ست گل سر و تیشرت کوالا با نمد

0

یکی از استفاده های عروسکهای نمدی، ساخت کارهای تزیینی مثل گل سر و تل برای دختر کوچولوهاست. در اینجا یک کار بسیار ساده و زیبا را برای شما انتخاب کرده ایم. این کار به قدری ساده است که خود بچه ها هم با نظارت شما می توانند آنرا درست کنند. کار با نمد یکی از بهترین و جذاب ترین فعالیتها برای پر کردن اوقات فراغت بچه هاست. البته شما می توانید این کوالای زیبا را روی تی شرت و پیراهن نیز تکه دوزی کنید تا با گل سر ست شود.

وسایل مورد نیاز : 

برای شروع کار فقط به کمی نمد قهوه ای یا طوسی و مقدار خیلی کمی نمد صورتی، نخ و سوزن و یک سنجاق سر نیاز داریم.

برش قطعات :

برای برش نمد ما همیشه ابتدا الگو تهیه می کنیم ولی این کار به دلیل سادگی نیازی به الگو ندارد. شما با توجه به شکل، دو دایره بزرگ (به هر اندازه که دوست دارید، البته دقت کنید که این عروسک برای چسباندن روی یک سنجاق است) برای سر کوالا ، یک دایره کوچکتر برای پوزه و دو گوش از رنگ قهوه ای و دو قسمت داخلی گوش از رنگ صورتی نیاز دارید.

honarbazaar-coala-03

اتصال و دوخت :

۱) قسمت صورتی را روی گوش قرار دهید سپس فقط لبه پایینی آنها را مانند تصویر زیر با کوک شلاقی به هم بدوزید.

honarbazaar-coala-04

۲) دایره کوچک را در محل پوزه قرار داده و با دوخت دندان موشی دور آن را بدوزید. سپس با استفاده از دوخت بخیه دهان را به شکل زیر بدوزید.

honarbazaar-coala-05

۳) سپس چشمها را با دوخت بخیه دوخته و گوشها را در جای خود پشت سر بچسبانید یا با سوزن ته گرد ثابت کنید که موقع دوخت جابجا نشود.

honarbazaar-coala-06

۴) دایره دوم را پشت صورتی که آماده کرده اید قرار داده و دورتادور سر را دندان موشی بزنید. یک روبان را هم می توانید ممانند پاپیون درست کنید و روی سر کوالا بچسبانید.

کوالای ما آماده است. آنرا روی سنجاق یا تل بچسبانید ( برای تل می توانید چندتا کوالا درست کنید ).

honarbazaar-coala-09

۵) همانطور که گفتم می توانید همین سر کوالا را مانند تصویر زیر آماده کنید و با دوخت دندون موشی روی تی شرت یا کیف پارچه ای بدوزید تا با گل سر ست شود.

honarbazaar-coala-08

۶) همچنین از این سر کوالا می توانید برای ساخت نشانگر کتاب نیز استفاده کنید.

کافی است در مرحله ۴ وقتی می خواهید دورتادور سر را دندان موشی بزنید یک روبان نیز مانند تصویر زیر بین دولایه سر قرار دهید و سپس دوخت را ادامه دهید.

honarbazaar-coala-01

به این شکل یک نشانگر کتاب بانمک هم برای تشویق بچه ها به درس خواندن درست کرده اید.

honarbazaar-coala-02

البته این موارد استفاده ای بود که به ذهن ما رسیده، حتما شما می توانید استفاده های بهتر و زیباتری هم از این سر عروسکی بکنید.

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر