محاسبات اولیه برای رسم بالاتنه در متد مولر

116

سلام خدمت همه عزیزان علاقه مند به هنر خیاطی.

در پست قبل درباره اندازه گیری اندام فرد صحبت کردیم و گفتیم که برای کشیدن یک الگوی بی عیب و نقص که تن خور خوبی داشته باشه احتیاج به یک اندازه گیری دقیق داریم. به همین دلیل تمام نکات لازم در اندازه گیری به روش مولر را خدمتتون گفتم.

همانطور که دیدید اندازه ها را به دو دسته ۱) اندازه های اصلی و ۲) اندازه های فرعی تقسیم کرده بودیم.

اندازه های اصلی درواقع اندازه های عرضی بدن هستند (به جز تمام قد) که با استفاده از آنها و یک سری رابطه و محاسبات که متد مولر به ما می گوید، می توانیم اندازه های فرعی را بدست آوریم و با اندازه هایی که روی بدن گرفته بودیم مقایسه کنیم. البته علاوه بر اندازه های فرعی، با این محاسبات یک سری اندازه های دیگر را هم که در رسم الگو نیاز داریم بدست می آوریم.

قبل از اینکه این محاسبات را بگویم لازم است توجهتون را به جدول آزادیها جلب کنم. در رابطه هایی که در ادامه آموزش خواهم داد می بینید که مثلا نوشته شده “بعلاوه آزادی”. مقدار آزادی که در رسم الگو باید لحاظ کنید بستگی به نوع لباسی دارد که می خواهید بدوزید. همانطور که در جدول زیر مشاهده می کنید، در محاسبه مقادیر بلندی کف حلقه، تیره یا کارور پشت، گشادی کف حلقه و بزرگی سینه جلو، باید متناسب با نوع لباستان، آزادی مشخصی را اعمال کنید.

نوع لباس بلوز پیراهن مانتو و کت جذب کت پالتو لباس گشاد
بلندی کف حلقه ۱٫۵ – ۰ ۱٫۵ – ۰ ۲ – ۱ ۲٫۵ – ۲ ۲٫۳ ۳ – ۲٫۵
تیره یا کارور پشت ۱ – ۰ ۱٫۵ – ۰ ۱٫۵ – ۰٫۵ ۱٫۵ – ۱ ۱٫۵ ۲ – ۱٫۵
گشادی کف حلقه ۲ – ۱ ۲ – ۱ ۲ – ۱ ۲٫۳ ۲٫۳ ۳٫۴
بزرگی سینه جلو ۲ – ۱ ۲ – ۱ ۲ – ۱ ۲ – ۱٫۵ ۲ – ۱٫۵ ۲

خب حالا با توجه به مقادیر جدول و اندازه های اصلی گرفته شده روی بدن، محاسبات زیر را انجام دهید تا در مرحله بعد یعنی رسم الگوی پایه استفاده کنیم.

همانطور که میبینید، برای برخی مقادیر دو فرمول ذکر شده است. هر دو فرمول نتایج بسیار نزدیک به همی را میدهند و اختلاف نتایج بسیار ناچیز است.

دلیل اینکه هر دو گروه فرمول ها را آوردم سوالات بیشمار دوستان درباره فرمول های ذکر شده در کتاب های مختلف بود. خواستم بگم من این دو فرمول را استفاده کرده ام و تایید میکنم و شما نیز میتوانید از هر کدام که مایل بودید استفاده کنید. فرمول های دیگه در کتابهای دیگه مورد تایید بنده نیستن.

مواردی که یک فرمول ذکر شده برای این است که در هر دو منبع یکسان بوده.

اندازه های طولی

آزادی + تمام قد تقسیم بر ۸ = بلندی کف حلقه

آزادی + ۱۰٫۵ سانت + دور سینه تقسیم بر ۱۰ = بلندی کف حلقه

۱ سانت – تمام قد تقسیم بر ۴ = بالاتنه پشت

 بالاتنه پشت + بلندی کف حلقه بدون آزادی = خط باسن

۲ سانت + اندازه دور سینه تقسیم بر ۴ = بلندی سینه

۴ تا ۶ سانت + بالاتنه پشت = بالاتنه جلو

اندازه های عرضی

۲ سانت + اندازه دور سینه تقسیم بر ۲۰ = پشت یقه

آزادی + ۲ سانت – اندازه دور سینه تقسیم بر ۵ = تیره یا کارور پشت

آزادی + ۵٫۵ سانت + اندازه دور سینه تقسیم بر ۸ = تیره یا کارور پشت

آزادی + ۱ سانت + اندازه دور سینه تقسیم بر ۱۰ = گشادی کف حلقه

آزادی + ۱٫۵ سانت – اندازه دور سینه تقسیم بر ۸ = گشادی کف حلقه

آزادی + ۱ سانت + اندازه دور سینه تقسیم بر ۵ = بزرگی سینه جلو

آزادی + ۴ سانت – اندازه دور سینه تقسیم بر ۴ = بزرگی سینه جلو

 ۰٫۵ سانت + اندازه دور سینه تقسیم بر ۱۰ = برجستگی سینه 

نکته مهم : چنانچه قد فرد خیلی کوتاهتر از ۱۶۰ سانتی متر باشد، بجای استفاده از رابطه آبی رنگ بالا برای بلندی کف حلقه، حتما از رابطه نارنجی باید استفاده شود.

توجه : لازم میدونم یک نکته را در اینجا مطرح کنم. همونطور که ملاحظه کردید، در متد مولر برای تمام اندازه های بدن، فرمول وجود دارد و فقط اگر از اندام شخصی ۴ اندازه قد کامل، دور سینه، دور کمر و دور باسن را داشته باشیم می توانیم الگوی آن فرد را رسم کنیم. این یکی از مزیت های این متد نسبت به متدهای دیگر است.

ولی همانطور که دیدید ما اندازه های دیگر را نیز علاوه بر محاسبه از فرمول های بالا، روی بدن نیز اندازه میگیریم. دلیل این کار چیست؟

مرجع ما در رسم الگو درواقع اندازه های گرفته شده از روی بدن است. زیرا افراد همه دارای اندامی نرمال و بدون نقص نیستند و فرمول ها به ما اندازه های یک شخص با اندام نرمال را می دهد. ولی برای اینکه متوجه شویم شخص در کدام نواحی قطعا دارای نقص اندامی است، از مقایسه اندازه های گرفته شده با اندازه های محاسبه شده از فرمول ها بهره می گیریم و چنانچه اختلاف فاحشی بین این دو اندازه وجود داشته باشد باید از روش های رفع نواقص اندامی روی الگو استفاده کنیم که به زودی آنها را آموزش خواهیم داد.

نتیجه گیری : پس چنانچه اندازه های گرفته شده روی بدن با اندازه های محاسبه شده از فرمول های بالا، اختلاف خیلی زیادی (بیش از ۲ الی ۳ سانت) نداشت، بهتر است از اندازه های روی بدن برای رسم الگوی پایه مولر استفاده کنید.

خب همه چیز آماده است تا برویم سراغ رسم الگوی پایه بالاتنه مولر ولی قبل از آن حتما آموزش زیر را مطالعه بفرمایید تا سوال های احتمالی شما پاسخ داده شود.

“به پایان آمد این دفتر…”

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس خصوصی خیاطی لطفا به آیدی تلگرام HonarBazaar_admin@ پیام دهید.

گفتگو۱۱۶ دیدگاه

 1. سلام ،توی فرمول کارور پشت واسم ۱۹ در میاد ولی توی اندازه گیری ۲۷ شده یعنی اشتباهه
  قد:۱۶۳
  دورسینه :۹۲
  دورکمر:۷۴
  دور باسن:۹۴
  قدبالاتنه پشت:۴۰
  قدباسن:۲۳
  بلندی سینه:۲۴
  قدبالاتنه جلو:۴۳
  سرشانه :۱۲
  کارور جلو:۲۴
  کارور پشت:۲۷
  ممنون از سایت خوبتون.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم طبق فرمول تیره پشت برای شما ۱۷٫۵ بدست می آید که تقریبا نصف کارورپشت است. کارور شما باید در حدود ۳۵ باشد و ۲۷ که اندازه گرفته اید به نظر اشتباه است.

 2. سلام من میخوام واسه دختر بچه ها الگو بکشم میشه با این روش بکشم اخه اندازه بزرگی دور سینه میخواد چیکار کنم

 3. سلام خسته نباشید واقعا عالیه سایتتون يه سوالی داشتم من رشتم طراحی دوخته ولی يه چند سالیه که فاصله افتاده و کار نکردم هفته ديگه مصاحبه تخصصی دارم برای آموزش پرورش حالا نميدونم چه سوالاتی میپرسن در چه حده ميخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که چی بخونم

 4. سلام مرسی از اموزشای خوبتون
  میخام الگو رو براساس اندازه های بدن بکشم بجز یسری اندازه ها که فقط از فرمول بدست میاد ازفرمول فقط برای مقایسه اندازه ها استفاده کنم و مرجع اصلیم اندازه های شخصه… باید اندازه های شخص رو به اضافه ازادی ها کنم بعد الگورو بکشم یا نه؟؟
  اخه تو الگو با متد گرلاوین و سادریک هیچ ازادی اعمال نمیکردیم فرمول هم نداشتیم لباس هم تنگ نمیشد

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   نه عزیزم دیگه اندازه های بدن نیازی به اعمال آزادی هایی که در قسمت محاسبات گفتم نداره فقط آزادی هایی که در روند رسم الگو گفتم باید اعمال بشه

 5. سلام مرسی از اموزشای خوبتون
  من میخام برای مامانم الگو بکشم مامانم قدش١۴٣شکم داره دور باسن و دورسینه هردو ١٠۵… بلندی کف حلقه١٧ ولی تو فرمول ٢٢شده… برا کشیدن الگو کدومو درنظر بگیرم؟؟
  برایرسم خط ٢ الگو ١٧رو باید بعلاوه ازادی کنم یا ارتفاع خط ٢ همون اندازه بلندی حلقه رو بدن باشه؟
  این الگو احتیاج به رفع ایراد اندامی داره؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   بستگی به دور بازوشون داره. ۱۷ که قطعا کمه. ۱۷ برای نوجوان ها هست احتمالا اشتباه اندازه گرفتید. اگر دور بازوشون از ۳۰ بیشتره بلندی کف حلقه را بین ۲۲ تا ۲۳ بگیرید.
   نیاز به رفع ایراد در حین رسم الگو مشخص میشه فقط با دوتا عدد نمیشه گفت. اولین آموزش رفع ایراد اندامی که امروز گذاشتیمو حتما بخونید.

 6. سلام خانم. وقتی در کنترل خط باسن ۲ سانت کم میاریم باید چه کار کرد .
  اگه بخوام از پهلوها بیام بیرون به نظرم غیر عادی میشه و اگه از ساسون جلو بخوام کم کنم کلا ساسون روی خط باسن صفر میشه اشکال ندلره؟ چه کار کنم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   اگر روی خط باسن در الگوی جلو ساسون ادامه پیدا کرده میتونید اونو صفر کنید و در غیر این صورت اگر لباس در پشت برش داشته باشه از قسمت برش ها روی خط باسن به مقدارلازم بیرون میاید

 7. سلام و خداقوت
  سوالم در مورد ساسون پشت هست که تعدادش دو تا هست . در الگوهای مولر مشابه در قسمت پشت فقط یک ساسون ( به جز حلقه و سرشانه) در الگوی پایه داریم. گذشته از این به نظرم از زیبایی کار بسیار بسیار کم میکنه. نمیدونم البته من تجربه شما رو ندارم
  و میخوام خواهش کنم نحوه رگالی کردن الگوی مولر رو یاد بدید و همینطورالگوی شلوار.
  بابت آموزش های خوبتون از صمیم قلب سپاسگذارم اجرکم عندالله

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنونم. توی آموزش ها کامل توضیح دادم چطور دوتا ساسون رو به یکی تبدیل کنید.

 8. سلام وقتتون بخیر.من الگومو کشیدم ولی موقع کنترل،خط سینه رو الگو ۴۵ میشه درصورتیکه طبق اندازه باید ۵۰ بشه و باسن،روی الگو ۵۸ شده که طبق اندازه باید ۶۱ بشه.میشه راهنمایی کنید ایرادشو بگیرم.ممنون

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. احتمالا یکی از اندازه های افقی که روی خط ۲ اندازه میزنیم رو اشتباه زدید یعنی اندازه رو اشتباه بدست آوردید. دوباره چک کنید.

 9. یه چیز دیگه مگه خط باسن مجموع بلاتنه پشت و بلندی باسن نیست؟
  شما تو محاسبات نوشتید بالاتنه پشت +بلندی کف حلقه
  من گیج شدم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   در متد مولر گفته شده در اندام های نرمال، بلندی باسن با بلندی کف حلقه برابره. ولی اگر اندام نرمال نباشه باید بلندی باسن را هم به طور جداگانه اندازه گرفت

 10. سلام روزتون بخیر
  من قدم ۱۵۸ از کدوم فرمول استفاده کنم؟دور سینه یا قد؟البته اختلافشون ۱ سانته
  میشه بگید از چه قدی پایین تر از فرمول دور سینه استفاده میکنن؟؟؟

 11. با سلام ضمن تشکر از آموزشهای خوبی که در سایت گذاشتید امیدوارم پایان نامه تان را به خوبی و نمره بالا بگذرونین اگر ممکنه بگید معادلات آبی رنگ را از کدوم کتاب استفاده کردید چون دوست دارم کتابشو داشته باشم ممنون میشم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. خیلی خیلی ممنونم که به یادمید. فرمول های آبی از کتاب خانم صدیقه شکوفی مقیمیان استفاده شده که احتمالا ایشون طبق تجربه خودشون این فرمولهارو تغییر دادن ولی نتیجه فرمولها خوبه. البته باید بگم متن کتاب به شدت نیاز به ویرایش داره و غلط داخلش زیاد هست برای همین من به کسی پیشنهادش نمیکنم.

 12. سلام خدمت شما و ممنون بابت آموزش خوبتون .
  من خودم پیش خیاط رفتم و سبک گرلاوین رو یاد گرفتم البته یه خورده ايرادات جزیی دارم .
  ولی از وقتی که با سبک و آموزش شما آشنا شدم نمیدونم چرا اینقدر مشتاق به یاد گیری این متد شدم امروز هم برای خودم یه الگو با هزار سختی و وقت فراوان رسم کردم البته میدونم چون دفعه اول بود اینقدر طول کشید در هر حال موفق شدم ولی همینطور که خودتون میدونید نسبت به گرلاوین خیلی پیچیده تره جالا یه سوال و یه راهنمایی میخوام ازتون……..
  همینطور که گفتم مشتاق یاد گیری این سبک هستم میخواستن بدونم بین این سبک و سبک گرلاوین چه تفاوت های اساسی وجود دارد و آیا می ارزد که من به طور حرفه ای این سبک را یاد بگیرم ؟؟؟؟
  ازتون خواهش میکنم منو راهنمایی کنید که اگر واقعا ارزشش رو دارد با انرژی و تلاش بیشتر و صرف وقت بیشتر این روش رو حرفه ای یاد بگیرم.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. بله قطعا ارزش وقت گذاشتن داره چون مولر به مراتب خیلی خیلی بهتر از گرلاوینه. گرلاوین ایراد زیاد داره، خب به هرحال یه متد قدیمیه که زمان خودش حرف برای گفتن داشت ولی الان متدهای پیشرفته تر مثل مولر اومده پس بهتره شما هم پیشرفت کنید. حتی ممکنه بعدا متدای بهتر از مولر بیاد که عقل حکم میکنه یه خیاط اونارو هم یاد بگیره تا بروز باشه. به هرحال مولر به مراتب بهتر و دقیقتر با تن خور بهتر از گرلاوینه و از طرف دیگه خیاط رو هم کمتر اذیت میکنه چون بسیار دقیقه

 13. سلام الگوی دامن را لطفا یاد بدهید بببخشید شما اموزشگاه خوب در تهران برای خیاطی سراغ دارید؟ شما که شاگرد قبول میکنید میشه لطفا بگید اگه خدا خواست و شما هم اجازه دادید که بیام ازتون یاد بگیرم شهریش چقدر میشه؟با تشکر

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. برای کلاس خصوصی لطفا به آیدی من در تلگرام پیام بدید تا شرایطو خدمتتون بگم. honarbazaar_admin@

 14. سلام ممنون بابت سخاوتتون برای اموزش های که میدین راستش من الگو رو ازروی جدول سایزبندی کشیدم آزادی هارا باید اضافه کنم ?کارور یک ونیم سانت اضافه شده وخط ساسونم میخام یکی باشه ولی پنچ سانت شده

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. بله اعداد جدول بدون آزادی هست. اضافی کارور که خوبه، برای یدوه کردن ساسون میتونید ساسون کوچکتر رو از خط وسط پشت بگیرید.

 15. سلام.ممنون.سوال اخرم تیره پشت نبود.تیره پیش بود ولی با جواب اخرتون متوجه شدم که ظاهرا در متد مولر اصلا تیره پیش نداریم و بجاش بزرگی سینه هست ک هم شامل تیره پیش میشه هم اون مقداری از پنس سر شانه که در الگو در قسمت کاروراضافه میشه.ولی اینو متوجه نشدم ک ما ک هنوز الگویی نکشیدم ک میزان پنش سرشانه رو داشته باشیم،ک با جمع کارور پیش بشه بزرگی سینه!
  تشکر.

 16. ببخشید.به نظر اولم برگشتم.لطفا گشادی کف حلقه و بزرگی سینه رو توضیح ونشون بدید.ی سوال دیگه هم ایجاد شد البته جاش اینجا نیست خواستم زیاد نشه اینجا میپرسم. که چرا تیره پیش رو تو جدول سایز بندی ننوشته؟؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام
   تیره پشت همون کارور پشت هست که با این نام در جدول اومده.
   گشادی کف حلقه درواقع همون فضای افقی مورد نیاز زیر حلقه آستینه. میزان فرورفتگی حلقه آستین هارو تعیین میکنه. به الگویی که رسم کردید نگاه کنید متوجه میشید.
   بزرگی سینه جلو مجموع کارور جلو بعلاوه بخشی از پنس سرشانه است که کلا این دو مورد قابل اندازه گیری روی بدن نیست و طراح این متد براش فرمول ارائه داده.

