذف میشه.اصلا چرا اون قرینه رو میکنیم؟
  بعدشم تو مرحله کنترل بازو من وقتی فاصله بازو رو از خط قرینه ۷به ۱۶ به ۲۲ وقتی میگیرم اندازه دوربازوم درست میاد اما وقتی از امتداد خط ۲۵که تو مرحله حذف پنس رسم میشه میگیرم فاصله دوربازوم ۳ سانت کمتر میاد از دور بازویی که روی بدن اندازه گرفته بودم و بعدش باضافه ۳ کردم.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   مگه اگر اون قرینه رو نکشید، نقطه ۲۳ رو دارید که بتونید محل نقطه ۲۵ رو بدست بیارید؟پس لازمه قرینه رو بکشید.
   یعنی در اثر حذف پنس خطوط زیر آستین رو که اصلاح میکنید باعث میشه دور بازوتون ۳ سانت کم بشه!!!! امکان نداره. چون خط سمت راست که تا آرنج کشیده میشه، خط سمت چپ هم نهایتا یک سانت بازورو کم کنه

 31. سلام امیدوارم خوب باشین .
  من الگو روکشیدم ولی باتوجه به تصاویر براکپی کردن اسین از ۱۴ به ۲۰ را که تازدم نقطه ۱۶ موقع کپی پایین تر از خط ۳به ۹ میشه حدودا یه سانت درسته؟؟؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   برای دوربازوی ۲۷، نهایت باید بلندی کف حلقه رو ۲۲ گرفته باشید، دقیقا دور بازوی خود منم ۲۷ هست و تفاوت حلقه هام ۶ سانت نمیشه. پس اولین احتمالی که من میدم اینه که یجایی اشتباه کردید.
   از تاج آستین نهایت ۱ سانت اجازه دارید پایین بیاید. اگر به مقدار مجاز نرسیدید تنها راه همون ترفند نهاییه که گفتم. ولی چک کنید یه جا اشتباه کردید احتمالا.

 32. سلام اول اینکه ممنون بابت آموزش های دقیقتون که واقعا برای افراد مبتدیی مثل من کارآمدن??
  دوم اینکه در قسمت کنترل تاج آستین اختلاف بین گشادی حلقه جلو و پشت با تاج آستین گفتین که نهایتا باید ۳ تا ۴ سانت باشه اما مال من ۶ سانت شده میخواستم بدونم باید چیکار کنم؟ بعدم چون گفتین اختلاف باید به ۲ سانت برسه یک سانت از نقطه ۱۱ بیایم پایین میخواستم بدونم الان مال من که ۶ سانته یعنی باید بیشتر از ۱ سانت از نقطه ۱۱ بیام پایین یا نه؟ اگه اره چقد بیشتر؟!?

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. اول اینکه مقدار ۲ به ۸ تان الان برابر نصف دور بازو بعلاوه ۲ سانت هست؟ منظورم اینه بیشتر نیست؟ کنترل کردید؟
   اگر کنترل کردید و مقدارش درسته، به من بگید دور بازوتون چقدره؟

 33. سلام وقتتون بخیر
  الگو رو رسم کردم تو قسمت دور بازو تفاوت زیادی هس.رو الگو شده ۳۹ ولی اندازه خودم ۳۰هست.اندازه گشادی دور حلقه همون دو سه سانت تفاوتشه .کجا رو اشتباه رفتم؟
  با تشکر

   • سلام خسته نباشید تاج آستین رو یه سانت اومدم‌پایین ولی دور بازو خیلی گشاده و فهمیدم مشکل از همون‌خط ۸ به ۲‌هست ینی زیادتره ۷به ۸ ۲۵.۵ سانته چجوری کمش کنم میشه بی زحمت بگین‌ممنون.میخوام‌کمش کنم‌که یبار دیگه الگو رو بکشم اگه بگین‌چند سانت و چطوری ممنون میشم دور بازوی شخص هم ۳۱ هست

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     متوجه نشدم عزیزم. اگر ۲ به ۸ رو زیاد گرفتید هیچ راهی نداره باید از اون مرحله به بعد رو پاک کنید دوباره رسم کنید.

 34. خیلی ممنون گلم.همش باکمکهای شمابود.بله اگریادتون باشه ازترفندنهایی به چهارسانت رسوندم.ممنون عزیزازاینکه وقت میزارین وبه سوالهای همه جواب میدین.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   پس اگر هنوزم دور حلقتون زیاده حتما یا جایی رو اشتباه کردید یا دور بازو رو خیلی گشاد گرفتید که باعث شده تاج آستین زیادی بزرگ بشه!
   خواهش میکنم عزیزم

 35. سلام عزیزم من مانتوروکامل کردم وعکسشوفرستادم امابدون اتوتکمیلی بوداخه گوشیم هنگ میکنه :-).فقط دونکته باقی میمونه اول اینکه من باتوجه به نکته های شماتونستم حلقه روبه چهارسانت برسونم ویکم استینم چین خورده ولی چون پارچه طرحش شلوعه معلوم نمیشه ولی برای پارچه بدون طرح بایدچکارکنم که به دوسانت برسونم واستین بدون خوردباشه؟مطلب دوم اینکه وقتی الگوروروی هم قرارمیدم خط وسط الگو میفته بطرف جلوی استین واصلا وسط قرارنمیگیره.نمیدونم چرا.امامانتوتوتن شخص بدون ایرادحتی استین تمیزمی ایسته که خیلی عالیه.ممنون میشم سوال هاموجواب بدین….بازم ازتون تشکرمیکنم گلم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   ممنون از عکسی که فرستادید مبارک باشه خیلی خوب شده بود
   ۱) ترفند نهایی رو هم انجام دادید؟ یعنی یک سانت گشاد کردن حلقه؟ بعدم یک سری نکته هم هست که بعدا برای بازوهای چاق و لاغر میگم اونا هم به کارتون میاد
   ۲) بله در مولر خطی که از نقطه تاج آستین میگذره وسط الگو نیست و درواقه پشت آستین بزرگتر از جلوی آستینه چون حلقه پشت بزرگتر از حلقه جلو هست.

 36. سلام.بازو من تپل نیست.
  دور بازوم ۳۳ هست. آزادی ۵ سانت دادم.
  کف حلقه هم ۲۳٫۲ هست.
  نمیدونم مشکل از کجاست؟؟؟
  ساسون جلو صفر نمیشه.۰٫۷۵ برای هر طرف میشه.
  ولی با این حال تنگ میشه.
  ممنونم که راهنماییم کردین.
  ولی بی زحمت بگین مشکل استینم از کجاست؟
  ممنون میشم ازتون.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   خب اندازه کف حلقه و آزادی بازو خوبه! اگر اندازه کارور هم درست باشه نباید بکشه! احیانا هنگام وصل آستین، جلو و پشت آستین رو درست به جلو و پشت حلقه وصل کردی؟
   مطمئنید اندازه ساسون زیر سینه رو درست درآوردید؟ یعنی ۱٫۵ سانت ساسون دارید درحالی که شکم بزرگه؟ لطفا مقدار دور کمر و دور باسن و دور سینه رو بهم بگو ببینم درست رسم کردی الگوتو!

 37. سلام استاد جونم من مشکل بازو دارم فک کنم. چون بازوم لاغره. تاج رو که اندازه گرفتم تفاوتش با گشادی حلقه ها ۶سانت بود بازم یه سانت اومدم پایین.نقطهm. اما تفاوت ۴سانت شد. بازو هم کنترل کردم تفاوتش ۵بود. حالا چه کنم؟?

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   خب عزیزم اگر بازوت لاغره تفاوت ۵ سانت زیاده آستینت خیلی گشاد میشه. ولی اگر گشادیشو دوس داری، توی ترفند نهایی گفتم که کف حلقه رو گشاد کنید تا تفاضل حلقه و تاج به حد مطلوب برسه.
   شایدم از ابتدا بلندی کف حلقه رو کم گرفته باشی.

 38. سلام من به طور اتفاقی با سایتتون آشنا شدم خیلی عالیه واقعا ممنونم که اینهمه وقت میذارید عکسا و توضیحات رو مرحله به مرحله میذارید و خیلی دقیق و‌واضح ، من خیاطی رو خیلی دوست دارم واستعدادش رو هم دارم و خیلی دنبال اینجور آموزش دقیق ونکته به نکته بودم با استفاده از آموزشهای شما یه ژاکت دارم برای دخترم میبافم و یه مانتو هم میخوام به عنوان اولین کارم برای مامانم بدوزم ایشالا که خوب میشه بازم ممنون از زحمات شما و بیصبرانه منتظر آموزشهای بعدی هستم

