دوخت دندان موشی در اتصال قطعات (۳)

7

یکی از مشکلاتی که اکثر خانم ها هنگام دوخت دندان موشی با آن مواجه می شوند زمانی است که می خواهند یک قطعه را مابین دولایه نمد قرار داده و دندان موشی بزنند.

مثلا فرض کنید در دوخت روباه شیطون نارنجی که قبلا دوخت آن را با هم یاد گرفتیم، می خواهیم گوش ها را بین دولایه سر قرار داده و دورتادور سر را دندان موشی بزنیم، خب وقتی دوخت ما به گوش ها رسید چطور باید دندان موشی را ادامه دهیم؟

من امروز تصاویر گام به گامی را از این دوخت آماده کرده ام که امیدوارم مشکل همه شما عزیزان در این قسمت هم برطرف شود. برای دوخت از نمدها و نخ های با رنگ متضاد استفاده کرده ام که به خوبی در تصویر مشخص باشد. پس این آموزش را با من تا انتها دنبال کنید.

برای دیدن بهتر و بزرگتر تصاویر کافی است روی آنها کلیک کنید.

۱) خب فرض کنید من می خواهم قطعه زرد رنگ را بین دو لایه آبی رنگ بدوزم. همانطور که در تصویر سمت چپ می بینید دندان موشی را تا کناره قطعه زرد رنگ دوخته ام (به همان روشی که در آموزش دوخت دندان موشی قبلا گفتیم).

۲) برای دندان موشی بعدی، ابتدا در محل مناسب، سوزن را از جلو به سمت پشت از هر سه لایه عبور دهید. سوزن را از پشت کار تا جایی بکشید که حلقه ایجاد شده جلوی دوخت بسته نشود.

۳) حالا سوزن را دوباره از پشت کار باید به روی کار بیاورید. پس دقیقا موازی محل سوزن در مرحله قبل سوزن را داخل کنید به طوری که اینبار سوزن فقط از لایه زرد رنگ و لب به لب لایه آبی عبور کند.

در تصاویر زیر می توانید از دو زاویه محل ورود سوزن را ببینید.

۴) پس از بیرون کشیدن سوزن از لایه زرد، آن را از داخل حلقه ای که در مرحله ۲ به جا گذاشته بودید عبور دهید. (شکل زیر سمت چپ)

۵) و سپس نخ را بکشید تا دوخت دندان موشی شما محکم شده و شکل بگیرد.

طریقه دوخت دندان موشی در اتصال سه قطعه به هم با همین ۵ مرحله است. من یکبار دیگر دوخت را توضیح می دهم که تصاویر را از زوایای دیگر هم ببینید.

۱) سوزن را از هر سه قطعه عبور می دهیم. رو و پشت کار را در تصویر زیر ببینید.

۲) سوزن را از لایه زرد رنگ و لب به لب لایه آبی به روی کار برمی گردانیم و از داخل حلقه روی کار عبور می دهیم.

۳) نخ را می کشیم تا دوخت محکم شود و دندان موشی شکل بگیرد.

رو و پشت کار را در تصویر زیر می بینید. دقت کنید فقط روی کار شکل دندان موشی کامل است و پشت کار شبیه دوخت شلاقی است.

به همین ترتیب دوخت را تا انتها انجام دهید.

امیدوارم این آموزش مفید بوده و دیگر مشکلی در دوخت دندان موشی نمانده باشد.

شاد و پیروز باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

گفتگو۷ دیدگاه

 1. Avatar

  سلام
  من همیشه وقتی به اتصال دو قسمت می‌رسیدم شلاقی میدوختم یعنی روی کار هم مثل پشت بود البته این شیوه ای که شما یاد دادید هم خوبه ممنون از راهنماییتون
  موفق باشید

 2. Avatar

  سلام. من همه این دوخت های دندون موشی رو از سایت شما خوندم و یادشون گرفتم. در حالی که فکر میکردم هیچموقع نمیشه با خوندن یادش گرفت و حتما یکی باید حضوری جلوت انجام بده! خیلی ازتون ممنونم. واقعا خدا براتون خوش بخواد😍❤

 3. Avatar

  سلام. مرسی بابت آموزش
  خیلی عالی و به موقع این آموزش پیدا کردم و کلی خوشحال شدم. خداخیرتون بده.
  ان شاالله همیشه موفق باشین

ارسال نظر