طریقه ساخت حلقه جادویی

0

سلام به همه همراهان عزیز هنربازار

چند وقت پیش آموزش ویدیویی ساخت حلقه جادویی را قرار داده بودم، به درخواست یکی از عزیزان امروز آموزش تصویری اونو هم قرار می دهم امیدوارم که برای دوست خوبمون راهگشا باشه.

حلقه جادویی درواقع روشی برای شروع یک بافت گرد است. تفاوت یا مزیت این روش با برخی روشهای دیگه برای گردبافی اینه که وسط دایره سوراخ نمیفته. تصویر زیر را ببینید. بافت سمت راست با روش حلقه جادویی بافته شده و بافت سمت چپ با زدن زنجیره و گرد کردن آن. تفاوت دو بافت به خوبی در تصویر مشخص است.

honarbazaar-magic-01

خب بریم سراغ مراحل بافت:

۱) مانند تصویر سمت چپ نخ را دور دو انگشتتان بپیچید و سپس مانند تصویر سمت راست آن را در دست بگیرید.

honarbazaar-magic-02

۲) همانطور که حلقه را بین دو انگشتتان محکم نگه داشته اید، نخ زیری را با قلاب گرفته و کمی از داخل حلقه بیرون بکشید.

honarbazaar-magic-03

۳) همچنان حلقه را محکم نگه دارید که جمع نشود و نخ را مجددا با قلاب گرفته و از داخل حلقه ی روی قلاب بیرون بکشید.

honarbazaar-magic-04

۴) حلقه شما تشکیل شده و حالا باید برای بدست آوردن بافت گرد دور آن پایه کوتاه بزنید. بدین منظور دوباره قلاب را داخل حلقه بزرگ وارد کرده و نخ را بگیرید و کمی بیرون بیاورید. دلیل اینکه میگم “کمی” این است که اگر زیاد بیرون بیاورید پایه کوتاهتان شل میشود.

honarbazaar-magic-05

۵) خب الان بافت شما شبیه تصویر چپ خواهد بود. به همین ترتیب به تعداد مورد نیاز دور حلقه جادوییتان پایه کوتاه بزنید (تصویر راست).

honarbazaar-magic-06

۶) دقت کنید که تمام پایه کوتاه ها که دور حلقه می زنید باید نخ کوتاهتان هم داخل آنها قرار گیرد. حالا نخ کوتاه را بگیرید و بکشید تا بافت شما جمع شود و حالت گرد به خود بگیرد.

honarbazaar-magic-07

۷) حالا سر قلاب را در اولین پایه کوتاه وارد کرده و یک بافت نامرئی بزنید. بافت دایروی شما تکمیل شد. ببینید هیچ سوراخی وسط دایره ایجاد نشده است.

honarbazaar-magic-08

برای دیدن فیلم این آموزش هم میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

“به پایان آمد این دفتر…”

مدیر سایت

ارسال نظر