 39. سلام.تشکر به خاطر آموزش خوبتون.
  منظورتون از درز آستین همون لبه ی آستین هست؟
  انجام دادم ولی باز پیچ خورده و زیر بغل هم وقتی دستم رو به سمت جلو میکشم دو بازو و زیر بغل خیلی تنگه.
  با اینکه به دور بازو ازادی ۵ سانت دادم.
  دستم وقتی افتاده هست گشادی استین مشخصه ولی باز این مشکل پیش میاد.
  میشه راهنماییم کنید؟
  میشه ایراد اندامی شکم برجسته رو بهم بگید برا من همیشه تنگ میشه.میدونم قراره بعد اموزش دوخت مانتو بگید ولی من نمیدونم باید چیکار کنم؟؟؟
  نمیتونم مانتو خوب برا خودم بدوزم.
  ممنون میشم بگید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   احتمالا کف حلقه رو کوتاه گرفتید! اگر بازوتون تپله حداقل باید ۲۳ سانت به بالا بگیرید.
   برای شکم بزرگ روی خط باسن ۰٫۵ الی ۰٫۷۵ سانت از خط جلوی لباس بیرون بیاید و به خط سینه وصل کنید این میشه خط جدید جلوتون
   قد ساسون جلوتون رو هم کوتاه کنید (البته معمولا کسایی که شکم بزرگی دارند ساسون جلوشون صفر بدست میاد).

 40. سلام.
  من الگو استین رو کشیدم و حذف پنس رو طبق اموزش شما انجام دادم ولی استین کمی پیچ میخوره.
  راسته گیری هم انجام دادم.
  بازم پیچ میخوره.علتش چیه؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. اگر هم الگو رو درست کشیده باشید و هم راستا رو خوب رعایت کرده باشید، تنها چیزی که به ذهن من میرسه اینه که روی الگو، دوتا خط درز آستینتون شیبشون یکسان نیست!
   در بعضی اندام ها این پیش میاد و باید بعد از تکمیل الگو خط درز زیر آستین هم کنترل بشه. این مورد رو من در کنترل ها فراموش کردم بگم. الگوی آستین رو از وسط تا کنید و اگر شیب دوتا خط یکی نیست اصلاحشون کنید تا یکی بشه.

 41. سلام عزیزم ،خواستم ازتون تشکرکنم الگوی مانتو ودوختشوتموم کردم وای خیلی عالیه خیلی بدون ایرادازالگوی متریک خیلی شیک تر می ایسته یه دنیاممنون الهی هرچی ازخدامیخاین بهتون بده خداخیرت بده:-* 🙂

 42. سلام استاد محترم خدا قوت خسته نباشید آموزشهای عالی در سایتتون دارید قبلا وظیفه خودم میدونم تشکر کنم

  من به خاطر بزرگ بودن سایزم به حلقه بالا تنه ۱ سانت آزادی در پیش و پشت میدم کادر اولیه آستین که از ارتفاع حلقه و حلقه بالاتنه تهیه میشه باید قبل ازآزادی به حلقه گرفته بشه یا بعداز آن ؟

  سوال دوم آستینی که با الگوی مولر تهیه میکنم در قسمت بازو تنگ می ایسته و میکشه در قسمت آرنج چند تا تاب از زیر داره راستا رعایت کردم دور بازو هم آزادی داره میشه راهنمایی کنید مشکل ازکجاست؟؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنون. چجوری به حلقه آزادی میدید من متوجه نشدم؟ اگر بازوهاتون تپل هست باید بلندی کف حلقه را بیشتر بگیرید. در بازوهای تپل برای رسم الگوی آستین هم نکات ایراد اندامی داریم که باید صبر کنید تا آموزش بدهم. احتمالا تنگی قسمت بازوتون هم به همین دلیله. تاب آستین هم معمولا بخاطر راستای پارچه هست که میگید رعایت کردید (هرچند خود این نکته زیاد داره) به هرحال تا روند رسم الگو رو نبینم نمیدونم کجارو شاید اشتباه کردید که این تاب ایجاد شده خودتون دوباره مراحل رو چک کنید.

   • سلام مجدد
    ممنون از راهنماییتون
    منظور از آزادی حلقه اینه که در الگوی بالاتنه بعد از رسم کامل الگو از حلقه آستین روی خط سینه یک سانت بیرون میرم یک سانت پایین اینطوری حلقه بزرگتر میشه یعنی شما میفرمایید کلا کف حلقه رو بیشتر بگیرم هم برا بالاتنه هم آستین؟؟

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     سلام عزیزم. ببینید ما آستین رو در مولر بر اساس حلقه های بالاتنه می کشیم پس شما هر تغییری که روی حلقه ها دادید بعد باید با توجه به اندازه های حلقه های جدید آستین رو رسم کنید. برای بازوی تپل حتما باید کف حلقتون ۲۳ به بالا بگیرید که حلقه آستین لباستون تنگ نشه و بعد آستینو با این اندازه کف حلقه و گشادی و ارتفاع حلقه های جدید رسم کنید.

 43. سلام عزیزم.یه دنیاتشکر.من به روش نهایی که گفتین انجام دادم حالا دیگه فکرمیکنم درست باشه من یک سانت ازحلقه هااومدم پایین شد۴۸/۵ تاج استین هم که ۵۱/۵بودکه اگرازش یک سانت بیام پایین میشه۴۹/۸حالاکدومش روانتخاب کنم.ویک سوال دیگه دارم اینکه برای کشیدن استین،پنس های حلقه هابایدبسته باشه یابعدازپایان استین ببندیم؟

 44. سلام خسته نباشیداستادگرامی.ببخشیدمن الگوی استین رو رسم کردم وحالا که کنترل کردم دیدم تاج استین ۹/۱س بزرگترازمجموع گشادی حلقه هاست دوربازوهم ۴س بزرگتره میشه کمکم کنین.دوربازو فرد۳۵س وگشادی کف حلقه ۱۲٫مجموع ارتفاع حلقه ها۳۵/۴س ومجموع گشادی حلقه ها ۴۲/۴

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   این خانم بازوی تپلی داره. ۴ سانت اضافی دور بازوی الگوتون خوبه. ولی از مجموع ارتفاع و گشادی حلقه هاتون معلومه که بلندی کف حلقه رو کم گرفتید. بلندی کف حلقه رو در بالاتنه چقد رسم کردید؟ اگر کمتر از ۲۲ الی ۲۳ گرفتید، حالا حلقه رو روی بالاتنه گشاد کنید (به روشی که در ترفند نهایی گفتم) و دوباره دور حلقه ها رو اندازه گرفته با هم مقایسه کنید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. شاید خیلی ها مثل ما باشن ولی کار با اینترنت رو بلد نباشن. دعا میکنیم این افراد هم مارو بشناسن و به جمع ما بپیوندند.

 45. سلام چرا جواب منو نمیدین چرا حلقه آستین بالاتنم کم میاد برا کنترل بجز اینکه پایین بیامو خارج شم از خط سینه باید چیکار کنم ؟؟؟؟توروخدا همه مشکل خیاطیم با مولر اینه

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. من تاحالا حتی یک سوالو هم بی پاسخ نذاشتم. حتی تشکرهارو هم جواب میدم چه برسه به سوال.
   شاید توی زیر پست دیگه پرسیدید و فراموش کردید. یا سوالتون به یه دلیلی اصلا ثبت نشده توی سایت چون اگر شده بود الان بدون تایید من سوالتون منتشر میشد.
   در هرحال سوالتونو الان متوجه نشدم. لطفا بیشتر توضیح بدید تا بتونم کمکتون کنم.

 46. سلام عزیزم
  من کیفای پارچه ای و تلفیق پارچه و چرم میدوزم
  و دوبار نمایشگاه کیف گذاشتم
  می تونید کارامو با اسمم در گوگل سرچ کنین، و مشاهده کنین،(فاطمه کارگری)

  من آموزش خیاطی شما رو دنبال می کنم، و دعا گویم.

  پیجتون راغبم کرده که اگر مایل باشین، در زمینه آموزش کیف باهاتون همکاری کنم

  ممنون ?

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام خانم هنرمند عزیزم. بسیار بسیار عالی. بله کاراتونو دیدم، بسیار زیبا هستند، ما استقبال میکنیم که شما هم به جمع ما در هنربازار بپیوندید. باعث افتخار ماست. لطفا به آیدی تلگرام من پیام بدید تا بیشتر باهم صحبت کنیم HonarBazaar_admin@

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     منم واتس آپ ندارم. اگر براتون مقدوره تلگرام نصب کنید اگرنه اشکال نداره فردا ان شاالله ایمیل میزنم بهتون.

 47. محسن اکبری (هزاره)

  سلام
  واقعاخسته نباشیدمن کارگاه خیاطی دارم و۱۴ساله برشکارم امابرش رو کاملاتجربی و با ازمون وخطا یاد گرفتم
  از اونجایی که رایجترین متدبین تولیدکنندهامتدمولرهسش منم چندساله تلاش میکردم اموزش این متدرویاد بگیرم
  سایتهاو کتابهاوکلاسهای زیادی رودنبال کردم اما به جرعت میتونم بگم شمانه تنهاخیاط کاملی هستید بلکه اموزش دهنده پرفکتی هسین .
  تمام اصول روپیاده کردم و ازنتیجه کارشگفت زده شدم
  سایت بی نقص و زیبایی درست کردین امیدوارم کارتونو ادامه بدید تامن و امسال من ازاموزشهای استادانتون استفاده کنیم
  دنیایی سپاس بابت زحمات بی دریغتون برای ماممنون و متشکرم ازشخص شما

 48. سلام روزتون بخیر
  ممکنه بگید چرا بالا تنه قسمت حلقه استین انقد اضافه میاد؟استین رو وصل کردم دقیقا کنار دوخت استین ب حلقه دوسانت چین میخوره
  چیکار کنم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. نمیدونم کجارو اشتباه کردید که این مشکل پیش اومده. دوباره الگوتونو بررسی کنید. در آخر هم کارور رو کنترل کنید شاید کارورتون بزرگ درومده یا یکی از آزادی ها رو زیاد گرفتید. مطمئن باشید اگه همه چی درست انجام شده باشه این مشکل پیش نمیاد پس بگردید ببینید کجا اشتباه رخ داده.

 49. با سلام و درود فراوان ..
  بنظرم شما فرشته‌ای هستید در قامت مدیر سایتی هنری ..
  بقدری اموزش‌ها دقیق و بی‌دریغ و با تصاویر واضح بیان شدن که منو شیفته روحیات شما انسان برجسته و دلسوز میکنه ..
  برانون خیر و سلامتی و عافیت و انرژی ارزو میکنم ..
  با احترام فراوان

 50. سلام، من تازه دارم خیاطی یاد میگیرم قدم به قدم با شما دارم پیش میرم، الان منتظرم شما آموزش ایرادات اندامی رو هم بزارید، فقط اگر میشه تو ایرادات اندامیتون اصلاح حالت قپ زدگی پشت لباس رو هم بزارید خیلی ممنون میشم، خیلی خوب آموزش میدید واقعا ممنونم ازتون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   ممنون عزیزم. نظر لطفتونه، اون مشکل شما ربطی به ایراد اندامی نداره چون گفتید اندامتون نرماله، خدمتتون آیدی دادم که تصویرشو بفرستید ببینم مشکل کجاست.
   ایشالا در مرحله بعد چند نکته دیگه رو هم که بگم میریم سراغ دوخت یک لباس باهم

 51. سلام،روزتون بخیر?
  *یه درخواست دارم ازتون ،ممکنه دوخت کوسن قلبی رو آموزش بدید؟و اینکه چطوری میشه دورشو نوار چین دار دوخت،مثل این عکسی که میفرستم خدمتتون?
  http://uupload.ir/files/tkqa_img_20170426_160636.jpg

  *این قلبای کوچولو رو چطوری میشه دوخت؟من چند بار امتحان کردم،از پشت دوخت بعد پارچه رو برگردوندم اما نتیجه جالب نشد ?
  مثل این عکس?
  http://uupload.ir/files/2n5_img_20170426_160825.jpg

  *پوزش میخوام اما منبعی معتبر تر از شما پیدا نکردم که سوالامو بپرسم⚘و آخرین راهنمایی که میخوام اینه که چطوری میتونم روی یه پارچه یه طرح مثل گل یا چیزی دیگه رو اضافه کنم بدون اینکه دوختش مشخص باشه؟با این عکس بهتر منظورمو متوجه میشید ?
  http://uupload.ir/files/q7e_img_20170426_160829.jpg

  در آخر ممنون از هممممه ی زحماتتون و آموزش های کاملتون??⚘⚘⚘
  عذر میخوام که طولانی شد???

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   دوخت این قلبها سخت نیست اصلا. برای اون قلب های کوچک که روش همونیه که خودتون گفتید. دوتا قلب درمیارید از پشت میدوزید به هم و پشت و رو میکنید.
   برای قلب بزرگ هم باید نوار رو بین دو لایه قلب بگذارید و بدوزید و برگردانید، نمونه دوخت نوار بین دولایه در طرح های دیگه توی سایت هست می تونید ایده بگیرید
   اون طرح هایی هم که روی کارا دوختن رو آموزش دادیم در قسمت تکه دوزی روی پارچه، ولی برای اینا چون میخواستن دوخت معلوم نباشه با دست دور تادور کار را پس دوز کرده اند
   دوخت کوسن قلبی رو اگر شد میذارم براتون
   خواهش میکنم خوشحالم که آموزش ها براتون مفید بوده

ارسال نظر