کاردستی مرغ و جوجه های کاموایی

0

سلام به همه همراهان هنرمند. این مرغ و جوجه های زیبا که می بینید منتظرند که شما دست به کار شده و آنها را بسازید. اگرچه ابتدا ممکنه مشکل به نظر بیاید ولی واقعا ساده و راحته. لوازم زیادی هم نیاز نداره. وقت زیادی را هم نمی گیره. پس با ما همراه شوید و این جوجه های قشنگ را بسازید تا برای ایده دادن به بچه ها برای ساخت کاردستی مدرسه آماده باشید. می تونید از اونها برای تزیین اتاق کودک استفاده کنید یا به عنوان جا کلیدی یا آویز جلوی ماشین یا کنار کیف استفاده کنید . این به سلیقه خود شما بستگی داره.

لوازم مورد نیاز :

  • کاموای زرد و سفید
  • مروارید رنگی ریز
  • قیچی
  • چسب مایع

روش کار : 

۱) ابتدا مقداری کاموا به طول ۱۵ تا ۲۰ سانت ببرید و آنها را به ۳ دسته مساوی تقسیم کنید . در دسته سوم برای زیباتر شدن کار کمی کاموای سفید استفاده کنید.

۲) دسته اول را از وسط گره بزنید. دسته دوم را باز گذاشته و دسته سوم را با یک نخ از وسط ببندید.

honarbazaar-chic-02

۳) دسته ای را که باز است از بین دسته گره زده، مثل شکل زیر عبور دهید. تقریبا مانند دو حلقه زنجیر.

honarbazaar-chic-03

۴) دو طرف محل تلاقی را با نخ محکم ببندید تا یک گوله کاموایی ایجاد شود. تا اینجا تقریبا سر جوجه شکل گرفته و کامواهای آویزان برای شکل دادن بدن جوجه ها هستند.

honarbazaar-chic-07

۵) حالا دسته سوم کاموا را که نخ سفید دارد، بین دو دسته کاموای آویزان مرحله قبل قرار دهید و سپس دو سر آزاد کامواها را در کنار هم قرار داده و انتهای آنرا مانند شکل با یک نخ ببندید.

honarbazaar-chic-06

۶) دو سر دسته کاموایی را که از بدنه عبور دادید، به طرف دم جوجه جمع کرده و در همان نقطه قبلی با نخ ببندید.

honarbazaar-chic-05

۷) کاموای انتهای دم را که نامنظم است با قیچی چیده، منظم و یک دست کنید.

honarbazaar-chic-08

۸) با مروارید یا مهره های ریز، برای جوجه ها چشم بگذارید و با استفاده از مقوا یا نمد و یا … برایش یک نوک قرمز درست کنید و بچسبانید.

honarbazaar-chic-09

جوجه ها آماده شده اند به همین راحتی.

می توانید با کاموای سفید، یک مرغ در اندازه بزرگتر درست کنید و برای یک کاردستی عالی، یک مزرعه درست کرده و مرغ و جوجه ها را داخل آن قرار دهید.

honarbazaar-chic-01شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر