شاخه های گوناگون هنر عکاسی

2

وقتی به اطراف خود نگاه می کنید، بخشی از کاربردهای عکاسی را در زندگی خود می بینید. روی جلد مجلات و کتابها، روی دیوار اتاقتان یا قابی که روی میز گذاشته اید حتی پارچه روی مبل و لباسی که به تن دارید به نوعی با عکاسی در ارتباط است.

امروز می خواهیم برای علاقه مندان به هنر عکاسی، آموزش این هنر خارق العاده را شروع کنیم به همین دلیل در ابتدا نگاهی می اندازیم به شاخه های گوناگون این هنر و پله پله آموزش را در پست های بعد پیش می بریم.

شاخه های گوناگون عکاسی:

۱) عکاسی چهره: عکس هایی که روزمره از چهره افراد گرفته می شود، مثل عکس از مراسم های گوناگون، عکس هایی که در سفر می گیرید یا عکس های پرسنلی از این گروه هستند. البته عکس های چهره می تواند جنبه تجاری یا تبلیغاتی نیز داشته باشد.

۲) عکاسی مستند: شامل مستند اجتماعی، مستند از طبیعت، حیات وحش، مستند خبری و مطبوعاتی و عکاسی ورزشی است.

مستند اجتماعی

مستند از طبیعت

حیات وحش

عکاسی ورزشی

۳) عکاسی معماری: عکاسی از بناهای تاریخی و ساختمان های قدیمی و بناهای جدید و قسمت های داخلی بناها که در آن سعی می شود زوایای زیبایی آن معماری به شکلی چشم نواز در عکس دیده شود.

بناهای تاریخی

بناهای جدید

۴) عکاسی مد و تبلیغات: تبلیغ نقشی بسیار مهم در معرفی و فروش کالا و خدمات دارد و مسلما یک عکس خوب می تواند در این راه بسیار موثر و کارامد باشد.

۵) عکاسی سینما و تئاتر : عکس های پشت صحنه و هنگام اجرا و ثبت اتفاقات و صحنه های خاص فیلم برای کارگردان و تهیه کننده بسیار مهم است. همچنین عکس هایی که از مراحل گریم هنرپیشه ها تهیه می شود و عکسهایی که نقاط اوج فیلم یا نمایش را نشان می دهد.

۶) عکاسی نجومی: ستاره ها و آسمان شب همیشه برای بشر جذابیت خاصی داشته و دارد و عکاسی در این حیطه به لوازم دقیق و گرانی نیازمند است و فردی که در این زمینه کار می کند باید آگاهی خوبی از نجوم داشته باشد.

۷) عکاسی هنری : یکی از متنوع ترین انواع عکاسی است که هنرمند عکاس از عکس هایی که می گیرد به عنوان یک وسیله بیان هنری استفاده می کند.

شاد باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

گفتگو۲ دیدگاه

ارسال نظر