کیف کوله پشتی کارتونی

0

سلام خدمت همه عزیزان دل هنربازار

امروز یک ایده خیلی خوب دارم برای مامانایی که یک ماه دیگه بچه هاشونو می خواهند بفرستند مدرسه و از الان در پی تدارک لوازم مورد نیازشون هستند. یکی از اصلی ترین این وسایل کیف کوله پشتیه. اگر سری به کیف فروشی ها زده باشید حتما دیده اید که کیف هایی که یکم خوش آب و رنگتر هستند و اکثرا بچه ها می پسندند چقدر از کیف های ساده گرونتراند.

ما امروز می خواهیم یادتون بدهیم که چطور یکی از این کیف های ساده و ارزان قیمت را به یک کیف فانتزی که کودکتان دوست داشته باشد تبدیل کنید و به راحتی به اقتصاد خانواده تون هم کمک کنید. در این آموزش ما دو نمونه از طرح های کارتونی را گام به گام روی کیف پیاده می کنیم و طرح های دیگر را به ذوق و سلیقه شما می سپاریم که مطمئنا طرح های بسیار زیباتری را با ایده گرفتن از این آموزش خلق خواهید کرد.

وسایل مورد نیاز:

  • اولین چیزی که احتیاج دارید یک کیف کوله پشتی ساده مانند تصویر زیر است. رنگ کیف بستگی به شخصیت کارتونی ای دارد که می خواهید شبیه سازی کنید.

honarbazaar-MonsterBackpack-09

  • باتوجه به شخصیت کارتونی مورد نظر، به چند رنگ نمد نیاز داریم. نخ و سوزن و قیچی هم باید آماده کنید.

کیف کوله پشتی به شکل هیولا

۱) برای این طرح به یک کیف آبی یا سبز نیاز داریم و کمی نمد سفید، مشکی، زرد و سبز تیره.

honarbazaar-MonsterBackpack-01

۲) باتوجه به سایز کیف باید الگوهای لازم را روی کاغذ رسم کنید. چون طرح بسیار ساده است الگو برای پرینت نگذاشته ایم و در طی آموزش، الگوهای لازم را توضیح می دهم تا خودتان رسم کنید. در تصویر زیر می توانید تمام قطعات مورد نظر را مشاهده کنید.

honarbazaar-MonsterBackpack-02

۳) ابتدا برای هیولامون یک چشم نیاز داریم. این چشم از ۴ دایره تشکیل شده است. اندازه هایی که می گویم تقریبی است و شما می توانید با توجه به سایز کیفتان آنها را تغییر دهید.

  • یک دایره به شعاع ۸ سانتی متر از نمد سفید. این دایره را می توانید با یک بشقاب گرد خورش خوری هم بکشید 🙂
  • یک دایره به شعاع ۵ سانتی متر از نمد زرد. (یک کاسه)
  • یک دایره به شعاع ۳ سانتی متر از نمد مشکی. (یک لیوان)
  • یک دایره به شعاع ۰٫۵ سانتی متر از نمد سفید. (این مورد را بدون ابزار هم به راحتی می توانید بکشید)

سعی کنید در انتها دایره ها مانند تصویر زیر باهم متناسب باشند. پس از برش، دایره ها را به ترتیبی که در شکل می بینید روی هم قرار داده و با دوخت بخیه و یا چرخ خیاطی با نخ هم رنگ به هم بدوزید.

honarbazaar-MonsterBackpack-03

۴) حالا برای دندان های هیولامون باید چندتا مثلث مانند تصویر زیر برش بزنیم. سعی کنید دندان ها یک اندازه نباشند. از هر دندان ۲ عدد برش بزنید و با دوخت بخیه یا چرخ خیاطی به هم بدوزید.

honarbazaar-MonsterBackpack-04

۵) برای شاخ های هیولا هم چهارتا مثلث یکسان از نمد سبز برش می زنیم و دو به دو به هم می دوزیم. (با دوخت بخیه یا دندون موشی)

honarbazaar-MonsterBackpack-05

۶) حالا شاخ ها را بالای کیف نزدیک دهانه کیف ثابت کرده و می دوزیم. ترجیحا اگر برای نصب قطعات به کیف از چرخ خیاطی استفاده کنیم بهتر است تا از استحکام بیشتری برخوردار باشد.

honarbazaar-MonsterBackpack-06

۷) چشم را جلوی کیف و دندانها را زیر زیپ جلوی کیف مانند تصاویر زیر بدوزید. فقط لبه بالایی دندان ها را بدوزید و بگذارید پایین آنها آویزان باشد تا جلوه بیشتری داشته باشد.

honarbazaar-MonsterBackpack-07

کیف شما آماده است. دیگر هیچ شباهتی به آن کیف ساده اول ندارد.

honarbazaar-MonsterBackpack-08

کیف کوله پشتی به شکل گربه

۱) برای اینکه یک کیف به شکل گربه درست کنیم احتیاج به یک کیف خاکستری رنگ با مقداری نمد به رنگ خاکستری، طوسی، صورتی، مشکی و سفید داریم. تمام قطعات مورد نیاز را در شکل زیر می بینید.

honarbazaar-MonsterBackpack-10

۲) یک بیضی طوسی و یک مثلث صورتی برش بزنید و مانند تصویر زیر مثلث را روی بیضی با چرخ خیاطی یا دوخت بخیه بدوزید.

سپس با یک مداد شکل دهان گربه را مانند تصویر رسم کنید و سپس با نخ و سوزن روی آن را با دوخت بخیه بدوزید.

honarbazaar-MonsterBackpack-11

۳) دو دایره به شعاع ۲ سانتی متر از نمد مشکی و دو دایره سفید به شعاع ۰٫۵ میلی متر برش بزنید و مطابق تصور دایره سفید را روی مشکی بدوزید.

برای پاهای گربه، دو قطعه مانند تصویر زیر از نمد خاکستری برش بزنید و برای خال های بدن گربه از نمد طوسی چند مثلث بریده و مانند تصویر روی پاها بدوزید.

honarbazaar-MonsterBackpack-12

۴) برای کامل شدن پاها، دو خط برای جدا کردن پنجه ها با دوخت بخیه بدوزید.

چهار مثلث بزرگ خاکستری و دو مثلث کوچک صورتی هم برای گوش ها برش زده و روی هم بدوزید.

honarbazaar-MonsterBackpack-13

۵) برای اینکه گوش ها روی کیف عمود بایستد، پایین هر کدام از گوش ها را که دو مثلث خاکستری را به هم دوخته بودیم به دوطرف باز کرده و در دو سمت گوش روی کیف می دوزیم.

honarbazaar-MonsterBackpack-14

۶) دو مثلث زیر زیپ بالای کیف می دوزیم و چشم ها و پوزه گربه را هم در محل مناسب مانند تصویر ثابت کرده و می دوزیم.

honarbazaar-MonsterBackpack-15

۷) دو خط برای سبیل های گربه مانند تصویر در دو طرف پوزه با دوخت بخیه می دوزیم.

پاها را هم زیر زیپ جلوی کیف نصب می کنیم.

honarbazaar-MonsterBackpack-16

اینم یک کیف زیبای دیگر با استفاده از یک کیف ساده و بدون طرح.

honarbazaar-MonsterBackpack-17

مبارک باشه. امیدوارم شما هم طرح هایی که اجرا کردید را برای ما بفرستید تا با نام خودتان در اینستاگرام هنربازار منتشر کنیم تا همه از ایده های شما بهره ببرند.

“به پایان آمد این دفتر…”

مدیر سایت

دختری هستم عاشق هنر. خیلی از هنرهارو یاد گرفتم ولی علاقه اصلیم خیاطیه و تونستم در این هنر به مهارت بالایی برسم. این سایتو راه انداختم تا بتونم تجربیاتمو در اختیار هنردوستان عزیز سرزمینم بذارم. برای اطلاع از شرایط کلاس های حضوری خیاطی من و یا بسته های آموزشی (DVD) لطفا به شماره 09361906626 فقط در واتس اپ پیام دهید. لطفا به هیچ عنوان با این شماره تماس نگیرید چون از پاسخگویی معذورم. همچنین خوشحال می شوم در پیج های اینستاگرام من با آیدی های HonarBazaar@ و Reihan_sewing@ همراه من باشید. درضمن سوالات خیاطیتان را فقط و فقط در همین سایت و یا روزهای چهارشنبه در استوری پیج اینستاگرامم پاسخگو هستم. با عرض پوزش از پاسخگویی به سوالات آموزشی از طریق واتس اپ و یا دایرکت اینستاگرام نیز معذورم. باتشکر

ارسال نظر