خرس نمدی نشسته

4

دوستان عزیز سلام، امیدوارم حالتون خوب باشه و بساط نمددوزیتون به راه، امروز در مدرسه نمد دوزی هنربازار قصد داریم یک خرس عروسکی نمدی را که در حلقه های اسم کاربرد زیادی دارد و بسیاری از عزیزان همراه، درخواست کرده اند برای شما آموزش دهیم. پس مثل همیشه با ما همراه باشید :

لوازم مورد نیاز : 

 • نمد به رنگ کرم و قهوه ای روشن ( در انتخاب رنگ آزادید)
 • قیچی کوچک تیز
 • الیاف پشم شیشه
 • نخ همرنگ
 • روبان رنگی
 • ۲ دکمه ساده تزیینی برای روی دست ها و یک دکمه برای بینی
 • رژ گونه یا سایه قرمز
 • دو دکمه کوچک برجسته مشکی یا دو مروارید مشکی
 • الگو و خودکار پاک شونده
 • چسب حرارتی یا چسب مایع

روش دوخت : 

۱) ابتدا الگو را تهیه کنید. با کلیک بر روی الگوی زیر می توانید سایز اصلی آنرا ببینید. بر اساس نیاز خود، اندازه آنرا کوچکتر یا بزرگتر کنید. در صورت لزوم به آموزش اصول اولیه نمد دوزی مراجعه کنید.

الگو از این قسمتها تشکیل شده : سر ، دستها ، بدن و پاها که به هم متصل است ، پوزه و دم (شما باید پوزه را از روی صورت دوباره بکشید).

۲) الگو را روی نمد قرار دهید و با خودکار پاک شونده دور آنرا بکشید. سر و بدن و دست ها را دوبار ببرید. پوزه را یک بار از نمد قهوه ای برش بزنید.

۳) الگو را از روی خطهای کشیده شده قیچی کنید.

۴) پوزه را روی یکی از تکه های سر قرار داده و دور آنرا دندان موشی بزنید.

۵) برای نوک بینی هم می توانید از یک نمد قهوه ای پررنگ استفاده کنید و هم از یک دکمه تزیینی مثل تصویر. خط لب را با نخ گلدوزی مشکی، خیلی ساده بدوزید.

۶) دو تکه کوچک نیم دایره از نمد همرنگ پوزه ببرید و روی گوشها بچسبانید. همچنین می توانید به جای آن، مانند الگو دو ضربدر بدوزید.

۷) دو لایه ی سر و دستها و بدن را روی هم قرار دهید و دور آنها را با دندان موشی بدوزید و قبل از پایان دوخت، درون آنها را با الیاف پر کنید و سپس دوخت را کامل کنید.

۸) دکمه یا مهره هایی را که برای چشم انتخاب کرده اید در جای خود بدوزید. برای دوخت چشم ها، سوزن را از پشت سر وارد کرده و از جلوی صورت بیرون آورید، مروارید را داخل نخ کنید و دوباره سوزن را از همان مسیر قبلی به پشت سر برگردانید. سپس نخ را خوب بکشید تا جای چشم ها روی صورت گود شود و درنهایت نخ را پشت سر یک گره ظریف بزنید. اگر می خواهید گره دیده نشود می توانید نخ را به لبه پایین سر بیاورید، جایی که بعدا به بدن وصل می شود، و آنجا نخ را گره بزنید. به این ترتیب در مرحله بعد با اتصال سر به بدن، گره هم دیگر دیده نمی شود.

۹) لپها را با رژ گونه قرمز کنید.

۱۰) سر را در بالای بدن بدوزید.

۱۱) دست ها را با دو دکمه کوچک، به دوطرف بدن بدوزید.

۱۲) دم که یک دایره کوچک در الگو است را در پشت عروسک بچسبانید.

۱۳) با یک پاپیون روبانی خرس خود را زیباتر کنید.

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۴ دیدگاه

 1. Avatar

  سلام ممنون از سايت خيلي خيلي خوب و كارآمدتون، يه سوال داشتم ميخواستم با مولد فوندانت گيفت درست كنم تو سايتا براي فروش هست منتهي گرونه، ازشون پرسيدم جنس كارتون چيه گفتن پودرسنگ، پودرسنگ كه زبره بنظرتون با چيز ديگه اي قاطيش ميكنن؟

ارسال نظر