نمونه کارهای چهل تکه شش ضلعی

1

سلام دوستای خوبم، در ادامه آموزش های چهل تکه دوزی، امروز می خواهم یکی از زیباترین مدل های دوخت چهل تکه را بهتون معرفی کنم و در دو پست بعدی آموزش گام به گام روش دوخت آن را با تصویر برایتان قرار خواهم داد. این چهل تکه زیبا همانطور که در تصاویر زیر مشاهده می کنید، از یک سری ۶ ضلعی متقارن یا نامتقارن تشکیل شده است.

honarbazaar-hexag-33-jpg

honarbazaar-hexag-40-jpg

در بعضی از طرح ها، علاوه بر شش ضلعی کامل، از شش ضلعی نصفه هم استفاده شده است. به این ترتیب تنوع طراحی بالاتر رفته و دست طراح بازتر شده تا مدل های چشم نوازی را خلق کند.

honarbazaar-shablon-31-jpg

honarbazaar-hexag-32-jpg

یکی از اصلی ترین استفاده هایی که از چهل تکه شش ضلعی می شود، در دوخت کیف های رنگارنگ است. این کیف ها چنان جلوه ای دارند که هر خانم باذوقی را وسوسه می کنند که دست به کار شود و یک کیف منحصربفرد را برای خودش بدوزد. حتی این کارها آنچنان جذاب هستند که می تواند یک گزینه مناسب برای فروش باشد.

آموزش این کیف زیبا هم در هنربازار قرار گرفت که از لینک زیر می توانید آن را ببینید.

honarbazaar-hexag-34-jpg

honarbazaar-hexag-36-jpg

honarbazaar-shablon-44

honarbazaar-hexag-39-jpg

شش ضلعی ها معمولا کوچک هستند و قاعدتا دوخت آنها به حوصله بیشتری نیاز دارد ولی از قدیم هم گفته اند نابرده رنج گنج میسر نمی شود، نتیجه کار انقدر زیباست که تمام خستگی کار را از تن به در خواهد کرد.

honarbazaar-hexag-42-jpg

شش ضلعی های بالا روی زمینه سفید جلوه زیبایی پیدا می کند.

honarbazaar-hexag-51-jpg-copy

درضمن به دلیل شکل منحصربفرد شش ضلعی، شما می توانید با کنار هم قرار دادن آنها، حتی اشکال معنی داری هم بسازید. مثل پروانه زیبای تصویر زیر.

honarbazaar-hexag-41-jpg

این هم یک پتوی زیبا با استفاده از شش ضلعی و مثلث. شما می توانید شش ضلعی ها را با هر شکل دیگری ترکیب کنید تا به نمونه های جدیدتری دست پیدا کنید.

honarbazaar-shablon-21-jpg

honarbazaar-shablon-43

در ضمن می توان تابلو های زیبایی هم با این شش ضلعی ها خلق کرد.

honarbazaar-hexag-52-jpg-copy

honarbazaar-hexag-53-jpg-copy

honarbazaar-hexag-24-jpg

اینم یک نمونه رو میزی :

honarbazaar-hexag-54-jpg

خب حالا که به دوخت این چهل تکه ها علاقه مند شدید کافیه روی دکمه زیر کلیک کنید تا آموزش گام به گام دوخت آنها را ببینید و بدون هیچ مشکلی بدوزید.

شاد باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

گفتگو۱ دیدگاه

ارسال نظر