چگونه به سیم ها و شارژرها در خانه نظم دهیم؟

0

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از لوازم الکترونیکی و رایانه و موبایل، در هر خانه ای چندین سیم و شارژر و رابط برای این وسایل وجود دارد که گاهی در گوشه و کنار خانه پراکنده هستند و چون جای مشخصی ندارند، گاهی وقت ها باید مدتها برای پیدا کردنشان وقت صرف کنیم و نوعی بی نظمی در خانه یا اتاق بوجود می آورند که برای خانم های باسلیقه و منظم، غیر قابل تحمل است. پس چاره چیست ؟

بهترین کار این است که جایی مشخص برای این سیمها در نظر بگیرید. پیشنهاد ما دوخت یک جا سیمی است که هم می توانید در خانه از آن استفاده کنید و هم موقع بیرون رفتن از خانه یا مسافرت آنرا جمع کرده و با خود ببرید.

این کیف و آویز، بسیار ساده دوخته می شود. می توانید از پارچه هایی که در خانه دارید آنرا تهیه کنید.

وسایل مورد نیاز:

  • دو طرح پارچه برای رویه و آستر
  • لایی چسب کاغذی
  • زیپ
  • حلقه نر و ماده یا دکمه
  • نخ همرنگ
  • کش پهن در دو سایز ۱ سانتی و ۲ سانتی

روش دوخت : 

پروژه دوخت ما شامل دو مرحله است :

۱) دوخت کیف کوچک

۲) دوخت آویز که جمع می شود

۱) دوخت کیف

کیف این کار درواقع یک جامدادی ساده است. ما قبلا مفصلا دوخت جامدادی را همراه با تصاویر گام به گام توضیح دادیم اینجا فقط توضیح کوتاهی می دهیم. (در صورت لزوم به دوخت کیف جامدادی مراجعه کنید).

برای دوخت این کیف، یک مستطیل به ابعاد ۲۵*۳۰ سانت از پارچه اصلی، آستر و لایی ببرید. لایی را به پشت پارچه اصلی اتو کنید تا بچسبد.

همانطور که در آموزش جامدادی توضیح دادیم، پارچه اصلی و آستر را به دوطرف زیپ بدوزید (زیپ باید در لبه ۲۵ سانتی پارچه ها قرار گیرند)، سپس چون می خواهیم این کیف، تخت باشد، کافی است تا بعد از دوخت زیپ، دو ضلع دیگر را روی هم گذاشته و چرخ کنید. سپس کیف را از دهانه زیپ پشت و رو کنید.

۲) دوخت آویز

برای دوخت آویز، پارچه اصلی، آستری و لایی را به ابعاد ۳۰*۵۰ سانت ببرید. لایی را به پشت پارچه اصلی اتو کنید.

دو ردیف کش با دو سایز (مثل شکل بالا) روی آستر بدوزید و روی کش را با فاصله های منظم چرخ کنید تا جایی برای قرار دادن سیمها ایجاد شود.

یک تکه کش را از داخل قلاب عبور دهید و دو سر کش را روی هم گذاشته و به وسط عرض پارچه اصلی بدوزید. یک قلاب دیگر هم به همین ترتیب آماده کنید و در مرکز مستطیل (پارچه اصلی) بدوزید. یکبار کار را تا کنید تا از اندازه قلاب ها مطمئن شوید. به جای قلاب از بندینک و دکمه هم می توانید استفاده کنید.

پارچه اصلی لایی شده و آستر کش دوزی شده را روی هم قرار داده به طوری که روی پارچه ها به سمت هم باشد و دور تا دور آن را چرخ کنید، فقط ۵ سانت را باز بگذارید و از آنجا کار را پشت و رو کنید.

قسمت باز را پس دوز کنید و سپس دور تا دور را به فاصله ۰٫۵ سانت از لبه رو دوزی کنید.

کیف را که آماده کرده اید روی آویز قرار داده (سمتی که قلاب ندارد) و با چند کوک از داخل کیف به آویز بدوزید. با چسب حرارتی هم می توانید کیف و آویز را به هم بچسبانید.

این آویز را می توانید در کنار میز یا کمد آویزان کرده و همه سیمها را روی آن قرار دهید و هنگام مسافرت آن را تا کنید و همراه خود ببرید. به این ترتیب دیگر از ریخت و پاش وبی نظمی در خانه و اتاق کار خبری نیست.

شاد و موفق باشید:)

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر