شاهزاده قورباغه نمدی

0

honarbazaar-frog02

همراهان عزیز سلام

امروز با آموزش یک قورباغه نمدی زیبا در بخش نمددوزی پیشرفته هنربازار همراه شما هستیم . این آقای شاهزاده قورباغه ها، برای گیفت سیسمونی یا حلقه اسم و یا حتی عروسک سر مداد مناسب است.

وسایل مورد نیاز :

  • نمد در رنگهای مشکی، سفید، سبز، قرمز، زرد
  • الیاف پشم شیشه
  • نخ همرنگ
  • دو عدد دکمه مشکی کوچک و دو عدد دکمه مشکی بزرگ
  • سه عدد نگین
  • الگو

طریقه دوخت :

دوخت این قورباغه زیبا بسیار شبیه به دوخت خرسهایی است که قبلا آموزش دادیم. با کلیک روی لینک زیر می توانید درصورت نیاز ابتدا آموزش خرس ها را که مرحله به مرحله و کاملا تصویری است و در آن طریقه دوخت قلب و پاپیون نیز توضیح داده شده است را ببینید تا دیگر مشکلی در دوخت این قورباغه نداشته باشید.

۱) همانطور که قبلا در اصول اولیه نمددوزی گفتیم، الگو را در اندازه ای که می خواهید پرینت گرفته و یا از روی مونیتور کپی کنید. با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید الگو را در سایز اصلی مشاهده کنید.

honarbazaar-frog01

۲) الگوی هر قسمت را روی نمد با رنگ مورد نظر قرار داده و ببرید .

۳) قسمتهایی که باید پر شود، بدن، سر و چشمها و قلب بزرگ است .

۴) قسمت سفید جلوی لباس را روی تکه مشکی جلوی بدن قرار داده و با دوخت دندون موشی بدوزید و همچنین دو دکمه کوچک را جلوی پیراهن بدوزید تا قورباغه مون خوش تیپ شود.

۵) دو قسمت پشت و جلوی پیراهن را روی هم قرار داده و دندان موشی بزنید و برای پر کردن آن، قسمت کوچکی را باز گذاشته و پس از پر کردن با الیاف ، آنرا هم بدوزید.

۶) دو تکه هر دست و هر پا را روی هم گذاشته و دندان موشی بزنید . این قسمتها نیازی به پر کردن ندارد. سپس آنها را به کنار بدن بدوزید.

۷) دو دکمه سیاه بزرگ را روی لایه رویی چشم بدوزید .

۸) دو لایه چشم را روی هم گذاشته و دورتادور دوخت دندان موشی بزنید و از جایی که باز گذاشته اید مقدار کمی الیاف داخل آن بگذارید و دوخت را کامل کنبد.

۹) چشمها را در جای خود روی یک لایه از صورت قورباغه با چسب بچسبانید و یا پس دوز کنید.

۱۰) دهان را با دوخت بخیه در جای خود بدوزید و دو قلب کوچک را دو طرف لب بچسبانید.

۱۱) حالا نیمه پشتی سر را هم به نیمه جلویی (که چشم ها و دهان را روی آن دوختید) دندون موشی بزنید و با الیاف پر کنید تا سر قورباغه آماده شود. سپس سر را به بالای بدن با کوک های ریز پس دوز کنید.

۱۲) نگینها را روی تاج چسبانده و تاج را از پشت به سر بچسبانید . ( اگر می خواهید کار شما تمیزتر باشد می توانید در موقع دوخت سر، تاج را بین دو لایه پشت و جلو قرار داده و سپس دور سر را بدوزید همچنین سر و دست و پاها را نیز می توانید بین دو لایه بدن قرار داده و سپس دور بدن را دندان موشی بزنید.)

۱۳) دو لایه قلب قرمز بزرگ را نیز به هم دوخته و با الیاف پر کنید سپس آن را در جای خود زیر دست قورباغه بچسبانید.

۱۴) پاپیون را درست کرده و در قسمت جلو بین سر و بدن بچسبانید.

۱۵) توری که پایین بدن عروسک دیده می شود، به سلیقه خود شما بستگی دارد. اگر خواستید فورباغه را روی مداد بچسبانید، تور را به پایین بدن عروسک بچسبانید تا زیباتر شود.

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر