دوخت دستگیره قلبی دوطرفه

2

سلام به خانمهای باسلیقه و هنرمند

همه میگن آشپزخانه محل حکومت خانمهاست پس باید از همه جا زیباتر باشد چرا که مدت زیادی از وقت ما در آن سپری می شود . وسایل زیبا ، دستگیره های خوش رنگ و خوش دوخت می تواند باعث نشاط ما در هنگام کار باشد و همچنین ایمنی ما را حفظ کند . دوخت دستگیره آشپزخانه کاری بسیار راحت است که با کمی حوصله و دقت می توانید یک دستگیره آشپزخانه زیبا و کاربردی داشته باشید. در اینجا آموزش دوخت دستگیره ای به شکل قلب را برای شما انتخاب کرده ایم که امیدوارم به زیباتر شدن آشپزخانه تان کمک کند.

وسایل مورد نیاز و الگو

برای دوخت، شما به دو رنگ پارچه، لایی پشم شیشه، نوار اریب، پارچه ای نخی برای آستر نیاز دارید .

الگوی قلب ها را هم می توانید از روی تصویر زیر پرینت بگیرید یا کاغذ پوستی را روی مونیتور قرار داده و از روی آن بکشید.(روی تصاویر کلیک کنید تا در سایز بزرگ ببینید)

honarbazaar-heart-02

روش دوخت

۱) ابتدا الگو را روی دو رنگ پارچه اصلی قرار داده و از هرکدام یک عدد برش بزنید. دقت کنید که در پایین هر دو قلب یک زایده مستطیل شکل کوچک برای اتصال دو قلب وجود دارد. در تصویر زیر دو قلب را از قسمت زایده روبروی هم قرار داده ایم.

honarbazaar-heart-03

۲) این دو تکه مستطیل را روی هم قرار داده (روی پارچه ها به سمت هم باشد) و قسمت زائده ها را به هم بدوزید. این دوخت، دو قلب را به هم متصل میکند.

honarbazaar-heart-05

۳) در تصویر زیر دو قلب به هم دوخته و اتو شده اند.

honarbazaar-heart-04

۴) سپس همین قلب های دوخته شده به هم را روی لایی و آستر قرار داده و از هرکدام یک عدد ببرید ( برای لایی می توانید به جای پشم شیشه از یک پارچه کلفت استفاده کنید )

honarbazaar-heart-06

۵) سه تکه را روی هم قرار داده و با چرخ خیاطی خطوطی موازی به فاصله یک سانت روی آن بدوزید.

honarbazaar-heart-07

۶) حالا از الگوی زیر، جیب یا جای دست را برش بزنید. از هر رنگ پارچه اصلی یک عدد و از پارچه آستری ۲ عدد ببرید.

honarbazaar-heart-08

سپس آستری ها را با سوزن به پشت پارچه های اصلی سنجاق کنید.

honarbazaar-heart-09

۷) حالا لبه صاف آنها را نوار اریب بدوزید. اگر دوخت نوار اریب را بلد نیستید از لینک زیر می توانید آموزش برش و دوخت نوار اریب را ببینید.

ما برای زیباتر شدن کار یک قلب کوچک از پارچه گلدار بریده ایم و روی پارچه ساده تکه دوزی کرده ایم. شما هم هر روشی که به ذهنتان می رسد را می توانید برای زیباتر شدن دستگیره ها انجام دهید.

honarbazaar-heart-10

۸) حالا دو تکه جیب را که آماده کرده اید روی دستگیره گذاشته و با سوزن ته گرد ثابت کنید و سپس دور دستگیره را نوار اریب بدوزید. با نوار اریب دو حلقه کوچک هم برای آویزان کردن دستگیره درست کنید و در بالای قلب ها زیر نوار اریبی که به دور آن می دوزید قرار دهید.

honarbazaar-heart-12

دستگیره شما آماده است و انتظار قابلمه های داغ را می کشد 🙂

شاد باشید 🙂

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

گفتگو۲ دیدگاه

 1. Avatar

  سلام خداقوت مرسی بابت آموزش هاتون من تازه عروسم ومیخام برایه جهیزیم چرخ خیاطی بخرم اما وارد نیستم اصلانمیدونم چه مدلی بخرم وچه مارکی میخاستم شما راهنماییم کنید یه چرخ خیاطی ک بتونم باهاش کسب درامد کنم داخل منزل و همه چیزا رو داشته باشه وقیمتشم مناسب باشه رو بهم معرفی کنید
  ممنون

  • مدیر سایت

   سلام عزیزم
   بسیار عالی. چرخ های ژانومه اکثرا خوب هستن و خود فروشنده ها هم خوب راهنمایی میکنن. به نظر من از نظر کیفیت هم حرف اولو میزنن. من خودم مدل ۷۵۰۱ دارم خیلی راضیم ازش

ارسال نظر