تکه دوزی روباه نمدی روی سویشرت بچه گانه

0

تکه دوزی یکی از هنرهایی است که کاربرد زیادی دارد. مثلا برای روی لباس های ساده بچه ها می توان عکس هایی را تکه دوزی کرد که به آن فرم و شکل بهتری بدهد. یک نمونه آن همین روباه در جیب سویشرت است که جلوه زیبایی به آن داده است. اگر فرزند شما لباسی دارد که فکر می کند قدیمی شده یا تمایلی به پوشیدن آن ندارد با یک تکه دوزی ساده می تواند تبدیل به لباسی جدید شود.

لوازم مورد نیاز :

  • نمد قرمز ، سفید و طوسی
  • زانفیکس
  • الگو
  • نخ همرنگ
  • سویشرت
  • قیچی
  • چرخ خیاطی (البته با دست هم میتوانید بدوزید)
  • اتو

روش دوخت:

۱) ابتدا الگو را از روی شکل بالا بکشید. برای دیدن الگو در اندازه بزرگتر روی عکس کلیک کنید. الگو از ۸ قسمت تشکیل می شود. سرو بدن، تکه روی سرو بدن، دم و تکه روی دم، تکه روی گوش ۲ تا و پنجه ها ۲ تا .

۲) زانفیکس و نمد را روی هم قرار داده و الگو را روی آن دو گذاشته و دور الگو را با خودکار یا مداد بکشید. سپس از روی خطوط ببرید. برای اینکه تکه ای که می خواهیم روی لباس بدوزیم به لباس بچسبد و جابجا نشود از زانفیکس که یک نوع لایی چسب دو طرفه است استفاده می کنیم. (انواع زانفیکس را در آموزش تکه دوزی روی لباس توضیح دادیم).

۳) تکه اصلی بدن و دم از نمد قرمز، تکه روی بدن و روی دم از نمد طوسی و پنجه ها و تکه روی گوشها، از نمد سفید بریده شود.

۴) زانفیکس را زیر تکه قرمز قرار داده و هردو را روی محل مورد نظر یعنی دهانه جیب ها گذاشته و اتو را روی آن می گذاریم تا به لباس بچسبد. در صورت لزوم به آموزش تکه دوزی روی لباس مراجعه کنید.

۵) دور تکه قرمز را با چرخ زیگزال یا دندان موشی بزنید و سپس تکه طوسی را روی آن قرار دهید. (البته می توانید دور کار را با دست هم دندان موشی ریز بزنید).

۶) روی تکه طوسی را با چرخ، ساده بدوزید و یا با دست دوخت بخیه بزنید. تکه روی گوشها را در جای خود قرار داده و به همین ترتیب بدوزید. پنجه ها را نیز روی لبه جیب همانطور که در شکل زیر می بینید بدوزید.

۷) دور تکه اصلی دم را که در جیب دیگر قرار گرفته مانند دور بدن بدوزید و سپس تکه سفید دم را روی آن قرار داده و ساده بدوزید.

۸) دو چشم و یک بینی مشکی، روباه ما را کامل می کند. این دو قسمت را می توانید از نمد مشکی تهیه کنید یا با نخ گلدوزی بدوزید.

سویشرت آماده استفاده فرزند عزیز شماست.

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر