ساخت جعبه با در قلبی شکل

0

در خیلی از کشورها، جعبه کادو به اندازه خود کادو مهم است. وقتی یک هدیه را در جعبه ای زیبا قرار می دهید ارزش آنرا چند برابر می کنید خصوصا اگر این جعبه نشان از ذوق و سلیقه شما داشته باشد و کار دست خود شما باشد نشان دهنده علاقه شما به آن فرد و اهمیت او نزد شماست. در اینجا یک جعبه زیبا با دری به شکل قلب برای شما تهیه کرده ایم. امیدوارم دوست داشته باشید و درست کرده و هدایای عزیزانتون را در آن قرار دهید.

وسایل مورد نیاز : 

  • مقوا در ۳ رنگ و طرح
  • چسب مایع
  • قیچی

مراحل کار :

۱) ابتدا الگوی زیر را در اندازه مورد نظرتون تهیه کنید. بارها در همه آموزش ها طریقه رسم یا پرینت الگوها را توضیح داده ایم. روی تصاویر کلیک کنید تا آن را در اندازه اصلی ببینید سپس یا ذخیره و پرینت کنید و یا با کاغذ پوستی از روی صفحه نمایش رسم کنید.

 

honarbazaar-box-12

۲) الگو را روی مقوای اصلی قرار داده و دورتادور آن را ببرید و قسمت هایی را که باید تا شود و روی الگو با خط چین مشخص شده از روی خطوط تا کنید. می توانید برای اینکه تای شما صاف باشد از خط کش استفاده کنید. خط کش را روی خط چین قرار دهید و مقوا را از کنار آن تا کنید.

 

honarbazaar-box-01

۳) از روی الگو، دوتا قلب مجددا از مقوای رنگ دیگر برش بزنید و روی مقوای قبلی، روی قلبها بچسبانید. قلب های جدید بهتر است کمی کوچکتر باشد تا به اندازه یک نوار باریک از مقوای زیری دیده شود تا کار شما زیباتر باشد.

honarbazaar-box-02

۴) چهار مربع به اندازه مربع های الگو، بدون جای تا، از مقوای رنگ دیگر یا کاغذ کادوی زیبا ببرید و روی بدنه اصلی جعبه بچسبانید.

honarbazaar-box-03

۵) جعبه را از قسمتهایی که برای تا کردن در نظر گرفته شده، تا کنید.

honarbazaar-box-04

۶) قسمتهایی را که روی هم قرار می گیرد، چسب بزنید و بچسبانید و کمی فرصت بدهید تا خشک شود.

honarbazaar-box-05

در اینجا جعبه شما آماده است.

honarbazaar-box-06

در شکل زیر طریقه بستن در جعبه نشان داده شده است. ابتدا در جعبه را ببندید.

honarbazaar-box-07

سپس قلب ها را مانند تصویر زیر، داخل هم بیاندازید.

honarbazaar-box-08

به این شکل :

honarbazaar-box-09

قطعا شما با ذوق و سلیقه ای که دارید از رنگ ها و طرح های زیباتری استفاده خواهید کرد و جعبه شما به مراتب زیباتر خواهد شد.

honarbazaar-box-10

شاد باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

ارسال نظر