جا کلیدی عروسکی خواهر و برادر

0

سلام به عزیزان علاقمند به هنربازار. امروز یک کار زیبا و بسیار راحت را برای آموزش خیاطی و کاردستی به دانش آموزان دبستانی در نظر گرفته ایم چون قبلا هم گفته ایم که دوست داریم همه سنین مخاطب هنربازار باشند. یک جاکلیدی یا آویز کیف و موبایل که با تکه ای پارچه و کمی کاموا و الیاف درست می شود. این کار بسیار ساده می تواند اوقات فراغت بچه ها را پر کند و در عین حال ایده ساخت کاردستی را به آنها بدهد. شما مادران گرامی می توانید با همراهی کردن فرزند خود در این کار او را از همین کودکی به هنر علاقمند کنید.

لوازم مورد نیاز:

  • پارچه تریکو یا گونی پارچه ای
  • نخ و سوزن
  • نخ کاموا
  • قیچی
  • الیاف پشم شیشه
  • قلمو و گواش یا آبرنگ

روش کار : 

۱) ابتدا پارچه را دو لا کرده و روی آن یک دایره یا بیضی به اندازه دلخواه بکشید.

honarbazaar-dollshead-02

۲) دور دایره را با نخ و سوزن کوک ریز بزنید.

honarbazaar-dollshead-03

۳) دور دایره را که دوخته اید به فاصله یک سانت قیچی کنید و همچنین در لبه کار ( مانند شکل ) برشهایی ایجاد کنید تا بتوانید به راحتی آنرا پشت و رو کنید.

honarbazaar-dollshead-05

۴) یک برش کوچک در بالای دایره ایجاد کنید و از همانجا پارچه را پشت و رو کنید. البته می توانید و بهتر است که قسمت کوچکی از دوخت را باز بگذارید و بعد از پرکردن با الیاف آن قسمت را بدوزید.

honarbazaar-dollshead-04

۵) از سوراخی که ایجاد کردید (یا ندوخته و باز گذاشته اید)، الیاف را داخل سر قرار دهید و کاملا پر نمایید تا یک صورت تپل داشته باشید.

honarbazaar-dollshead-06

۶) حالا سوراخ را بدوزید. (حتما با دیدن تصویر زیر شما هم با ما موافق هستید که باز گذاشتن قسمتی از دوخت خیلی بهتر و تمیزتر است)

honarbazaar-dollshead-07

۷) مقداری کاموا را دور چهار انگشت خود بپیچید. نخ را از انگشتها خارج کنید و وسط آنرا با یک نخ محکم ببندید.

honarbazaar-dollshead-08

۸) کاموای آماده شده را روی سر عروسک قرار دهید و آنرا به سر عروسک بدوزید یا بچسبانید.

honarbazaar-dollshead-09

۹) نوک کامواها به هم وصل است. آنها را با قیچی ببرید و مرتب کنید.

honarbazaar-dollshead-10

۱۰) برای عروسک دختر باید کاموا را کمی بلندتر بپیچید.

honarbazaar-dollshead-11

۱۱) کاموا را روی سر عروسک بدوزید.

honarbazaar-dollshead-12

۱۲) دو سر کاموا را به دو طرف سر عروسک به شکل دم موشی ببندید و سر کامواها را قیچی و مرتب کنید.

honarbazaar-dollshead-13

در شکل زیر طریقه دوخت مو را در بالای سر می بینید.

honarbazaar-dollshead-14

حالا با سلیقه خود صورت عروسک ها را با قلمو و آبرنگ یا گواش طراحی کنید. می توانید دو حلقه برای آویزان کردن عروسکها به بالای سر آنها بدوزید.

honarbazaar-dollshead-01

شاد باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

ارسال نظر