آموزش آخرین متدهای رنگ کردن مو و مقایسه آنها

0

با نزدیک شدن به عید نوروز، خانم ها بعد از خانه تکانی، دوست دارند یک تکانی هم به سر و وضع خودشون بدن به همین دلیل قبل از رسیدن عید سری به آرایشگاه می زنند و یک تغییر غالبا اساسی در ظاهرشون ایجاد می کنند. تغییر رنگ مو، گزینه مورد نظر تقریبا ۹۰ درصد خانم ها برای ایجاد این تغییر به حساب میاد.

ولی وقتی به گزینه های پیشنهادی آرایشگر گوش می کنیم، اصطلاحاتی رو می شنویم که خیلی از آنها سردرنمیاریم، و با اینکه آرایشگر عزیز برامون توضیح میده که هر اصطلاح به چه معنی هست، باز هم دید خوبی پیدا نمی کنیم چون نمونه آنها را ندیدیم و یا اگر دیدیم نمی دانستیم که چه اسمی دارد.

به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم که در این یک ماه باقی مانده تا عید، این اطلاعات را در اختیار شما عزیزان بگذاریم و علاوه بر اون آموزش هایی را هم مخصوص خانم هایی که می خواهند خودشان در خانه آرایشگر خودشان باشند هم آماده کنیم. پس این یک ماه بیش از پیش همراه ما باشید.

خب مهمترین اصطلاحاتی که موقع رنگ کردن مو در آرایشگاه با آنها روبرو خواهید شد عبارتند از : آمبره کردن مو، سامبره کردن مو، بالیاژ مو، کالر ملتینگ و فویل

البته همه این روشها، تکنیک هایی هستند که در آنها مو حالت چند رنگ دارد و متفاوت با رنگ کردن ساده مو هستند که فقط آرایشگر با ترکیب رنگ های مختلف با توجه به دانش رنگ شناسی که داره، به رنگ مورد نظر شما میرسه و تمام موی شما را یک دست به همان رنگ درمیاره.

در ادامه درباره هرکدام از این روش ها توضیح خواهیم داد و در پست های بعدی نحوه انجام هر کدام را به طور جداگانه آموزش می دهیم.

تکنیک آمبره (Ombre):

روش آمبره به تکنیکی گفته می شود که در آن رنگ موها در قسمت ریشه مو تیره تر است و هرچه به نوک موها می رسیم رنگ روشنتر می شود به طوری که هیچ رنگ تیره ای در نوک موها استفاده نمی شود.

در روش آمبره، رنگ از تیره به روشن به صورت پیوسته و نامنظم تغییر می کند و به عبارتی ما در سطح مو انعکاس رنگ را خواهیم داشت و هیچگاه تغییر رنگ به صورت پله ای و منظم که به صورت یک خط روی مو دیده می شود اتفاق نمی افتد.

معمولا در آمبره، رنگ ریشه مو همان رنگ اصلی موی شخص است به همین دلیل این روش چون نیاز به نگهداری و تجدید مداوم ندارد، جزو تکنیک های محبوب خانم ها به حساب می آید.

البته اگر موهای شما سفید شده و یا وقتی که برای آمبره اقدام می کنید ریشه ها رنگ داشته باشند مجبور می شوید که آمبره موهایتان را به صورت دوره ای تجدید کنید.

تکنیک سامبره (Sombre = Soft Ombre) :

همانطور که در اسم لاتین این تکنیک مشاهده می کنید، سامبره درواقع نمونه ملایمتر از آمبره است. یعنی تغییرات رنگ از ریشه تا ساقه مو خیلی نامحسوس تر اتفاق می افتد و تناژ رنگ ها به هم نزدیکتر هستند.

در سامبره، رنگ ریشه مو به اندازه آمبره تیره نیست و معمولا اگر رنگ موی اصلی شخص خیلی تند باشد حتما نیاز است که ریشه هم رنگ شود تا به رنگی ملایمتر و نزدیکتر به ساقه مو برسد.

معمولا سامبره بر روی مویی که قبلا آمبره شده و یا مویی که تمام دکلره بوده و شخص تمایل به تغییر ظاهر موهایش دارد تا شکل به روزتری به موهایش بدهد، انجام می شود.

بالیاژ (balayage) :

تکنیک بالیاژ یا بَلیاژ، به معنی مش در هوای آزاد است زیرا در این تکنیک از فویل استفاده نمی شود و در نتیجه مو آسیب کمتری می بیند. نتیجه بالیاژ بسیار شبیه به آمبره و سامبره است و تفاوت اصلی در نحوه رنگ کردن مو است. یعنی درواقع می توان مدل های آمبره و سامبره را نیز با بالیاژ و بدون استفاده از فویل بدست آورد.

سابقه این تکنیک به سال های خیلی دور برمی گردد ولی عدم نیاز آن به تجدید و نگهداری مداوم پس از رشد ریشه ها باعث شد که امروزه به یک روش محبوب در سالن های آرایشگری تبدیل شود.

بالیاژ معمولا با سه تکنیک انجام می شود که به الماس غرب، آفتاب جنوب و ستاره معروف است.

کالر ملتینگ (color melting) :

کالر ملتینگ هم تکنیکی است که رنگ های جدید را با رنگ پایه موهای شما درهم می آمیزد و درنتیجه یک تغییر رنگ ملایم از ریشه به سمت ساقه مو خواهید داشت. در این روش معمولا از سه رنگ یا بیشتر استفاده می شود که این رنگ ها غالبا از یک خانواده هستند و در طول مو به صورت سایه روشن با هم ترکیب می شوند.

در تصویر زیر شاید بهتر بتوانید سه روش آمبره، سامبره و کالرملتینگ را که ظاهری بسیار مشابه دارند را باهم مقایسه کنید.

کالرملتینگ میتواند از ریشه تیره به ساقه روشن و یا بالعکس انجام گیرد ولی در حالت اول (ریشه تیره) نیاز به ترمیم ریشه ها بسیار کمتر از حالت دوم (ریشه روشن) است.

فویل (foiling) :

استفاده از فویل را حتما همه شما عزیزان اگر تجربه هم نکرده باشید حداقل در آرایشگاه دیده اید. با استفاده از فویل معمولا یک نوع مش سوزنی ایجاد می شود که البته قطر قسمت های رنگ شده معمولا یکسان نبوده و همین امر به زیبایی این تکنیک کمک می کند.

در این متد، فویل در زیر بخشی از مو که ضخامت آن بستگی به طراحی آرایشگر دارد، قرار میگیرد و آن بخش از مو، از ریشه تا ساقه به صورت یکدست رنگ می شود. از درهم آمیختن بخش های رنگ شده مو با بقیه موها که یک رنگ پایه قبلا روی آنها قرار گرفته، ترکیبی زیبا بدست می آید.

در این روش چون رنگ از ریشه تا ساقه مو زده می شود به همین دلیل با رشد مو نیاز به ترمیم خواهد بود.

خب شاید تا اینجا دیگه موفق شده باشید رنگ مورد علاقه تان را برای سال نو انتخاب کنید. در روزهای آینده بیشتر درباره رنگ ها صحبت خواهیم کرد.

شاد باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

ارسال نظر