کاردستی ببعی با گوش پاک کن

0

مهر ماه است و ماه مدرسه. با باز شدن مدارس دوباره کار و تلاش و درس شروع شد. در کنار درس گاهی بچه ها نیاز به تفریح و کارهای جمعی دارند و به همین خاطر معلمین عزیز از آنها می خواهند که کاردستی بسازند تا در کارهای عملی مهارت پیدا کنند و ذوق و سلیقه خود را هم نشان دهند. بچه ها عموما از پدر و مادرها در این کار کمک می گیرند و ما در این بخش به شما ایده هایی برای کمک به فرزندانتان می دهیم. با راهنمایی به کودکتان، او را در ساخت این کاردستی زیبا و راحت، همراهی کنید.

وسایل مورد نیاز : 

  • مقوای سفید
  • گوش پاک کن
  • مداد
  • قیچی
  • چسب

شروع کار:

۱) ابتدا سر ببعی را به شکل یک بیضی یا تخم مرغ روی مقوا رسم کنید و برای آن چشم و بینی و دهان بکشید. از سر گوش پاک کن برای گذاشتن گوش و پشم روی پیشانی مانند تصویر زیر استفاده کنید. چوب گوش پاک کن را از قسمت پنبه ای آن جدا کنید و سپس قسمت پنبه ای را به جای موی پیشانی بچسبانید و چوب دو گوش پاک کن را از انتها ببرید و به جای گوشها بچسبانید.

honarbazaar-ship-04-jpg

۲) گوش پاک کن ها را به شکلی که در تصویر می بینید روی یک مفوای بیضی که برای بدن آماده کرده اید بچسبانید. از یک سر بیضی شروع کنید، یک ردیف گوش پاک کن را که چوب آن را کوتاه بریده اید مانند تصویر چپ در یک سر بیضی بچسبانید. ردیف بعدی را مانند تصویر راست باید روی چوب ردیف اول بچسبانید تا چوب گوش پاک کن ها دیده نشود.

honarbazaar-ship-02

۳) این کار را ادامه دهید تا کل مقوا با گوش پاک کن پوشیده شود .

honarbazaar-ship-03-jpg

۴) سر ببعی را روی تن بچسبانید و با روبان تزیین کنید. می توانید برایش زنگوله هم آویزان کنید.

۵) برای پای ببعی می توانید از چهار قطعه چوب بستنی یا چیزی شبیه آن استفاده کنید.

honarbazaar-ship-05-jpg

شاد باشید 🙂

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

ارسال نظر