خرگوش کریسمس نمدی

0

honarbazaar-crismas-02

سال نو میلادی نزدیک است و هموطنان مسیحی ما در این روزها مراسمی برای شروع سال نو دارند از جمله هدیه دادن به بچه ها. امروز یک ایده خوب برای کوچولوها داریم. یک خرگوش بامزه که جیبهاش پر از شکلاته و می خواهد در جشن آغاز سال نو میلادی شرکت کند و به هموطن های کوچولوی مسیحی سال نو را تبریک بگوید. مامانای با سلیقه دست به کار شوید و این خرگوش زیبا را درست کنید. کار بسیار آسان و کم خرجی است.

وسایل مورد نیاز :

  • نمد سفید و صورتی
  • دو رنگ نمد طرح دار
  • نخ و سوزن
  • چسب حرارتی
  • کاغذ الگو
  • پشم شیشه
  • رژ گونه صورتی یا آبرنگ
  • کمی تور و وسایل تزیینی
  • ۲ دایره کوچک از نمد مشکی

honarbazaar-crismas-04

روش کار :

۱) ابتدا الگو را تهیه کنید. با کلیک بر روی الگو می توانید اندازه اصلی آنرا ببینید. برای استفاده از الگو می توانید به آموزش اصول اولیه نمد دوزی مراجعه کنید.

honarbazaar-rob-01

honarbazaar-rob-02

۲) الگوی کامل بدن را روی نمد سفید قرار داده و با خودکار پاک شونده یا مداد دور الگو را خط بکشید و دوبار از آن ببرید. دستها را نیز روی نمد سفید قرار دهید و از هرکدام یکبار ببرید.

پیراهن و جیب را روی نمدهای طرح دار (قرمز خالخالی و سفید قلبی) قرار دهید و به همین ترتیب از هرکدام یکبار ببرید. تکه بینی را روی نمد صورتی قرار داده و یکبار ببرید.

۳) حالا دستها را روی تکه جیب قرار داده و با دوخت دندان موشی دور آنرا بدوزید. در تصاویر زیر مراحل ۲ و ۳ را کامل می بینید.

honarbazaar-crismas-05

۴) پنجه ها و لب خرگوش را مانند شکل با نخ مشکی و دوخت بخیه بدوزید و سپس هردو تکه رنگی یعنی پیراهن و جیب را روی دو لایه بدنه اصلی خرگوش که سفید است قرار دهید و دورتادور آنرا دندان موشی بدوزید.

اگر می خواهید خرگوش را آویزان کنید، یک روبان سفید را به اندازه ۱۰ سانت بریده و دولا کنید و یک گره بزنید و سپس بین دو گوش خرگوش بین دو تکه بدن قرار دهید تا هنگام دوخت دور خرگوش روبان هم دوخته شود. گره باعث می شود که در اثر سنگینی شکلات ها روبان از بین درز بیرون نیاید.

honarbazaar-crismas-06

۵) قبل از اینکه دوخت به پایان برسد از قسمتی که هنوز باز است مقداری پشم شیشه وارد بدن و سر خرگوش بکنید (بین دولایه بدنه اصلی) و سپس دوخت را تکمیل کنید.

با چسب مایع یا حرارتی، بینی و چشم های خرگوش را بچسبانید. و لپ ها و داخل گوشها را با آبرنگ یا رژ گونه رنگ صورتی بزنید.

دور یقه لباس را با تکه ای تور تزئین کنید ( می توانید با چسب بچسبانید)، با یک پاپیون ظریف یا یک گل پارچه ای که کنار گوش خرگوش می گذارید، آنرا زیباتر کنید.

یک مروارید را سر سوزن قرار دهید و کمی آن را داخل رنگ فرو کنید و با آن دو چشم گرد کوچک برای خرگوشتان بگذارید. استفاده از مروارید به جای قلمو این است که چشمها کاملا گرد شوند.

honarbazaar-crismas-07

خرگوش خوشگل شما آماده شد. به همین راحتی. حالا می توانید آنرا با شکلات یا هدیه پر کرده و بالای شومینه یا هرجایی که دوست داشتید آویزان کنید و کوچولوها را با آن غافلگیر نمایید.

honarbazaar-crismas-01

پیشاپیش عیدتون مبارک

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر