ژله هندوانه مخصوص شب یلدا

0

در ادامه آموزش های مخصوص شب یلدا، این بار آشپز محبوب هنربازار یک ژله زیبا به شکل هندوانه را برای سفره های شما عزیزان تدارک دیده تا سفره نهار یا شاممان هم رنگ و بوی یلدا به خود بگیرد. این ژله شیک و استثنایی را هم می توانید مثل هندوانه کامل سر سفره سرو کنید و هم می توانید مانند سمیه عزیز به کمک چوب بستنی یا سیخ چوبی، ژله ها را آماده سرو تک نفره کنید.

مواد مورد نیاز :

  • پودر ژله سبز
  • پودر ژله آلوورا
  • خامه یا بستنی وانیلی
  • پودر ژله قرمز
  • سیاهدانه یا خرفه
  • قالب
  • چاقوی تیز

روش تهیه :

تهیه این ژله زیبا بسیار ساده است.

۱) ابتدا قالب را آماده کنید. بهتر است داخل قالب را کمی چرب کنید.

۲) سپس پودر ژله سبز را با یک لیوان آب داغ و نصف لیوان آب سرد مخلوط کنید و داخل قالب بریزید. مخلوط را در یخچال بگذارید تا کمی خودش را بگیرد.

۳) برای لایه سفید، از مخلوط ژله آلوئورا با شیر یا خامه یا بستنی وانیلی کمک بگیرید. ژله آلوئورا را با یک لیوان آب داغ و نصف لیوان شیر یا بستنی سرد مخلوط کنید و بگذارید خنک شود. سپس وقتی ژله سبز کمی خودش را گرفت مخلوط سفید رنگ را روی آن بریزید و بگذارید تا لایه دوم هم کمی خودش را بگیرد.

۴) و در انتها با پودر ژله قرمز و یک لیوان آب جوش و نصف لیوان آب سرد، لایه بالایی را درست کنید و پس از خنک شدن آن را روی لایه دوم بریزید.

نکته : توجه کنید که قبل از اینکه لایه پایینی کاملا خودش را بگیرد، لایه بعدی را که خوب خنک شده است، به آرامی بریزید.

نکته : بهتر است ژله نهایی برای یک شب در یخچال بماند.

۵) در زمان سرو، ژله را از قالب خارج کرده و با چاقوی داغ و تیز برش داده و سر سفره ببرید.

نکته : برای اینکه ظاهر ژله زیباتر شود در مرحله ۴ ، روی لایه قرمز کمی تخم خرفه یا سیاهدانه بپاشید.

نوش جان 🙂

سروه

سروه نیک نام، کوردم و ساکن سقز، عاشق آشپزی هستم، آموزش انواع فینگرفود، غذا، دسر، شیرینی جات،کیک و گارنیش فقط با "سروه"، برای شرکت در کلاسهای آموزشی من، عزیزان ساکن سقز و بوکان با این شماره تماس بگیرند 09182452149

ارسال نظر