 17. سلام.نظرات خیلی ها رو خوندم ولی جواب مناسبی برا خودم پیدا نکردم.سوالی ک دارم اینه که:
  گشادی کف حلقه و بزرگی جلوی سینه چیه؟یعنی در واقع در اندام منظور کجای بدن میشه؟متوجه هستم ک گفتید روی بدن قابل اندازه گیری نیست و با فرمول بدست میاد اما ایا روی بدن قابل نشون دادن هم نیست و صرف یک محاسبه برای ایجاد الگو هست؟
  خودم اول بزرگی سینه رو با برجستگی سینه اشتباه گرفتم.وقتی فرمول برجستگی سینه رو دیدم فهمیدم با بزرگی سینه فرق داره.گشادی کف حلقه هم که اصلا نفهمیدم منظور چی هست!ازادی کف حلقه نیست!اندازه کف حلقه هم نیست!پس چیه؟
  ممنون میشم اگه مکان این دو اندازه رو روی بدن نشون بدین.تشکر

 18. ببخشید با همین الگو بالاتنه که یاد گرفتیم میشه کت کوتاه هم دوخت؟فرق الگو کت و مانتو چی هست؟برای اولین بار هیچ پنسی رو انتقال نمیخوام بدم ،میخوام همون پنس سرشانه بمونه.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   بله عزیزم با این الگو هرچیزی غیر از دکلته میتونید بدوزید. پنس سرشانه رو انتقال ندید مهم نیست ولی پنس حلقه پشت رو بخواید روی پارچه بدوزید اصلا قشنگ نیست.
   الگوی کت و مانتو از نظر آزادیها مثل هم هست مگر اینکه بخواید کت گشادتری بدوزید که زیرش مثلا شومیز پوشیده بشه اونوقت باید آزادی بیشتر بدید

 19. سلام.روز شما بخیر.یک سوال از خدمتتون داشتم.من از فرمول بلندی کف حلقه را ۲۱ و خورده ای ( با توجه به آزادی های متفاوت بعضی اوقات ۲۲) بدست میارم.اما اندازه روی بدن من تقریبا۲۰ میشه( البته من در جدول اندازه های نرمال چک کردم سایز ۳۶ و ۳۸ اعداد ۱۸٫۵ و ۱۹ هستند، که شما در آموزش ها اشاره فرمودید برای سایز ۳۶ عدد۲۰ مناسبه) میخواستم ببینم مقدار کف حلقه روی چه اندازه های دیگری در الگو تاثیر میگذارند( فقط روی حلقه آستین و گشادی و تنگی آن تاثیر داره یا موارد دیگری هم هست).مثلا من میتوم برای پالتو کف حلقه را ۲۲ بگیرم که آستین آزادتر باشه و برای لباس های جذب ۲۰ بگیرم، یا باید همان اندازه روی بدن را در همه الگوها اعمال کنم( یعنی عدد۲۰).ممنون از صبوری و محبت همیشگی شما

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. بله بلندی کف حلقه فقط روی حلقه آستین و خود آستین همانطور که خودتون گفتید تاثیر داره و برای پارچه های ضخیم تر مثل پالتویی باید بیشتر درنظر گرفته بشود و برای لباسهای جذب، کمتر درنظر گرفته شود.

 20. سلام من در انتخاب آزادیها یکم مشکل دارم مثلا با آزادیهای ۱سانت برای خدو مانتو دوختم خوب شد نه تنگ بود نه گشاد ولی برای کس دیگه جذب بود معیار انتخاب آزادی بر اساس چیست؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. کلا این مقدار آزادی لباس اندامی بهمون میده و برای افرادی که دوست دارن لباس توی تنشون آزادتر باشه باید آزادی کمر و باسن و کمی سینه را بیشتر کنید.

 21. سلام.روزتون به خیر.ببخشید در توضیحات اشاره کردید که اگر اندازه های بدن با فرمول حداکثر تفاوت ۲ تا ۳ سانت داره اندازه های بدن معیار هستند.این یعنی در فرمول خط باسن که جمع بلندی کف حلقه و بالاتنه پشت هست باید عددی که از فرمول بالاتنه بدست آمده را در این فرمول بگذاریم یا اندازه واقعی بالاتنه پشت روی بدن.تفاوت اندازه من ۲٫۵ سانت بود( بالاتنه فرمول ۳۸٫۵ و بالاتنه خودم ۳۶) البته یک بار برای مانتو الگورو رسم کردم و اونجا اندازه بدست آمده از فرمول گذاشتم و به نظرم تو تن خوب بود و مشکلی نداشت.میخواستم این بار برای پالتو الگو بکشم.میخواستم ببینم اگر این باراندازه بدن بگذارم ممکنه درالگو به مشکل بخورم؟ ممنون از شما

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. برای بالاتنه پشت حتما از اندازه ای که روی بدنتون گرفتید استفاده کنید یعنی همون ۳۶٫ برای خط باسن هم همین ۳۶ را بعلاوه بلندی کف حلقه (یا بلندی باسن یعنی فاصله کمر تا باسن) بکنید.

 22. سلام خوبین؟
  منظورتون از اندازه تمام قد چی بود؟ یعنی از فرق سر تا پا؟ متوجه نشدم اصلا ببخشید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   بله عزیزم منظور همینه که البته در آموزش اندازه گیری کامل توضیح دادم مطالعه بفرمایید.

 23. سلام ممنون از مطالبتان ببخشید شما برای تیره پشت دورسینه را تقسیم بر ۵میکنید اخه ی پی دی اف پیدا کردم تقسیم بر هشت می کنه گیج شدم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   دوتا فرمول هست که نتایج تقریبا مشابهی میده
   ما تقسیم بر ۵ میکنیم منهای ۲ بعلاوه آزادی
   فرمول دیگه تقسیم بر ۸ میکنه بعلاوه ۵٫۵ سانت بعلاوه آزادی
   هر دو فرمول درسته

 24. سلام.میشه لطفا الگوی دامن ها رو هم بزارید.ممنون.و یه سوال داشتم.این اندازه های آزادی رو برای هر کدوم دو تا نوشتید.چه موقع باید منها کرد چه موقع باید جمع کرد؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم
   بله دامن رو هم آموزش میدیم
   اون دو عدد بینشون منها نیست. خط فاصله به معنی “تا” هست. یعنی آزادی مثلا ۲ تا ۴ سانت. یعنی عددی بین ۲ و ۴ به عنوان آزادی باید بدید

 25. سلام
  ببخشید من در مورد مقدار آزادیها سوال داشتم.مثلا برای دوخت بلوز مقدار آزادی بزرگی سینه جلو رو ۲-۱ نوشتین.اینکه یه عددی بین ۲-۱ رو انتخاب کنیم ، بستگی به چی داره؟
  مثلا برا فرد چاق ۲ و برا فرد لاغر یا با اندام متناسب مقدار آزادی رو ۱ در نظر میگیریم.؟یا بستگی به نوع پارچه داره ؟
  خیلی ممنون از آموزش های فوق العاده تون.واقعا ازینکه با این سایت آشنا شدم خیلی خوشحالم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   بله هم به اندام فرد بستگی داره (به همون ترتیبی که گفتید) و هم به جنس پارچه
   همراهی شما افتخار ماست

 26. در این صفحه برای فرمول محاسبه خط باسن نوشته اید : بلندی کف حلقه بدون ازادی + بالاتنه پشت. این در حالی است که در محاسبه و توضیحات اندازه های خاله خانم، در صفحه آموزش صفر تا صد دوخت یک مانتو، در توضیح شماره ۷ برای خط باسن، نوشته اید: مجموع قد بالاتنه پشت و قد باسن، همان خط باسن خواهد بود، که این دومی به نظر منطقی تر و درست تر میاید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   بلندی کف حلقه بدون ازادی + بالاتنه پشت فرمولیه که مولر برای خط باسن ارائه داده
   مجموع قد بالاتنه پشت و قد باسن درواقع استفاده از اندازه های بدن هست برای اینکه نخواهیم این مورد رو هم روی بدن جداگانه اندازه بگیریم و یادداشت کنیم.

 27. من تقریبا اندازه هام با فرمول و اندازه گیری خودم نزدیک هست، به جز کارور جلو پشت، با اندازه گیری خودم کارور جلو ۳۷ و کارور پشت ۳۶ میشه ولی با فرمول کارور پشت ۱۹/۵ میشه و کارور جلو هم فرمول نداشت، البته این اندازه ها برای سایز ۴۴ که کمی پشتشون قوز داره.
  بزرگی سینه جلو و برجستگی سینه منظور چی هست؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   عزیزم ۳۶ کل کارور پشته، ۱۹٫۵ نصف کارور پشته که دوبرابرش میشه ۳۹، یعنی ۳۶ و ۳۹ رو باید باهم مقایسه کنید
   این دوتا عدد لازم برای متد مولره، ادامه آموزش هارو بخونید متوجه میشید

 28. ببخشید برای قسمت آزادی ها، اون جایی که نوشتین ۲،۳ یا ۳،۴ منظورتون اعشار هست؟ یا منظور خط تیره بوده؟؟؟

 29. بالا تنه جلو هم فرق داره با محاسبات ۴۱ ولی اندازه خودم ۳۰٫ اشتباه از اندازه گیریا منه؟
  من قدم کوتاهه ۱۵۰٫بخاطر قدمه؟ الگو بالاتنه رو گشیدم ولی برام سوال شد پی اندازه های خودم چی؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   اصلا اندازه بالاتنه۳۰ قطعا غلطه مگر شما یه بچه باشید! البته قدتون کوتاهه پس قطعا اولویت با اندازه گیری خودتونه ولی حتما حتما مطمئن بشید درست اندازه گرفتید.
   دقت کنید باید از سرشانه کنار گردن تا جایی که در راستای آرنجتونه اندازه بگیرید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   قد بالاتنه پشت ۳۰ اندازه گرفتید؟ اشتباه اندازه گرفتید دوباره آموزش اندازه گیری رو مطالعه کنید.

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم ممنونم لطف دارید
   نه بابا اگر قرار بود حذف بشه که نمیذاشتیمش. اون یک سانت به پشت ما فضا میده چون پشت شانه پر تر از جلوی اونه. باید اون یک سانت رو با دست خیلی راحت خرد بدید و به سرشانه جلو بدوزید.

 30. سلام بله اندازه گيري ها رو انجام دادم و چن تا كامنت بالاتر گفتم كه كارور پشت طبق فرمول ١٤/٤ب دس مياد ولي رو بدن ٣٤هستش و فك كنم دليل جاي. بد افتادن ساسون همين باشه وگرنه بقيه اندازه درس بود حالا اگه ١٤/٤بگير استين خودش رو نميكشه ؟ چون خيلي تفاوته و رو بدن اين اندازه كم هست

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   خب عزیزم ۳۴ کل کارورپشت هست روی بدن، ۱۴٫۴ نصف کارور هست که با فرمول دراومده، پس کل کارور با فرمول میشه حدود ۲۹ که تفاوتش با ۳۴ حدود ۵ سانته. گفتم که الگو رو با کارور محاسباتی می کشید بعد از اتمام الگو کنترل می کنید و اگر لازم بود به روشی که گفتم اصلاح میکنید. درضمن اندازه گیری دقیق و درست کارور روی بدن مشکله و در اکثر موارد مقدار محاسباتی عدد مناسبی میشه مگر برای افرادی که ایراد اندامی دارند

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. اندازه گیری فرقی نداره، مدل های انتخابی فرق داره چون شکم فرد به مرور بزرگ میشه باید مدل های خاص براش درنظر گرفته بشه.

