عروسک های نمدی آقا و خانم جغد

0

سلام به همه عزیزان و همراهان هنربازار که پیگیر آموزش های نمدی ما هستند. یکی از عروسک های محبوب نمددوزی، عروسک جغده که در مدل های مختلف و خیلی زیبا دوخته می شود. امروز قصد داریم یک نمونه از این جغدهای نمدی را باهم بدوزیم. بریم سراغ آموزش :

وسایل مورد نیاز :

  • نمد در رنگ های قهوه ای تیره و روشن، سفید، صورتی، زرد، بژ یا فیلی
  • دکمه ریز برای هر جغد دو عدد
  • مروارید ریز مشکی و صورتی
  • نخ همرنگ نمدها
  • چسب مایع
  • رژ گونه

الگو و برش قطعات :

وقتی الگو و راهنمای نصب قطعات باشه نصف کار حله، پس کافیه همانطور که بارها و بارها آموزش دادیم الگوی زیر را از روی مونیتور رسم کنید (در صورت نیاز به آموزش اصول اولیه نمددوزی مراجعه کنید) و سپس هر تکه الگو را روی نمد مناسب قرار داده و به تعدادی که خواهم گفت برش بزنید. (برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آنها کلیک کنید)

honarbazaar-boof-03

A) بدن جغدها که از نمد قهوه ای روشن و بژ باید برش بخورد، برای هر جغد ۲ عدد

B) بال ها برای هر جغد ۴ عدد از نمد قهوه ای تیره و روشن

C) پاها برای هر جغد ۲ عدد از نمد زرد

D) نوک، یک عدد برای هر جغد از نمد زرد

E) گل برای روی سر جغد خانم، ۳ عدد از نمد صورتی و بژ یا هر رنگ دلخواهی

F) چشم های خانم جغد؛ یک جفت از نمد سفید

G) چشم های آقای جغد؛ یک جفت از نمد سفید

H) تکه روی شکم خانم جغد، یک عدد از نمد صورتی

K) تکه روی شکم آقای جغد، یک عدد از نمد بژ

دوخت و نصب قطعات :

در تصویر زیر می توانید طریقه نصب قطعات را مشاهده کنید که در ادامه دوخت یکی از جغدها را توضیح خواهم داد چون هر دو مانند هم هستند.

honarbazaar-boof-02

۱) یک لایه از بدن را برداشته و چشم ها را در جای مناسب با سوزن ثابت کنید سپس دورتادور آن را دندان موشی بزنید. سپس طرح روی چشم ها را با دوخت بخیه برای خانم جغد بدوزید و برای آقای جغد، دو تا مروارید مشکی روی چشم ها بدوزید.

۲) نوک را با چسب مایع سر جای خود بچسبانید. (اصولا در نمددوزی قطعات خیلی ریز را با چسب می چسبانیم).

۳) طرح های روی شکم دو جغد را با دوخت هایی که قبلا آموزش دادیم با ظرافت بدوزید.

۴) حالا تکه روی شکم را که گلدوزی کردید، روی بدن قرار دهید و لبه پاها را هم در جای مناسب زیر آن بگذارید و دورتادور آن را دوخت بخیه بزنید.

۵) قطعات بال را دو به دو روی هم قرار دهید و دور آن را دندان موشی بزنید سپس با یک دکمه روی بدن نصب کنید. برای جغد خانم باید در همین مرحله گل ها را هم با مروارید روی سرش نصب کنید.

۶) دو طرف نوک را با رژ گونه سرخ کنید.

۷) حالا روی بدن تکمیل شده را روی تکه دوم بدن بگذارید و دور تادور دندان موشی ریز بزنید و قبل از تمام شدن دوخت، داخل بدن را با پشم شیشه پر کنید.

جغدهای زیبای ما آماده است.

می توانید مانند تصویر زیر روی حلقه اسم از آنها استفاده کنید (البته جغدهای تصویر زیر کمی متفاوتند).

honarbazaar-boof-05

یا حتی مثل تصویر زیر برای بالای تخت نوزاد آویز درست کنید:

honarbazaar-boof-04

این مدل جغدها را هم در آینده نزدیک آموزش خواهیم داد.

“همراهی شما، افتخار ماست”

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

ارسال نظر