نمونه بافت توری ۴

8

سلام دوستای گلم. امیدوارم روز خوبی رو تا الان سپری کرده باشید. اگر دست به کار بافتنی هستید امروز برایتان یک مدل توری بسیار شیک آماده کرده ام که پیشنهاد می کنم حتما امتحان کنید چون پولیور و پیراهن توری با این بافت بسیار زیبا می شود. در ضمن به دلیل خطوط عمودی ای که در بافت آن وجود دارد، برای افراد چاق بسیار مناسب است.

پس با من در این بافت همراه باشید.

بافتهای مورد نیاز :

نکات :

این بافت از ۱۱ دانه و ۱۱ رج تشکیل می شود که به صورت متوالی تا انتهای رج و تا ارتفاع دلخواه تکرار می شوند. این ۱۱ دانه و ۱۱ رج که باید تکرار شوند با رنگ قرمز در الگوی زیر نشان داده شده اند.

همچنین ۲ دانه در ابتدای بافت و ۲ دانه نیز در انتهای بافت به عنوان حاشیه هستند که برخلاف بافت های قبلی اینبار این حاشیه ها ساده بافته نمی شوند بلکه در تنظیم بافت ما نقش دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد.

بنابراین هنگامی که می خواهیم دانه سر بیاندازیم باید دانه های ما مضربی از ۱۱ بعلاوه ۱ دانه باشد.

علائمی که در الگوی زیر دیده می شوند همه قبلا آموزش داده شده اند. دایره ها ژته هستند، خطوط عمودی بافت از زیرند، خطوط مورب، دوتا یکی از راست و چپ هستند. فقط می ماند علامت M که در این الگو نامتعارف استفاده شده است و در زیر آن را توضیح می دهیم.

علامت M : این علامت به معنی سه تا یکی کردن به صورت سوژه دوبل است. همانطور که قبلا توضیح داده ایم باید ابتدا یک دانه را به میل راست بفرستید و سپس دو دانه بعدی را دوتا یکی کنید، جای دانه اول و دانه جدید را عوض کرده و مجددا این دو دانه را یکی کنید. اگر در بافت سوژه دوبل مشکل دارید حتما به آموزش تصویری بافت سوژه دوبل مراجعه کنید تا به خوبی این بافت را متوجه شوید.

طریقه بافت :

در اینجا بافت ناحیه قرمز رنگ را توضیح می دهیم.

نکته مهم : در هر رج باید ابتدا دو دانه حاشیه اول را به سمت چپ دوتا یکی کنید. سپس ۱۱ دانه را مطابق زیر ببافید و تا انتهای رج تکرار کنید. در آخرین تکرار، به جای بافت سوژه دوبل باید دوتایکی به سمت راست انجام دهید که همان حاشیه پایان کار است.

رج ۱ : ۵ تا از زیر ، یک ژته ، یک زیر ، یک ژته ، دوتا زیر ، یک سوژه دوبل

رج ۲ : رج دوم و همه رج های زوج باید دانه ها همانطور که دیده می شوند بافته شوند.

رج ۳ : ۴ تا از زیر ، یک ژته ، ۳ تا زیر ، یک ژته ، یکی از زیر ، یک سوژه دوبل

رج ۵ : ۳ تا از زیر ، یک ژته ، ۵ تا زیر ، یک ژته ، یک سوژه دوبل

رج ۷ : ۲ تا از زیر ، یک ژته ، یک زیر ، یک ژته ، ۵ تا زیر ، یک سوژه دوبل

رج ۹ : یکی از زیر ، یک ژته ، ۳ تا زیر ، یک ژته ، ۴ تا زیر ، یک سوژه دوبل

رج ۱۱ : یک ژته ، ۵ تا زیر ، یک ژته ، ۳ تا زیر ، یک سوژه دوبل

شاد باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

گفتگو۸ دیدگاه

 1. Avatar
  مهسا محمدزاده

  سلام میخواستم به خاطر سایت خیلی خوبی که دارین تشکر کنم عالی توضیح میدین و من که کاملا مبتدی هستم همه چی رو یاد گرفتم با توضیحاتتون. خدا قوت و موفق باشید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. بله الان دوباره چک کردم درسته. باید اون قسمت قرمز الگو رو در طول رجتون تکرار کنید تا شبیه نمونه بافته شده بشه. اون عکس پایین که با نخ طوسی بافته شده کار خودمه از روی همین الگو بافتم.

 2. Avatar
  مهین حروفی

  سلام ممنون از زحماتت لطف کردی من تونستم دانه سوژه دوبل را یادبگیرم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. خواهش میکنم مایه خوشحالی بنده است که آموزش ها مفید بوده

ارسال نظر