 31. باسلام، ببخشید کارور پشت با اندازه گیری برای من ۳۷ در اومده اما از طریق محاسبات فرمول که میرم، ۲۲ در میاد، لطفا اگه ممکنه راهنمایی کنید، ضمنأ بقیه اندازه ها ۲ الی ۳ سانت با محاسباتی اختلاف دارن

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   ببینید اختلاف ۲ الی ۳ سانت منطقیه و نشون میده که اندازه گیریتون درست بوده و بهتر اینه که اگر از اندازه گیریتون مطمئنید از اندازه های بدنتون استفاده کنید.
   درمورد کارور دقت کنید اندازه ۲۲ که از فرمول بدست میاد درواقع نصف کارور هست (درهنگام رسم الگو دقت کنید متوجه میشید) درحالی که عدد ۳۷ که روی بدنتون میگیرید کل کاروره. پس باید نصف ۳۷ یعنی ۱۸٫۵ رو با ۲۲ مقایسه کنید.
   ما معمولا الگو رو با اندازه کاروری که از فرمول بدست اومده رسم میکنیم و بعدا همونطور که آموزش دادم کارور رو اصلاح میکنیم.
   یه سوال دیگه هم اینکه دور سینه شما زیاده؟ چون اختلاف ۳٫۵ سانتی به وجود آمده میتونه بخاطر دورسینه بزرگ نسبت به اندام معمولی باشه. و یه سوال دیگه هم اینکه آزادی رو چقد گرفتید. برای مانتو آزادی ۱ سانت کافیه.

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     خب ۳ سانت خیلی زیاده. جدول آزادی هارو ببینید اصلا آزادی ۳ سانت برای تیره پشت نداریم. اگر می خواید مطمئن بشید حتما دست اول دومتون رو با پارچه های بیخودی یا متقال بدوزید.

     • ببخشید منظور از اندازه دور سینه آیا همان سایز س وتین است؟؟ یعنی اگر کسی از سایز ۹۰ استفاده می کنه، اندازه دور سینه میشه ۹۰؟؟

 32. slm dooste aziz man khaili vaghte bood donbal in amoozesh boodam vali motasefane dar dasras man nabood taze ba saite stoma ashena shodam va hanooz olgoo ro ejra nakardam ,chan mah pish az ye khayat khaili maher gerlavin ro yad gereftam vali be moshkeli ke barkhordam in bood ke zire sine lebas goodi nadare va irade peyda kard lebasam baray afradi ke shekam va pahloo daran va sine koochik agar mishe nokat darmored in afraid ro ham begin va lofant aydi telegram toon behem bedin vaghti in site ro didam khiliiiiiiiiii khoshhal shodam va tamam mataleb ro print gereftam

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. به جمع هنربازاری ها خوش اومدی. بله الگوی گرلاوین مشکلاتی داره که البته به مرور رفعش کردن و الان باید کسی اگر آموزش میده گرلاوین اصلاح شده رو آموزش بده ولی درهرحال اولویت با متدهای جدید هست.
   سوالی اگر داشتید در همین سایت لطفا بپرسید آیدی رو برای موارد خیلی ضروری خدمت دوستان میدم. ولی لطفا در کانال تلگرام هنربازار HonarBazaar@ هم عضو بشید تا از آموزش های جدید سایت و البته تمام آموزش هایی که روی سایت هست بتونید مطلع بشید. ممنونم

   • سلام خسته نباشيد باشه چشم من الان دارم الگو رو رسم ميكنم ولي نقطه f روي الگو ١/٥قبل از نقطه ٣٨ ميفته
    نقط٣٨رو هم اينطور ب دس ميارم(٣٦تاmرو اندازه ميزنم منهاي نصف دور كمر +١/٥ميكنم
    وديگه اينكه بلندي بالاتنه پشت در اندازه گيري روي بدن شد ٣٤و در محاسبات٤٠ب دست اومد
    مرسي بابت پاسخگويي و تلاش تون ?

    • مدیر سایت
     مدیر سایت

     نه ببین نقطه ۳۸ اینجوری بدست میاد : نصف دورکمرت رو بعلاوه ۱٫۵ تا ۲ سانت بکن یه عددی میشه. حالا از نقطه ۳۶ تا M رو اندازه بگیر از اون عدده کم کن. حالا هرچقد از اون عدده میمونه رو از نقطه N بیا جلو تا نقطه ۳۸ بدست بیاد.
     ۳۴ برای بالاتنه پشت کمه به نظرم. یکبار دیگه چک کن چون بالاتنه پشت اندازه مهمیه. نقطه شروع مترت حتما مهره گردن باشه نقطه اتمامش خط کمر. خط کمر هم در امتداد آرنج. اگر مطمئن مطمئن شدی ۳۴ درسته با همین عدد الگو رو رسم کن.

     • سلام مرسي عزيزم خيلي ممنونم ببخشيد من جوابتون رو نديدم دوباره سوالمو مطرح كردم شرمنده ❤️?

     • مدیر سایت
      مدیر سایت

      خواهش میکنم. مطمئن باشید نهایت نهایت بعد دو الی سه روز من پاسخ میدم پس پستی که سوال پرسیدید رو به خاطر بسپرید و سر بزنید.

     • سلام طبق اين فرمول نقطه ٣٨من ميفته كنار نقطه Eبا نيم سانت فاصله
      دور كمر من ۶۱با محاسبات ۳۲/۵ب دست مياد و فاصله ٣٦تاmهم ٢٢/٥هست يعني اين فاصله ٩ب دست مياد از nتا٣٨ جايي غير ممكن قرار ميگيره fهم همينطورمن چن ماهه كلافه شدم سر اين

     • مدیر سایت
      مدیر سایت

      عزیزم مشخصه داری یه جایی رو اشتباه میکنی یا اختلاف سینه و کمرت خیلی زیاده. دور کمرت گفتی ۶۱ هست. پس خیلی لاغری. دور سینه چنده بهم بگو تا اشکالتو پیدا کنیم.

     • مدیر سایت
      مدیر سایت

      خب پس قطعا یه جا اشتباه کردید. الان طبق محاسبات من فاصله ۳۶ به m باید ۱۸ سانت بشه درحالی که شما نوشتی ۲۲٫۵ سانت شده.
      لطفا دوباره دقیق آموزش را مطالعه کنید. اندام شما نرمال هست و وقتی به همچین ایرادی رسیدید حتما یکی از خطوط رو اشتباه رسم کرده اید.

     • سلام عزيزم ببخشيد من همش مزاحم ميشم شرمنده ولي بازم نميشه فاصله ٣٦تاmشده ١٩
      محاسبات كمر شده ٣٢
      ونقطه nتا٣٨ميشه ١٣
      فاصله ٨تا٣٨ميشه ميشه ٩
      فاصله ٨تاfهم طبق محاسبات ميشه ١٣
      وfميفته جاي خيلي بدي ?من ميخوام واسه تابستون مانتو بدوزم ولي هركاري ميكنم نميشه درست

     • مدیر سایت
      مدیر سایت

      ببین بهت میگم داری یه جایی رو اشتباه میکنی! من الان محاسباتتو با کمر ۶۱ و سینه ۷۷ انجام دادم هیچ مشکلی نبود. حالا برات مینویسم برو ببین کجارو اشتباه کردی:
      ۹ به ۱۰ میشه ۱۴٫۴
      ۱۰ به ۱۱ میشه ۶٫۴
      ۱۲ به ۱۳ میشه ۳٫۳
      ۱۳ به ۱۴ میشه ۱۷٫۴
      ۳۵ به ۳۶ میشه ۱۴٫۲۵
      درنتیجه ۳۶ به ۳۷ که مقدار ساسون زیر سینه است میشه ۳ سانت
      M تا ۳۶ میشه ۱۷٫۵ پس N تا ۳۸ باید ۱۵ سانت باشه تا مجموعش بشه نصف دورکمر بعلاوه ۲ سانت
      درنتیجه ۸ تا ۳۸ میشه ۵٫۴ سانت که هنوز تا نقطه E کلی فاصله داره و هیچ جای بدی نیفتاده خیلی هم عدد خوبی بدست اومده
      اشتباهتو پیدا کردی بهم بگو کجا بود چون واقعا برام جای تعجبه که چیکار کردی 🙂

     • سلام عزيزم خسته نباشيد و بابت پاسخگوييت ممنونم تنها تفاوت در اندازه ها ۹به١٠بود طبق فرمول مولر ١٤/٤ميشه ولي رو بدن كه اندازه گرفتم كارور پشت ٣٤شده كه ١٧ميشه بقيه اندازه ها عين محاسبات شما بود ب جز nتا٣٨=١٣
      ٨تا٣٨=٩
      و فك كنم دليل اين تفاوت ها كارور پشت باشه ديگه حالا بايد طبق فرمول برم و ب اندازه رو بدن توجه نكنم؟! ميترسم تنگ بشه و استين خودشو بكشه

 33. سلام طاعات و عباداتتون قبول ، واقعا از آموزشهای عالی و مفید و روانی که ارایه دادین نهایت تشکر رو دارم. ببخشید یه سوال دارم ممنون میشم جواب بدین.
  من متد مولر رو از مجله کوک و کتاب ساراناز و خانم یوسفی که برنامه به خانه برمیگردیم آورده بودن یاد گرفتم . جسارتا تو تمام این موارد
  فرمول بلندی کف حلقه برابر ۱/۱۰ دور سینه + ۱۰/۵ و کارور پشت برابر ۱/۸ دور سینه + ۵/۵ و گشادی کف حلقه برابر ۱/۸ دور سینه – ۱/۵ و کارور جلو ۱/۴ دور سینه -۴ هست . اگه امکان داره میشه لطف کنید این موارد رو بررسی و دلیل تفاوت رو بفرمایین. تشکر

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. بله من هم این روابط رو دیدم. البته همه روابطی که گفتی تهش بعلاوه آزادی هم باید بشه اینو فراموش نکنید (البته نه دقیقا آزادی هایی که من توی این جدول گفتم).
   کلا برای مولر روابط زیادی گفته شده و همه ادعا میکنن که اصلی هستن. من شخصا نمیدونم کدوم راست میگن ولی خودم همه روابطی رو که شنیدم یا در کتاب ها خوندم رو بارها امتحان کردم و دیدم نتایج تقریبا مشابه هست ولی اون روابطی که توی آموزش نوشتم رو خودم باهاشون راحتتر بودم و به نظرم اومد مخصوصا در اندازه بلندی کف حلقه عدد بهتری بهم میده.
   ولی شما میتونید از هرکدوم از روابطی که دوست داشتید استفاده کنید ویا مثل من امتحان کنید ببینید کدوم اعداد بهتر بهتون جواب میده.
   باز هم میگم توی خیاطی خلاق باشید و مبتکر. از آزمون و خطا هم نترسید.

 34. سلام ممنون از سایت خوبتون. چنتا سوال داشتم ممنون میشم یه توضیح مختصر و مفید بدین مثلا:
  آزادی+تمام قد تقسیم بر۸=بلندی کف حلقه
  جایگذاری این چیه؟
  و اینکه در جدول روبروی بلندی کف حلقه نوشتین. ۱٫۵ و _۰ و یا قسمت کت جذب زدین ۲_ و ۱ اینا چین؟
  ببخشید خستتون کردم ولی به مولر علاقه دارم و شمام خوب توضیح میدین

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. یعنی برای محاسبه اندازه بلندی کف حلقه، تمام قدتونو تقسیم بر ۸ کنید بعلاوه آزادی کنید. که مقدار آزادی ها رو هم توی جدول گفتم. اعداد داخل جدول هم یعنی مقدار این آزادی رو برای هر نوع لباس چقدر بدید. خط تیره ها به معنی “تا” هستند. یعنی یک عددی از ۰ تا ۱٫۵ یا اگر لباستون کت جذب هست آزادی رو عددی بین ۱ تا ۲ بدهید.

 35. سلام دوست مهربانم
  طاعات و عباداتتون قبول درگاه حق
  از اینکه خیلی زود جواب دادید بی نهایت متشکرم
  براتون آرزوی موفقیت در همه ی مراحل زندگی رو دارم

 36. راستی یه سوال دیگه هم داشتم
  به کارور پشت می گن تیره ی پشت
  بعضی جاها دیدم نوشته تیره ی جلو
  تیره ی جلو منظور همون کارور جلوست؟

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام گلم. حتما موفق میشید.
   در جدول آزادی ها علامت خط تیره، منها نیست. به معنی “تا” هست. یعنی آزادی ۰ تا ۱٫۵ سانت. یعنی باتوجه به تشخیص خودتون میتونید مقداری بین ۰ تا ۱٫۵ آزادی بدهید.
   بله تیره پشت و جلو همون کارور پشت و جلو هست.

 37. سلام طاعات و عباداتتون قبول باشنه انشالله
  خیلی خیلی ممنون به خاطر آموزشهاتون
  من دارم از وب شما خیاطی رو یاد می گیریم امیدوارم موفق بشم
  ولی تو خوندن جدول آزادی ها مشکل دارم ببخشید میشه بگید چرا بعضی جاها صفر منهای ۱و نیم شده و بعضی جاها یک و نیم منهای صفر شده
  البته شاید هم من درست نخونده باشم
  اگه میشه لطف کنید بعضی قسمت هاش رو برام بگید که متوجه بشم
  خیلی خیلی ممنونم????

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   بنده آموزشگاه ندارم و تا حالا در منزل آموزش میدادم که فعلا به دلیل مشغله درس و دانشگاه هنرجوی جدید نمیگیرم.
   راستش پیدا کردن استاد خوب کمی مشکله ولی از اون مهمتر پیگیری و علاقه خودتونه. من خودم انقدر دوخت کردم که تمام ایرادهام مشخص میشد و میرفتم از استاد مشکلش رو برطرف میکردم. برای حل برخی مشکلاتم هم مجبور شدم از چند استاد راهنمایی بگیرم. بهترین آموزشگاه ها اونایی هستند که کار مزون هم انجام میدن چون میتونید ببینید که آینده ای که مدنظرتونه در اونجا کسب میشه یا نه.
   به نظر من هر دو زمینه ای که در نظر گرفتید آینده شغلی خوبی دارند. هم خیاطی حرفه ای و هم گریم حرفه ای. هر کدام رو که دنبال کردید تا درجه حرفه ای پیش برید تا بتونید ازش بهترین کسب درامد رو داشته باشید.

 38. ببخشيد شما كجا كلاس رفتين
  و اينكه خودتونم آمزش ميدين
  من جاي ديگه كلاس خياطي با متد مولر ميرم ولي فرمولهايي كه گفته با براي شما فرق داره و اندازه ها متفاوته

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. من پیش اساتید مختلفی آموزش دیدم و البته الان هم خودم تدریس میکنم. راستش مطلبی که میفرمایید رو قبلا شنیدم که برخی اساتید تغییراتی در الگو و روابط داده اند و به عنوان الگوی مولر تدریس میکنند. به نظر من متدها وحی منزل نیستن و واقعا ممکنه فردی تغییری در یک متد ایجاد کنه و اونو بهتر کنه. ولی اگر می خواهید روابط رو مطمئن شوید که مولر اصلی چی میگه میتونید با کتاب های موجود در بازار مثل کتاب خانم نیره یونسی و کتاب خانم شکوفی مقیمیان که هر دو از اساتید دانشگاه هستند مقایسه بفرمایید. روابطی هم که بنده گفتم در همین کتاب ها اومده.

   • ميشه بگين شما كجا تدريس ميكنين
    و آيا با راهي كه من پيش ميرم با اين استاد موفق ميشم
    من ميخوام مزون بزنم و ميخوام بهترين كلاسهارو برم كه موفق شم ميشه راهنمايي كنين

 39. مجددا سلام..?
  دیگه اینقدر درخواست کردم و راهنمایی خواستم خجالت میکشم کامنت بذارم?
  به قول دوستمون اینقدر که تمام آموزش ها واضح و شفافه آدم علاقمند میشه همه رو یاد بگیره…
  من توی خیاطی سر رشته ی زیادی ندارم و خیلی خیلی دوست دارم یاد بگیرم…با آموزش ها و متو مولر پیش برم میتونم یاد بگیرم؟
  مثل همیشه سپاسگذارتون هستم ??⚘⚘⚘

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. هیچ اشکالی نداره من درحد توانم پاسخگو هستم
   بله چرا نتونید. فقط خیاطی احتیاج به علاقه، صبر و کلی دقت داره که شما حتما دارید
   آموزش هارو گام به گام که گفتم پیش برید، تمرین کنید رسم الگوهارو، ولی فعلا سمت پارچه نرید. شما اگر تازه میخواهید خیاطی یاد بگیرید بهتره وقتی الگوی دامن رو درس دادم، برش و دوخت رو از اونجا شروع کنید بعدا بیایید سراغ پیراهن
   فعلا فقط رسم الگوهارو تمرین کنید

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم. ممنون نظر لطف شماست.
   با مولر برای هر سایزی میشه لباس دوخت فقط برای سایزهای غیرنرمال باید کمی صبور باشید تا من مبحث ایرادات اندامی رو توضیح بدم، شما فعلا طریقه رسم الگوی پایه را تمرین کنید ان شاالله به زودی ایرادات اندامی را هم توضیح خواهم داد.
   درباره رفع مشکل سرشانه هم در پست “آموزش کنترل الگوی مولر” توضیح مفصل داده ام. لطفا این آموزش را مطالعه بفرمایید.
   برای دیدن همه آموزشهایی که تاحالا داده شده از منوی سایت به بخش خیاطی>اصول اولیه خیاطی، تشریف ببرید.

 40. سلام، خسته نباشید ،عالیییییییی ممنون به خاطر اینهمه زحمت دلسوزانه
  من یه مقداری خیاطی بلدم، به روش مولر دوست دارم یاد بگیرم، ولییییی یه مشکل دارم،
  سرشانه من ۱۲س میباشد ولی روی الگو ۱۷در میاد باید چکار کنم؟به پنس سر شانه جلو انتقال بدم؟ سرشانه بالاتنه پشت چی؟چاق هستم دور سینه ام ۱۲۰س است،
  خیلی ممنون میشم پاسخگو باشید،

 41. سلام میشه لطف کنید همه سر فصل هارو توضیح بدید ممنون میشم اخه شما خیلی واضح توضیح میدین انگار حضوری پیشتون هستم اگه اینکارو کنین نمیدونم لطف شمارو چطور جبران کنم

  • مدیر سایت
   مدیر سایت

   سلام عزیزم، شما لطف دارید
   من همه سرفصل هارو به مرور آموزش خواهم داد، درحال حاضر هم درحال آماده کردن آموزش آستین مولر هستم
   فقط چون آموزش های خیاطی و رسم مرحله به مرحله الگوها کمی زمانبر هست، بین آموزش ها فاصله می افتد که به بزرگواری خودتون ببخشید.
   همین که دعای خیرتون پشت سر من و همکارانم باشه بزرگترین لطف رو به ما کرده اید.

ارسال نظر