کیف فانتزی، فیل کوچولوی نمدی

0

با سلام ، با آموزش یک کیف با نمک نمدی همراه شما هستیم. این کیف جالب می تواند کاربردهای زیادی داشته باشد از کیف پول گرفته تا کیف لوازم آرایش یا کیف جامدادی به این شرط که با توجه به کاربرد آن سایزش را تغییر دهید.

لوازم مورد نیاز :

  • نمد به هر رنگ و طرحی که دوست دارید
  • قیچی تیز
  • زیپ ۱۵ یا ۲۰ سانت ( بسته به اندازه کیف)
  • نخ همرنگ
  • کاغذ الگو و خودکار پاک شونده

طریقه دوخت :

۱) ابتدا الگو را رسم کنید. با کلیک روی الگو اندازه واقعی آنرا می بینید. اگر خواستید کیف بزرگتر باشد، روی آن زوم کنید و در سایزی که می خواهید الگو را بکشید (توضیحات بیشتر در آموزش اصول اولیه نمددوزی).

honarbazaar-bag-13-jpg

۲) بالای الگو را روی دولای بسته نمد قرار داده و دور آنرا خط بکشید و با در نظر گرفتن یک سانت جای دوخت، آنرا ببرید. جای زیپ را که روی الگو با خط قرمز مشخص شده نیز ببرید. خطهای سبز و ابی را روی نمد علامت بزنید.honarbazaar-bag-03-jpg

۳) زیپ را از زیر در جای زیپ قرار دهید به طوری که دندانه های زیپ جای خالی را پر کند و دور تا دور زیپ را به نمد بدوزید. (با چرخ خیاطی یا دوخت بخیه)

honarbazaar-bag-02

۴) نمد را مانند شکل زبر از روی خط های سبز تا کنید و روی خط آبی گذاشته سوزن بزنید و سپس بدوزید.

honarbazaar-bag-06-jpg

۵) در این قسمت، بدنه فیل را از عرض تا کنید و قسمت پشت و جلو و خرطوم فیل را بدوزید. اگر دوست دارید که کیف شما بند داشته باشد، یک نوار نمدی ببرید ( به اندازه دلخواه) و دولا کنید و قبل از دوخت پشت کیف، آن را در جای دم فیل قرار دهید (دقت کنید که دولای بسته نوار بیرون باشد و دولای باز نوار لای دوخت قرار بگیرد. از سمت روی کیف)  و سوزن بزنید و پس از آن، قسمت پشت را بدوزید.

honarbazaar-bag-12-jpg۶) حالا فقط قسمت سر و خرطوم فیل را به رو برگردانید و سپس سر فیل را به داخل بدن بفرستید به طوری که فقط گوش ها بیرون باشد و بعد انتهای خرطوم را به ابتدای دوخت پایین بدن بدوزید. (جایی که در شکل بالا با فلش قرمز نشان داده شده است) .

honarbazaar-bag-10-jpg

۷) اول زیپ کیف را باز کنید سپس تکه کف کیف را لب به لب بدنه قرار دهید و دور آن را بدوزید. سپس کیف را از قسمت زیپ پشتو رو کنید.

honarbazaar-bag-04-jpg

۸) پس از اینکه فیل را کاملا پشت و رو کردید تنها جایی که باز مانده زیر گوش ها است. حالا یا زیر گوش را با چسب به لبه بدن بچسبانید و یا با دوخت بخیه گوش را به بدن بدوزید. (خطی که باید دوخته شود در شکل مرحله ۵ با رنگ آبی روی گوش نشان داده شده است). دقت کنید که لبه گوشها باید آزاد باشد تا زیباتر باشد.

کیف زیبا و استثنایی شما آماده است . فقط دوتا چشم کم دارد که با دوختن دو مهره به جای چشم تمام می شود .

honarbazaar-bag-09-jpg

پیشنهاد :

اگر دوختن از داخل و پشت و رو کردن دوخت برایتان مشکل است می توانید مثل پروژه های قبلی، لبه های کیف را از رو با دوخت دندان موشی بدوزید که نیازی به برگرداندن دوخت نداشته باشید. در این صورت، اضافه برای دوخت نیاز ندارید و باید نمد را بدون اضافه زاپاس ببرید.

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر