پرده جمع کن نمدی

6

سلام به همراهان همیشگی هنربازار. خواسته بودید که برای تزیین اتاق کودک ایده هایی را برای شما آموزش دهیم. امروز یک پرده جمع کن خیلی زیبا با طرح یک ببعی ملوس را برایتان انتخاب کرده ایم. پرده جمع کن یکی از آن مواردی است که زیبایی خاصی به اتاق کودک می دهد. این طرح بسیار آسان و کم خرج است. ضمنا می توانید آنرا با وسایل دیگر اتاق مثل سطل زباله، جعبه دستمال کاغذی، حلقه اسم، آباژور و ساعت ست کنید.

لوازم مورد نیاز :

 • نمد به رنگ سفید،گل بهی
 • دو عدد دکمه یا مهره سیاه
 • نخ همرنگ و نخ گلدوزی مشکی
 • نوار تزیینی
 • ۱ عدد مروارید
 • پشم شیشه
 • قیچی کوچک تیز
 • چسب تفنگی یا چسب مایع
 • رژ گونه قرمز
 • کاغذ الگو
 • خودکار پاک شونده

روش کار:

۱) ابتدا الگو را از شکل زیر تهیه کنید. با کلیک بر روی آن می توانید الگو را در اندازه واقعی ببینید. اگر می خواهید عروسک بزرگتر باشد روی شکل زوم کنید و از روی مونیتور بکشید.

قسمت های الگو به این ترتیب است:

۱) صورت ۲ بار

۲) بدن ۲ بار

۳) فوکول ببعی (پشم بالای سر ببعی 🙂 ) ۲ بار

۴) گوش ۲ بار

۵) پا ۴ بار

۲) بعد از تهیه الگو، آنرا روی نمدهای مورد نظر قرار داده و دور الگو را خط بکشید.

۳) نمدها را از روی خطوط ببرید.

۴) دو تکه فوکول ببعی را روی هم قرار داده و دور آنرا دندان موشی بدوزید. قبل از اتمام دوخت، داخل آنرا با پشم شیشه پر کنید و دوخت را کامل کنید.

۵) هر پا را جداگانه بدوزید به این ترتیب که دو تکه را روی هم قرار دهید و دور آنرا دندان موشی بدوزید و با پشم شیشه پر کنید و دوخت را کامل کنید. دور تا دور پا باید دوخته شود.

۶) روی یک لایه از صورت، ببنی و چشم ها را بدوزید (برای دوخت خط بینی از دوخت بخیه استفاده کنید). سپس دو تکه صورت را روی هم قرار داده و دور آنرا دندان موشی بزنید و قبل از اتمام دوخت آنرا با پشم شیشه پر کنید و دوخت را کامل کنید.

حالا قطعات ببعی ما آماده شده و باید آنها را روی هم نصب کنیم. برای نصب قطعات می توانید از الگوی زیر هم کمک بگیرید.

۷) همانطور که در الگوی بالا می بینید، ابتدا دوتا پا را روی یک لایه از بدن قرار دهید و با کمی چسب ثابت کنید. سپس لایه دیگر بدن را روی آن قرار دهید و دورتادور بدن را دندان موشی بزنید. قبل از اتمام دوخت، داخل آن را با الیاف پر کنید.

خب بدن ببعی آماده است، برویم سراغ سر :

۸) لبه بالای گوشها را جمع کنید و کمی چسب بزنید. سپس با اندکی چسب دو طرف صورت بچسبانید. حالا کافی است فوکول بالای سر ببعی را سر جای خود قرار داده با چسب ثابت کنید. دقت کنید لبه گوش ها باید زیر فوکول پنهان شوند.

۹) نهایتا سر را روی بدن بچسبانید. با روبان، یک پاپیون خوشگل درست کنید و زیر صورت بچسبانید و با رژ گونه لپ ببعی را قرمز کنید.

۱۰) برای استفاده از ببعی به عنوان پرده جمع کن، یک تکه روبان را به اندازه ای که می خواهید انتخاب کنید و وسط روبان را به پشت عروسک بدوزید. از این نوار می توانید برای جمع کردن پرده استفاده کنید.

از این ببعی های بامزه می توانید به تعداد زیاد و حتی با نمدهای طرح دار درست کنید و به عنوان گیفت در مراسم ها و جشن های کودکتان هدیه دهید.

شاد باشید:)

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۶ دیدگاه

 1. Avatar

  وااااای که چقد عشق کردم برای ببعی

  قبلا کاریکاتور کار می کردم شبیه اونه

  لایک لایک لایک

ارسال نظر