کیف شارژ موبایل ، بستنی قیفی نمدی

0

honarbazaar-ice-05

یکی از وسایلی که امروزه کاربرد بسیار زیادی دارد و در دست همه افراد جامعه دیده می شود، گوشی تلفن همراه است که به نوعی عضوی جدا نشدنی از ما شده است. به دلیل استفاده زیاد از گوشی همراه، حداقل روزی یکبار باید آنرا شارژ کنیم، پس نیاز به جایی داریم که گوشی را در هنگام شارژ ، آنجا قرار دهیم ومطمین باشیم که گوشی به دلایل مختلف از جمله افتادن، صدمه نمی بیند. در این بخش یک ایده خوب برای شما عزیزان علاقه مند به هنر نمددوزی داریم و آن دوخت یک آویز جا موبایلی زیبای نمدی است که در هنگام شارژ تلفن همراه به کار شما می آید. با ما همراه شوید در دوخت این بستنی قیفی رنگارنگ و دیگر نگران شارژ تلفن خود نباشید. در پستهای بعدی، مدلهای دیگری را نیز برای شما خواهیم آورد.

وسایل مورد نیاز : 

  • پارچه نمدی در رنگهای قرمز ستاره دار، سفید، آبی خالخالی ، صورتی، زرد
  • نخ همرنگ
  • قیچی تیز
  • دو عدد دکمه صورتی برجسته
  • مقداری وسایل تزیینی مثل ملیله و منجوق و …

آموزش دوخت : 

۱) ابتدا الگو ها را بکشید (روی الگوها کلیک کرده و در اندازه بزرگی که می بینید رسم یا پرینت کنید). الگو شامل بدنه اصلی (قطعه E) و تکه هایی است که روی آن دوخته می شود. همانطور که در الگوی پایین می بینید، دو قطعه E و F را باید هم از نمد برش بزنید و هم از یک مقوای ضخیم تا کار ما قدرت نگهداری وزن موبایل را داشته باشد.

نکته ۱ : اندازه گوشیها متفاوت است پس با توجه به اندازه گوشی خود الگو را کوچک یا بزرگ کنید . 

نکته ۲ : مستطیلی که در قطعات E و F می بینید باید به اندازه شارژر موبایلتان باشد پس، اندازه آن را باتوجه به شارژرتان تغییر دهید.

۲) هر دو قسمت الگو را روی مقوا و نمد قرار دهید و ببرید. دقت کنید که مقوای بریده شده به اندازه چند میلیمتر کوچکتر از نمد باشد که موقع دوخت، مقوا کاملا به وسیله نمد پوشانده شود .

۳) پس از برش مقوا و نمد از دو قطعه E و F، باید مقوا را پشت نمد بچسبانید.

۴) قسمت F را روی قسمت E قرار دهید به طوری که دو حفره مستطیلی دقیقا روی هم قرار بگیرند و مقواها هم به سمت هم باشند و سپس با دوخت دندان موشی سه ضلع بالای کار را بدوزید. همچنین دور مستطیل توخالی را هم دندان موشی بزنید. (خط افقی قسمت F نیازی به دوختن ندارد).

honarbazaar-ice-04

۵) قسمتهای A و  B و C و D را روی رنگ مورد نظر قرار داده و پس از خط کشیدن، هم اندازه الگو ببرید.

۶) قطعه B را در بالای قطعه A قرار دهید و لبه پایینی آنرا دندان موشی بزنید.(لبه بالایی آن بعدا به همراه قطعه A دوخته می شود).

۷) حالا قطعه A را روی قطعه E درجای خود قرار دهید و فقط هلال بالای آن را دندان موشی بزنید. (لبه بالایی قطعه B هم به این ترتیب دوخته شد).

۸) قسمت C  را که دو بار بریده اید روی هم گذاشته و سپس روی قطعه D قرار دهید و با دندان موشی لبه پایین و بالای آن را بدوزید. فقط دو نیم دایره دوطرف را که باید به قطعه  A دوخته شود، دندان موشی نزنید.

۹) چشم و ابرو و دهان را روی قسمت D با دوخت بخیه بدوزید و دکمه های صورتی را در جای لپ بدوزید. می توانید به جای دکمه از سایه قرمز روی لپها استفاده کنید.

۱۰) قطعه D که در مرحله ۸ تکمیل شد را روی قطعاتی که در مرحله ۷ به هم دوختید قرار دهید و سه ضلع پایین D و دو نیم دایره قطعه C را با دندان موشی به کار بدوزید. ضلع بالایی باید آزاد باشد تا موبایل درون آن قرار بگیرد.

۱۱) تزییناتی را که می خواهید روی قسمت C داشته باشید به سلیقه خود یا مثل تصویر اصلی بدوزید.

honarbazaar-ice-06

کیف شما آماده است و می توانید با خیال راحت گوشی همراه خود را شارژ کنید . وقتی می خواهید شارژر را به برق بزنید، سوراخ کیف را جلوی پریز گرفته و از داخل سوراخ، شارژر را به پریز بزنید تا کیف به آن آویزان شود و گوشی را درون کیف بگذارید . در آینده نمونه های دیگری هم برای شما عزیزان خواهم گذاشت .

honarbazaar-ice11

honarbazaar-ice10

شاد باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

ارسال نظر