بالش کودک با سه گربه شیطون نمدی

0

سلام به عزیزان هنرمند. امروز یک بالش زیبا با تزیینات نمدی برای شما در نظر گرفته ایم. سه گربه شیطون با گلهایی که در اطرافشون پراکنده است به بالش فرزند زیبای شما جلوه ای دیدنی می دهد. البته تزئین بالش با نمد بسیار متنوع است و شما می توانید طرح های بسیار زیبایی را برای روی بالش خلق کنید که ما سعی می کنیم به مرور چند نمونه را در هنربازار آموزش دهیم.

لوازم مورد نیاز : 

  • نمد در سه رنگ قهوه ای ، آجری ، شکلاتی وکمی نمد قرمز
  • نخ گلدوزی مشکی
  • نخ هم رنگ نمدها و سوزن
  • پارچه روبالشی
  • قیچی
  • چرخ خیاطی (البته می توانید با دست هم بدوزید)
  • الیاف پشم شیشه یا پنبه

روش دوخت :

۱) ابتدا پارچه روبالشی را به صورت دو مربع بریده و آماده کنید. اگر از پارچه گلدار استفاده کنید دیگر نیازی به دوخت گلهای نمدی نیست.

۲) الگوی زیر را روی نمدهای مورد نظر قرار داده و ببرید. با کلیک بر روی الگو می توانید آنرا در اندازه بزرگتر ببینید. برای رسم الگو در صورت نیاز به آموزش اصول اولیه نمد دوزی مراجعه کنید.

۳) ابتدا تکه هایی را که روی بدن گربه ها قرار دارد بدوزید. بینی ، کراوات و دانه های گردنبند را در جای مناسب روی بدن گربه ها قرار داده و با چرخ خیاطی و دوخت متوسط دور آنها را بدوزید. البته اگر با دست بدوزید قطعا کار شما زیباتر و ارزنده تر خواهد شد. برای دوخت با دست می توانید دور تکه ها را دندان موشی ریز و یا دوخت بخیه بزنید.

۴) با نخ گلدوزی مشکی و دوخت بخیه، پنجه ها، سبیلها، دهان و چشمهای گربه ها را بدوزید.

۵) دستها را نیز روی بدن گربه ها قرار داده و دور آنها را به ترتیبی که گفته شد بدوزید.

۶) پس از این مرحله حالا باید سه گربه را به ترتیبی که در عکس می بینید روی لایه رویی بالش قرار داده و سوزن بزنید تا جابجا نشوند.

۷) پس از اینکه جای مناسب گربه ها مشخص شد، گربه بچه را از روی کار برداشته و دورتا دور بدن گربه پدر و مادر را با چرخ یا با دست (دوخت بخیه یا دندان موشی ریز) به لایه رویی بالش بدوزید. سپس گربه بچه را در جای خود قرار داده و دور آن را بدوزید.

لایه رویی بالش ما آماده شد. دقت کنید اگر پارچه شما گلدار نیست و می خواهید گلهای نمدی روی آن بدوزید، دوخت گل ها باید قبل از دوختن گربه ها روی بالش (مرحله ۶) انجام شود.

۸) لایه زیری بالش را روی لایه اول قرار داده (روی پارچه ها به سمت هم باشد) و دور آنرا با چرخ بدوزید و فقط به اندازه ۵ سانت را باز بگذارید. از قسمتی که باز گذاشته اید بالش را به رو برگردانید و پس از پر کردن بالش با الیاف، قسمتی را که باز است، با دست پسدوز کنید.

بالش شما به شکل زیر خواهد شد. مبارکه

شاد و موفق باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر