ساخت جاسوزنی دومنظوره

3

بسیاری از وسایلی که دور می ریزیم می توانند دوباره با کمی ذوق و سلیقه مورد استفاده قرار گیرند. یک شیشه خالی مربا یا قرص می تواند با دستهای هنرمند شما تبدیل به یک جاسوزنی زیبا شود. تازه حسن این جاسوزنی اینه که می توانید در شیشه کوچک زیر آن، سوزن ته گردها و یا دکمه های ریز یا هر چیز دیگری را نگهداری کنید.

وسایل مورد نیاز :

 • یک ششه کوچک
 • یک تکه پارچه زیبا
 • نخ همرنگ
 • مقدار کمی مقوا
 • چسب مایع یا حرارتی
 • قیچی
 • الیاف پشم شیشه

honarbazaar-b-07

طریقه آماده سازی:

۱) ابتدا مقوایی به اندازه در شیشه ببرید. مقوا را روی پارچه قرار داده و با دو سانت اضافه برای دوخت ببرید. یعنی دایره پارچه ای شما باید دورتادور ۲ سانتی متر بزرگتر از دایره مقوایی باشد.

honarbazaar-b-08

۲) دور دایره ی پارچه ای را به فاصله یک سانت از لبه با کوک معمولی بدوزید و در انتهای دوخت کمی نخ را بکشید تا لبه دایره جمع شود. سپس داخل آنرا پشم شیشه بگذارید.

honarbazaar-b-06

۳) لبه های پارچه را به سمت داخل منظم کنید، مقوا را داخل کار روی الیاف قرار دهید و سپس لبه های پارچه را با چسب به مقوا بچسبانید. حالا روی در شیشه را چسب بزنید و جاسوزنی کوچکتان را روی آن بچسبانید.

honarbazaar-b-05

۴) دور در شیشه را نوارهای تزیینی بچسبانید (میتوانید مانند تصویر زیر از یک نوار کنفی و سپس یک نوار توری کتان استفاده کنید) به طوری که در شیشه و لبه پارچه پوشانده شود.

honarbazaar-b-03

۵) با وسایل تزیینی مثل گل یا روبان یا … جاسوزنی خود را زیباتر کنید.

honarbazaar-b-02

حالا جاسوزنی شما آماده است . می توانید داخل شیشه سوزن ته گرد بریزید یا برای نگهداری دکمه از آن استفاده کنید.

honarbazaar-b-01

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۳ دیدگاه

 1. Avatar

  سلام ناهیدجون
  من خیلی دعات میکنم انشالله این دنیا واون دنیا خیرببینی سایتت محشره

ارسال نظر