کشباف پیچ

7

کشباف پیچ ، در اصل همان کشباف ساده است با یک تفاوت کوچک در بافت که زیبایی بیشتری به بافت شما می دهد. کشباف پیچ را هم می توان برای پایین لباس و لبه آستین استفاده کرد و هم می توان با آن شال و کلاه بافت. امروز قصد داریم این کشباف زیبا را با تصاویر گام به گام آموزش دهیم.

آموزشهای لازم : 

طریقه بافت : 

رج ۱) یکی از زیر و یکی از رو ، تا آخر رج

رج ۲) دانه زیر را از زیر ببافید با این تفاوت که وقتی می خواهید نخ را بگیرید به جای اینکه نخ ، پشت یا زیر میل شما باشد، باید نخ روی میل باشد، چه در بافت زیر و چه در بافت رو. مثل این است که یک پیچ به نخ داده می شود.

به عکس زیر دقت کنید. وقتی میل سمت راست را در دانه سمت چپ می بریم، نخ را به شکل عادی و همیشگی نمی گیریم بلکه نخ را روی میل می اندازیم،

honarbazaar-ribbing3-03

و بعد از داخل دانه خارج می کنیم .

honarbazaar-ribbing3-04

در بافت دانه رو باز وقتی میل سمت راست را در دانه سمت چپ می بریم، موقع گرفتن نخ، به جای اینکه نخ را به طور عادی از زیر میل بگیریم، از رو می گیریم مثل عکس سمت چپ و از داخل دانه بیرون می کشیم مثل عکس سمت راست و عکس پایین. چون توضیح این کار سخت بود تصاویر را لحظه به لحظه گرفته ام تا کاملا روش را ببینید.

honarbazaar-ribbing3-05

honarbazaar-ribbing3-06

به همین ترتیب تا انتهای رج را می بافیم.

رج ۳ به بعد : تمام رج های بعدی مانند رج ۲ بافته می شود.

بافت ما به این شکل می شود که بسیار زیباتر از کشباف معمولی است .

honarbazaar-ribbing3-07

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۷ دیدگاه

  1. Avatar

    سلام خیلی ممنون بابت اموزشتون. من تو همه بافتام یه مشکلی دارم اینکه هرچی بیشتر پیش میرم گوشه کار جمع میشه با اینکه تو هر رج دونه اولو نمیبافم و بافتمو هم زیاد نمیکشم ولی درست نمیشه ممنون میشم راهنماییم کنین

    • مدیر سایت

      اگر کاملا درست ببافید امکان نداره جمع بشه، پس از بافت تعداد دانه هاتون رو در هر رج که بالا میرید بشمرید ببینید کم نشدن؟

ارسال نظر