ایده هایی بهاری با بطری پلاستیکی

2

فصل بهار ،فصل رویش گیاهان و زنده شدن طبیعت است. بسیاری از خانمها با نزدیک شدن فصل بهار به فکر تزیین منزل با گلدان های طبیعی هستند و بی شک گل و گلدان با لطافت و زیبایی که دارد جلوه ای بی نظیر به خانه ما می دهد. برای اینکار می توانید به باغ گل رفته و تعدادی گلدان بخرید یا از گلدان های قدیمی به نحوی جدید استفاده کنید. در اینجا برای شما عزیزان چند نمونه کار که با استفاده از بطری های آب تهیه شده آورده ایم و مطمینم که شما عزیزان هنرمند با ایده گرفتن از این کارها می توانید گلدان هایی بسیار زیباتر بسازید و به منزل خود شادابی و نشاط بهاری ببخشید.

ایده اول:

وسایل مورد نیاز:

  • بطری آب
  • قیچی
  • ماژیک
  • رنگ گواش و قلم مو یا اسپری رنگ
  • اتو

روش کار:

۱) یک بطری آب را انتخاب کنید و آنرا به سه قسمت تقسیم کنید .( مانند شکل زیر سمت چپ)

۲) قسمت ته بطری را می توانید با ماژیک طراحی کنید و یا با رنگ یا اسپری کاملا رنگ کنید این به سلیقه شما بستگی دارد.

۳) قسمت بالای بطری را به شکل گلبرگ ببرید و به سمت عقب حالت دهید.

برای اینکه لبه بطری تیز نباشد می توانید با اطوی داغ آنرا حرارت دهید. برای جلوگیری از خراب شدن کف اتو از محافظ اتو استفاده کنید.

۴) قسمت بالای بطری را با خاک گلدان پر کرده و گل مورد نظر خود را در آن بکارید و آنرا داخل ته بطری قرار دهید.

پس از اینکه ریشه های گل ها بلند شوند، از در بطری وارد قسمت پایینی می شوند. حالا می توانید با پر کردن بخش پایینی با آب، دیگر دغدغه آب دادن به گلدانتان را هم نداشته باشید.

درضمن ظاهر گلدانتان هم خیلی متفاوت و زیبا می شود.

ایده دوم:

۱) یک بطری نوشابه ( ترجیحا رنگی) انتخاب کنید و آنرا مثل ایده قبلی که توضیح دادیم ببرید. دو الگوی زیر یا هر طرحی که دوست دارید را روی کاغذ یا مقوا بکشید.

۲) الگو را روی بدنه حدود ۷ تا ۸ سانت پایین تر از لبه قرار داده و دور آنرا خط بکشید.(با کلیک روی عکسها می توانید آنها را در سایز بزرگتر ببینید)

۳) از لبه گوش های طرح، بطری را برش بزنید.

در دو طرف طرح مورد نظر دو نیمدایره نیز که داخل آنرا به شکل دایره درآورده اید ببرید که در واقع دو دسته یا جای عبور نخ برای آویختن گلدان است.

۴) ابتدا شیشه را با رنگ یا اسپری سفید کاملا رنگ کنیذ.

۵) کل بدنه بطری را با آبی رنگ کنید و با خالهای سفید کامل نمایید.

۶) سپس صورت خرس را نقاشی کنید.

۷) شیشه دوم را به همین ترتیب و با رنگ قرمز و قلبهای سفید رنگ آمیزی کنید.

گلدانهای شما آماده است .

می توانید آنها را با خاک پر کنید و گیاه آپارتمانی در آن بکارید (در ته بطری یک سوراخ کوچک برای خروج آب ایجاد کنید) و روی میز قرار دهید.

یا به دسته گلدان نخ ببندید و آویزان کنید. در هر دو صورت زیبا است. این کار زیبا را می توانید به عنوان عیدی و هدیه به بچه ها بدهید.

ایده سوم :

با استفاده از بطری و سی دی می توانید گلدان هایی زیبا بسازید.

روش کار مثل ایده های قبلی است. پس از بریدن بطری، لبه آنرا دالبر کنید و با چسب حرارتی، قسمت بالای بطری را روی سی دی بچسبانید و سپس با اسپری طلایی یا نقره ای رنگ کنید.

و گل مناسب در آن بکارید.

سالی پر برکت داشته باشید:)

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۲ دیدگاه

  1. Avatar

    سلام.ممنون بابت آموزش های خوبتون.امیدوارم همیشه موفق باشین.
    میشه لطف کنین آموزش دوخت عروسک روسی روهم بزارید.ممنون میشم.

ارسال نظر