جاشمعی پرتقالی بسازید

0

دوباره فصل پاییز فرا رسید. فصل برگ ریزان. فصل شبهای طولانی و فصل پرتقالهای شیرین و آبدار .این شبهای طولانی را باید به نوعی پر کرد. یکی از این راه ها، درست کردن کارهای دستی با وسایل و موادی است که پیرامون ماست، مثل این جا شمعی های زیبا که با پوست پرتقال درست شده و فضای خانه را معطر و شاعرانه می کند. اگر می خواهید میز شام شما در مهمانی های دوستانه زیباتر شود و همه شاهد هنر شما باشند با ما همراه شوید در ساخت این جاشمعی های زیبا.

وسایل و مواد مورد نیاز :

  • پرتقال سایز متوسط
  • چاقوی تیز ترجیحا با تیغه باریک
  • شابلون به شکلهای مختلف
  • سوزنهای تزیینی
  • شمع تخت

روش کار: 

۱) ابتدا برشی عرضی از وسط به پوست پرتقال بدهید. برای اینکه یک برش عرضی صاف بزنید می توانید مانند تصویر سمت چپ، پرتقال را روی شمع بگذارید و خودکار یا ماژیک را هم در ارتفاع مناسب مثلا روی یک کتاب ثابت نگه دارید، با چرخاندن پرتقال یک خط صاف توسط ماژیک روی پوست پرتقال کشیده می شود.

honarbazaar-candl-05

۲) به آرامی مثل اینکه می خواهید پرتقال را پوست بکنید ؛ چاقو یا ترجیحا قاشق را به زیر پوست پرتقال ببرید و با دقت ، طوری که پوست زخمی نشود آنرا از پرتقال جدا کنید.

honarbazaar-candl-06

۳) با شابلون ( وسایلی فلزی کوچک به شکلهای مختلف که در بازار موجود است و برای قالب زدن استفاده می شود) از نیمه بالایی پرتقال ، تکه ای را جدا کنید.

honarbazaar-candl-04

۴) با سوزن های ته مرواریدی یا هر چیزی که انتهای آن تزییناتی گذاشته شده دور این بریدگی را زیباتر کنید. می توانید به سلیقه خود از هر وسیله تزیینی استفاده کنید.

honarbazaar-candl-03

۵) یک شمع تخت درون تکه پایین قرار دهید و قسمت بالا را روی آن بگذارید.

honarbazaar-candl-02

شمعدانهای فانتزی شما آماده است. وقتی در شب آنها را روشن کنید جلوه ی زیبایی به میز شما می دهد .

honarbazaar-candl-01

این ایده می تواند به عنوان کاردستی برای کودکان هم انتخاب شود.

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر