نظم دهنده وسایل کنارتخت

0

به این عکس نگاه کنید !!! شاید برای شما هم پیش آمده که از آشفتگی و شلوغی کنار تختتان کلافه شوید ، گاهی فکر کنید که چرا هرچی جمع و جور می کنم باز در یک چشم به هم زدن میره سر خونه اول !!

honarbazaar-caddy-02

گاهی دوست داری توی تخت مطالعه کنی و گاهی تو  گوشیت بگردی و مطالب رسیده رو بخونی ، اما وقتی خوابت می گیره میمونی کتاب و عینک را کجا بذاری ! موبایلت را چکار کنی ! و …

پیشنهاد ما به شما دوختن یک سبد برای کنار تختتان است . یک ایده بسیار ساده و دوخت بسیار آسان برای اینکه از این به بعد اتاقی مرتب و منظم داشته باشید.

وسایلی که نیاز دارید :

۱) پارچه پنبه دوزی (پارچه هایی در بازار وجود دارد که یک لایه نازک پنبه مانند پشت آنها وجود دارد که توسط دوخت هایی به اشکال مختلف به پارچه متصل شده اند)، نمونه این پارچه را در تصویر زیر می بینید.

اگر این پارچه در دسترستون نبود میتوانید از هر پارچه دیگری هم که ترجیحا ضخیم باشد استفاده کنید.

۲) یک تکه پتو یا حوله قدیمی که دیگر استفاده نمی کنید یا پارچه ضخیم که لیز نخورد.

۳) نوار اریب متناسب با پارچه اصلی یا پارچه ای که به شکل نوار بریده و اتو کرده اید.

۴) سوزن ، قیچی ، نخ همرنگ و چرخ خیاطی

honarbazaar-caddy-03

آموزشهای ابتدایی مورد نیاز:

شروع کار :

۱) ابتدا با توجه به اندازه های داده شده روی تصویر زیر پارچه و حوله را برش بزنید . دقت کنید نیازی به گذاشتن زاپاس برای دوخت نیست چون دور کار را نوار اریب خواهیم دوخت.

honarbazaar-caddy-04

در تصویر زیر شما می توانید طرز قرار گرفتن قطعات را بر روی هم ببینید. قطعه A که از همه بزرگتر است زمینه سبد را تشکیل می دهد و قطعات B و C جیب ها هستند که باید روی قطعه A دوخته شوند که در ادامه مراحل را توضیح خواهیم داد.

همانطور که در تصویر زیر می بینید جیب ها باید در نیمه بالایی قطعه A دوخته شوند.

پتو یا حوله نیز در بالای قطعه A دوخته می شود.

honarbazaar-caddy-05

۳) اول نوار اریب را به لبه بالایی جیب ها یعنی قطعات B و C سوزن زده و بدوزید.

honarbazaar-caddy-06

۴) بعد از چرخ کردن نوار اریب ها، قطعه C را مانند تصویر زیر روی قطعه B قرار داده و دوطرف کناری و پایین را به هم چرخ کنید.

honarbazaar-caddy-07

سپس مانند نقطه چین تصویر بالا ، روی قطعه c  را با چرخ کردن به چند جیب کوچک تقسیم کنید. تعداد جیبها سلیقه ای است .

توجه کنید که ابتدای دوخت را با جلو و عقب بردن سوزن چرخ محکم کنید تا بعدا درحین استفاده دوخت شما شکافته نشود. این عمل را در تصویر زیر می توانید ببینید.

honarbazaar-caddy-08

۵) پایین قطعه B و C را که به هم دوختید، به صورت پشت رو ، برروی خط وسط قطعه A قرار دهید.

این مرحله کمی نیاز به دقت دارد. به تصویر زیر نگاه کنید. نقطه چین حدود یک سانت پایینتر از لبه پایینی جیبهاست که در مرحله قبل دوخته بودیم. حالا این دوخت را باید به پشت برروی خط وسط قطعه A (یعنی به فاصله ۳۰ سانتی متر از لبه بالایی قطعه A ) قرار دهیم و مجددا بدوزیم.

honarbazaar-caddy-09

honarbazaar-caddy-10

۶) حالا جیبها را به رو برگردانید. در تصویر زیر می توانید لایه های کار را ببینید.

honarbazaar-caddy-11

۷) مانند نقطه چین در تصویر زیر خط وسط جیبها را بدوزید. (دقت کنید دوخت روی جیبها همیشه باید از سمت پایین جیبها به سمت دهانه جیب باشد تا پارچه زیر دوخت جمع نشود)

honarbazaar-caddy-12

۸) کار را به پشت برگردانید و لبه های سه قطعه را باهم صاف کنید.

honarbazaar-caddy-13

۹) در حالی که هر سه قطعه را با سوزن سرجای خود محکم کرده اید، لبه دوطرف کار را از بالا تا پایین ( طول قطعه A ) نوار اریب بدوزید.

honarbazaar-caddy-14

honarbazaar-caddy-15

۱۰) سپس لبه بالای قطعه A را به لبه حوله یا پتو بدوزید و لبه پایین قطعه A  را از پشت برگردانده و به همان لبه حوله بدوزید. مراحل را در تصاویر زیر ببینید

honarbazaar-caddy-16

honarbazaar-caddy-17

honarbazaar-caddy-18

honarbazaar-caddy-19

۱۱) برای اینکه کارتان تمیز تر باشد روی لبه بالا (محل اتصال حوله به قطعه A) نوار اریب بدوزید. مانند تصویر زیر

honarbazaar-caddy-22

خسته نباشید شما توانستید یک کیف زیبا برای کنار تخت خود بدوزید . دیگه می تونید در یک چشم به هم زدن اتاقتونو مرتب و منظم کنید.

honarbazaar-caddy-20

طرز استفاده : قسمت حوله ای را بین تشک وتخت قرار دهید به طوری که قسمت حوله ای معلوم نباشد سنگینی تشک به خوبی آنرا نگه می دارد. اینم نتیجه کار:

honarbazaar-caddy-21

از ایننظم دهنده درجاهای مختلف و به شکل های مختلف می تونید استفاده کنید. مثلا در تصویر زیر کاربرد آن را برای میز خیاطیتون می تونید ببینید:

honarbazaar-caddy-23

موفق باشید.

پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

honarbazaar@

reihansewing@

ناهید

ایرانیم و مثل همه ایرانیان علاقه مند به هنر و عقیده دارم که همه بانوان سرزمینم باید دستی در هنر داشته باشند برای روز مبادا پس هرچه را یاد میگیرم تقدیم شما عزیزان می کنم و چیزی نمی خواهم جز دعای خیر شما.

ارسال نظر