آموزش گل میخک کاموایی

0

honarbazaar-flower-08

سلام به عزیزان هنرمند . ساخت گل میخک با کاموا با روشی بسیار ساده و سرگرم کننده . می توانید از کامواهایی که در بافتهای قبلی خود اضافه آورده اید ولی مقدارش به حدی نیست که بتوانید چیز جدیدی با آن ببافید ، استفاده کنید .

لوازم مورد نیاز :

  • نخ کاموا در دو رنگ سبز و زرد یا رنگ دلخواه
  • ساقه آماده گل
  • چنگال
  • قیچی

طریقه کار :

۱) یک ساقه گل را مانند شکل زیر کنار چنگال قرار دهید. ( اگر ساقه آماده ندارید از یک سیم مفتولی با روکش سبز یا یک نی سبز استفاده کنید، یا سیم مخصوص گل سازی هم می توانید از خرازی ها تهیه کنید)

توجه کنید که این بخش، بخش خلاقیت است یعنی شما باید با وسایلی که در دسترس دارید کاردستی بسازید پس اشکالی ندارد اگر بعضی وسایل را جایگزین وسایل دیگر کنید.

honarbazaar-flower-01

۲) نخ کاموای زرد را دور چنگال و ساقه به مقدار کافی بپیچید. اگر مقدار کاموای پیچیده شده بیشتر باشد، گل پرتری خواهید داشت.

honarbazaar-flower-02

۳) دو سر سایقه را به سمت هم خم کنید به طوری که عمود بر چنگال قرار گیرد و دو قسمت ساقه را کنار هم قرار داده و با یک کاموای سبز روی آنها را محکم بپیچیدو چسب بزنید تا باز نشود. اگر مقداری از بخش کوتاهتر ساقه اضافه بود آن را ببرید.

honarbazaar-flower-03

۴) گل را از داخل چنگال خارج کنید و انتهای کاموای زرد را که به ساقه متصل است در فاصله کمی از ساقه محکم با یک تکه نخ سبز ببندید و سپس اضافی نخ را کوتاه کنید.

honarbazaar-flower-04

۵) حالا از قسمتی که بسته اید تا روی ساقه را با یک نخ سبز، مانند شکل زیر بپیچید تا شکل ساقه ی میخک کامل شود.

honarbazaar-flower-05

۶) بالای کامواهای زرد را که دولا به هم متصل است قیچی کنید تا گلبرگها از هم جدا شود.

honarbazaar-flower-06

۷) با قیچی سر گلبرگها را که کوتاه و بلند است بچینید تا منظم و یکدست شود.

honarbazaar-flower-07

گل میخک آماده شده است. می توانید به تعداد زیاد درست کنید در رنگ های مختلف و داخل یک سبد کار کنید خیلی قشنگ می شود.

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر