کیف جامدادی خرسی

0

سلام به عزیزان هنرمند و هنردوست .

با شما همراه هستیم با آموزش یک کیف جامدادی با طرح خرس که برای دانش آموزان دبستانی بسیار مناسب است. دوخت این کیف بسیار راحت است و نیاز به لوازم خاصی هم ندارد. با کمی پارچه که ممکنه از کارهای دیگه اضافی آمده باشد و صرف کمی وقت می تونید یک جامدادی زیبا برای فرزندتون بدوزید.

وسایل مورد نیاز :

  • پارچه طرح دار به دلخواه (می توانید از دوطرح پارچه برای قسمت بیرونی و آستر داخل استفاده کنید)
  • پارچه سفید
  • زیپ ۲۰ سانتی
  • دکمه مشکی برجسته ۲ عدد
  • نخ همرنگ
  • قیچی
  • کاغذ الگو و مداد
  • لایی پشم شیشه

طریقه دوخت : 

۱) رسم الگو : بر روی الگوی زیر کلیک کنید تا در سایز بزرگتر دیده شود سپس آن را سیو کرده و پرینت بگیرید و یا از روی مونیتور رسم کنید.

honarbazaar-bear-06

۲) الگو را روی پارچه اصلی، آستری و لایی قرار داده و ببرید.

۳) دو تکه سفید را در جای خود روی پارچه اصلی قرار داده و دور آنرا با چرخ زیگزاگ یا دندان موشی بزنید.

۴) لایی را پشت پارچه اصلی قرار داده و به هم سوزن بزنید که جابجا نشود.

۵) آستری را روی پارچه اصلی بگذارید به طوری که روی پارچه ها به سمت هم باشد و سوزن بزنید تا جابجا نشود سپس دورتا دور کار را بدوزید و فقط یک تکه کوچک را برای برگرداندن کار باز بگذارید.

۶) از قسمتی که باز گذاشته اید کار را برگردانید و با یک شی ء بلند و باریک مثل میل بافتنی، همه قسمت ها مثل گوش ها را بیرون آورید و سپس اتو کنید و قسمتی را که باز است پسدوز کنید.

۷) جای گوشها و کف کیف را از روی کار به شکلی که در عکس می بینید با چرخ بدوزید. ( کف کیف را به شکل ضربدر و زیر گوش را در امتداد لبه کیف بدوزید )

honarbazaar-bear-01

۸) دکمه ها را به جای چشم ها و یک دایره به جای بینی و دهان را با نخ مناسب مطابق شکل بدوزید.

honarbazaar-bear-02

۹) کیف را تا کنید به طوری که گوشها روبروی هم قرار گیرد سپس همانطور که در الگوی زیر می بینید خطوط هم رنگ که با شماره های ۱ تا ۴ مشخص شده را به هم بدوزید. (یعنی دو خط قرمز به هم دوخته شود، دوخط آبی به هم و …)

سپس دو خطی که هایلایت آبی شده است را به هم بدوزید. دقت کنید دوخت نباید تا زیر گوش برسد و باید تا یک الی دو سانت قبل از گوش را بدوزید.

honarbazaar-bear-07

۱۰) مطابق شکل زیر سمت چپ، سر بسته زیپ را در بالای قسمت دوخته شده (هایلایت آبی که دوختید) قرار داده و دو سمت زیپ را هم مطابق تصویر به دو سمت کیف سوزن زده و با کوک ریز می دوزیم. دقت کنید زیپ را به آستری و لایی کوک بزنید تا کوک ها روی پارچه اصلی دیده نشوند.

۱۱) در نهایت سمت دیگر کیف را که همان هایلایت سبز در تصویر بالاست به هم می دوزیم.

honarbazaar-bear-04کیف زیبای شما آماده است.

honarbazaar-bear-03

شاد باشید : )

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر