آموزش پیچ توری

0

بافتهای توری همیشه مورد علاقه خانمها هستند حالا اگر بافت توری با یک پیچ ظریف ترکیب شود زیبایی بیشتری به بافت می دهد. بافت توری زیر برای پیراهن های زنانه بسیار مناسب است و در عین سادگی بسیار شیک است. اگر این بافت را انتخاب کنید می بینید که بسیار ساده است و می توانید در این چند ماهی که تا پایان زمستان باقی مانده یک لباس زیبا برای خود ببافید. توجه داشته باشید که مدلهای بافت، روی کامواهای رنگ روشن بیشتر خودنمایی می کند.

بافتهای مورد نیاز:

روش بافت :

این بافت از ۷ دانه و ۱۴ رج تشکیل شده که تا انتهای کار و ارتفاع مورد نظر تکرار می شود و این بخش تکرار شونده در الگوی زیر به رنگ قرمز مشخص شده است.

در انتهای بافت هم ۲ دانه حاشیه از رو داریم. (حاشیه ابتدای بافت در الگوی تکرار شونده وجود دارد و فقط در انتهای بافت باید ۲ دانه برای حاشیه درنظر بگیریم)

بنابراین بهتر است تعداد دانه هایی که سر می اندازید مضربی از ۷ بعلاوه ۲ دانه برای حاشیه انتها باشد ( مثلا ۲+۶*۷ یعنی ۴۴ دانه سرمی اندازیم).

البته مطمئنم همه شما عزیزان از روی الگوی بالا به راحتی می توانید ببافید ولی من هم بخش قرمز رنگ الگو که قسمت تکرار شونده است را یکبار دیگر توضیح می دهم.

رج ۱) ۲ تا از رو ، پنج تا از زیر

رج ۲ و همه رجهای زوج دانه ها به همان شکلی که دیده می شوند، بافته می شوند.

رج ۳) ۲ تا از رو ، یکی از زیر، یک ژوته ، دوتا یکی به چپ، دوتا از زیر

رج ۵) ۲ تا از رو ، دوتا از زیر، یک ژوته ، دوتا یکی به چپ ، یکی از زیر

رج ۷) ۲ تا از رو ، سه تا از زیر ، یک ژوته ، دوتا یکی به چپ

رج ۹) ۲ تا از رو ، ۵ تا از زیر

رج ۱۱) ۲ تا از رو ، ۵ تا از زیر

رج ۱۳) ۲ تا از رو ، پیچ نا متقارن به سمت چپ یعنی دو دانه اول را با سه دانه دوم به سمت چپ جابجا کنید.

در صورت نیاز به توضیحات بیشتر، به آموزش بافت پیچ ساده مراجعه کنید.

در رج های بعدی باید همین ۱۴ رج را تکرار کنید.

 

شاد باشید 🙂

 

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر