خوشه انگور نمدی

0

سلام به همراهان هنربازار. نظرتون درباره یک سبد میوه با انگورهای قشنگ و رنگارنگ چیه؟ یه ایده برای تزئین میز آشپزخانه برای سال جدید. یک کار زیبا و راحت با نمد که جلوه خوبی به آشپزخانه شما می دهد پس با ما همراه باشید.

لوازم مورد نیاز:

  • نمد در رنگهای بنفش تیره و روشن، سبز ،قهوه ای
  • پشم شیشه
  • چسب حرارتی
  • قیچی
  • سوزن و نخ همرنگ
  • نخ گلدوزی قهوه ای
  • کاغذ الگو

روش دوخت :

۱) از روی الگوی زیر، الگوی بدنه و دانه ها و برگ را بکشید. با کلیک بر روی الگو می توانید آنرا در اندازه بزرگتر ببینید و از آن پرینت گرفته یا از روی مونیتور بکشید . البته اندازه قطعات روی آنها نوشته شده و می توانید خودتان رسم کنید.

۲) الگوی دایره را روی نمد قرار داده و با خودکار پاک شونده یا مداد دور آنها را خط بکشید و از رنگهای مختلف تعدادی دایره برش بزنید.

۳) دور دایره ها را با کوک معمولی بدوزید ولی نخ را جدا نکنید. نخ را بکشید تا لبه های دایره جمع شود.

۴) مقداری پشم شیشه داخل آن قرار دهید تا به شکل یک گلوله سفت درآید. نخ را کاملا بکشید و دهانه را جمع کنید و با چند کوک محکم کنید که باز نشود.

۵) با توجه به اینکه چند خوشه می خواهید درست کنید ، تعدادی حبه انگور به ترتیبی که گفته شد آماده کنید.

۶) الگوی بدنه را روی نمد قرار داده و ببرید. سپس دو لبه آنرا کنار هم قرار دهید به طوری که شکل یک قیف شود و لبه ها را به هم بدوزید.

۷) داخل قیف را با پشم شیشه پر کنید و در آنرا بدوزید.

۸) دانه ها را با چسب حرارتی از نوک قیف به سمت پایین، دورتا دور بچسبانید تا قیف کاملا با دانه ها پوشانده شود.

۹) یک تکه از نمد قهوه ای به شکل زیر یا مستطیل ببرید و لبه های آنرا به داخل تا کنید و بدوزید تا به شکل ساقه خوشه انگور شود. برای شباهت بیشتر، نخ قهوه ای را دورتادور روی آن بپیچید.

۱۰) سر ساقه را به بالای خوشه بدوزید و روی انتهای دم را با چسباندن یک یا دو حبه بپوشانید.

۱۱) الگوی برگ را روی نمد سبز قرار دهید و به تعدادی که لازم دارید برش بزنید. روی برگها را با نخ گلدوزی قهوه ای رگه هایی بدوزید. می توانید از دوخت بخیه استفاده کنید.

۱۲) برگها را با چسب یا دوخت به ساقه وصل کنید.

شاد و سلامت باشید:)

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس خصوصی خیاطی لطفا به آیدی تلگرام HonarBazaar_admin@ پیام دهید.

ارسال نظر